Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Stilo 1.8 czy diesel



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wriggler

Debiutant



Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Focus 1.8 TDDI, N15 1.6
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 11 Paź 2009, 18:21
Temat postu:

Stilo 1.8 czy diesel


Zastanawiam sie nad kupnem Stilo - moi rodzice maja brave i sporo negatywnych doswiadczen, ale coz sytuacja mnie zmusza do zmiany auta, celuje w 3 drzwiowe, dynamicznie prezentujące się auto, ktore da mi tez troche frajdy z jazdy.

Autem bede jezdzil w zasadzie tylko ja + czasem pies ale to w klatce.

Codziennie obrabiam ok 120km do pracy (w obie strony) - trasa.

Kwota jaka chce wydac to ok 15-18tys. Zastaniawialem sie nad dieslem, ale coraz bardziej sklaniam sie do benzny. Ceny (oczywiscie internetowe, bez ogledzin) diesli sa srednio o ok 5-6tys wyzsze od benzyn. Jezeli benzyna to w gre wchodzi tylko 1.8 (za duzo naczytalem sie tu o pozostalych silnikach). Roznica zwroci mi sie po 60000-75000km. Czyli po 3 latach - wtedy pewnie bede rozstawal sie juz z tym autem.

Czy warto wchodzic a benzyne??
Powrót do góry
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Nie 11 Paź 2009, 21:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo 1.8 czy diesel


przy takich dziennych przebiegach warto zainwestować w gaz , w silnikach 1.8 elektronika dobrze współpracuje z inst gazową , do 1.6 gazu raczej nie polecam zawiesza się centrala wtrysku , diesel tańsze paliwo droższy samochód , w razie awarii układu zasilania większe wydatki a w autach z przebiegiem około 200 tysięcy jest to pewnik że coś padnie , poczytaj forum dezel w Polsce to problem , związane jest to z jakością naszych super paliw , mam diesla citroen C3 ale od nowości bezawaryjny przebieg 120 tysięcy ale staram lać tylko paliwo dobrej jakości , mam też benzynę z gazem inst firmy vialle wtrysk gazu faza ciekła , droga w serwisie . polecam 1.8 benzyna z gazem BRC , ale decyzja należy do ciebie
Powrót do góry
skype status
wriggler

Debiutant



Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Focus 1.8 TDDI, N15 1.6
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 11 Paź 2009, 21:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo 1.8 czy diesel


mam focusa TDDI i jest ok, takkuje dobre paliwo ale niesteyy musze go sprzedac (sytaucja zyciowa), gazu nie lubie i jak bedzie benzyna to napewno bez gazu.
co do diesla to tak jak mowisz troche seie boje ze "szybko" bede musail cos robic
niestety o ile moze mi nie dzialac spryskiwacz oto auto musi dowiezc mnie codziennie do pracy
Powrót do góry
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Nie 11 Paź 2009, 21:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo 1.8 czy diesel


mówią że samochody dzielą się na ładne i mało awaryjne , co do stilo należy do tej grupy ładne ale awaryjne , jeśli zależy ci na bez awaryjności to kup japońca
Powrót do góry
skype status
wriggler

Debiutant



Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Focus 1.8 TDDI, N15 1.6
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 11 Paź 2009, 21:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo 1.8 czy diesel


mowie ze mam Almera N15 1.6 250k przebiegu
zmienilem silnik przy 230 bo nie oplacalo si enaprawiac. opca pelna SLX bezwypadek ale ma juz 12 lat. i czas kupic cos w czym si ebede mogl "pokazac" Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 11 Paź 2009, 21:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Nie 11 Paź 2009, 22:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo 1.8 czy diesel


jeśli fiat to nowa brawo model naprawdę dopracowany , w chwili obecnej mało awaryjne auto fiata , ale to jeszcze nowość i wysoka cena zakupu aut używanych , ale to auto warte jest swojej ceny , niema nic wspólnego z starym brawem tylko nazwa pozostała , jeśli kogoś stać i nie zależy mu na prestiżu firmy to tylko nowa brawo .
Powrót do góry
skype status
wriggler

Debiutant



Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Focus 1.8 TDDI, N15 1.6
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 12 Paź 2009, 07:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo 1.8 czy diesel


gdybym mial tyle kasy (ok 40-50KPLN) to napewno nie kupil bym bravy tylko, Subaru Legacy, lub Mazde 6 - obydwa modele w kombi i w mocnej benzynie,

ale niestety nie mam i na jakis czas musze zadowolic sie czyms "bardzo" posrednim. pyslalem jeszcze o Prelude, ale mam duzego psa, ktorego czasem zabieram ze soba - wiec musze miec miejsce na klatke (przy rozlozeniu kanapy)
Powrót do góry
giemba

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Fiat Stilo, 5D, Dynamic, 1,6 + LPG, 2002r.
Piwa: 23/3
Wysłany: Pon 12 Paź 2009, 11:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo 1.8 czy diesel


czarczar napisał:
do 1.6 gazu raczej nie polecam zawiesza się centrala wtrysku


Kolego, a co Ty za głupoty wygadujesz?

Akurat silnik 1,6 jest silnikiem, który jest jednym z lepiej znoszących gaz silników, i właśnie do tego silnika ludzie najbardziej polecają gaz. Regulacja luzu zaworowego jest hydrauliczna, nie ma przepływomierza, po prostu same zalety. Nie spotkałem jeszcze nikogo, komu by się coś działo z tym silnikiem na gazie. Warunkiem jest żeby instalacja była dobrej jakości i prawidłowo zainstalowana. Zresztą moje Stilo ma gaz założony praktycznie od nowości (jest z 2002r. i na gazie przejechał już ok. 140 tyś. km) i jak do tej pory nic się nie dzieje. Poprzednio w Bravie z tym samym silnikiem 1,6 zrobiłem na gazie przeszło 100 tyś. km i tak samo bez żadnych problemów (a tam miałem instalację II gen. więc jakby nie było gorszą). Tak więc nie wiem skąd Ty wziąłeś takie informacje na ten temat...
Powrót do góry
wriggler

Debiutant



Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Focus 1.8 TDDI, N15 1.6
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 12 Paź 2009, 12:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo 1.8 czy diesel


wybiegamy poza temat. instalacja gazowa nie wchodzi w gre bez wzgledu jak bylby to dobry silnik i jak cudownie by znosil instalacje. poprostu nie uznaje samochodow w wersji "wrozamet edition"

pytanie bylo czy wchodzic w benzyne 1.8 czy lepiej diesel. oczywiscie koszty paliwa graja role, ale jezeli roznica np 3000 zrwaca sie po roku przy beznakładowej jeżdzie to jest to oczywista przewaga diesla, ale w przypadku gdy po 30kKm bede musiał wymienić wtryskiwacze (zakladam ze auto na liczniki moze miec 150kKm ale zeczywistosc jest mniej optymistyczna), to w przypadku benzyny tak kosztowna awaria nie bedzie miala miejsca
Powrót do góry
Jareq 08

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: fiat stilo -jtd115km 5d ijtd 115km3d
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 14 Paź 2009, 19:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo 1.8 czy diesel


Jak tak bardzo lubisz Italianów, zobacz cromęII, ceny od 29.000zł/2006r. Zobacz model 2.4jtd, 200KM, 8,5 do setki, wypasiony full. , 216 poleci. Podrażnisz się z niemcami na drodze. Wygląd, prestiż, a wdzięczność pieska bezcenna(tyle miejsca),pozdr.
Powrót do góry
wriggler

Debiutant



Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Focus 1.8 TDDI, N15 1.6
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 14 Paź 2009, 23:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo 1.8 czy diesel


niestety budzet ograniczony max 18kPLN,
za rok dwa bede zmienial chce troche pobawic sie fiatem,

tak jak pisalem szukam 3 drzwiowego coupe,

zamieniam rodzinne kombi Smile))))))
Powrót do góry
Judyta F

Czytelnik



Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Linea
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Paź 2009, 23:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo 1.8 czy diesel


wriggler napisał:
gdybym mial tyle kasy (ok 40-50KPLN) to napewno nie kupil bym bravy tylko, Subaru Legacy, lub Mazde 6 - obydwa modele w kombi i w mocnej benzynie,



– Dlaczego nie kupiłbyś Fiata Bravo?

Obecna oferta wyprzedaży wygląda następująco najtańsza wersja Bravo to 46 tys. zł. Według informacji producenta wersja Fresh 5-cio drzwiowa, zawiera silnik 1,4 16v, 90KM. Do tego również gwarancję. Więc jest to naprawdę dobra opcja do miasta. Silnik 1.6 nie spali dużo.
_________________
Chcesz dowiedzieć się więcej o wyprzedaży Fiata - napisz
Powrót do góry
wriggler

Debiutant



Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Focus 1.8 TDDI, N15 1.6
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 15 Paź 2009, 07:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Stilo 1.8 czy diesel


Smile to juz kwestia mojego podejscia do samochodow. nie kupuje nowych aut (moze dlatego ze nigdy nie mialem "takich" pieniedzy), wole lokowac pieniadze w cos co da mi przychod (niz w auto za 40-50kPLN, ktore za 2 lata bedzie kosztowalo 25kPLN. Nie stac mnie na takie straty gotowki. dla mnie samochod to narzedzie, po roku bez sentymentow sprzedjae i ciesze sie czyms innym, dlatego teraz przyszla pora na stilo Smile

nowe bravo jest b.ladne, ale dla mnie (nie w tej chwili) zawsze liczy sie praktycznosc i niezawodnosc. wierze w to ze bravo jest kolejnym samochodekm ktory wyszedl dla fiata, ale ale zdecydowanie wolalbym za te pieniadze japonskie (nie brytyjska toyote), niezawodne auto, ktore nie straci az tak na wartosci jak fiat
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Decyzje zakupowe


Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

Fiat500

29 777

2013r.

86 000 km

pomorskie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System