Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) czy to pompa paliwa?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pavllo

Dyskutant



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: SC 1.1/Bravo 1.6MJ/Panda 1.2/
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 24 Sie 2009, 15:01
Temat postu:

czy to pompa paliwa?


Pacjent to Seicento 1.1 MPI

Jakiś czas temu pojawił się problem z uruchomieniem silnika jak auto postało dłużnej. Za pierwszym odpaleniem dusił się i gasł, za drugim razem odpalał normalnie jakby się nic nie stało i jezdził normalnie. Poziom paliwa był około/poniżej 1/4 baku. Pojechałem na stacje, zatankowałem pol baku i... problem zniknął. pomyślałem sobie, ze możne coś było nie tak z benzyną. wczoraj poziom paliwa osiągnął okolice/poniżej 1/4 baku i problem wrócił...

auto ma instalacje sekwencyjną LPG, ale założoną niedawno (z 1500km temu), w dobrym zakładzie (Autogaz Śląsk- tam zakładają także instalacje LPG dla FIata). Oczywiście nowe filtry, kable WN, świece. Przebieg 87 000km.

Na początku myślałem, że to wina instalacji , oczywiście wokół wszyscy zaczynają tak gadać (i oczywiście osoby jej nie mające)

no ale auto na gazie jeździ normalnie- nie ma żadnych problemów...

zastanawia mnie ta prawidłowość- 1/4 baku paliwa to pojawiają się problemy z odpalaniem. dziś jadę znów zatankować paliwo i dalej będę sprawdzać kiedy pojawią się problemy z odpaleniem...


jak myślicie: pompa? syf w baku?woda w baku? a możne coś z przewodami paliwowymi?
dodam, że zauważyłem także, że na benzynie na 2 i 3 biegu kiedy gwałtowniej przyspieszam to auto jakby lekko zamulało- na gazie problemu nie ma, czyzby wydajność pompy paliwa spadła...
Powrót do góry
Mario1979

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 417
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brodnica, kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Stilo Multiwagon , 1,9 JTD 115KM, 2003
Piwa: 14/5
Wysłany: Pon 24 Sie 2009, 15:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) czy to pompa paliwa?


prawdopodobnie to wina pompy paliwowej , w seicento 1.1. spi są bardzo wrażliwe na małą ilość paliwa w zbiorniku i po prostu się przycierają co w konsekwencji powoduje ,że dają za małe ciśnienie paliwa ...
przerabiałem to w swoim seico dawno temu. Pompa była tak zatarta , że odpalenie zimnego silnika graniczyło z cudem , podobnie jak jazda powyżej 110km/h, auto po prostu nie miało siły... Po wymianie pompy ( pamiętam , że kupiłem z allegro za 150 zł) samochód zaczął żyć ...
przy wymianie pompy obejrzyj też zbiornik paliwa bo makarony wymyślili, że są metalowe i od góry rdzewieją . U mnie były dwie dziury ...
Pozdr
_________________
Fiaty nie gubią oleju.... one znaczą swój teren.....
Powrót do góry
marek_3535
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 1041
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Ford Fokus 1.6 diesel 2011r MODERATOR
Piwa: 43/16
Wysłany: Pon 24 Sie 2009, 20:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) czy to pompa paliwa?


Jeżeli wyciągniesz pompę to będziesz widział krótki plastykowy wężyk.Sprawdź czy nie jest gdzieś pęknięty(można go wymienić).Jeżeli okaże się że pompa ma za małe ciśnienie,można wymienić sam wkład elektryczny(pod plastykową obudową pompki-wciskany koszt ok.60zł).
Stawiam jednak na wężyk w pompie.
Powrót do góry
Pavllo

Dyskutant



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: SC 1.1/Bravo 1.6MJ/Panda 1.2/
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 26 Sie 2009, 07:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) czy to pompa paliwa?


a wczoraj zatankowałem znów do połowy baku i problemu nie ma...

na wszelki wypadek wlałem środek do usuwania wody z baku...

zobaczymy- pojeżdżę znów do 1/4 baku i jak problem wystąpi to do ASO, bo widocznie coś nie tak z pompą/układem paliwowym
Powrót do góry
Pavllo

Dyskutant



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: SC 1.1/Bravo 1.6MJ/Panda 1.2/
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 10 Wrz 2009, 07:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) czy to pompa paliwa?


co prawda nie zajrzano mi jeszcze do baku (z braku czasu), ale problem nie zniknął- wczesniej jak zalałem 2 czy 3 razy około połowy baku to problem ustępywał. wczoraj zalałem ponad połowe baku i dziś znów nie odpalił za 1. razem... czyli stan się pogarsza Sad
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 10 Wrz 2009, 07:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Pavllo

Dyskutant



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: SC 1.1/Bravo 1.6MJ/Panda 1.2/
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 07 Paź 2009, 12:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) czy to pompa paliwa?


w ASO spuszczono mi całe paliwo z baku, kazano nalac paliwa z SHella i problem juz od 2 tygodni nie wystepuje...
Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Pon 12 Paź 2009, 18:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) czy to pompa paliwa?


Cytat:
"Pavllo"


włożyłem już tyle serca, wymieniłem już tyle rzeczy, żeby auto było sprawne i służyło wiernie, ale widzę, że nie chce...

kilka osób podpowiedziało, co może byc przyczyną, w ASO zrobili najprostszą rzecz- spuścili paliwo i problem zniknął...niestety tylko na 2 tygodnie, bo od wczoraj- mimo tankowania na Shellu i jazdy także na bezynie (żeby nie było, że jezdze tylko na gazie) auto znów nie chce odpalac za 1. razem, tak jakby cały cykl się powtarzał...



to czego moze to być wina poruszone zostało w powyższym wątku, a teraz mam inne pytanie:

- w tylnym nadkolu, od strony pasażera- czyli przy wlewie paliwa- słychać pod czas jazdy brzęczenie- słychać je przy dodawaniu gazu na różnych biegach, jak zdejmie się nogę z gazu to ustaje, ustaje też zwykle jak już się chiwlkę jedzie- z powiedzmy stałą prędkością. można zaryzykować, że brzęczy przy przyspieszaniu...co to może byc???

co to jest jak się zdejmie nadkole :

Cytat:

_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
Pavllo

Dyskutant



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: SC 1.1/Bravo 1.6MJ/Panda 1.2/
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 13 Paź 2009, 07:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) czy to pompa paliwa?


wczoraj po zatankowaniu auta do pełna na Shellu auto znów odpala bez problemu po dłuższym postoju (po 8 h w pracy, czy po nocy w "blaszaku" ...
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Sro 14 Paź 2009, 21:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) czy to pompa paliwa?


witam was panowie , muszę stwierdzić że uszkodzony jest zawór łączący bak z atmosferą , aby to ocenić można się przejechać z poluzowanym korkiem wlewu paliwa , jeśli będzie spoko to zawór szwankuje
Powrót do góry
Pavllo

Dyskutant



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 61
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: SC 1.1/Bravo 1.6MJ/Panda 1.2/
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 17 Lis 2009, 08:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) czy to pompa paliwa?


mustang1 napisał:
witam was panowie , muszę stwierdzić że uszkodzony jest zawór łączący bak z atmosferą , aby to ocenić można się przejechać z poluzowanym korkiem wlewu paliwa , jeśli będzie spoko to zawór szwankuje


czy odpowietrzenie baku następuje tylko przez korek wlewu paliwa?
Powrót do góry
dugi3

Czytelnik



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Fiat SC Van 1.1 (MPI) '01
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Lis 2009, 20:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) czy to pompa paliwa?


Witam
Chciałbym odświeżyć temat!!
Problem mm podobny. ale nie do końca to samo się dzieje.
NA początek pytanie: Czy pompa powinna się włączyć przy każdym przekręceniu stacyjki? Tak mi się wydaje.. a u mnie jest tak że co któryś raz ją "słychać".no i praktycznie tylko w tedy auto zapala chociaż i tak nie zawsze. jak jest zimny to masakra.Jeździ chyba normalnie to znaczy nie zamula,ALE!! zdażyło mi się dzisiaj że mi zgasł podczas jazdy, i nie dało się go z biegu odpalić musiałem ze stacyjki... nie wiem o co chodzi. jak juz zapali to jest gitarka, silniczek chodzi równo i dynamicznie. Pozdrawiam i licze na pomoc Smile
Powrót do góry
free10

Auto Maniak



Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 607
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mysłowice
Posiadane auto: Daewoo tico 97r/było cc900 i uno
Piwa: 57/8
Wysłany: Wto 14 Sie 2012, 17:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) czy to pompa paliwa?


Witam
Mam podobny problem z fiat 600 1.1.Mam obecnie połowę baku paliwa i gasnie po 1 odpaleniu -zatrzęsnie i gaśnie.Dopiero za 2,3 razem nie gaśnie.Pytanie takie czy to wina pompy paliwa?Gość od którego kupione mówił,że trzeba mieć pełny bak.Co o tym myślicie koledzy?Jak sprawdzić tą pompę??
_________________
POSTAW PIWO ZA POMOC!!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
osk987

Czytelnik



Dołączył: 02 Wrz 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oleśnica
Posiadane auto: Fiat Seicento 1.1 MPI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Wrz 2017, 18:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) czy to pompa paliwa?


Chciałbym ponowić temat, gdyż mam podobny problem. Auto ma przejechane ok 80000 km, gaz założyłem ok 10000 km, ale problem się pojawił niedługo po założeniu gazu.
Wymieniłem czujnik położenia wału, pompę paliwa (sam wkład elektryczny), elektroniczny zawór odpowietrzania baku (ten który znajduje się pod maska).
Auto nie chce odpalic, gdy dłużej postoi: trzeba kręcić kilka razy. A jak zalapie to chwile się podusi i jedzie już potem normalnie. Zauważyłem tez ze zależy to od pogody. Im zimniej tym gorzej odpala.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System