Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Ducato ) Brak mocy i dymienie 2.8 idtd



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adasducato

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): nowa ruda/dolnośląskie
Posiadane auto: ducato14 2.8 idtd 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2009, 13:26
Temat postu:

Brak mocy i dymienie 2.8 idtd


Witam
w moim Ducato 2.8idtd z 99r odkrecila sie rolka napinacza z calymi konsekwencjami, urwane dwa zawory itd. Glowica zostala w pelni zregenerowana i ustawiona przez firme zajmujaca sie tym i tu zaczal sie problem. Po zlozeniu przez mechanika autko kopci na niebiesko a na wysokich obrotach przy przyspieszaniu kopci na czarno no i kompletnie nie ma mocy. Przed awaria rozrzadu nie bylo klebka dymu a autko bylo naprawde zrywne i mocne. Co moze byc przyczyna? Dodam ze w serwisie Boscha nie podlaczyli mi go pod zadnego kompa bo niby nie mozna. Pompa wtryskowa sprawna, wtryski maja od 160 do 175 barow i nie leja. Rozrzad ustawiony na znaki fabryczne a chociaz turbo daje tak, ze az potrafi zwalic waz z kolektora dolotowego (przed awaria tez sie zdarzalo ze waz spadal) to auto zachowuje sie jak bez turbo.
Prosze o podpowiedzi bo mi juz rece opadaja. W mojej okolicy nie ma zadnego fachowca od diesli a mi sie juz pomysly skonczyly. Autko chodzi rowno bez szarpan, wiecej pali, kopci i jest slabe. Nie wiem czy przy skladaniu glowicy mechanik popelnil gdzies blad czy cos jeszcze padlo poprostu.
Przypomnialem sobie ze po zlozeniu glowicy i pierwszej jezdzie byl masakrycznie slaby i zakopcil cala ulice na siwo czy blekitno. Dopiero po kilku minutach ustabilizowal sie i zostalo tak jak jest do tej pory.
Powrót do góry
Jareq 08

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: fiat stilo -jtd115km 5d ijtd 115km3d
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 28 Paź 2009, 20:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Brak mocy i dymienie 2.8 idtd


Sprawdż kolego kompresję na cylindrach. Sprawny silnik powinien mieć około 30atm. Przy ciśnieniu . ok. 16 atm, kwalifikuje się do naprawy.Musisz wyjąć tłoki i zobaczyć korbowody, bo przy takim zdarzeniu z rozrządem dzieją się nieraz cuda. Pompę masz ,o.k., pasek dobrze ustawiony, głowica zrobiona i sprawdzona, dolot powietrza też, to zostaje sprawdzic kompresję, pozdr.
Powrót do góry
Jareq 08

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: fiat stilo -jtd115km 5d ijtd 115km3d
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 28 Paź 2009, 20:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Brak mocy i dymienie 2.8 idtd


Chyba masz za wczesny zapłon, coś mi podpowiada. Ustaw rozrząd na znakach i zobacz głowicę, czy zawory oba zamknięte w GMP tłoka dla 1 cylindra. Podejrzewam, że jak robili Ci głowicę mogli żle założyć koło paska rozrządu, choć tam jest na klinie i niby nie można inaczej, ale mogło klina sciąć i przekręciło się trochę i wszystko ulegnie zmianie oraz ustawianie na znakach nic nie da bo znak jest na kole. Powodzenia, odpisz jak coś pomogło.
Powrót do góry
adasducato

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): nowa ruda/dolnośląskie
Posiadane auto: ducato14 2.8 idtd 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2009, 21:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Brak mocy i dymienie 2.8 idtd


Tłok i korbowod zostal wymieniony po zderzeniu z zaworami. Reszta jest ok i kompresja tez (tyle mowil mi mechanik skladajacy autko). Zaplon przyspieszalismy i nic to nie dalo tylko motor twardziej i glosniej chodzil. Sprawdze ustawienie zaworow ze znakiem na kole tak jak mowisz bo zastanawia mnie czemu teraz tak silnik klekocze jak stary mercedes, bo przed awaria byl cichy i przyjemny ten warkot. Mechanik twierdzi ze teraz pracuje jak nalezy ale mi sie to nie podoba. Jak sprawdze to dam znac co i jak.

Zastanawia mnie jeszcze ten zawor cisnienia turbiny czy moze nie padl przy okazji, bo gdzies czytalem ze lubi pasc i tez beda problemy z moca i dymieniem. Tylko czy przy awarii rozrzadu moglo go trafic? Chyba watpliwe.
Powrót do góry
adasducato

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): nowa ruda/dolnośląskie
Posiadane auto: ducato14 2.8 idtd 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Paź 2009, 22:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Brak mocy i dymienie 2.8 idtd


Dodam jeszcze ze na 1,2,3 biegu jeszcze tak nie czuc tego braku powera, ale na 4 i 5 to juz jest padaka. Czy to nie dziwne ze nie moge go rozpedzic powyzej 120km/h?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 28 Paź 2009, 22:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Jareq 08

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: fiat stilo -jtd115km 5d ijtd 115km3d
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 28 Paź 2009, 22:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Brak mocy i dymienie 2.8 idtd


A zobacz filtr paliwa jeszcze, (w tranzicie tak miałem, po postoju ruszyłem i nie było czym jechać, dowlekłem się do domu, kopcił sakramencko, zmieniłem filtr i jak ręka odjął).
Powrót do góry
zentech

Czytelnik



Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno
Posiadane auto: DUCATO 2,8idtd
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 23:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Brak mocy i dymienie 2.8 idtd


Kolego sprawdż dokładnie ciśnienie oleju bo przy urwanym zawoże czasami mogła dostać panewka dlatego nie ma mocy. Ciśnienie oleju ujawni ten problem
Powrót do góry
adasducato

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): nowa ruda/dolnośląskie
Posiadane auto: ducato14 2.8 idtd 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Gru 2009, 00:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Brak mocy i dymienie 2.8 idtd


Witam. Obiecalem ze napisze jak juz znajde przyczyne. A wiec sprawdzalem wszystko co bylem w stanie. Okazalo sie ze przytkalo katalizator nagarami i po wybiciu go znacznie sie poprawil na mocy. Jednak nadal kopci i nadal klekoczaco chodzi. Znalazlem wkoncu mechanikow co robia dobrze silniki diesla i jutro autko do nich zaprowadzam na poszukiwania usterki.
Tylko ze nie wiem czy nie jest za pozno. Dzisiaj akurat wracajac z trasy uslyszalem ze zaczal dziwnie grzechotac jakby klepal zaworami czy cos w tym rodzaju. Pełna załamka. No ale zobaczymy co powiedza mechanicy. Jesli cos z glowica to dali mi na nia na szczescie rok gwarancji.
Napisze jak cos sie dowiem. Mam nadzieje ze cos pozytywnego wreszcie.
Powrót do góry
Jareq 08

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: fiat stilo -jtd115km 5d ijtd 115km3d
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 03 Gru 2009, 17:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Brak mocy i dymienie 2.8 idtd


Coś masz nie tak z zapłonem, skoro znaki się zgrywają ,jest jeszcze regulacja samej pompy wtryskowej w korpusie silnika góra-dół, niewielki ruch. Ostatnio w uno 1.7d zmieniałem pompę z lucasa na boscha , też ustawiłem rozrząd wg. znaków a tu h..., dopiero popusciłem pompę i ręcznie przestawiłem i chodzi baja, możesz popróbować?
Powrót do góry
wapt

Czytelnik



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Międzychód wielkopolska
Posiadane auto: Fiat Ducato 2.8 idtd
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Gru 2009, 23:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Brak mocy i dymienie 2.8 idtd


Mam taki sam silnik 2,8 idtd i za każdym razem jak traci moc i kopci na niebiesko to znak aby wymienić filtr paliwa. Mechanik doradził mi abym woził filtr w aucie. Takie jest paliwo w Polsce staram się tankować na shelu. pozdrawiam
Powrót do góry
adasducato

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): nowa ruda/dolnośląskie
Posiadane auto: ducato14 2.8 idtd 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Gru 2009, 21:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Brak mocy i dymienie 2.8 idtd


Już wiem wszystko co było nie tak. Szkoda tylko, że kosztowało mnie to kolejne 1300 PLNów przez partackie podejście "mechaników". Pierwszy pan nazywający się mechanikiem składając auto nie zauważył, że pierwszy korbowód jest krzywy. Drugi zaś który uważa się w dalszym ciągu za mistrza od diesli tak mi przestawił rozrząd, że zawory się smyrały z tłokami. Jak już wcześniej wspomniałem auto po trasie trafiło wreszcie do fachowca(którego naprawdę dzisiaj ciężko znaleźć) kopcąc i terkocząc jak grzechotka. Zrobiłem źle złożonym i ustawionym autem 12000km!!! Jak mi powiedziano to cud że nic gorszego się nie stało bo górna panewka na korbowodzie aż popękała a tłok już nawet nie dochodził do końca (w GMP około 3mm od góry). Tak więc robocizna, korbowód, uszczelki, olej, 2 zawory i autko chodzi jak mażenie.
Trochę się rozpisałem ale szlag mnie trafia jak sobie pomyślę co wyprawiają ludzie nazywający się mechanikami. Kosztowało mnie to kupe nerwów, straty czasu i pieniędzy
Tym smutnym akcentem kończę mój problem i dziękuję za wszystkie sugestie.
Powrót do góry
Jareq 08

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Wrz 2009
Posty: 262
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: fiat stilo -jtd115km 5d ijtd 115km3d
Piwa: 16/1
Wysłany: Sro 16 Gru 2009, 23:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Brak mocy i dymienie 2.8 idtd


Szkoda, bo naprawdę się nawkur.... i wykosztowałeś .Do sądu na partoli. Od początku rozrząd nie podobał mi się w Twoim aucie.Zachodzę w głowę ,jak można zle założyć pasek, znaki jak byki, jeszcze są otwory do blokowania kół, nie mogę pojąć jak można zle założyć.
Powrót do góry
scuter911

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): chocianów
Posiadane auto: ducato 2.8d 2001rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 17:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Ducato ) Brak mocy i dymienie 2.8 idtd


Witam mam 2.8D jak go odpale to tez na pierwszych 3 biegach daje ostro dymem nito siwy ni niebieski ale juz jak 4 i 5 bieg i wieksze obroty to dym zanika sprawdzalem jak z olejem jest lekki ubytek ale zauwarzylem inne przecieki po dluzszych trasach predkosc maksymalna osiaga normalnie 140 i potem jak by byl kaganiec bo staje jak wryta i nie idzie dalej. Nie wiem jak bylo wczesniej bo jak go kupile to tak jest od poczatku mam go dopiero od nie ddawna i to moj pierwszy ducato, noi jeszcze ta historia z ogrzewaniem tez dlugo sie ngrzewa dopiero przy wiekszych obrotach jeszcze dzis przestal dzialac wentylator w kabinie to juz katastrofa przy tej pogodzie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Ducato ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Ducato »

Opinie o samochodach Fiat Ducato - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Ducato ) Nadwozie.


Fiat500x

89 800

2020r.

41 000 km

mazowieckie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatPanda

9 999

2005r.

242 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System