Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Drgania,szarpanie, glośna praca silnika 1.8 16V



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Strzelcu

Debiutant



Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cz-Wa
Posiadane auto: Stilo 1.8 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Lis 2009, 01:19
Temat postu:

Drgania,szarpanie, glośna praca silnika 1.8 16V


Witam!! Po dość długim czasie spokoju z moim stilusiem, znów muszę was drodzy koledzy spytać - przeszukałem forum jak zawsze i nie znalazłem odp.

A więc objawy:

Bardzo losowa praca silnika, tj, nierówno pracuje. Czasami się go odpali i drgania są ledwo wyczuwalne, a czasami telepie nim jak traktorem. Silnik jest głośny, przy 90 na godzinę ma się wrażenie jak by się jechało 150 na piątce ( tak jak by już się bieg kończył a to dopiero 3000 na obrotomierzu) co dziwne jak nim telepie to wystarczy że dodam lekko gazu tak by się obroty trzymały na poziomie 1000 i drgania maleją ale silnik nadal chodzi głośno. Niekiedy jest tak że obroty niby są na dobrym poziomie jakieś 900 tak na oko a silnik zachowuje się jak by miał zgasnąć zaraz. Wskazówka obrotomierza lekko faluje w granicy 3 mm.

A i jeszcze do kolegów co mają ten sam silnik. Ile wam pali bo mam wrażanie jak by mu apetyt wzrósł.

No i teraz diagnoza, proszę o fachową pomoc zanim pojadę do aso i się do wiem że 3/4 auto do wymiany a i tak potem będzie to samo Sad
_________________
Fiat STILO 1.8 16V - 2002 r. -- IGŁA Razz
Miasto Św. Wieży ( Cz-wa )


Ostatnio zmieniony przez Strzelcu dnia Nie 01 Lis 2009, 22:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Nie 01 Lis 2009, 07:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Drgania,szarpanie, glośna praca silnika 1.8 16V


Proszę zapoznać się z regulaminem forum pkt. 2 i 10 oraz uzupełnić profil o dane pojazdu .
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
infolucas

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): KROTOSZYN
Posiadane auto: BRAK
Piwa: 13/1
Wysłany: Nie 01 Lis 2009, 12:51
Temat postu:

Re: Problem z silnikiem Fiat stilo 1.8 16V


Strzelcu napisał:
Witam!! Po dość długim czasie spokoju z moim stilusiem, znów muszę was drodzy koledzy spytać - przeszukałem forum jak zawsze i nie znalazłem odp.

A więc objawy:

Bardzo losowa praca silnika, tj, nierówno pracuje. Czasami się go odpali i drgania są ledwo wyczuwalne, a czasami telepie nim jak traktorem. Silnik jest głośny, przy 90 na godzinę ma się wrażenie jak by się jechało 150 na piątce ( tak jak by już się bieg kończył a to dopiero 3000 na obrotomierzu) co dziwne jak nim telepie to wystarczy że dodam lekko gazu tak by się obroty trzymały na poziomie 1000 i drgania maleją ale silnik nadal chodzi głośno. Niekiedy jest tak że obroty niby są na dobrym poziomie jakieś 900 tak na oko a silnik zachowuje się jak by miał zgasnąć zaraz. Wskazówka obrotomierza lekko faluje w granicy 3 mm.

A i jeszcze do kolegów co mają ten sam silnik. Ile wam pali bo mam wrażanie jak by mu apetyt wzrósł.

No i teraz diagnoza, proszę o fachową pomoc zanim pojadę do aso i się do wiem że 3/4 auto do wymiany a i tak potem będzie to samo Sad


przyczyn masa np: fazy rozrzadu, przestawiony rozrzad itp . Sugerowanie ze Aso moze ci wymienic pol auta jest bledem , kazdego obowiazuje gwarancja naprawy i jesli sie pomyla to na wlasny koszt a jesli ty bedziesz kombinowal sam moze to niebyc juz tania sprawa. Pozatym mielismy w firmie juz 1.8 i powiem ze te silniki niebyly zbyt udane i lubialy chlapnac
_________________
PKT.22
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Strzelcu

Debiutant



Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Cz-Wa
Posiadane auto: Stilo 1.8 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Lis 2009, 22:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Drgania,szarpanie, glośna praca silnika 1.8 16V


Domyślałem się że przyczyn może być pełno, jednak jakiś punkt zaczepienia, wymieniałem już wariator, wraz rolką napinacza w aso powiedzieli że rozrząd ok. Skoro go mieli rozebranego to raczej to można wyeliminować. Co dalej. Nikt nie miał podobnego problemu, drgawki, głośna praca-- no to kolego zapraszam do Częstochowy, tam nawet przy klekotaniu wariatora ,mechanik w ASO powiedział że może ten model tak ma Sad - jak ktoś ma dobrego mechanika może być ASO, to proszę o namiary.
_________________
Fiat STILO 1.8 16V - 2002 r. -- IGŁA Razz
Miasto Św. Wieży ( Cz-wa )
Powrót do góry
infolucas

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): KROTOSZYN
Posiadane auto: BRAK
Piwa: 13/1
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 00:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Drgania,szarpanie, glośna praca silnika 1.8 16V


Strzelcu napisał:
Domyślałem się że przyczyn może być pełno, jednak jakiś punkt zaczepienia, wymieniałem już wariator, wraz rolką napinacza w aso powiedzieli że rozrząd ok. Skoro go mieli rozebranego to raczej to można wyeliminować. Co dalej. Nikt nie miał podobnego problemu, drgawki, głośna praca-- no to kolego zapraszam do Częstochowy, tam nawet przy klekotaniu wariatora ,mechanik w ASO powiedział że może ten model tak ma Sad - jak ktoś ma dobrego mechanika może być ASO, to proszę o namiary.


kolego wyslij mi adresem e-mail : infolucas@wp.pl numer nadwozia,przebieg rok i tp jutro postaram sie napisac do wsparcia technicznego eTeseo moze byl juz taki przypadek
_________________
PKT.22
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 00:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System