Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Scudo ) Światła dzienne w automacie Fiat Scudo 2009r.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Scudo ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slonikdendi

Debiutant



Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Peugeot 407SW 2.0 2005
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 31 Paź 2009, 22:52
Temat postu:

Światła dzienne w automacie Fiat Scudo 2009r.


Witam wszystkich piszę bo mam pytanie odnośnie Fiata Scudo bo zakupiłem nowiznę. Gdy kupowałem samochód z salonu to skakali koło mnie pięknie i ładnie. Przed zakupem pytałem czy światła dzienne świecą się zaraz po odpaleniu samochodu, mówili że "...oczywiście". Sprawdziłem to i nie ma takiej możliwości jest tylko czujnik zmierzchu w automacie. Byłem u nich na Serwisie to powiedzieli mi że nie ma takiej możliwości aby włączyć światła dzienne zaraz po odpaleniu auta.
Po tym wszystkim pojechałem do kolegi, który się zajmuje elektroniką i wszedł przez te swoje urządzenia komputerowe i sam osobiście widziałem że wyświetla się opcja "światła dzienne w automacie" ale proszę nie mylić jako czujnik zmierzchu. Lecz nie może uaktywnić tej opcji. Do wszystkich innych wejdzie lecz nie do tej.Czy auto jest objęte jakąś blokadą w komputerze? Oczywiście są też jakieś dwa błędy ale też nie może do nich wejść. Proszę o pomoc bo sam nie wiem co o tym sądzić.
Powrót do góry
infolucas

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): KROTOSZYN
Posiadane auto: BRAK
Piwa: 13/1
Wysłany: Nie 01 Lis 2009, 13:15
Temat postu:

Re: Światła dzienne w automacie Fiat Scudo 2009r.


slonikdendi napisał:
Witam wszystkich piszę bo mam pytanie odnośnie Fiata Scudo bo zakupiłem nowiznę. Gdy kupowałem samochód z salonu to skakali koło mnie pięknie i ładnie. Przed zakupem pytałem czy światła dzienne świecą się zaraz po odpaleniu samochodu, mówili że "...oczywiście". Sprawdziłem to i nie ma takiej możliwości jest tylko czujnik zmierzchu w automacie. Byłem u nich na Serwisie to powiedzieli mi że nie ma takiej możliwości aby włączyć światła dzienne zaraz po odpaleniu auta.
Po tym wszystkim pojechałem do kolegi, który się zajmuje elektroniką i wszedł przez te swoje urządzenia komputerowe i sam osobiście widziałem że wyświetla się opcja "światła dzienne w automacie" ale proszę nie mylić jako czujnik zmierzchu. Lecz nie może uaktywnić tej opcji. Do wszystkich innych wejdzie lecz nie do tej.Czy auto jest objęte jakąś blokadą w komputerze? Oczywiście są też jakieś dwa błędy ale też nie może do nich wejść. Proszę o pomoc bo sam nie wiem co o tym sądzić.


Taaak a kolega cuda wianki umie robic?

Wszystkim steruje Body Computer i to on ma dyspozycje wlaczenia czy wylaczenia funkcji,jesli serwis wchodzac Examinerem nie moze aktywowac czy dezaktywowac to znaczy ze nie idzie. Proba ingerencji w body i wizyta w serwisie wyjdzie najaw i wrazie uszkodzenia w/w podzespolu nie uznaja tego na gwarancji bo z tego co wiem dane zapisu nalezy wysylac do wsparcia i to oni wydaja decyzje co do autoryzacji naprawy. Odradzam ta opcje rozwiazywania problemu,prosciej idz do salonu hehe i niech ci wlacza skoro obiecali Smile
_________________
PKT.22
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
slonikdendi

Debiutant



Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Peugeot 407SW 2.0 2005
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 01 Lis 2009, 18:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) Światła dzienne w automacie Fiat Scudo 2009r.


Kolego ja tylko pytam tych, którzy coś na ten temat wiedzą a nie wymądrzają się. Pytam tylko czy jest możliwość włączenia świateł dziennych. Może ktoś miał z tym do czynienia
Powrót do góry
slonikdendi

Debiutant



Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Peugeot 407SW 2.0 2005
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 01 Lis 2009, 18:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) Światła dzienne w automacie Fiat Scudo 2009r.


Kolego ja tylko pytam tych, którzy coś na ten temat wiedzą a nie wymądrzają się. Pytam tylko czy jest możliwość włączenia świateł dziennych. Może ktoś miał z tym do czynienia bo w serwisie Fiata w Sanoku to albo się im nie chce albo się nie znają na niczym
Powrót do góry
infolucas

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): KROTOSZYN
Posiadane auto: BRAK
Piwa: 13/1
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 00:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) Światła dzienne w automacie Fiat Scudo 2009r.


slonikdendi napisał:
Kolego ja tylko pytam tych, którzy coś na ten temat wiedzą a nie wymądrzają się. Pytam tylko czy jest możliwość włączenia świateł dziennych. Może ktoś miał z tym do czynienia bo w serwisie Fiata w Sanoku to albo się im nie chce albo się nie znają na niczym


nie wymadrzam sie tylko stwierdzam fakty kolego i niema co sie zloscic
Very Happy
_________________
PKT.22
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 00:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
rafaello75

Czytelnik



Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŚLĄSK
Posiadane auto: SCUDO
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Lis 2009, 13:06
Temat postu:

światła dzienne scudo


Ceść wszystkim!

Nawiązując do tematu świateł dziennych to też miałem podobne informacje od sprzedawcy przed kupnem scudo. Wynika z tego, że mają mylne pojęcie o tych funkcjach w pojazdach, które sprzedają. Funkcja AUTO(światła) w scudo niestety jest przeznaczona dla użytkowników-właścicieli pojazdów z poza Polski(chodzi o przepisy o światłach dziennych). Nam pozostaje je włączać ręcznie lub zrobić coś takiego co oszuka czujnik zmierzchu i pokaże mu, że jest ciemno np.zasłonić czymś.
Pozdrawim.
Powrót do góry
KwintoHK

Dyskutant



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bielska Białej
Posiadane auto: Chrysler Pacifica Limited 3,5L rok 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 13 Gru 2009, 13:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Scudo ) Światła dzienne w automacie Fiat Scudo 2009r.


Witam wszystkich , choć jeszcze nie mam Scudo , (czekam na niego) to mogę się z wami podzielić doświadczeniami z innego mego samochodu , w Chrysler Pacifica znalazłem czujnik zmierzchu , (jest pod lusterkiem na przedniej szybie) , zakleiłem go czarna taśmą i przełącznik świateł włączyłem na AUTO. teraz zapominam o światłach i mam problem z głowy.
Nie wiem gdzie jest w Scudo alej go już odbiorę to poszukam.
Pozdrawiam
_________________
Piękna Czarna Bestia !
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Scudo ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Scudo »

Opinie o samochodach Fiat Scudo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Scudo ) Porady, problemy techniczne


FiatPunto

5 900

2005r.

156 000 km

mazowieckie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System