Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Drży na zimnym silniku


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Nadwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukw22

Debiutant



Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: FIAT BRAVO 1.6 16V 99r+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Sie 2009, 13:54
Temat postu:

Drży na zimnym silniku


Witam
Mam problem z drgawkami samochodu po odpaleniu na zimnym silniku.Wymieniłem filtr paliwa(zmniejszyło drgania),świece i kable(nie rozwiązało problemu jedynie lepiej się zbiera),wyciołem katalizator(nie pomogło),czyściłem przepustnicę(lepiej wchodzi na obroty ale nie pomogło),filt powietrza(też nic).
Problem polega na tym że rano lub po długim postoju odpalam fure to wpada w drgania aż silnik cały lata wraz z budą,toszkę go przygazuje to przestaje,w momencie nagrzania się silnika wszystko chodzi elegancko i nic nie trzepie.Byłem na kompie to znalazł tylko błąd sondy(ale ponoć to przez intalację gazową),nawet jeździłem z nim samochodem i komp pokazuje że wszystko ok.
Dodam że obroty nie falują no i cewki nie wymieniłem jeszcze ale jest raczej ok.
Mam taki pomysł że to może być przez czujnik temperatury cieczy w związku z tym że po nagrzaniu jest.Czy na kompie wyszło by że jest walnięty ten czujnik?Jaki czujnik może odpowiadać jeszcze na zimnym silniku.Może czujnik spalania stukowego?Chociaż nie jestem pewian czy u mnie jest.
Macie jakieś pomysły?
Z góry dzięki.
_________________
Bravo jest super:)
Powrót do góry
fiat1,4 s 97r

Debiutant



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): opole
Posiadane auto: fiat bravo 1,4s 98
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Sie 2009, 20:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Drży na zimnym silniku


witaj mysle ze to niejest czujnik temperatury cieczy bo by go wykrył komp u mniebył trzasniety i go wykryło niewiem co moze byc przyczyna pozdrawiam
Powrót do góry
wald0

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 233
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radzymin
Posiadane auto: Fiat Brava EL 1.6 16v 1998
Piwa: 8/4
Wysłany: Pią 28 Sie 2009, 16:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Drży na zimnym silniku


A może zespół tłumików przy pewnych obrotach wpada ci w rezonans?
Po nagrzaniu obroty spadają i rezonansu nie ma.
Zajrzyj na zimnym podczas pracy pod spód czy środkowy tłumik nie drga za mocno.
Albo jak się nagrzeje dodaj lekko gazu patrząc na obrotomierz, czy drgania nie występują w wąskim zakresie obrotów (rezonans).
U mnie jest tak, tylko że niestety przy nagrzanym a nie zimnym silniku.
I na obrotach jałowych drga mi cała buda.
Wymieniałem wszystkie gumy tłumików (nieznacznie ale pomogło), niedawno wymieniłem cały zespół tłumików i dalej to samo.
Sam nie wiem co z tym zrobić.... w sumie to już przywykłem.
Powrót do góry
maciekt8

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żyrardów/Mazowieckie
Posiadane auto: Fiat Bravo 100 16V(1.6 16V) 99rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Sie 2009, 00:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Drży na zimnym silniku


lukw22 powiedz mi a czy nie wygląda to jakby chodził na 3 cylindry?? Czy problem jest tylko jak dłużej postoi i dobrze wystygnie? Czy masz wersje z plastikowym kolektorem ssącym?

Po roczniku auta powiedziałbym że filtr paliwa masz bezobsługowy niewymienny no chyba że się mylę.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
lukw22

Debiutant



Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: FIAT BRAVO 1.6 16V 99r+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Sie 2009, 07:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Drży na zimnym silniku


Więc tak
Tłumik drży cały ale też wymieniałem na nowy bo się rozwalił.Ale przed wymianą i po jest tak samo.
Mam wersję z plastikowym kolektorem.A dzieje się tak tylko jak dobrze wystygnie(po dłuższym postoju).
Co do filtra paliwa to też czytałem że powinien być tylko w baku ale widocznie ktoś założył dodatkowy na wężu(zastanawiam się czy go nie wymontować ale wymieniałem na nowy).
Nie wiem czy pali na trzy cylindry ,wydaje mi się pali na wszystkie.
_________________
Bravo jest super:)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 31 Sie 2009, 07:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
maciekt8

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żyrardów/Mazowieckie
Posiadane auto: Fiat Bravo 100 16V(1.6 16V) 99rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Sie 2009, 15:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Drży na zimnym silniku


To już coś wiem. Czyli problem jest że na zimnym silniku jest rzucanie trzepanie silnikiem aż karoseria drży? A ile czasu trwa ten objaw ? tzn odpala normalnie od pyknięcia kluczyka chodzi ładnie i zaczyna drżeć telepać? pochodzi chwilę i problem znika? tak dobrze rozumuje?. Później jak trochę ostygnie nie ma problemu no chyba że wystygnie dość mocno.

Kolega napisał że ma plastikowy kolektor a komputer sterujący to może IAW 49f?
Powrót do góry
gadu-gadu
lukw22

Debiutant



Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: FIAT BRAVO 1.6 16V 99r+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Wrz 2009, 06:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Drży na zimnym silniku


Dokładnie jak napisałeś. Dzieje się tak tzn telepie go jak odpalam np po nocy postoju.Odpala ładnie wchodzi na obrody 1200-1300 ,stoją w miejscu i nie falują.Jak tak sobie chodzi to zaczyna tlepać się cały samochód muszę go trochę przygazować parę razy zeby tak nie rzucało a bez dodawania gazu to telepie go do momentu złapania temperatury jak już obroty zejdą na 900 to jest elegancko.
Jak samochód nie ostygnie mocno to takiego problemu nie ma.
A co do kompa to jak sprawdzić jaki mam?
_________________
Bravo jest super:)
Powrót do góry
maciekt8

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żyrardów/Mazowieckie
Posiadane auto: Fiat Bravo 100 16V(1.6 16V) 99rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Wrz 2009, 10:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Drży na zimnym silniku


Dokładnie tak jak napisałeś ten sam objaw mam u siebie. Jestem ciekawy jeszcze jaki masz komp tzn ecu? . Jest on przykręcony między cewkami a akumulatorem i wchodzą do niego dwie duże wtyczki. Oznaczenia masz od strony cewek jest naklejka i ciekawy jestem co masz na niej napisane czy to nie będzie IAW 49f?

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
lukw22

Debiutant



Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: FIAT BRAVO 1.6 16V 99r+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Wrz 2009, 16:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Drży na zimnym silniku


Sprawdziłem i mam taki ECU jak napisałeś.Sądzisz że to wina kompa?Na diagnostyce nic nie wskazywało na to.Masz poradę jak to naprawić?
_________________
Bravo jest super:)
Powrót do góry
maciekt8

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żyrardów/Mazowieckie
Posiadane auto: Fiat Bravo 100 16V(1.6 16V) 99rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Wrz 2009, 01:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Drży na zimnym silniku


Witam. Właśnie, teraz wiem że mamy dokładnie tą samą usterkę. Czytając i szukając po necie znalazłem że wiele osób ma z tym problem od czego to zależy nie wiem ale występuje ten feler w autach poliftowych czyli z plastikowym kolektorem i ECU właśnie tym IAW49f. Ja szukam usterki już któryś miesiąc i niestety nie mam już koncepcji wszyscy rozkładają ręce.
Komputerowa diagnostyka nie pokazuje błędów parametry pracy w normie a problem występuje. Czytając fora internetowe na ten temat wiem że co niektórzy wymienili połowę czujników i nic to nie dało.
Nie będę pisał co zrobiłem jakie mody i kombinacje wykonywałem, ale trochę ich było.
Jestem przekonany że ma to jakiś związek z temperaturą bo w zimę nie było tego problemu a może nie było usterki(poczekam do zimy). Druga sprawa jak samochodu nie ruszałem kilka dni problem się nie pojawił lub jak stał w upalnym garażu to były drgawki ale w małym stopniu. Kilka razy dosłownie było tak że problem nie wystąpił. Skąd i dlaczego nie wiem. Niby sprawa prosta coś z temperaturą więc pierwsze myśli - czujnik temp cieczy w termostacie lub czujnik temp powietrza(we wspólnej obudowie z czujnikiem podciśnienia) niestety nie. Sprawdzone.

pomyślałem jeszcze o jednej rzeczy że zimą dłużej ssanie pracuje tak to nazwijmy czyli mamy wyższe obroty po odpaleniu i czas nagrzewania silnika jest dłuższy. Obecnie kiedy jest ciepło to tak mi sie wydaje za szybko to ssanie się wyłącza i dlatego silnik dostaje szału nie ma tego płynnego przejścia. Spróbuję oszukać komputer ale to wolna chwilą.

Obecnie jestem na etapie składania do kupy paru rzeczy listwy wtryskowej, kolektor bo wymieniałem uszczelkę od miarki oleju i musiałem zdjąć kolektor ssący przy okazji wyjąłem listwę wtryskową itp pomyłem wtryski. Całość dostanie nowe oringi spinki uszczelki i zobaczymy.

Jeżeli to nie pomoże to pozostał mi chyba tylko uszkodzony komputer czyli całe to ECU silnika. Dziwne bo nie ma błędów spalanie w normie mocy nie brakuje a problem jest tylko z rana.

Może ktoś z Kolegów na forum poradził sobie z tym problemem i coś podpowie.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
ogi27

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Bravo 1.6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Wrz 2009, 21:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Drży na zimnym silniku


Witam

Miałem podobny problem. Próbowałem go rozwiązać na wiele sposobów i udało mi się. Wszelkie usterki związane z czujnikami komputer pokaże. Posiadam euroscan i przy tej usterce pod komputerem było ok. Nawet sterownik silnika rozebrałem bo myślałem ze tranzystory załaczajace wtryski są uszkodzone....wszystko sprawne było. Okazało się że wtryski się troszkę przytkały i nie dawały odpowiedniej dawki na zimnym silniku. Po wyczyszczeniu ich wszystko działa prawidłowo.

Pozdrawiam
Powrót do góry
daro765

Debiutant



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: FIAT BRAVO
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Wrz 2009, 20:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Drży na zimnym silniku


mam ten sam problem a można wiedzieć jak wyczyściłeś wtryski,bo mam zamiar kupić STP do wtrysków tylko nie wiem czy to pomoże?
Powrót do góry
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Czw 24 Wrz 2009, 00:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Drży na zimnym silniku


daro765 napisał:
mam ten sam problem a można wiedzieć jak wyczyściłeś wtryski,bo mam zamiar kupić STP do wtrysków tylko nie wiem czy to pomoże?

Jak nie masz jakiegoś kolegi co już to robił, nie zabieraj się za to - dobrze Ci radzę. Kolega wyżej może jest oblatany w te "klocki", ale jak już wspomniałem - nie rób tego sam jak nie miałeś wcześniej do czynienia z podobnej rangi usterkami.

Odnośnie "trzepania" autem i środka STP - Tak będzie najbezpieczniej, ale kup od razu dwa. Jak masz dość mocno zabrudzone wtryskiwacze, jedna buteleczka może nie wystarczyć.

Pamiętaj że po zalaniu STP - efekty mogą być odczuwalne dopiero po przejechaniu 2 baków paliwa, także uzbrój się w cierpliwość...
Ja proponuję zalać STP, przejechać 1 bak paliwa, zalać drugi przejechać 2 bak paliwa. Wtedy powinno pomóc.

Zanieczyszczone wtryskiwacze mogą być przyczyną "trzepania" autem. Z tym się zgodzę.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
ogi27

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: Bravo 1.6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Wrz 2009, 10:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Drży na zimnym silniku


Witam

Ja wtryski zdemontowałem wystarczy odkręcić dwie śruby trzymające listwę wtrysku i kolektor dolotowy( górna cześć ). Najpierw czyszczenie w benzynie ekstrakcyjnej potem czyszczenie kontaktem (środek,który dobrze rozpuszcza wszelkie zanieczyszczenia lecz może być podobny bo ja akurat taki posiadałem). Części gdzie jest dysza rozpylająca ( tam było główne zabrudzenie tzn na 4 otworki jakie ma wtrysk 2 miałem zatkane ). Po tym całym czyszczonku cieniutkim drucikiem stalowym sprawdziłem czy otwory rozpylające są drożne i podłączyłem każdy wtrysk po kolei pod napięcie 12V ( ja miałem starą taka wtyczkę oryginalną i to ułatwia sprawę ) w celu przedmuchania go sprężonym powietrzem na końcu można zobaczyć jak wtryski podają paliwo mocując je do listwy i wymuszając je w diagnostyce lub przekręcając kluczykiem ale nie odpalając tak żeby pompa paliwa doprowadziła paliwo do listwy wtryskiwaczów zrobiła odpowiednie ciśnienie (czasem trzeba dwa razy przekręcić kluczyk albo i nawet trzy gdyż przy wyciąganiu wtrysków listwa i przewody opróżni się z paliwa ) następnie można podłączyć po kolei do każdego wtryskiwacza zasilanie 12V i go wymusić.


Takim sposobem udało mi się usunąć usterkę związana z drganiem zimnego silnika


Pozdrawiam
Powrót do góry
maciekt8

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żyrardów/Mazowieckie
Posiadane auto: Fiat Bravo 100 16V(1.6 16V) 99rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Wrz 2009, 11:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Drży na zimnym silniku


Ja u siebie to robiłem i nic nie dało. Wszystkie wtryski czyściłem dałem nowe oringi uszczelki itd i nic to nie dało.

ogi27 jaki masz silnik i który rok produkcji, jaki kolektor plastik czy metal?
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Nadwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Nadwozie


FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatTipo

36 900

2017r.

142 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System