Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) Sprzęgło, znak STOP, dziwne zjawisko...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szafen

Czytelnik



Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Fiat Siena HL 1.6 16V
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 04 Mar 2012, 18:09
Temat postu:

Sprzęgło, znak STOP, dziwne zjawisko...


Wiosennie pozytywnie witam forumowiczów Smile. Dzisiaj podczas powrotu z wypadu za miasto (piękna pogoda) zdarzyło się coś czego nie rozumię. Od razu nadmienię, że autko mam w naprawdę dobrym stanie technicznym, dbam o szczegóły. Przesiadłem się do Sieny z Xsary Picasso kilka miesięcy temu i bardzo sobie chwalę mojego Fiata. Ale dzisiaj się zszokowałem. Otóż gdy dojechałem do znaku STOP po zatrzymaniu auta wcisnąłem sprzęgło i wrzuciłem pierwszy bieg. Stałem (przepuszczając jadących drogą z pierwszeństwem) tak na wciśniętym sprzęgle i wrzuconym biegu jakies 10 sekund po czym nastąpił jakby strzał ze sprzęgła, tzn. pomimo, że miałem wciśnięty pedał sprzęgła auto ruszyło a w zasadzie szarpnęło jakbym wrzucił bieg bez wysprzęglenia i za sekundę wysprzegliło (cały czas miałem pedał sprzęgła wciśnięty do podłogi, nie podniosłem nogi nawet o mm). Po tym incydencie nie odnotowałem żadnych nieprawidłowości w pracy układu przeniesienia napędu i przejechałem kilka kolejnych kilometrów do domu jakby nigdy nic. Czy ktoś ma pomysł co mogło być przyczyną tego dziwnego zjawiska? Z góry dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam!
Powrót do góry
kobramir

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 887
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Brava Grande Tipo
Piwa: 107/0
Wysłany: Nie 04 Mar 2012, 20:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Sprzęgło, znak STOP, dziwne zjawisko...


Najprawdopodobniej kończy ci się jednak sprzęgło więc albo go zrób teraz póki jeszcze jeździsz ,albo zrobisz jak się rozsypie.
Mógł się ukruszyć naprzykład kawałek okładziny z tarczy .
Powrót do góry
szafen

Czytelnik



Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Fiat Siena HL 1.6 16V
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 04 Mar 2012, 21:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Sprzęgło, znak STOP, dziwne zjawisko...


kobramir, mam pytanie... w moich wcześniejszych autach jak kończyło się sprzęgło to występowały objawy typu: po wyciśnięciu piszczenie, w innym ślizganie sprzęgła, szarpanie przy ruszaniu itd. W mojej Sienie nie mam takich objawów, mało tego skrzynia i sprzęgło działają super (do dzisiejszego incydentu opisanego wcześniej). Czy może taka jest przypadłość sprzęgieł we Fiacie, że bez dolegliwych objawów padają? P.S. Przebieg auta to 114 tys. km i auto bez gazu, zadbane.
Powrót do góry
kobramir

Auto Maniak



Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 887
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Brava Grande Tipo
Piwa: 107/0
Wysłany: Nie 04 Mar 2012, 23:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Sprzęgło, znak STOP, dziwne zjawisko...


Trudno na 100% powiedzieć co się stało ,ale jeżeli napisałem, że kawałek tarczy mógł się oderwać i na moment połączyć silnik ze skrzynią to nie musi być wcześniejszych objawów.
Spróbuj pozaglądać na koło zamachowe wyciągając gumową kwadratową zaślepkę z góry obudowy sprzęgła może coś zauważysz .Obracaj wałem i patrz na grubość tarczy może zauważysz jakiś ubytek.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System