Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) oberwane przewody czujnika temperatury



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Elektronika/elektryka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
air

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Lip 2007, 18:49
Temat postu:

oberwane przewody czujnika temperatury


Auto: cc700, aisan, z 1997r., 65tyś.

Zauważylem że oberwane są przewody od czujnika temperatury plynu chlodzącego (tego na wylocie plynu z silnika). Musialy się oberwać conajmniej 1-2tyś. km temu, mimo to auto jeździ w miarę normlnie. Oberwane są oba przewody zaraz przy samym czujniku. Z opisów wnioskuję że to jest ten czujnik który steruje centralką, przez zwarcie styków powyżej 15st C.

I teraz pytanie: czym grozi jazda bez tego czujnika? Zwiększa się zużycie paliwa (o ile?) ? Może zewrzeć te dwa przewody na stale (przynajmniej dopóki na dworze jest powyżej 15st)?

Czy do wymiany tego czujnika konieczne jest spuszczenie plynu?

Zastanawiam się też czy nie spróbować wyskrobać trochę tej "żywicy" w czujniku i przylutować przewodów w miejscu oberwania (oberwaly się dokladnie w miejscu w którym wychodzą z "żywicy" którą zalany jest czujnik). Tylko na ile to będzie trwale? Sprawdzal ktoś?Wink Za nowy czujnik chcą ok. 75zeta:(

I na koniec: ponieważ niemam wskaźnika temperatury, jak sprawdzić czy temperatura plynu nie jest za wysoka (czy silnik sie nie przegrzewa)? Jest jakaś metoda "na oko"?Wink Mam termometr elektroniczny z zakresem do 150st, tylko gdzie go wsadzić (byle nie w plyn;)? Czy przy takiej temperaturze jak dzisiaj i jeździe po mieście wentylator na chlodnicy powinien się wlączać (bo jakoś się nie wlącza, i niewiem czy się tym martwić czy nie)?
Powrót do góry
turbo
Moderator

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 162
Skąd jesteś (miejscowość / region):   
Posiadane auto:  
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Lip 2007, 20:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) oberwane przewody czujnika temperatury


Jeżeli zdecydujesz się lutować ten czujnik jest wielce prawdopodobne,że możesz go uszkodzić.Jeśli chwilowo nie zamierzasz kupować nowego to najlepszym rozwiązaniem będzie pozostawienie tej wtyczki niepodłączonej (obwód otwarty) Jaki to będzie miało wpływ na pracę silnika przy nagrzewaniu do temp. 15°C -nie potrafię powiedzieć (prawdopodobnie będzie gasł). Jeśli go zewrzesz to przestanie pracować układ regulacji stechiometrycznego składu mieszanki co po dłuższym czasie uszkodzi katalizator (bogata mieszanka).
Powrót do góry
air

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Lip 2007, 21:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) oberwane przewody czujnika temperatury


turbo napisał:
Jeżeli zdecydujesz się lutować ten czujnik jest wielce prawdopodobne,że możesz go uszkodzić.Jeśli chwilowo nie zamierzasz kupować nowego to najlepszym rozwiązaniem będzie pozostawienie tej wtyczki niepodłączonej (obwód otwarty) Jaki to będzie miało wpływ na pracę silnika przy nagrzewaniu do temp. 15°C -nie potrafię powiedzieć (prawdopodobnie będzie gasł). Jeśli go zewrzesz to przestanie pracować układ regulacji stechiometrycznego składu mieszanki co po dłuższym czasie uszkodzi katalizator (bogata mieszanka).


za "Fiat Cinquecento Obsługa i naprawa", strona 105:
Cytat:
Centralka rozpoczyna program regulacji, kiedy otrzyma sygnal z czujnika temperatury (przez zwarcie jego styków), że temperatura płynu chlodzącego na wyjśiu z glowicy przekroczyła 15st


Powinienem chyba jednak obwód zamknąć (wtedy przy temp. na dworze powyżej 15st powinno być ok; przy temp. poniżej 15st tak jak napisałeś może być problem z zapaleniem).
Powrót do góry
turbo
Moderator

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 162
Skąd jesteś (miejscowość / region):   
Posiadane auto:  
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Lip 2007, 00:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) oberwane przewody czujnika temperatury


Chyba jednak nie. Zresztą i tak zrobisz po swojemu /rozumiem. Pozostanę jednak przy swojej opinii. Potwierdzenie tego znajdziesz czytając oznaczenie czujnika.
Powrót do góry
air

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Lip 2007, 09:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) oberwane przewody czujnika temperatury


turbo napisał:
Chyba jednak nie. Zresztą i tak zrobisz po swojemu /rozumiem. Pozostanę jednak przy swojej opinii. Potwierdzenie tego znajdziesz czytając oznaczenie czujnika.


ale ja się nie upieram, tylko pytam;)
to znaczy mam rozumieć że w książce jest błąd albo ja źle to odczytuję?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 22 Lip 2007, 09:22
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
leymann

Debiutant



Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świony City

Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 22 Lip 2007, 09:40
Temat postu:

Re: oberwane przewody czujnika temperatury


air napisał:
Auto: cc700, aisan, z 1997r., 65tyś.
Czy przy takiej temperaturze jak dzisiaj i jeździe po mieście wentylator na chlodnicy powinien się wlączać (bo jakoś się nie wlącza, i niewiem czy się tym martwić czy nie)?

mam tez tego cieniasta 97r. 700 aisan i również nie mam wskaźnika temp. u mnie wentulatorek załączył sie dopiero, gdzy przejechałem 30 pare km. (autostrada) z prędkością 80-110 km/h. swoją drogą, jak FIAT juz postanowił, wprowadzic oszczędności to mógł ten wskaźnik temp. zostawić.

a mam pytanie co jest potrzebne , żeby ten wskaźnik założyć?? na pewno ten "licznik", ale czy oprócz niego jeszcze jakiś przewód i czujnik??
_________________
Fiat Cinquecento 704 rocznik 97
Powrót do góry
komunikator tlen - status
air

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Lip 2007, 10:25
Temat postu:

Re: oberwane przewody czujnika temperatury


leymann napisał:
air napisał:
Auto: cc700, aisan, z 1997r., 65tyś.
Czy przy takiej temperaturze jak dzisiaj i jeździe po mieście wentylator na chlodnicy powinien się wlączać (bo jakoś się nie wlącza, i niewiem czy się tym martwić czy nie)?

mam tez tego cieniasta 97r. 700 aisan i również nie mam wskaźnika temp. u mnie wentulatorek załączył sie dopiero, gdzy przejechałem 30 pare km. (autostrada) z prędkością 80-110 km/h.

przy tej prędkości to powinien chyba wystarczyć sam pęd powietrza. chyba że się włączył jak już wjechałeś w miasto;)

leymann napisał:

a mam pytanie co jest potrzebne , żeby ten wskaźnik założyć?? na pewno ten "licznik", ale czy oprócz niego jeszcze jakiś przewód i czujnik??

tu jest opis: http://www.centomania.pl/manuale/index.php?site=detail&id=17
czujnik jest do kupienia. ze wskaźnikiem może być gorzej-jeszcze go nie znalazłem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Elektronika/elektryka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Elektronika/elektryka


FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System