Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Seicento ) Problem z ogrzewaniem- ciepły nawiew



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Układ chlodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
trawerso84

Czytelnik



Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): jastrzębie zdrój
Posiadane auto: seicento 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Paź 2009, 15:23
Temat postu:

Problem z ogrzewaniem- ciepły nawiew


witam serdecznie na wstepie, jako nowy użytkownik i proszę o pomoc

Mam dość dziwne kłopoty z ciepłym nawiewem, kiedy załącze ciepłe na 2 lub 3 bieg leci zimne, jesli wieje na 1-szym biegu, leci w miare ciepłe choć nie do końca. Są momenty, że nie ma nawet na pierwszym biegu ciepłego tylko zimne. Prosze o pomoc bo zima idzie a ja w czapce jeżdze Smile

pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
jacekszczesny

Auto Maniak



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 657
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pisz
Posiadane auto: seicento 1.1 MPI 19000
Piwa: 42/7
Wysłany: Pon 19 Paź 2009, 19:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z ogrzewaniem- ciepły nawiew


Najpierw sprawdz czy nie masz zapowietrzonej nagrzewnicy, następne co przychodzi mi na myśl pokrętło od zaworu może nie otwierać na maksa lub bardzo brudna nagrzewnica liście itp. widziałem takie przypadki ewentualnie zapchana od środka , ja bym radził to sprawdzić Laughing
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Pon 19 Paź 2009, 20:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z ogrzewaniem- ciepły nawiew


jacekszczesny napisał:
Najpierw sprawdz czy nie masz zapowietrzonej nagrzewnicy, następne co przychodzi mi na myśl pokrętło od zaworu może nie otwierać na maksa lub bardzo brudna nagrzewnica liście itp. widziałem takie przypadki ewentualnie zapchana od środka , ja bym radził to sprawdzić Laughing
pozostaje tylko termostat , choć diagnoza mojego przedmówcy jest jak najbardziej trafna , przerabiałem taki problem
Powrót do góry
trawerso84

Czytelnik



Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): jastrzębie zdrój
Posiadane auto: seicento 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Paź 2009, 10:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z ogrzewaniem- ciepły nawiew


no tak koledzy. ale jak dokonac tych w/w rzeczy ?? nie mam ja pojecia
Powrót do góry
jacekszczesny

Auto Maniak



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 657
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pisz
Posiadane auto: seicento 1.1 MPI 19000
Piwa: 42/7
Wysłany: Wto 20 Paź 2009, 21:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z ogrzewaniem- ciepły nawiew


No jasne jeszcze termostat może cały czas puszcza na chłodnię chyba w SC niema wskażnika temperatury jak sobie przypominam zacznij od odpowietrzenia jest taki zaworek gdzieś z przodu musisz go odkręcić dokładnie w tej chwili nie powiem gdzie szukać bo muszę zajrzeć do auta
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 20 Paź 2009, 21:04
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
trawerso84

Czytelnik



Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): jastrzębie zdrój
Posiadane auto: seicento 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Paź 2009, 10:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z ogrzewaniem- ciepły nawiew


jesli ktos napisze wskazowki jak to zrobic, bede wdzieczy

pozdr
Powrót do góry
xotix

Czytelnik



Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Cordoba 1.4 16V BKY 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Lis 2009, 12:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z ogrzewaniem- ciepły nawiew


Jakiś czas temu też zabrałem się za naprawę ogrzewania w moim SC i ujawniło mi się w ten sposób kilka usterek. :/

Pierwszy etap sprawdzania co jest nie tak to sprawdzenie po około 2 min pracy silnika czy temperatura płynu chłodniczego dopływającego do nagrzewnicy jest odpowiednio wysoka. Po takim czasie powinna być już dość ciepła. Nie wiem ile stopni powinna mieć ale w ręce rury z płynem się długo nie potrzyma bo zacznie parzyć. U mnie płyn dochodził letni czyli płyn zamiast do nagrzewnicy leciał do chłodnicy i tam się wytracało całe ciepło. Wniosek: trzeba wymienić termostat. Po wymianie termostatu płyn chłodniczy zaczął dopływać do nagrzewnicy gorący. Rezultat: w samochodzie zrobiło się odrobinę cieplej. Odrobinę to trochę za mało więc szukałem dalej. Kolejny wykryty problem był taki, że płyn chłodniczy dopływał i wypływał z nagrzewnicy gorący. Wniosek prosty - nagrzewnica nie oddaje ciepła a więc nie ogrzewa powietrza. Po wyciągnięciu nagrzewnicy z SC wymyłem ją ze wszystkich brudów bo wyglądała jakby ktoś wsadził ją do błota, dla zgrywy poprzyklejał do niej igły z choinki a na koniec jeszcze to wszystko wysuszył. Następnie sprawdziłem czy przepływa przez nią woda i po stwierdzeniu, że nie jest zatkana zamontowałem czyściutką nagrzewnicę z powrotem na swoje miejsce. Rezultat: w samochodzie zrobiło się jeszcze odrobinę cieplej - ciągle za mało. Zgłupiałem w tym momencie bo wszystko wyglądało dobrze. Nawet regulację przepływu przy pomocy linki połączonej z gałką regulacji ciepła w samochodzie poprawiłem i ciągle efekt był mizerny. W tym momencie z pomocą przyszło google gdzie znalazłem info, że problemem może być zawór nagrzewnicy a dokładniej takie coś:
http://moto.gratka.pl/tresc/zaw-r-nagrzewnicy-fiat-seicento-1998-w-oski-7923587.html
Podobno w środku jest uszczelka która się po jakimś czasie po prostu psuje i gdy się ustawi mały obieg płynu chłodniczego na nagrzewnicę to ten płyn nawet do niej nie dociera tylko przelatuje po najmniejszej linii oporu i z wlotu przelatuje zaraz do wylotu zaworu pomijając przy tym nagrzewnicę...
Wydaje mi się, że będę musiał to wymienić... Po wymianie postaram się zamieścić info czy pomogło. Tylko nie mam ostatnio zbyt dużo czasu i możliwe, że nieprędko się za to zabiorę bo ilość ciepła w samochodzie jest teraz wystarczająca choć nie zadowalająca.
Powrót do góry
rybzy

Debiutant



Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Legnica
Posiadane auto: Fiat Siena 1.4 + LPG / 1998r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Gru 2009, 01:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z ogrzewaniem- ciepły nawiew


Cześć!
Mam ten sam problem.
W moim Seiciaku 900 1999r. Otóż jakieś 5 miesięcy temu wymieniłem płyn w chłodnicy, wtedy wszystko było spoko grzało, aż parzyło, ale z tego co później sam odkryłem to facet który mi to robił nie odpowietrzył chłodnicy.
Od jakiegoś czasu kiedy zacząłem używać ogrzewania wnętrza nie leci ciepłe powietrze a chłodne, na szybę jak się silnik rozgrzeje leci ciepłe ale nie gorące. Sam odpowietrzałem chłodnice i nagrzewnice po tym jak zacząłem słyszeć bulgotanie wody po skończonej jeździe. Dodam, że po moim odpowietrzeniu problem nie ustąpił.
Co to może być termostat, nagrzewnica... ? W sumie przeczytałem wyżej wymienioną propozycję i chyba będę się musiał za coś takiego zabrać, ale może przez to bulgotanie będzie to podobny ale inny problem?
W jaki sposób dostać się do nagrzewnicy?
Z góry dziękuję za odpowiedz
Smile
Powrót do góry
michal17781

Czytelnik



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radomsko
Posiadane auto: seicento, 900
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Sty 2010, 20:24
Temat postu:

czy to termostat??


latem pojawił mi się problem w postaci ciepłego powietrza mimo iż ogrzewanie było wyłączone. teraz zimą cały czas leci zimne mimo iż włączę ogrzewanie. czy to objaw termostatu uszkodzonego??
Powrót do góry
pawel85wp

Czytelnik



Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konstantynów
Posiadane auto: Fiat Seicento 900
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 06 Sty 2010, 21:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z ogrzewaniem- ciepły nawiew


Witam. Ja ma podobny problem, tyle tylko, że nic nie pomaga: wymieniłem nagrzewnicę do tego nowy zawór, termostat i pompę wody, ponad 2 godziny odpowietrzałem układ. Skutek jest taki, że ciepłe powietrze leci dopiero po przejechaniu ok. 4 - 5km, jak tylko stanę na skrzyżowaniu lub wrzucę na luz znowu leci zimne, co gorsza jak stoję na skrzyżowaniu wyrzuca mi płyn z pod korka zbiorniczka wyrównawczego. Pod korkiem od wlewu oleju nie ma masła i nie ma bąbelków powietrza w zbiorniczku wyrównawczym, tylko "rośnie" płyn. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł proszę o pomoc
Pozdrawiam.
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Nie 10 Sty 2010, 18:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Seicento ) Problem z ogrzewaniem- ciepły nawiew


kolego masz upg do wymiany i dlatego układ chłodzenia wypełnia się spalinami i płyn wywala
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Seicento ) Układ chlodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Seicento ) Układ chlodzenia


FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System