Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) nierówna praca silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iras38

Czytelnik



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): leszczyny - śląskie
Posiadane auto: seicento hobby 1,1
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 19 Sie 2009, 23:30
Temat postu:

nierówna praca silnika


:D Witam mam problem z moim seicento 1,1 hobby rok 1999 auto jest jakby słabsze brakuje mu mocy, silnik nierówno pracuje, a gdy dodam gazu i trzymam ,to jaby faluje gaz raz mocniej raz słabiej , tak jak bym dodawał gazu i ujmował niewiem co robic może ktoś mi pomoze z góry dziękuje i pozdrawiam :)
Powrót do góry
gadu-gadu
yugo25

Debiutant



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: obecnie brak
Piwa: 3/3
Wysłany: Czw 20 Sie 2009, 19:48
Temat postu:

Re: nierówna praca silnika


iras38 napisał:
Very Happy Witam mam problem z moim seicento 1,1 hobby rok 1999 auto jest jakby słabsze brakuje mu mocy, silnik nierówno pracuje, a gdy dodam gazu i trzymam ,to jaby faluje gaz raz mocniej raz słabiej , tak jak bym dodawał gazu i ujmował niewiem co robic może ktoś mi pomoze z góry dziękuje i pozdrawiam Smile


Widze, że cienko z odpowiedziami. Zapytaj na seicento.pl
Powrót do góry
janszy3

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 102
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Fabia; Seicento; Octavia 1,9 Tdi; Siena
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 20 Sie 2009, 21:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) nierówna praca silnika


Witaj!!
Sorry, że mój post będzie chaotyczny - ale szlag mnie trafia, gdy przypadkowe larwy kierują "naszych forumowiczów" w głębokie bagna tylko dlatego, że g... wiedzą!!!
Informacja dla "yugo25": portal dla Ciebie - www.rozowemajteczki.pl.
Jak sądzę, tam Twoje instynkty twórcze znajdą odzwierciedlenie.
Przepraszam - iras- za prywatę!
Wracając do problemu.
Sejek `99 Sporting to raczej prosta konstrukcja.
Potrzebuje prądu i paliwa.
I, NA BANK, problem usadowił się w jednym z tych ognisk.
Najpierw prąd: świece, kable, aparat, itd
Następnie paliwo: odpowietrzenie zbiornika paliwa, przewody, pompa, zasilanie silnika..
Pozdrawiam
_________________
Nigdy nie jest tak ... żeby nie mogło być gorzej...
Powrót do góry
gadu-gadu spik (wp kontakt) Wystawiono 1 piw(a)
iras38

Czytelnik



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): leszczyny - śląskie
Posiadane auto: seicento hobby 1,1
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 20 Sie 2009, 22:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) nierówna praca silnika


janszy3 dzięki narazie wymieniłem świece oraz odpowietrzyłem zbiornik paliwa i nic nie pomogło ,szukam dalej pozdrawiam:))
Powrót do góry
gadu-gadu
yugo25

Debiutant



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: obecnie brak
Piwa: 3/3
Wysłany: Pią 21 Sie 2009, 21:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) nierówna praca silnika


janszy3 napisał:
Witaj!!
Sorry, że mój post będzie chaotyczny - ale szlag mnie trafia, gdy przypadkowe larwy kierują "naszych forumowiczów" w głębokie bagna tylko dlatego, że g... wiedzą!!!
Informacja dla "yugo25": portal dla Ciebie - www.rozowemajteczki.pl.
Jak sądzę, tam Twoje instynkty twórcze znajdą odzwierciedlenie.
Przepraszam - iras- za prywatę!
Wracając do problemu.
Sejek `99 Sporting to raczej prosta konstrukcja.
Potrzebuje prądu i paliwa.
I, NA BANK, problem usadowił się w jednym z tych ognisk.
Najpierw prąd: świece, kable, aparat, itd
Następnie paliwo: odpowietrzenie zbiornika paliwa, przewody, pompa, zasilanie silnika..
Pozdrawiam


Juz ci puściło janszy3? Jakoś znawco nie pomogłeś szczególnie irasowi38. Nie bede ci odpisywał tak by ci mocno w pięty poszło, bo nie lubie chamstwa na forach. Sam wiesz gdzie masz larwy akwizytorze ASO,

Jak ktoś prosi o pomoc, bo mu auto szwankuje, to jak nie umiem mu doradzić i widze ze nikt mu nie pomógł, to przynajmniej mogę go skierować tam, gdzie jest większa szansa na fachowa poradę i szybsze rozwiazanie problemu.

Stosujac twoja logike, to gośc, który ma chęć samemu naprawienia auta, albo go wstawi do garażu i bedzie go tylko ogladał, albo zmuszony pojedzie do mechanika wydać kase. Ok, czasami wizyta w serwisie to ostatnia deska ratunku, ale drobne rzeczy można samemum naprawić i po to jest m.in. to forum, by ktoś mógł coś doradzić.

A tu przykład jaki jest fachowiec z janszy3. Osoby o słabej przepuklinie nie powinny tego czytac:

http://fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=47822&highlight=

Wystarczy zresztą wpisać w wyszukiewarce jego nicka i popatrzec na "fachowe" porady gościa. Malo komu pomógł, wypowiada się w temacie prawie każdej marki, i w co czwartym poście pisze, że trzeba jechać do ASO i zrobić diagnostykę komputerową oraz że to tylko 100 zł. Zaczynam domyslać się gdzie pracuje nasz Jasio. O tym jakie majteczki lubi oglądać lub nosić już wiem.

Odradzam korzystanie z porad tego pożal się Boże stałego bywalca spejalizującego się we wszystkich markach, bo jego porady - że użyję jego zwrotu - są w większości g... warte


Ostatnio zmieniony przez yugo25 dnia Pon 24 Sie 2009, 21:47, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 21 Sie 2009, 21:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tekil

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 496
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: fabia 2005
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 23 Sie 2009, 21:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) nierówna praca silnika


Moze masz dolot(kolektor i połączenia) nieszczelny. A co do kłotni dwoch panow to szkoda strony na to (za duzo przewijania paskiem Smile ).
Powrót do góry
iras38

Czytelnik



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): leszczyny - śląskie
Posiadane auto: seicento hobby 1,1
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 24 Sie 2009, 13:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) nierówna praca silnika


dzięki jak już pisałem autko jest słabsze ,pali na dotyk, gdy wcisne gaz do dechy i trzymam to faluje i to tak jak bym gazował, dziwnie pracuje silnik , wymieniłem świece, kable, posprawdzałem co było można pytałem mechanika co to moze być mówił mi że mógł przeskoczyć rozrząd, lub szwankuje komputer niewiem czy to moze być przyczyną proszę o rade pozdrawiam φ
Powrót do góry
gadu-gadu
yugo25

Debiutant



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: obecnie brak
Piwa: 3/3
Wysłany: Pon 24 Sie 2009, 21:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) nierówna praca silnika


iras38 napisał:
dzięki jak już pisałem autko jest słabsze ,pali na dotyk, gdy wcisne gaz do dechy i trzymam to faluje i to tak jak bym gazował, dziwnie pracuje silnik , wymieniłem świece, kable, posprawdzałem co było można pytałem mechanika co to moze być mówił mi że mógł przeskoczyć rozrząd, lub szwankuje komputer niewiem czy to moze być przyczyną proszę o rade pozdrawiam φ


Podjedź iras do kilku warsztatów tych autoryzowanych (i nie) i zapytaj co to może być. Jeżeli to nie będzie sią wiązało z większą diagnostyką, to na bank nic nie zapłacisz. Zapytaj zawsze przed sprawdzeniem, czy będziesz musiał coś zapłacić.

Jak już upewnisz się co może być przyczyną, uderzasz do zaufanego wrsztatu, który zdiagnozuje (potwierdzi przypuszczenia innych warsztatów co do usterki) i naprawi auto solidnie oraz za rozsądną cenę. Twój problem jest na tyle złożony, że trudno z tego opisu i bez obadania auta "na żywo" stwierdzić co dolega Twojemu sejciakowi.
Powrót do góry
iras38

Czytelnik



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): leszczyny - śląskie
Posiadane auto: seicento hobby 1,1
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 29 Sie 2009, 16:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) nierówna praca silnika


moje sejo już chodzi jak burza po wizycie u mechanika i sprawdzeniu na komputerze itd.. co nic nie wykazało poprostu jednak przeskoczył pasek rozrządu na szczęście nic sie nie stało a przebieg seja to 62000
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System