Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Narzekania na Stilo, porównanie z Vectrą, przemyślenia



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
powell

Debiutant



Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Stilo JTD
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 05 Wrz 2009, 12:08
Temat postu:

Narzekania na Stilo, porównanie z Vectrą, przemyślenia


Naszła mnie pewna refleksja.
Niedawno zmieniłem Opla Vectrę B DTH na Stilo JTD. Tak jak zwykle czytam (robiłem to już przed zakupem Wink ) opinie użytkowników Fiata i dochodzę do wniosku, że wszystko dobre, co mają inni, a to nasze, to ....

Vectrę miałem 3 lata, przez ten czas serdecznie jej nie lubiłem. Kontrolka poduszki powietrznej świeciła się ciągle, walczyłem z nią 6-7 razy, ostatnio tuż przed sprzedażą. Przy czym w Oplu, jak się już raz zapali, trzeba jechać do serwisu na zgaszenie. Zapaliła się w drodze do komisu... Kontrolka ABS świeciła się i gasła, kiedy chciała, bez wyraźnej przyczyny. Zdarzało się, że zapalała się kontrolka silnika, ale zwykle gasła sama, chociaż nie zawsze.
Silnik odpalał bez problemu, nawet w zimie, ale klekotał jak traktor, przy ruszaniu JTD zachowuje się w porównaniu do DTH jak benzyniak (gładko nabiera obrotów, nie klekocze). Mimo niezłego wyciszenia w Oplu dźwięki spod maski mnie męczyły, były jakieś twarde i niekulturalne. Spalił mi się silniczek regulacji reflektora, potem problem miałem z regulacją ręczną (nie mogłem ustawić świateł, były za nisko).
Do pasji doprowadzało mnie stukanie/cykanie w kolumnie kierowniczej, jakby coś przeskakiwało, mechanicy nie mogli sobie z tym poradzić.
Wymiana tulei w wielowahaczu to duże koszty, no ale trudno....
Na koniec, tuż przed sprzedażą, silnik zaczął się jakoś dziwnie nagrzewać.

I teraz najważniejsze - Vectra obrzydła mi strasznie, ale wcale nie twierdzę, że ten model jest jakiś wyjątkowo zły. Miałem pecha do swojego egzemplarza, możliwe, że przejechał już wiele kilometrów, możliwe, że ktoś o niego nie dbał. Chociaż, jak czytałem fora Opla, wiele osób miało podobne problemy z Vectrami (elektryka!). I co? I nic.
Każdy samochód się może zepsuć. Fiaty dodatkowo są tanie, często są więc kupowane jako pierwszy samochód, przez niedoświadczonych kierowców. I potem jest zdziwienie - jak na tym forum w wątkach obok - że trzeba wymienić filtr przeciwpyłkowy, żarówki, że po założeniu gazu strzela w kolektor (a co jest winne w tym przypadku Stilo ???). Ech, jakbym chciał, żeby w Oplu wystarczyło pogmerać przy kostkach, żeby kontrolka poduszek sama gasła....

Mam Stilo od trzech tygodni. wymieniłem filtry, olej, klocki, dodałem parę gadżetów, jutro jadę po alusy, w październiku umówiony jestem na rozrząd. Nie wiem, jak Fiacik będzie się sprawował, ale wiem, że każdy samochód się psuje a w międzyczasie, kiedy jest sprawny i tak trzeba płacić za to czy za tamto.

To tyle, pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony przez powell dnia Sob 05 Wrz 2009, 17:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Sob 05 Wrz 2009, 12:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Narzekania na Stilo, porównanie z Vectrą, przemyślenia


jak co miesiąc będziesz musiał jechac z czymś do mechanika to też będziesz wyklinał stilo.. bo rzadkością to tu nie jest... psują sie [cenzura]ły , ale najwiekszy problem w tym żeby je zlokalizować lub naprawić.. np. u mnie poszła uszczelka pompy wysokiego ciśnienia, koszt uszczelki- jakies 40zł, w większości samochodów wystarczy wjechać na kanał pompy nie trzeba nawet wyjmować co by ją wymienić. w Stilo tzreba rozebrac pół silnika.. Koszt wymiany 800.. Evil or Very Mad
Powrót do góry
jarend1

Czytelnik



Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Stilo3d
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Lis 2009, 23:47
Temat postu:

FIATSTIL1.2 16V 3D


Mam go 6-lat .Wymieniłem; tłumik,klocki,czujnik przepływu paliwa i jazda jest piękna.Dokupiłem alufelgi i opny 205x60x15 letnie,może się podobać FIAT-to tylko FIAT.
_________________
jarend1
Powrót do góry
grzegorz250

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sułkowice
Posiadane auto: panda 1.2(2011) stilo 1.8 (2002)
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Gru 2009, 22:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Narzekania na Stilo, porównanie z Vectrą, przemyślenia


a widział ktoś nie psujące się auto? chyba że na obrazku ja jeżdze tylko fiatami pierwsze dwa malacze obecnie od 6lat seicento 899 + od roku stilo 1.8 i git wymieniłem w stilo tylko czujnik stopu bo mi wyłanczał się ASR i ESP i śmiga. Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
buhert

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarosław

Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 28 Gru 2009, 20:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Narzekania na Stilo, porównanie z Vectrą, przemyślenia


W Stilo będziesz miał młodszy rocznik, pewniejsze pochodzenie

i lepsze wyposażenie Smile wolałbym Stilo Razz Upla nigdy
_________________
Fiat 125p rządzi
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 28 Gru 2009, 20:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Abramsik

Dyskutant



Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 98
Skąd jesteś (miejscowość / region): teraz Wawa
Posiadane auto: Fiat STILO 1,6 Active 5D 2004
Piwa: 6/2
Wysłany: Pią 05 Lut 2010, 21:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Narzekania na Stilo, porównanie z Vectrą, przemyślenia


Witam Panowie! Kupno samochodu to loteria (a w Polsce to prawie rosyjska ruletka). Fiaty są normalne ani gorsze od innych (patrz zach-D) a wręcz lepsze od F, ale dużo tańsze. Jest jedna prawda JAK SIĘ DBA TAK SIĘ MA. Ja mam pierwszego włocha i chyba mi tak już zostanie (zabieram się na nową Bravę). pozdrawiam
_________________
Abramsik
Powrót do góry
jerzych

Czytelnik



Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory, Śląsk
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,6 V benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Maj 2013, 13:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Narzekania na Stilo, porównanie z Vectrą, przemyślenia


O zakupie samochodu marki FIAT zawsze decydowała oferta cenowa. Na naszym rynku najkorzystniejsza. Zaczęło się od fiata 126 - użytkowany przez 7 lat, potem Uno - disel - przez 9 lat i obecnie Stilo 1,6 V od 2005 roku.
F 126 i Uno nabyte jako samochody nowe, a Stilo po 3,5 latach użytkowania (rok produkcji XII 2001 ) i przebiegu 56 tyś km na niemieckich drogach !.
Własne odczucia z użytkowania tych samochodów:
F126 nowe auto po 8 letniej eksploatacji Syreny - wielka radość i w sumie niezawodność, poza linką rozrusznika, która miała tendencje do zrywania, ale było rozwiązanie na rozruch patykiem stanowiącym dodatkowe uzupełniające wyposażenie samochodu !.
Uno disel - super samochodzik. Sprawny zwrotny i bezawaryjny. Mankament słaba blacharka i wymiana dwoje drzwi w ramach gwarancji w 8 roku użytkowania. 2 razy w zimie zamarzło paliwo na filtrze, ale to wina paliwa zimowego, różnego na stacjach paliw.
Stilo 1,6 - super wygoda, wygodne relaksowe siedzenia, ogromna przestrzeń, ale trochę mały bagażnik. Często coś mu dolega !?.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników

10) Stilo »

FiatDoblo

29 000

2014r.

190 000 km

pomorskie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System