Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Scudo ) Światła dzienne w automacie Fiat Scudo 2009r.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Scudo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slonikdendi

Debiutant



Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Peugeot 407SW 2.0 2005
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 31 Paź 2009, 22:52
Temat postu:

Światła dzienne w automacie Fiat Scudo 2009r.


Witam wszystkich piszę bo mam pytanie odnośnie Fiata Scudo bo zakupiłem nowiznę. Gdy kupowałem samochód z salonu to skakali koło mnie pięknie i ładnie. Przed zakupem pytałem czy światła dzienne świecą się zaraz po odpaleniu samochodu, mówili że "...oczywiście". Sprawdziłem to i nie ma takiej możliwości jest tylko czujnik zmierzchu w automacie. Byłem u nich na Serwisie to powiedzieli mi że nie ma takiej możliwości aby włączyć światła dzienne zaraz po odpaleniu auta.
Po tym wszystkim pojechałem do kolegi, który się zajmuje elektroniką i wszedł przez te swoje urządzenia komputerowe i sam osobiście widziałem że wyświetla się opcja "światła dzienne w automacie" ale proszę nie mylić jako czujnik zmierzchu. Lecz nie może uaktywnić tej opcji. Do wszystkich innych wejdzie lecz nie do tej.Czy auto jest objęte jakąś blokadą w komputerze? Oczywiście są też jakieś dwa błędy ale też nie może do nich wejść. Proszę o pomoc bo sam nie wiem co o tym sądzić.
Powrót do góry
infolucas

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): KROTOSZYN
Posiadane auto: BRAK
Piwa: 13/1
Wysłany: Nie 01 Lis 2009, 13:15
Temat postu:

Re: Światła dzienne w automacie Fiat Scudo 2009r.


slonikdendi napisał:
Witam wszystkich piszę bo mam pytanie odnośnie Fiata Scudo bo zakupiłem nowiznę. Gdy kupowałem samochód z salonu to skakali koło mnie pięknie i ładnie. Przed zakupem pytałem czy światła dzienne świecą się zaraz po odpaleniu samochodu, mówili że "...oczywiście". Sprawdziłem to i nie ma takiej możliwości jest tylko czujnik zmierzchu w automacie. Byłem u nich na Serwisie to powiedzieli mi że nie ma takiej możliwości aby włączyć światła dzienne zaraz po odpaleniu auta.
Po tym wszystkim pojechałem do kolegi, który się zajmuje elektroniką i wszedł przez te swoje urządzenia komputerowe i sam osobiście widziałem że wyświetla się opcja "światła dzienne w automacie" ale proszę nie mylić jako czujnik zmierzchu. Lecz nie może uaktywnić tej opcji. Do wszystkich innych wejdzie lecz nie do tej.Czy auto jest objęte jakąś blokadą w komputerze? Oczywiście są też jakieś dwa błędy ale też nie może do nich wejść. Proszę o pomoc bo sam nie wiem co o tym sądzić.


Taaak a kolega cuda wianki umie robic?

Wszystkim steruje Body Computer i to on ma dyspozycje wlaczenia czy wylaczenia funkcji,jesli serwis wchodzac Examinerem nie moze aktywowac czy dezaktywowac to znaczy ze nie idzie. Proba ingerencji w body i wizyta w serwisie wyjdzie najaw i wrazie uszkodzenia w/w podzespolu nie uznaja tego na gwarancji bo z tego co wiem dane zapisu nalezy wysylac do wsparcia i to oni wydaja decyzje co do autoryzacji naprawy. Odradzam ta opcje rozwiazywania problemu,prosciej idz do salonu hehe i niech ci wlacza skoro obiecali Smile
_________________
PKT.22
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
slonikdendi

Debiutant



Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Peugeot 407SW 2.0 2005
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 01 Lis 2009, 18:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) Światła dzienne w automacie Fiat Scudo 2009r.


Kolego ja tylko pytam tych, którzy coś na ten temat wiedzą a nie wymądrzają się. Pytam tylko czy jest możliwość włączenia świateł dziennych. Może ktoś miał z tym do czynienia
Powrót do góry
slonikdendi

Debiutant



Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Peugeot 407SW 2.0 2005
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 01 Lis 2009, 18:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) Światła dzienne w automacie Fiat Scudo 2009r.


Kolego ja tylko pytam tych, którzy coś na ten temat wiedzą a nie wymądrzają się. Pytam tylko czy jest możliwość włączenia świateł dziennych. Może ktoś miał z tym do czynienia bo w serwisie Fiata w Sanoku to albo się im nie chce albo się nie znają na niczym
Powrót do góry
infolucas

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): KROTOSZYN
Posiadane auto: BRAK
Piwa: 13/1
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 00:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) Światła dzienne w automacie Fiat Scudo 2009r.


slonikdendi napisał:
Kolego ja tylko pytam tych, którzy coś na ten temat wiedzą a nie wymądrzają się. Pytam tylko czy jest możliwość włączenia świateł dziennych. Może ktoś miał z tym do czynienia bo w serwisie Fiata w Sanoku to albo się im nie chce albo się nie znają na niczym


nie wymadrzam sie tylko stwierdzam fakty kolego i niema co sie zloscic
Very Happy
_________________
PKT.22
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 00:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
rafaello75

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSK
Posiadane auto: SCUDO
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Lis 2009, 13:06
Temat postu:

światła dzienne scudo


Ceść wszystkim!

Nawiązując do tematu świateł dziennych to też miałem podobne informacje od sprzedawcy przed kupnem scudo. Wynika z tego, że mają mylne pojęcie o tych funkcjach w pojazdach, które sprzedają. Funkcja AUTO(światła) w scudo niestety jest przeznaczona dla użytkowników-właścicieli pojazdów z poza Polski(chodzi o przepisy o światłach dziennych). Nam pozostaje je włączać ręcznie lub zrobić coś takiego co oszuka czujnik zmierzchu i pokaże mu, że jest ciemno np.zasłonić czymś.
Pozdrawim.
Powrót do góry
KwintoHK

Dyskutant



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bielska Białej
Posiadane auto: Chrysler Pacifica Limited 3,5L rok 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 13 Gru 2009, 13:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) Światła dzienne w automacie Fiat Scudo 2009r.


Witam wszystkich , choć jeszcze nie mam Scudo , (czekam na niego) to mogę się z wami podzielić doświadczeniami z innego mego samochodu , w Chrysler Pacifica znalazłem czujnik zmierzchu , (jest pod lusterkiem na przedniej szybie) , zakleiłem go czarna taśmą i przełącznik świateł włączyłem na AUTO. teraz zapominam o światłach i mam problem z głowy.
Nie wiem gdzie jest w Scudo alej go już odbiorę to poszukam.
Pozdrawiam
_________________
Piękna Czarna Bestia !
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Scudo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Scudo »

Opinie o samochodach Fiat Scudo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Scudo ) Porady, problemy techniczne


FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System