Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( CB Radio & Car Audio. ) Radio/elektryka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( CB Radio & Car Audio. ) Car Audio
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
albeafan

Czytelnik



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 31 Lip 2007, 15:16
Temat postu:

Radio/elektryka


Jakiś miesiąc temu kupiłem nową Albeę w najbogatszej wersji Dynamic. Jednak nie chciałem, by montowano mi fabryczne radio z głośnikami (ok.1200zł) bo można przecież kupić lepsze i taniej (radio z mp3 i 2 głośniki ok. 450zł). Zamontowałem radio i niestety mam mały problem. Radia mogę używać tylko, gdy kluczyk jest w pozycji MAR. Czytałem instrukcję do radia i były tam pokazane trzy różne ustawienia kabli zasilających. Na początek wybrałem ustawienie, gdy auto nie ma pozycji w stacyjce ACC (akcesoria). Po niepowodzeniu próbowałem innych ustawień. Nic to nie dało a ja mogę słuchać radia tylko przy pozycji MAR. Jeśli ktoś rozwiązał jakoś sam ten problem to proszę o pomoc. Tylko proszę o jakieś proste rozwiązania, bo auto jest przecież na gwarancji. A w autoryzowanym serwisie zechcą pewnie z 50zł. Aha, model radia to Sony CDX GT20 (taki sam jak CDX GT200 tylko, że bez wejścia AUX).
Powrót do góry
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Wto 31 Lip 2007, 20:21
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Radio/elektryka


niema znaczenia jakie radio .kolory przewodów / czarny masa / czerwony 12 v po zapłonie / żółty 12v stałe / wyjście z radia połącz żółty i czerwony razem do przewodu stałego zasilania 12 v w kostce samochodu
Powrót do góry
skype status
albeafan

Czytelnik



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Sie 2007, 10:26
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Radio/elektryka


Oto właśnie chodzi, że nic to nie daje. Poniższy link prowadzi do skanu z angielskiej wersji instrukcji i opisałem co się dzieje przy jakim podłączeniu.
http://img112.imageshack.us/img112/1722/radioyn6.th.gif
Powrót do góry
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Sro 01 Sie 2007, 17:04
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Radio/elektryka


powinno być połączone jak opisałem . dziwna sprawa skoro podtrzymuje pamięć to stałe 12 v dochodzi , łącząc czerwony z żółtym powinno radio grać i trzymać pamięć niema innej opcji
Powrót do góry
skype status
SlawekK

Czytelnik



Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 8


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Wrz 2007, 21:13
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Radio/elektryka


czarczar napisał:
niema znaczenia jakie radio .kolory przewodów / czarny masa / czerwony 12 v po zapłonie / żółty 12v stałe / wyjście z radia połącz żółty i czerwony razem do przewodu stałego zasilania 12 v w kostce samochodu


Tak jest w większości nowych samochodów. Nawet w Volvo S80 Wink
Ja problem rozwiązałem w prosty sposób: poprosiłem w sklepie w którym sprzedają i montują radia, żeby zrobili jak trzeba. Pan wyszedł z kombinerkami, wyjął radio, popatrzył, obciął jakiś kabelek, połączył go z drugim i ... działa do dziś (jakieś 4,5 roku). Zapłaciłem 5 zł. Straciłem 5 minut.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 20 Wrz 2007, 21:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
funfe

Czytelnik



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Lut 2008, 13:49
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Radio/elektryka


Albeafan jak montowales radio to kable do glosnikow w drzwiach miales wypuszczone do tych miejsc w ktorych one powinny byc czy byly gdzies schowane pod tapicerka w drzwiach ?? Bo ostatnio sprawdzalem czy sa tam doprowadzone kable do glosnikow i nie bylo ich tam :/ jednak kostki iso i kabel od anteny jest w miejcu na radio.
Powrót do góry
SlawekK

Czytelnik



Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 8


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 31 Mar 2008, 14:54
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Radio/elektryka


funfe napisał:
Albeafan jak montowales radio to kable do glosnikow w drzwiach miales wypuszczone do tych miejsc w ktorych one powinny byc czy byly gdzies schowane pod tapicerka w drzwiach ?? Bo ostatnio sprawdzalem czy sa tam doprowadzone kable do glosnikow i nie bylo ich tam :/ jednak kostki iso i kabel od anteny jest w miejcu na radio.


Kable do głośników w drzwiach MUSZĄ być nawet w najtańszych wersjach Albea. Są nawet zakończone kosteczkami. W moim egzemplarzu były podklejone taśmą samoprzylepną do wewnętrznej strony tapicerki.
Powrót do góry
banan1142

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 11

Posiadane auto: Fiat Brava 1,4 12V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 04 Kwi 2008, 13:32
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Radio/elektryka


Witam jęsli posiadasz coś takiego jak miernik lub inne urządzenie do sprawdzania napięcia to sprawdz na który przewodzie jest napięcie przy wył stacyjce, połącz kebel żółty i czerwony razem i podłącz. musi działac

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( CB Radio & Car Audio. ) Car Audio Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( CB Radio & Car Audio. ) Car Audio


FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

78 500

2022r.

6 100 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System