Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Panda ) wymiana oleju !


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrpawela

Czytelnik



Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Sie 2007, 19:39
Temat postu:

wymiana oleju !


jaki jest najlepszy olej do pandy ?
Powrót do góry
gadu-gadu
czterosuw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska Polnocna

Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 19 Sie 2007, 20:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wymiana oleju !


Musisz udzielic wiecej informacji o pojezdzie.
Powrót do góry
buhert

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 125
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarosław

Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 19 Sie 2007, 20:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wymiana oleju !


W książce powinno pisać, poza tym mogą być naklejki na samochodzie
_________________
Fiat 125p rządzi
Powrót do góry
mleko29

Debiutant



Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bartoszyce

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Sie 2007, 20:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wymiana oleju !


Do pandy benzyniaka (1.1):
ja pomykam na LOTOS 10W40 semisyntetyc. Jak na razie nie narzekam. Ze względu na lepkość zimą troche trzęsie samochodem zanim się olej rozgrzeje (mieszkam w mało atrakcyjnym rejonie). Zmieniam mniej więcej po 10000km. Wlewam maksymalnie 3,1l (albo nawet mniej). Proponuję zwrócić szczegółną uwagę na miesią i rok produkcji samochodu. Gdyby nie mechanik, który zmieniał mi filtr nie poznał sie, że w sklepie dali mi bubla, zatarłbym silnik. Biegiem zmianiałem na właściwy. Co druga wymiana oleju + wymiana filtra powietrza.
Powrót do góry
piotrpawela

Czytelnik



Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Sie 2007, 11:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wymiana oleju !


jeszcze sie chcialem zapytac czy jezeli w tej chwili jezdze na seleni 20K czyli 10 W/40 polsyntetyk to czy w przyszlosci jak bede zmianial olej bede mogl zamienic go na np castrol edge 0W/30 syntetyk. ?? prosze o szybka odpowiedz. dodam tylko ze to jest panda 1.1 benzyna
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 26 Sie 2007, 11:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
czterosuw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska Polnocna

Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 03 Wrz 2007, 22:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wymiana oleju !


Niekoniecznie. Uwazam, ze jest bardziej wskazana kolejnosc odwrotna,- czyli przejscie z pelnego syntetyka na olej polsyntetyczny. Chodzi o wlasciwosci wyplukujace oleju, o ile pamietam temat byl juz wczesniej poruszany na forum.
Powrót do góry
wibroakustyk

Czytelnik



Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piekoszów/Kraków
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2003 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Paź 2007, 20:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wymiana oleju !


Kolego nie zmieniaj oleju z 10W na 0W. Ta operacja rozszczelni Ci całkowicie samochód i może sie okazać , że po kilku tysiącach kilometrów będziesz musiał robić generalny remont silnika !!! Wystrzegaj się lepiej tego. Lepiej jest zmienić z 0W na 10W. Ale najlepiej to jeździj na tym oleju jak do tej pory.
Powrót do góry
skuter1975

Dyskutant



Dołączył: 17 Kwi 2007
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bukowno
Posiadane auto: Toledo 2.0 TDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 28 Paź 2007, 19:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wymiana oleju !


zgadzam się z kolegą. Przechodzenie z półsyntetyku na pełen syntetyk to w skrajnych przypadkach katastrofa!!!. ja od nowości w pandzie 1,2 2003 jeżdżę na MOBIL 1 Rally Formula full syntetyc
Powrót do góry
matt77

Debiutant



Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 15

Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 Actual 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Maj 2008, 12:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wymiana oleju !


Koledzy, jak radzicie? castrol magnatec czy mobil formula s (10w40) panda chodzi na lpg.
_________________
matt
Powrót do góry
Vitor_Belfort

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Linea 1.4 8V 2008 r + LPG Tartarini
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Maj 2008, 14:02
Temat postu:

olej


matt77 napisał:
Koledzy, jak radzicie? castrol magnatec czy mobil formula s (10w40) panda chodzi na lpg.


Szczerze: ELF COMPETITION 10W40. Na Allegro kupisz za ok. 70 zł. Najlepiej odbierz osobiście i sprawdź od razu datę produkcji. Ten olej SZCZEGÓLNIE polecany jest do jazdy na LPG. Ja mam też Elfa ale Excellium 5 W 40 i od nowości leję tylko taki. Aktualny przebieg 110,8 tys.
_________________
Ból jest tymczasowy - duma jest wieczna
Powrót do góry
gadu-gadu
matt77

Debiutant



Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 15

Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 Actual 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Maj 2008, 14:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wymiana oleju !


widzę, że jest coś z datą 2007. ni ejest to nówka-blaszka, ale w jak najbardziej ważny... cena ok 75 zł.
_________________
matt
Powrót do góry
kazik

Debiutant



Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): choszczno
Posiadane auto: renault trafik 1,9 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Maj 2008, 20:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wymiana oleju !


Witam!.Patrząc na dyskusję na temat oleju do Pandy, należy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę specyfikacje lepkosci oleju przewidzianą do tego typu auta.Instrukcja obsługii Fiata Pandy z silnikiem 1.1 mówi o oleju w specyfikacji 10W/40. A więc nie ma co tak zabardzo wybierać, czy to ma byc np:Castrol, Elf, Mobil czy inny.Wazne chyba jest to ,żeby był jakiś markowy i spełniał powyższą klasyfikację.Wydaje mi sie również ,że nie ma co cudować i poprawiać zaleceń fabryki, przecież silnik pandy to nie jest jakieś motoryzacyjne arcydzieło z 16-sto zaworową głowicą i zmiennymi fazami rozrządu.Poprostu należy wymieniać olej terminowo razem z odpowiednimi filtrami, a będzie OK.
Powrót do góry
matt77

Debiutant



Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 15

Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 Actual 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Maj 2008, 21:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wymiana oleju !


no tak ale wśród markowych 10w40 jakiś wybór jest. mamy droższy castrol i tańsze nieco Elf i Mobil. ponieważ wszystkie są z wyższej półki i i tak po 15 tyś. idą precz wybór ograniczyłem do tańszych (elf a mobil). poradzono mi elfa (trzy wpisy wyżej) ze względu na zalecanie do lpg, ale jak poczytałem, to ten olej jest zalecany do wszystiego (miasto i autostrady, osobowe i dostawcze, benzyna, lpg i on). poczytałem opinie doświadczonych kierowców. większość poleca mobil. wziąłem więc mobil, dałem 71 zl. i czekam na dostawę. dzięki internetowym poradom nie wydalem stówy na olej - mam trzy dychy w kieszeni. uważam, że było warto.
_________________
matt
Powrót do góry
Vitor_Belfort

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Linea 1.4 8V 2008 r + LPG Tartarini
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Maj 2008, 10:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wymiana oleju !


kazik napisał:
Witam!.Patrząc na dyskusję na temat oleju do Pandy, należy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę specyfikacje lepkosci oleju przewidzianą do tego typu auta.Instrukcja obsługii Fiata Pandy z silnikiem 1.1 mówi o oleju w specyfikacji 10W/40. A więc nie ma co tak zabardzo wybierać, czy to ma byc np:Castrol, Elf, Mobil czy inny.Wazne chyba jest to ,żeby był jakiś markowy i spełniał powyższą klasyfikację.Wydaje mi sie również ,że nie ma co cudować i poprawiać zaleceń fabryki, przecież silnik pandy to nie jest jakieś motoryzacyjne arcydzieło z 16-sto zaworową głowicą i zmiennymi fazami rozrządu.Poprostu należy wymieniać olej terminowo razem z odpowiednimi filtrami, a będzie OK.


Racja Kazik - też w ASO powiedzieli mi że Panda wyjeżdża na fabrycznej Selenii 20K (półsyntetyk). Ale jak powiedziałem że od nowości leję tylko Elf Excellium 5 W 40 to stwierdzili że, silnik "na pewno się nie obrazi na pana za lepszy olej"... a moim miśkiem nastukałem przez 3 lata 110 tys. na LPG. Jeszcze 2 lata musi pojeździć (odpisy amortyzacji, prowadzę działalność)- tak więc wyszedłem z założenia że nie ma co oszczędzać Wink
_________________
Ból jest tymczasowy - duma jest wieczna
Powrót do góry
gadu-gadu
rosomak

Dyskutant



Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 93
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice Śląskie
Posiadane auto: Panda 1.1 Aktiv (2004) LPG
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 11 Maj 2008, 13:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Panda ) wymiana oleju !


Osobiście jeździłem cienkusiem 700ką na syntetyku 5W40 Lotos. Teraz do miśka leję też taki olej i jest OK. Wychodzę z założenia, że lepsze nie szkodzi. Tylko trzeba pamiętać żeby auto nie miało przejechane więcej niż 30-40 tys. km jeśli chcesz zamienić półsyntetyk na pełny. W innym przypadku po wypłukaniu nalotów może ci się silnik zacząć pocić.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Panda »

Opinie o samochodach Fiat Panda - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Panda ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System