Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Narzekania na Stilo, porównanie z Vectrą, przemyślenia



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
powell

Debiutant



Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Stilo JTD
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 05 Wrz 2009, 12:08
Temat postu:

Narzekania na Stilo, porównanie z Vectrą, przemyślenia


Naszła mnie pewna refleksja.
Niedawno zmieniłem Opla Vectrę B DTH na Stilo JTD. Tak jak zwykle czytam (robiłem to już przed zakupem Wink ) opinie użytkowników Fiata i dochodzę do wniosku, że wszystko dobre, co mają inni, a to nasze, to ....

Vectrę miałem 3 lata, przez ten czas serdecznie jej nie lubiłem. Kontrolka poduszki powietrznej świeciła się ciągle, walczyłem z nią 6-7 razy, ostatnio tuż przed sprzedażą. Przy czym w Oplu, jak się już raz zapali, trzeba jechać do serwisu na zgaszenie. Zapaliła się w drodze do komisu... Kontrolka ABS świeciła się i gasła, kiedy chciała, bez wyraźnej przyczyny. Zdarzało się, że zapalała się kontrolka silnika, ale zwykle gasła sama, chociaż nie zawsze.
Silnik odpalał bez problemu, nawet w zimie, ale klekotał jak traktor, przy ruszaniu JTD zachowuje się w porównaniu do DTH jak benzyniak (gładko nabiera obrotów, nie klekocze). Mimo niezłego wyciszenia w Oplu dźwięki spod maski mnie męczyły, były jakieś twarde i niekulturalne. Spalił mi się silniczek regulacji reflektora, potem problem miałem z regulacją ręczną (nie mogłem ustawić świateł, były za nisko).
Do pasji doprowadzało mnie stukanie/cykanie w kolumnie kierowniczej, jakby coś przeskakiwało, mechanicy nie mogli sobie z tym poradzić.
Wymiana tulei w wielowahaczu to duże koszty, no ale trudno....
Na koniec, tuż przed sprzedażą, silnik zaczął się jakoś dziwnie nagrzewać.

I teraz najważniejsze - Vectra obrzydła mi strasznie, ale wcale nie twierdzę, że ten model jest jakiś wyjątkowo zły. Miałem pecha do swojego egzemplarza, możliwe, że przejechał już wiele kilometrów, możliwe, że ktoś o niego nie dbał. Chociaż, jak czytałem fora Opla, wiele osób miało podobne problemy z Vectrami (elektryka!). I co? I nic.
Każdy samochód się może zepsuć. Fiaty dodatkowo są tanie, często są więc kupowane jako pierwszy samochód, przez niedoświadczonych kierowców. I potem jest zdziwienie - jak na tym forum w wątkach obok - że trzeba wymienić filtr przeciwpyłkowy, żarówki, że po założeniu gazu strzela w kolektor (a co jest winne w tym przypadku Stilo ???). Ech, jakbym chciał, żeby w Oplu wystarczyło pogmerać przy kostkach, żeby kontrolka poduszek sama gasła....

Mam Stilo od trzech tygodni. wymieniłem filtry, olej, klocki, dodałem parę gadżetów, jutro jadę po alusy, w październiku umówiony jestem na rozrząd. Nie wiem, jak Fiacik będzie się sprawował, ale wiem, że każdy samochód się psuje a w międzyczasie, kiedy jest sprawny i tak trzeba płacić za to czy za tamto.

To tyle, pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony przez powell dnia Sob 05 Wrz 2009, 17:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Sob 05 Wrz 2009, 12:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Narzekania na Stilo, porównanie z Vectrą, przemyślenia


jak co miesiąc będziesz musiał jechac z czymś do mechanika to też będziesz wyklinał stilo.. bo rzadkością to tu nie jest... psują sie [cenzura]ły , ale najwiekszy problem w tym żeby je zlokalizować lub naprawić.. np. u mnie poszła uszczelka pompy wysokiego ciśnienia, koszt uszczelki- jakies 40zł, w większości samochodów wystarczy wjechać na kanał pompy nie trzeba nawet wyjmować co by ją wymienić. w Stilo tzreba rozebrac pół silnika.. Koszt wymiany 800.. Evil or Very Mad
Powrót do góry
jarend1

Czytelnik



Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Stilo3d
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Lis 2009, 23:47
Temat postu:

FIATSTIL1.2 16V 3D


Mam go 6-lat .Wymieniłem; tłumik,klocki,czujnik przepływu paliwa i jazda jest piękna.Dokupiłem alufelgi i opny 205x60x15 letnie,może się podobać FIAT-to tylko FIAT.
_________________
jarend1
Powrót do góry
grzegorz250

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sułkowice
Posiadane auto: panda 1.2(2011) stilo 1.8 (2002)
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Gru 2009, 22:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Narzekania na Stilo, porównanie z Vectrą, przemyślenia


a widział ktoś nie psujące się auto? chyba że na obrazku ja jeżdze tylko fiatami pierwsze dwa malacze obecnie od 6lat seicento 899 + od roku stilo 1.8 i git wymieniłem w stilo tylko czujnik stopu bo mi wyłanczał się ASR i ESP i śmiga. Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
buhert

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarosław

Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 28 Gru 2009, 20:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Narzekania na Stilo, porównanie z Vectrą, przemyślenia


W Stilo będziesz miał młodszy rocznik, pewniejsze pochodzenie

i lepsze wyposażenie Smile wolałbym Stilo Razz Upla nigdy
_________________
Fiat 125p rządzi
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 28 Gru 2009, 20:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Abramsik

Dyskutant



Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 98
Skąd jesteś (miejscowość / region): teraz Wawa
Posiadane auto: Fiat STILO 1,6 Active 5D 2004
Piwa: 6/2
Wysłany: Pią 05 Lut 2010, 21:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Narzekania na Stilo, porównanie z Vectrą, przemyślenia


Witam Panowie! Kupno samochodu to loteria (a w Polsce to prawie rosyjska ruletka). Fiaty są normalne ani gorsze od innych (patrz zach-D) a wręcz lepsze od F, ale dużo tańsze. Jest jedna prawda JAK SIĘ DBA TAK SIĘ MA. Ja mam pierwszego włocha i chyba mi tak już zostanie (zabieram się na nową Bravę). pozdrawiam
_________________
Abramsik
Powrót do góry
jerzych

Czytelnik



Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żory, Śląsk
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,6 V benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Maj 2013, 13:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Narzekania na Stilo, porównanie z Vectrą, przemyślenia


O zakupie samochodu marki FIAT zawsze decydowała oferta cenowa. Na naszym rynku najkorzystniejsza. Zaczęło się od fiata 126 - użytkowany przez 7 lat, potem Uno - disel - przez 9 lat i obecnie Stilo 1,6 V od 2005 roku.
F 126 i Uno nabyte jako samochody nowe, a Stilo po 3,5 latach użytkowania (rok produkcji XII 2001 ) i przebiegu 56 tyś km na niemieckich drogach !.
Własne odczucia z użytkowania tych samochodów:
F126 nowe auto po 8 letniej eksploatacji Syreny - wielka radość i w sumie niezawodność, poza linką rozrusznika, która miała tendencje do zrywania, ale było rozwiązanie na rozruch patykiem stanowiącym dodatkowe uzupełniające wyposażenie samochodu !.
Uno disel - super samochodzik. Sprawny zwrotny i bezawaryjny. Mankament słaba blacharka i wymiana dwoje drzwi w ramach gwarancji w 8 roku użytkowania. 2 razy w zimie zamarzło paliwo na filtrze, ale to wina paliwa zimowego, różnego na stacjach paliw.
Stilo 1,6 - super wygoda, wygodne relaksowe siedzenia, ogromna przestrzeń, ale trochę mały bagażnik. Często coś mu dolega !?.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników

10) Stilo »

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System