Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) wymiana oleju !


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrpawela

Czytelnik



Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Sie 2007, 19:39
Temat postu:

wymiana oleju !


jaki jest najlepszy olej do pandy ?
Powrót do góry
gadu-gadu
czterosuw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska Polnocna

Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 19 Sie 2007, 20:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wymiana oleju !


Musisz udzielic wiecej informacji o pojezdzie.
Powrót do góry
buhert

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarosław

Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 19 Sie 2007, 20:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wymiana oleju !


W książce powinno pisać, poza tym mogą być naklejki na samochodzie
_________________
Fiat 125p rządzi
Powrót do góry
mleko29

Debiutant



Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bartoszyce

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Sie 2007, 20:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wymiana oleju !


Do pandy benzyniaka (1.1):
ja pomykam na LOTOS 10W40 semisyntetyc. Jak na razie nie narzekam. Ze względu na lepkość zimą troche trzęsie samochodem zanim się olej rozgrzeje (mieszkam w mało atrakcyjnym rejonie). Zmieniam mniej więcej po 10000km. Wlewam maksymalnie 3,1l (albo nawet mniej). Proponuję zwrócić szczegółną uwagę na miesią i rok produkcji samochodu. Gdyby nie mechanik, który zmieniał mi filtr nie poznał sie, że w sklepie dali mi bubla, zatarłbym silnik. Biegiem zmianiałem na właściwy. Co druga wymiana oleju + wymiana filtra powietrza.
Powrót do góry
piotrpawela

Czytelnik



Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Sie 2007, 11:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wymiana oleju !


jeszcze sie chcialem zapytac czy jezeli w tej chwili jezdze na seleni 20K czyli 10 W/40 polsyntetyk to czy w przyszlosci jak bede zmianial olej bede mogl zamienic go na np castrol edge 0W/30 syntetyk. ?? prosze o szybka odpowiedz. dodam tylko ze to jest panda 1.1 benzyna
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 26 Sie 2007, 11:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
czterosuw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska Polnocna

Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 03 Wrz 2007, 22:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wymiana oleju !


Niekoniecznie. Uwazam, ze jest bardziej wskazana kolejnosc odwrotna,- czyli przejscie z pelnego syntetyka na olej polsyntetyczny. Chodzi o wlasciwosci wyplukujace oleju, o ile pamietam temat byl juz wczesniej poruszany na forum.
Powrót do góry
wibroakustyk

Czytelnik



Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piekoszów/Kraków
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2003 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Paź 2007, 20:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wymiana oleju !


Kolego nie zmieniaj oleju z 10W na 0W. Ta operacja rozszczelni Ci całkowicie samochód i może sie okazać , że po kilku tysiącach kilometrów będziesz musiał robić generalny remont silnika !!! Wystrzegaj się lepiej tego. Lepiej jest zmienić z 0W na 10W. Ale najlepiej to jeździj na tym oleju jak do tej pory.
Powrót do góry
skuter1975

Dyskutant



Dołączył: 17 Kwi 2007
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bukowno
Posiadane auto: Toledo 2.0 TDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 28 Paź 2007, 19:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wymiana oleju !


zgadzam się z kolegą. Przechodzenie z półsyntetyku na pełen syntetyk to w skrajnych przypadkach katastrofa!!!. ja od nowości w pandzie 1,2 2003 jeżdżę na MOBIL 1 Rally Formula full syntetyc
Powrót do góry
matt77

Debiutant



Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 15

Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 Actual 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Maj 2008, 12:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wymiana oleju !


Koledzy, jak radzicie? castrol magnatec czy mobil formula s (10w40) panda chodzi na lpg.
_________________
matt
Powrót do góry
Vitor_Belfort

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Linea 1.4 8V 2008 r + LPG Tartarini
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Maj 2008, 14:02
Temat postu:

olej


matt77 napisał:
Koledzy, jak radzicie? castrol magnatec czy mobil formula s (10w40) panda chodzi na lpg.


Szczerze: ELF COMPETITION 10W40. Na Allegro kupisz za ok. 70 zł. Najlepiej odbierz osobiście i sprawdź od razu datę produkcji. Ten olej SZCZEGÓLNIE polecany jest do jazdy na LPG. Ja mam też Elfa ale Excellium 5 W 40 i od nowości leję tylko taki. Aktualny przebieg 110,8 tys.
_________________
Ból jest tymczasowy - duma jest wieczna
Powrót do góry
gadu-gadu
matt77

Debiutant



Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 15

Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 Actual 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Maj 2008, 14:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wymiana oleju !


widzę, że jest coś z datą 2007. ni ejest to nówka-blaszka, ale w jak najbardziej ważny... cena ok 75 zł.
_________________
matt
Powrót do góry
kazik

Debiutant



Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): choszczno
Posiadane auto: renault trafik 1,9 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Maj 2008, 20:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wymiana oleju !


Witam!.Patrząc na dyskusję na temat oleju do Pandy, należy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę specyfikacje lepkosci oleju przewidzianą do tego typu auta.Instrukcja obsługii Fiata Pandy z silnikiem 1.1 mówi o oleju w specyfikacji 10W/40. A więc nie ma co tak zabardzo wybierać, czy to ma byc np:Castrol, Elf, Mobil czy inny.Wazne chyba jest to ,żeby był jakiś markowy i spełniał powyższą klasyfikację.Wydaje mi sie również ,że nie ma co cudować i poprawiać zaleceń fabryki, przecież silnik pandy to nie jest jakieś motoryzacyjne arcydzieło z 16-sto zaworową głowicą i zmiennymi fazami rozrządu.Poprostu należy wymieniać olej terminowo razem z odpowiednimi filtrami, a będzie OK.
Powrót do góry
matt77

Debiutant



Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 15

Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 Actual 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Maj 2008, 21:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wymiana oleju !


no tak ale wśród markowych 10w40 jakiś wybór jest. mamy droższy castrol i tańsze nieco Elf i Mobil. ponieważ wszystkie są z wyższej półki i i tak po 15 tyś. idą precz wybór ograniczyłem do tańszych (elf a mobil). poradzono mi elfa (trzy wpisy wyżej) ze względu na zalecanie do lpg, ale jak poczytałem, to ten olej jest zalecany do wszystiego (miasto i autostrady, osobowe i dostawcze, benzyna, lpg i on). poczytałem opinie doświadczonych kierowców. większość poleca mobil. wziąłem więc mobil, dałem 71 zl. i czekam na dostawę. dzięki internetowym poradom nie wydalem stówy na olej - mam trzy dychy w kieszeni. uważam, że było warto.
_________________
matt
Powrót do góry
Vitor_Belfort

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Linea 1.4 8V 2008 r + LPG Tartarini
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Maj 2008, 10:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wymiana oleju !


kazik napisał:
Witam!.Patrząc na dyskusję na temat oleju do Pandy, należy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę specyfikacje lepkosci oleju przewidzianą do tego typu auta.Instrukcja obsługii Fiata Pandy z silnikiem 1.1 mówi o oleju w specyfikacji 10W/40. A więc nie ma co tak zabardzo wybierać, czy to ma byc np:Castrol, Elf, Mobil czy inny.Wazne chyba jest to ,żeby był jakiś markowy i spełniał powyższą klasyfikację.Wydaje mi sie również ,że nie ma co cudować i poprawiać zaleceń fabryki, przecież silnik pandy to nie jest jakieś motoryzacyjne arcydzieło z 16-sto zaworową głowicą i zmiennymi fazami rozrządu.Poprostu należy wymieniać olej terminowo razem z odpowiednimi filtrami, a będzie OK.


Racja Kazik - też w ASO powiedzieli mi że Panda wyjeżdża na fabrycznej Selenii 20K (półsyntetyk). Ale jak powiedziałem że od nowości leję tylko Elf Excellium 5 W 40 to stwierdzili że, silnik "na pewno się nie obrazi na pana za lepszy olej"... a moim miśkiem nastukałem przez 3 lata 110 tys. na LPG. Jeszcze 2 lata musi pojeździć (odpisy amortyzacji, prowadzę działalność)- tak więc wyszedłem z założenia że nie ma co oszczędzać Wink
_________________
Ból jest tymczasowy - duma jest wieczna
Powrót do góry
gadu-gadu
rosomak

Dyskutant



Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice Śląskie
Posiadane auto: Panda 1.1 Aktiv (2004) LPG
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 11 Maj 2008, 13:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wymiana oleju !


Osobiście jeździłem cienkusiem 700ką na syntetyku 5W40 Lotos. Teraz do miśka leję też taki olej i jest OK. Wychodzę z założenia, że lepsze nie szkodzi. Tylko trzeba pamiętać żeby auto nie miało przejechane więcej niż 30-40 tys. km jeśli chcesz zamienić półsyntetyk na pełny. W innym przypadku po wypłukaniu nalotów może ci się silnik zacząć pocić.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

19 990

2006r.

237 561 km

pomorskie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System