Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) wymiana poduszki pod skrzynią biegów,prosze o poradę



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
katka36

Czytelnik



Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: FIAT CINQUCENTO 700
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 15 Paź 2009, 20:19
Temat postu:

wymiana poduszki pod skrzynią biegów,prosze o poradę


Sad Witam,oddałam dwa dni temu do warsztatu autko na wymianę poduszki pod skrzynią biegów.Mechanik męczył sie z dwa dni-tak mi powiedział.Dziś po całym dniu odebrałam auto,niby zrobione.Zapłaciłam za usługe i poduszkę 120 zł.Ale po przejechaniu 200 m wróciłam szybko do warsztatu,ponieważ auto drżało, biegi żle i nie do konca wchodziły,cały chodził jak traktor, głosno,przerażliwie,prędkościomierz nie działał,miałam wrażenie jakbym się miała rozlecieć,Zostawiałam auto ponownie, bo mechanik niezbyt zadowolony stwierdził,że tak jest jak jest wymiana ze starejj na nową poduszke i należy wymienic jeszcze drugą poduszkę.I bedzie wtedy chodzić jak masełko.Ale ja jestem oburzona,że mechanik pozwolił mi w ogóle w takim stanie auta wyjechać z warsztatu??? prosze o poradę,Jestem kobietą i nie chciałabym być poprostu oszukana i co ważne chcę pojeżdzić moją "strzałą"..pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc Very Happy
_________________
KASIA
Powrót do góry
gadu-gadu
lugo6

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 219
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,6 16V 97r.
Piwa: 3/5
Wysłany: Czw 15 Paź 2009, 21:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana poduszki pod skrzynią biegów,prosze o poradę


Ja kolezanko jak maialem CC to wymienialem wszystkie 3 poduszki tzn 2 pod silnikiem i 1 pod skrzynia i tez mi tak telepotal caly samochod pojechalem do innego mechanika i przyczyna bylo to ze silnik nie byl ulozony w takiej pozycji jak byl mozna powiedziec ze nie byl tak wywazony jak powinienen. Koles mi go wywazyl i bylo oki wiec moze i u ciebie moze byc podobnie!!! Ale ze predkosciomierz nie dziala a wczesniej dzialal to mechanik cos musial zmajstrowac!! Powodzenia
_________________
Nie ma to jak FIAT!!!
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
JaRabbit
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 675
Skąd jesteś (miejscowość / region): WD XXXXX
Posiadane auto: RAV4 2,4 USA
Piwa: 28/0
Wysłany: Czw 15 Paź 2009, 21:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana poduszki pod skrzynią biegów,prosze o poradę


Moja pierwsza rada- zmień tego MEHANIKA na mechanika.
Poduszkę pod skrzynią wymienia się góra w 30 minut.
Jeżeli twoje określenie,że chodził jak głośno traktor dotyczyło wrażeń akustycznych to spieprzył ci wydech i zerwał linkę szybkościomierza.Żaden z tych elementów nie ma związku z poduszką skrzyni biegów. To jakiś rzeźnik.Niech ci doprowadzi do takiego stanu,jaki był poprzednio i zabieraj go czym prędzej. Mad

Dla wyjaśnienia cc700 ma 3 poduszki- 2 poduszki silnika (prawą i lewą) i jedną skrzyni biegów. Najlepiej kupować części samemu, a w przypadku poduszek silnika i skrzyni biegów najlepiej żeby to były oryginały. Są one( od razu uprzedzam) drogie, ale guma ma inny skład niż prywaciarskie i lepiej się układa.
Jak będziesz miała pytania,to wal śmiało Smile
_________________
Corolla E12-ostatnia prawdziwa Toyota
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
majas.wa

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 631
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: fiat
Piwa: 36/9
Wysłany: Czw 15 Paź 2009, 23:25
Temat postu:

PODUCHA


Prawdopodobnie koleś zorientował się że ma do czynienia z laikiem i w dodatku kobietą więc "przy okazji" coś pewnie pogmerał żebyś do niego szybko wróciła i bynajmniej nie na randkę a wydać kolejne pieniądze...
Możliwe, że próbował sprawdzić poduszki i tak szarpał że przestawił pasek rozrządu. Możliwe też, że nie podpierał silnika właściwie przy wymianie i mu się "lekko omsknął".
Normalny mechanik wykonałby pewnie jazdę próbną z klientem by sprawdzic swoja robotę i by nie było niedomówień że coś nie tak, a następnie dopiero wziął kasę za robotę.
Zmień mechanika na porządny warsztat i kupuj części sama, nieuczciwe warsztaty kantują również na częściach.
Powrót do góry
JaRabbit
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 675
Skąd jesteś (miejscowość / region): WD XXXXX
Posiadane auto: RAV4 2,4 USA
Piwa: 28/0
Wysłany: Pią 16 Paź 2009, 07:17
Temat postu:

Re: PODUCHA


majas.wa napisał:
Prawdopodobnie koleś zorientował się że ma do czynienia z laikiem i w dodatku kobietą więc "przy okazji" coś pewnie pogmerał żebyś do niego szybko wróciła i bynajmniej nie na randkę a wydać kolejne pieniądze...
Możliwe, że próbował sprawdzić poduszki i tak szarpał że przestawił pasek rozrządu. Możliwe też, że nie podpierał silnika właściwie przy wymianie i mu się "lekko omsknął".
Normalny mechanik wykonałby pewnie jazdę próbną z klientem by sprawdzic swoja robotę i by nie było niedomówień że coś nie tak, a następnie dopiero wziął kasę za robotę.
Zmień mechanika na porządny warsztat i kupuj części sama, nieuczciwe warsztaty kantują również na częściach.

Prawie się zgadzam z twoją wypowiedzią Wink . Tylko,że 700 nie ma paska rozrządu, tylko stary poczciwy łańcuch Confused
_________________
Corolla E12-ostatnia prawdziwa Toyota
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 16 Paź 2009, 07:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
majas.wa

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 631
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: fiat
Piwa: 36/9
Wysłany: Pon 09 Lis 2009, 11:55
Temat postu:

700


Ło... mój błąd Confused
Powrót do góry
piotrekd

Auto Maniak



Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 641
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Fiat CC 704 1997
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 09 Lis 2009, 12:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana poduszki pod skrzynią biegów,prosze o poradę


koleżanko ! pewnie jak wymienial poduszke pod skrzynia (nieumiejętnie) to odłaczył sie przewód od predkosciomierza .. no i chyba za duży moment dokrecenia stąd tak duże drgania ! nie daj se wmówić ze nowe poduszki tak maja !!
Powrót do góry
janculla

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 316

Posiadane auto: Fiat,Cinquecento,Young,704cm,1998,aisan+nowy LPG Chevrolet Spark 0,8l 2005r
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 09 Lis 2009, 22:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana poduszki pod skrzynią biegów,prosze o poradę


Zrób tak jak radzą koledzy wyżej zmień mechanika bo nie wiem jak można 2 dni męczyć się z poduszką którą wymienia się w pół godziny Shocked przyczyną drżenia mogą być również uszkodzone przeguby dwupalcowe które są zbyt wyrobione co na własnej skórze sprawdziłem Confused
_________________
Mijają dni mijają lata ale nie mija moda na fiata....
Powrót do góry
gadu-gadu
kukiz87

Stały Bywalec



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): PiotrkowTrybunalski
Posiadane auto: Fiat Siena 1.4 1998
Piwa: 0/6
Wysłany: Wto 10 Lis 2009, 09:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana poduszki pod skrzynią biegów,prosze o poradę


mi drzał tez silnik i znajomy mechanik wymienił mi poduszke na podwórku u mnie Very Happy i chodiz teraz miodzio bardoz cichutko i bez zadnego problemu ;] a co do mechaniów to co poradzic kazdy jeden chce ciagnac od ciebie kase...


chociaz nie ja sie spotkałem u siebie w miescie z jednym uczciwym mechanikiem jesli ktos jest z piotrkowa moze bedzie kojarzyc

Auto Olida i Jarosław Patury...

byłem u jednego goscia kiedys bo notorycznie palił mi sie silnik wycieraczek przednich i co róz 150 leciało a silnik jak sie okazało przynosił jakis lewy...

poszedłem do kolegi wyzej zrobił jak sie nalezy nie za duzo wział bo k 100 i jezdze do dzis na tym samym silniu
Powrót do góry
gadu-gadu
nuspakk

Debiutant



Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnobrzeg
Posiadane auto: Cinquecento 704, 1998 r. AISAN
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 10 Lis 2009, 20:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) wymiana poduszki pod skrzynią biegów,prosze o poradę


Witam!

Jeśli długo jeździłaś z uszkodzoną poduszką to pozostałe dwie również się zużyły. Ja wymieniłem wszystkie trzy i problem z głowy na lata.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
zołza17

Czytelnik



Dołączył: 22 Kwi 2021
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: fiat cinquecento 700
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Kwi 2021, 18:50
Temat postu:

fiat cinquecento 700


hej Smile jest tu ktoś jeszcze ,kto mógłby mi pomóc? podczas zwalniania do świateł, wciśnięciu sprzęgła i wybiciu na bieg jałowy coś mi chrobocze z okolic skrzyni biegów, natomiast jak samochód osiąga prędkość 60 km/h słychać jakby szorowanie z okolic maski. Czy ktoś wie co to może być? Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.

10) audio. »

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System