Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) na ssaniu po wciśnięciu sprzęgła silnik wyje!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rolex

Czytelnik



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: cc700 r.98
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Wrz 2009, 13:36
Temat postu:

na ssaniu po wciśnięciu sprzęgła silnik wyje!


po kolei. cc700 r. 98 gaźnik AISAN. Ostatnio był naprawiany (nie chciał palić). Teraz zapala pięknie od pierwszego razu, ale... Wyciągam dźwignię ssania, zapalam go i póki stoję chodzi równo i ładnie. Gdy zaczynam jechać i chcę wrzucić wyższy bieg, po wciśnięciu sprzęgła silnik zaczyna wyć. puszczę sprzęgło, znów wcisnę, wyje coraz głośniej. jeśli wcisnę dźwignię ssania, obroty momentalnie spadają. niestety nie zawsze mogę od razu po uruchomieniu silnika wcisnąć dźwignię (za zimny silnik i się krztusi, a nawet może zgasnąć). Poza tym wchodzeniem na wysokie obroty autko chodzi bardzo ładnie. co to może być? tylko proszę o porady "łopatologiczne" bo jestem kompletnym amatorem Laughing
_________________
Rolex
Powrót do góry
malez4

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 565
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: brak
Piwa: 38/0
Wysłany: Czw 03 Wrz 2009, 17:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) na ssaniu po wciśnięciu sprzęgła silnik wyje!


Po włączeniu ssania zamyka się przepustnica rozruchowa .Po uruchomieniu silnika, pod wpływem podciśnienia przepona dwustopniowego siłownika przemieszcza się ,a połączony z nią trzpień uchyla częściowo przepustnice rozruchową powodując zmniejszenie prędkości obrotowej na ssaniu .Dalsze zmniejszenie prędkości obrotowej na ssaniu następuje po osiągnięciu przez silnik temperatury 15C i realizowane jest przez drugi stopień tego samego siłownika przez podanie podciśnienia z termozaworu dwudrożnego .Do sprawdzenia prawidłówośc działania siłownika dwustopniowego. Jeśli siłownik prawidłowo steruje przepustnicą rozruchową ,zostaje regulacja obrotów ssania ,śrubą na dźwigni przyspieszonego biegu jałowego.
Powrót do góry
Rolex

Czytelnik



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: cc700 r.98
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Wrz 2009, 11:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) na ssaniu po wciśnięciu sprzęgła silnik wyje!


problem w tym, że "eksperci" z FIATA nic nie znaleźli. Sprawdzili obroty, powiedzieli, że sa ok i koniec tematu. A silnik wyje! Ręce opadają... Wiem, że jestem amatorem, ale nawet ja potrafię rozróżnić "wysokie obroty" od "silnik wyje"... Pytanie mam takie, czy mogli coś spieprzyć przy wymianie rozrządu? Problem zaczął się z chwilą wymiany rozrządu, więc może wtedy coś źle podłączyli, spięli, nie wiem... I jeszcze jedno pytanie, czy to wchodzenie na bardzo wysokie obroty nie uszkodzi mi silnika? Wprawdzie od razu jak zaczyna wyć wciskam dźwignię ssania i obroty spadają, ale mimo wszystko co chwilę historia sie powtarza... Confused
_________________
Rolex
Powrót do góry
malez4

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 565
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: brak
Piwa: 38/0
Wysłany: Sro 30 Wrz 2009, 15:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) na ssaniu po wciśnięciu sprzęgła silnik wyje!


Jeśli wszystkie elementy odpowiedzialne za działanie ssania działają prawidłowo to pozostaje wyregulować obroty ssania.Służy do tego konkretna śruba przy gaźniku.
Powrót do góry
Rolex

Czytelnik



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: cc700 r.98
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Wrz 2009, 15:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) na ssaniu po wciśnięciu sprzęgła silnik wyje!


w tym sęk, że powiedzieli mi, że sprawdzili obroty i według nich są ok... No dobra, żeby już nie przynudzać Very Happy ostatnie pytanie. Jak się reguluje te obroty ssania? Jeśli mógłbyś mi to jakoś łopatologicznie opisac to byłbym wdzięczny hehehehe. Gdzie ta śruba i ile razy ją przekręcić w lewo lub w prawo? Very Happy I jeszcze pytanko, czy można jakoś tak "domowym sposobem" sprawdzić czy siłownik prawidłowo steruje przepustnicą i czy jest ona dobrze ustawiona? To chyba tyle Very Happy Aha, dzieki za cierpliwość Very Happy
_________________
Rolex
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 30 Wrz 2009, 15:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.

10) audio. »

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System