Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 18, 19, 20  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomekdg

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 17

Posiadane auto: fiat panda
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Wrz 2009, 16:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


hehe no to bajka jak tak mówi serwisant aso, daj znać co ustalą
Powrót do góry
Pavllo

Dyskutant



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: SC 1.1/Bravo 1.6MJ/Panda 1.2/
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 27 Wrz 2009, 19:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


wiec tak:

ASO zrobiło na początek- jak to określiło- najtańszą i najprostszą rzecz- spuszczono mi całe paliwo z baku i kazano nalać z 10 l paliwa z Shella... i do dziś do 19:00 problem nie występuje...mam około 1/4 paliwa w zbiorniku i auto pali od pierwszego Shocked (po postoju w zimnym garazu itp)
co prawda tankuje/tankowałem paliwo tylko na Neste, ST1 czy Bliskiej (nie tylko to auto, ale i inne ) i żadnego problemu nie bylo...niewazne...w tej chwili zobaczymy co sie podzieje...jako, ze jezdze na gazie, wiec roznica w cenie paliwa na Shelu czy neste juz nie ma znaczenia, wiec od biedy bede tankował tylko na shellu.

jedyne co zostało to "szum" buczenie z baku, które ustepuje po zdjęciu nogi z gazu...ktoś chyba pisał o czyszczeniu jakiegoś pochłaniacza czy coś, bo miał coś takiego?

jesli problem powroci to kolejnym krokiem bedzie wymiana pompy paliwa...
Powrót do góry
tomekdg

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 17

Posiadane auto: fiat panda
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Wrz 2009, 17:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


ciekawe czy na dłuższą metę to pomoże, daj znać jakie są efekty, co do szumienia odkręć koło (prawy tył) i pod nadkolem masz pochłaniacz par, tam od góry masz odpowietrznik który pewnie jest zabrudzony wyczyść i problem zniknie

ja narazie jeżdżę na paliwie i objawy powoli ustępują
Powrót do góry
KRISS73

Czytelnik



Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): FRANCJA PROWANS
Posiadane auto: MULTIPLA
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Wrz 2009, 22:34
Temat postu:

PROBLEM Z ODPALANIEM


Witam wszystkich jestem posiadaczem multipli ben-gaz . Mam ją od 8 miesięcy zrobiłem nią 35 tys.km i zaczęła się gehenna . Nie odpala od razu, ma nie równe obroty, przy dodawaniu gazu potrafi zgasnąć i przy zwalnianiu np. skrzyżowaniu. Wymieniłem 4 aparaty zapłonowe ,2pompy paliwowe, świece, nowe kable ,a nawet wtrysk , nowe przewody paliwowe.założyłem filter paliwa bo multipla ma tylko w pompie paliwowej i nic to nie dało.
CZY KTOŚ MOŻE MI POMÓC.BO TO SIĘ ROBI CZARNA MAGIA.
_________________
KRISSSS
Powrót do góry
gadu-gadu
Pavllo

Dyskutant



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: SC 1.1/Bravo 1.6MJ/Panda 1.2/
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 29 Wrz 2009, 07:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


tomekdg napisał:
ciekawe czy na dłuższą metę to pomoże, daj znać jakie są efekty, co do szumienia odkręć koło (prawy tył) i pod nadkolem masz pochłaniacz par, tam od góry masz odpowietrznik który pewnie jest zabrudzony wyczyść i problem zniknie

ja narazie jeżdżę na paliwie i objawy powoli ustępują


jak narazie problemu nie ma...a jezdze juz na gazie, a benzyna wiadomo, tylko do odpalania...auto odpala...

mechanik mówił,że najgorsza benzyna jest na Neste, stacjach Auchuan, troche lepsza na Bliskiej, a najlepsza na Shellu... troche mnie to dziwi, bo innym autem tankuje tylko na Neste i auto jezdzi (no moze raz zapaliła mi się na chwilę marchewa) , no ale to inne auto jest tylko na benzyne, wiec benzyna jest wyjezdzana...tak czy owak narazie problemu nie ma, i wynika z tego, ze zmuszony bede jezdzic pare km dalej tankować na Shella... o dziwo pamietam, ze jak problem zaczal wystepowac to zatankowalem do polowy baku na Shellu i problem zniknął...

do tego mechanik spuszczajac paliwo mowil, ze ta benzyna, ktora mialem byla jakas dziwna tzn bardzo "paliła" mu ręce jak ją spuszczał i się troche nią "zachalapał" . co prawda ja dodawałem kiedyś środek do łączenia wody w baku, wiec moze to to, a moze nie to...

a teraz pytanie odnosnie tego odpowietrznika:

rozumiem, ze występuje to we wszystkich wersjach? (ja mam 1.1 MPI)
i w jaki sposób to czysciles? demontowałeś to?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 29 Wrz 2009, 07:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tomekdg

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 17

Posiadane auto: fiat panda
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Wrz 2009, 16:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


ja mam 1,1 i wydaje mi się że w 1,2 też jest , to wygląda jak plastikowa skrzynka ale niestety jest nierozbieralna, ja odkręciłem śruby i szczotką drucianą obczyśćiłem całą i wytrzepałem brud z odpowietrznika tam w środku jest taka biała włóknina i jak już była czysta to poskładałem i pomogło
Powrót do góry
Pavllo

Dyskutant



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: SC 1.1/Bravo 1.6MJ/Panda 1.2/
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 30 Wrz 2009, 07:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


no to musze poszukac tego czegos, bo ja mam Seicento 1.1 (zapomniałem,że pisze w kąciku Pandy) a ty widze Pande, wiec moga sie juz roznic rozwiazaniami... Rolling Eyes
Powrót do góry
Pavllo

Dyskutant



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: SC 1.1/Bravo 1.6MJ/Panda 1.2/
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 05 Paź 2009, 08:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


tomekdg napisał:
ja mam 1,1 i wydaje mi się że w 1,2 też jest , to wygląda jak plastikowa skrzynka ale niestety jest nierozbieralna, ja odkręciłem śruby i szczotką drucianą obczyśćiłem całą i wytrzepałem brud z odpowietrznika tam w środku jest taka biała włóknina i jak już była czysta to poskładałem i pomogło




mam coś takiego, czy u ciebie tez tak to wygladało? odkrecałeś tą górną skrzyneczkę?


PS

auto odpala normalnie...proponuje wiec spuszczenie paliwa z baku...ja tez sie temu dziwie, bo przeciez dotankowywalem paliwo nowe, ale jak widac, cos sie w baku z paliwem stalo i dolewanie nowego nie pomagalo...
Powrót do góry
pchorek

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 145
Skąd jesteś (miejscowość / region): olsztyn
Posiadane auto: Kia Picanto 1,1 2006
Piwa: 3/2
Wysłany: Wto 06 Paź 2009, 12:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


ciekawi mnie tylko jedno jaki ma związek ilośc paliwa w zbiorniku i trudne zapalanie o poranku. Co ciekawe jak jest teraz około 5 - 8 stopni rano to zapala zdecydwanie lepiej albo ma tylko takie wrazenie. Ale fakt faktem ze gdy jest ponizej polowy zbiornik to trudno jest ruszyc na bezynie. silnik slaby jakby dostawl za malo paliwa. to ciekawe a zarazem irytujace
Powrót do góry
tomekdg

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 17

Posiadane auto: fiat panda
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Paź 2009, 22:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


Cześć
Z tej fotki to mało co widać, ale wydaje mi się że u mnie jest trochę inaczej. ten pochłaniacz jest dość spory i dochodzą do niego te niebieskie przewody paliwa co tam widać u ciebie na fotce więc może jak poszukasz to znajdziesz
u mnie to jest pod nadkolem

ja narazie odpuściłem szukanie usterki, tylko jeżdżę na paliwie i jest coraz lepiej tzn jest 1/3 baku i pali ok teraz będę chciał do 0 wyjeździć paliwo i zatankować full na shellu
Powrót do góry
Pavllo

Dyskutant



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: SC 1.1/Bravo 1.6MJ/Panda 1.2/
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 07 Paź 2009, 08:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


hmm... to moze szukam w złym miejscu- mówisz o nadkolu z przodu auta, czy z tyłu???
Powrót do góry
tomekdg

Debiutant



Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 17

Posiadane auto: fiat panda
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Paź 2009, 17:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


po stronie wlewu czyli prawy tył w pandzie jest to widoczne może u ciebie jest gdzieś schowane
Powrót do góry
Pavllo

Dyskutant



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: SC 1.1/Bravo 1.6MJ/Panda 1.2/
Piwa: 3/0
Wysłany: Pią 09 Paź 2009, 07:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


moj co prawda po wymianie paliwa odpala bez problemu, jedyne co teraz zauwazylem, ze jak odpale i szybko chce (od razu) ruszyc to go zadlawi... czy moze to byc spowodowane? zalewa go?
Powrót do góry
Marek1980

Dyskutant



Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Skoda Roomster 1,6 2007 ,,,,,,,, Skoda Roomster 1,9 TDI
Piwa: 13/1
Wysłany: Sob 10 Paź 2009, 16:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


U mnie w Pandzie (2008rok, 5500km) występuje czasem objaw, że nie chce odpalić od pierwszego razu. Nie mam na razie koncepcji w czym tkwi przyczyna- tankuje tylko na Shellu, serwis kazał poobserwować samochód i jakby co to odstawić na gwarancji do sprawdzenia. Dzieje się tak bez wzgledu na pogodę, ale tylko po postoju nocnym. Pozdrawiam
_________________
POMOGŁEM POSTAW BROWARA !!! Marek
Powrót do góry
gadu-gadu
Pavllo

Dyskutant



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: SC 1.1/Bravo 1.6MJ/Panda 1.2/
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 11 Paź 2009, 19:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) problem z odpalaniem rano na zimnym silniku


no i niestety, objawy powracają! a już się cieszyłem, ze po wszystkim. mimo tankowania na Shellu, mimo jazdy na benzynie, auto do wczoraj znów zachowuje się jak kiedyś- odpala dopiero za 2 razem, a po dodawaniu gazu przydławia go przez jakąś chwile...no szlag mnie trafi!!!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 18, 19, 20  Następny
Strona 3 z 20
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

17 900

2010r.

236 914 km

łódzkie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatTipo

39 850

2016r.

92 700 km

wielkopolskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System