Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
saymon73

Debiutant



Dołączył: 03 Sie 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódz
Posiadane auto: Panda
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Lis 2011, 23:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


saymon73 napisał:
Witam wszystkich
Kupiłem moja Pandolinke w Lipcu rok 2005 silnik 1,1 Van,a mianowicie na poczatku jak było ciepło to paliła w miare za pierwszym albo za 6tym razem ale jak juz sie robiło coraz chłodniej w nocy czy koło zera to robiło sie to masakryczne potrafiła zapalic a nawet gasnać za 16stym razem bo juz liczyłem.
Az w koncu nie odpaliła wogule.Wiec zaprowadziłem do czarodzieja(elektryka)trzymał samochód ponad tydzień wymienił świece kable i nic pozniej komputer czy sa jakies błedy wykazało ze ok to moze wtryski,pompa sprawdzona i cisnienie ok,wszystkie czujniki podmienione wraz z kompem i niby ok.
Wiec wymienił wtryski zagadała ale na drugi dzien rano kiszka.w koncu zdjoł bak a tam pełno syfu i zawalone szlamem wiec czyszczonko baku i narazie od czterech dni pali od kopa. gosciu sie nameczył ale udało sie.Nie stety troche to mnie kosztowało ale takie zycie.
Mam nadzieje ze chodz troszke pomogłem.
Sorry za błedy i rozpisywanie sie.
Pozdrawiam zima tuż tuz


A i zapomniałem mam gaz
Powrót do góry
Marcin26.96

Debiutant



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doruchów
Posiadane auto: Panda II, 1.1, 04r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 19 Gru 2011, 21:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


saymon73 od razu ci mówie ze długo sie nie nacieszysz Smile ja mam zamówione http://ase.hoste.pl/sklep/index.php?p76,przekaznik-czasowy-1tp300-z-wiazka takie [cenzura]ółko które ma za zadanie wylączac pompe podczas gdy jedzie się na gazie. teraz mam zalozone ale nie czasowe przy którym przy przelonczeniu nawet zgasie (braknie paliwa) daltego to ma opóźnic mi wylonczenie pompy. jezdze na tamtym juz 2mies i zawsze pali na kopa. lecz też tankuje 98 jak zaloze to (czasowe) spróbuje zatankowac 95 Smile

P.S
brudzi sie paliwo ponieważ pompea cały czas miesza idzie do silnika i z powrotem.
pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Marcin26.96

Debiutant



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doruchów
Posiadane auto: Panda II, 1.1, 04r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 06 Sty 2012, 09:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


moze troche szybko pisze ale problem rozwiązany mam.. Smile paliwo jest już czyste.. Fakt Faktem mam teraz dylemat.. bo rozebrałem pochłanaicz oparów zaworek latał luźno wsadzilem go wysypałem wegiel aktywowany ( wegiel na pólce we woreczku lezy) i 2 to to ze mam ten przekaźnik zaozony ustawiony na 40s...
Powrót do góry
michal476

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: 308 hdi 1.6
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 08 Sty 2012, 14:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


Marcin zmartiwe cie ale Panda nie ma powrotu paliwa Smile paliwo idzie tylko do silnika i nie wraca do baku tak jak w innych autach Smile

Idac dalej, ten wegiel który wysypałes nie ma nic do pochłaniacza, on służy tylko do odpowietrzania baku, działa jak filtr powietrza:) Pochłaniacz jest zbudowany z 2 niezależynych komor w 1 obudowie, jedna z zawórem odoparów paliwa,które ida do silnika, a druga komora z weglem aktywnym do odpowietrzania baku Smile

PS. Ważne ze Panda Ci pali:)
Powrót do góry
gadu-gadu
Marcin26.96

Debiutant



Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Doruchów
Posiadane auto: Panda II, 1.1, 04r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 08 Sty 2012, 21:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


masz racje ono sie nie wraca.. ale jak bys wyciągnol pompe palilowa z baku zobaczyl bys takie cos co przypomina zaworek.. i tym zaworkiem paliwo krążylo (jak w poprzedniej stronie zaznaczylem to jest foto) i tam był okropny brud niewiadomo skąd sie zebrał a filterki byly czyste...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 08 Sty 2012, 21:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Sro 01 Lut 2012, 14:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


Kolego,gdzie regulamin zgubiłeś? Czego się drzesz mi tu na forum?Wink
Co to za słowotok napisany wielkimi literami?Wink
Autor tego posta jest proszony o poprawienie,inaczej wykasuję.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
vising

Czytelnik



Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): MMz
Posiadane auto: Panda
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Kwi 2012, 15:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


Ja jeszcze mogę podpowiedzieć.. Bo miałem małą zagadkę Smile
Niby po odłączeniu tego przewodu z pochłaniacza par znikł ale tylko połowicznie.. Dopiero po wymianie cewki na nowe "używane" problem całkowicie znikł i faktycznie zaczeło palić na dotyk Very Happy
Powrót do góry
Spiid

Czytelnik



Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra/Lubuskie
Posiadane auto: Fiat, Panda, 1.1, 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lip 2012, 12:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


Miałem taki sam problem z odpaleniem na zimnym silniku, po odłączeniu przewodu od parownika par paliw nic nie pomogło po męczarniach i wymianie wszystkich czujników kabli oraz świec został mi tylko czujnik temperatury powietrza (obrazek czujnika niżej) po zamontowaniu auto odpala na dotyk.

Powrót do góry
bleju

Czytelnik



Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat, Panda, Dynamic, 1.2, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Sie 2012, 13:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


Cześć,
U mnie problem z porannym odpalaniem na zimnym silniku pojawił się kilka lat temu, pół roku po założeniu instalacji gazowej. Chyba w tym wątku pisałem już nawet, że mechanik wymienił mi paliwo i problem zniknął na wiele miesięcy. Teraz jednak powraca. Myślę nad kolejną wymianą paliwa, ponieważ w zimę, przy mrozie -30st. raczej nie będzie możliwości podjęcia kilku prób odpalenia samochodu bo padnie akumulator.

Moje pytanie do Spiid'ego jest nastepujące:
To zdjęcie, które wstawiłeś wskazuje, że zmieniłeś czujnik ciśnienia map a nie czujnik temperatury powietrza. Jakieś namiary na taki czujnik / cena / jak wymienić / gdzie on się znajduje / do jakiej wersji jest ta czujka.

Możesz dać znać co i i jak? Czy pomogło? Dzięki.

pozdr.
bleju
Powrót do góry
Spiid

Czytelnik



Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra/Lubuskie
Posiadane auto: Fiat, Panda, 1.1, 2004r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Sie 2012, 20:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


bleju napisał:
Cześć,
U mnie problem z porannym odpalaniem na zimnym silniku pojawił się kilka lat temu, pół roku po założeniu instalacji gazowej. Chyba w tym wątku pisałem już nawet, że mechanik wymienił mi paliwo i problem zniknął na wiele miesięcy. Teraz jednak powraca. Myślę nad kolejną wymianą paliwa, ponieważ w zimę, przy mrozie -30st. raczej nie będzie możliwości podjęcia kilku prób odpalenia samochodu bo padnie akumulator.

Moje pytanie do Spiid'ego jest nastepujące:
To zdjęcie, które wstawiłeś wskazuje, że zmieniłeś czujnik ciśnienia map a nie czujnik temperatury powietrza. Jakieś namiary na taki czujnik / cena / jak wymienić / gdzie on się znajduje / do jakiej wersji jest ta czujka.

Możesz dać znać co i i jak? Czy pomogło? Dzięki.

pozdr.
bleju


Siemka
Sory ale dawno tu nie zaglądałem.
Co do twoich pytań to ja się nie znam za bardzo co to za czujnik, ale jest drugi wątek na tym forum i tam jeden z użytkowników pisał, że czujnik temperatury powietrza jest zespolony z czujnikiem ciśnienia ssania i to jest na pewno ten czujnik. Mi to pomogło i coś musi w tym być bo mechanik po podłączeniu tego czujnika od razu zobaczył,że pokazywana temperatura na komputerze z 60 stopni spadła do 18 stopni (tak mi powiedział)
Tu jest link do drugiego tematu http://fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=34649&highlight=odpala

Ja mam Pande 1.1 benzyna 2004r
Czujnik możesz kupić w każdym sklepie z częściami samochodowymi a co do ceny to wahają się od 250zl do 300zl oczywiście firmy BOSCH są tez jakieś tańsze innych firm, ale nie znam cen.

Wymiana jest prosta on jest przykręcony na jedna śrubkę i jest podpięty jedna wtyczka.

Zamontowany jest koło przepustnicy jak stoisz przed otwarta maska to za silnikiem po prawej stronie.


Mam nadzieje, że pomogłem.
Pozdro.
Powrót do góry
MatHEO

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Stilo Multi Wagon 1,9 JTD 115 km, Alfa Romeo 147 1,6 120 km
Piwa: 4/3
Wysłany: Wto 18 Wrz 2012, 19:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


Witam

Potrzebuję pomocy, moja panda 1.1 (PB) 2006 r. czasem ma problemy z odpaleniem na zimno, a czasem nie, tzn kręci ochoczo ale nie odpala. Początkowo towarzyszyły temu wariacje wskaźnika temp. i paliwa, ale wtedy to był pewnie aku (obecnie 40 ah i 330 en), bo po jego wymianie problem na trochę przycichł. Wczoraj pojawił się znowu tyle, że tym razem towarzyszy mu kontrolka check engine i kłódka od immo. FES wywalił takie błedy: u1600 klucz elektroniczny (nieprawidłowy sygnał); p0135 sonda lambda, p0141 sonda lambda; p0202 wtryskiwacz cylinder 2; p0204 wtryskiwacz cylinder 4; p0201 wtryskiwacz cylinder 1; p0352 cewka 2; p0351 cewka 1 wszystkie niski sygnał. Mimo powyższych błędów auto za 4-5 razem odpali. Wykasowałem błędy i nie pojawiły się znowu, auto ok 3 razy odpaliło bez problemu, po czym znowu był lekki problem z zaskoczeniem zapaliła się kłódka immo, ale zapalił. Mimo świecącej się kłódki FES nie wywalił błędów. Myślicie, że to centralka wtrysków czy może jednak aku bo coś ten mój prąd rozruchowy troche mały?
Powrót do góry
robson44

Czytelnik



Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: Fiat Panda 1,1 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Wrz 2012, 22:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


Witam
Miałem podobny problem z odpalaniem zimnego silnika, mianowicie auto nie chciało odpalić za pierwszym razem. Problem tkwił w pochłaniaczu oparów. Zgodnie z poradą kolegów odłączyłem górny przewód pochłaniacza i szczelnie go zabezpieczyłem. Wkręciłem w niego śrubę M5 i dodatkowo zaciągnąłem na nim opaskę kablową. Od górnego króćca pochłaniacza pociągnąłem wąż fi=10 i poprowadziłem go w dół obok pochłaniacza. Wszystko pomocowałem opaskami kablowymi. Po tym zabiegu auto pali od pierwszego razu. Zauważyłem ponadto, że Panda jest żwawsza na 2 i 3 biegu.
Pozdrawiam
Powrót do góry
MatHEO

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 100
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Stilo Multi Wagon 1,9 JTD 115 km, Alfa Romeo 147 1,6 120 km
Piwa: 4/3
Wysłany: Pią 21 Wrz 2012, 12:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


Podobny tzn. też zapalał Ci się check?

Ja wiem już jedno to nie wina aku, bo pożyczyłem większy i było to samo. Rozrusznik kręci jak szalony, odpala za 3-4 razem, po przytrzymaniu przez ok 15 sek. Dodatkowo zapla się kontrolka check oraz kłódka od immo. Tak nawiasem mówiąc to jak imo blokuje zapłon? odcina tylko paliwo? Czy zapłon też? Bo może to jego wina, że tak długo kręci? Próbowalem też z zapasowego nieużywanego kluczyka, ale jest to samo. Po odpaleniu kontrolki check i kłódka się palą, ale auto pracuje równo, nie szarpie, nie kopci etc. i ma moc jak zawsze.

Sam już nie wiem, a ten pochłaniacz oparów to gdzie jest i jak się do niego dostać?
Powrót do góry
robson44

Czytelnik



Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Włocławek
Posiadane auto: Fiat Panda 1,1 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Wrz 2012, 09:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


Witam
Po odpalania nie zapalały się kontrolki check i imo. U mnie auto odpalało ale dopiero za drugim razem.
Pochłaniacz oparów znajduje się w prawym tylnym nadkolu. Aby się do niego dostać trzeba odkręcić koło i zdjąć plastikową osłone. Zdjęcia pochłaniacza dodał kolega michal476. na 16 stronie tego tematu.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Drwalesiu

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łęczyca
Posiadane auto: Peugeot 308, 2.0 hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Paź 2014, 20:09
Temat postu:

Panda nie odpala na zimnym


Witam wszystkich forumowiczów

Jestem posiadaczem Pandy 1.1 + lpg2003r. Chciałem poruszyć jeszcze raz temat nie odplania pandy na zimnym silniku . Przerabialem już tankowania pól baku potem 3/4 potem caly i przestał w koncu palić. Przejezdzilem trzy baki Pb wymienilem map sensor, ciśnienie na pompie ok, szumów w baku nie ma. Awaryjnie na gazie pali nawet gdy zimno a na Pb tylko na zimnym nie chce. Jak odpale na gazie przelaczam na pb i chodzi lux. Po chwili zgasze i juz zapali na pb ale nigdy po dluzszym postoju nie odpali na pb. Przekopalem juz pól internetu i połowę mechaników w łódzkim i każdy rece rozkłada. Proszę o pomoc i wsparcie techniczne.

Pozdrawiam
Drwalesiu
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Następny
Strona 19 z 20
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

FiatPunto

7 900

2005r.

190 172 km

łódzkie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System