Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) co to za kontrolka..?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wasplaton

Czytelnik



Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Lis 2009, 09:34
Temat postu:

co to za kontrolka..?


Witam, mam punto I 1.1 55 KM, wczoraj zapliła mi się kotrolka w kształcie koła, koloru czerwonego znajdująca się obok wskaźnika poziomu benzyny (z prawej strony), co to może być..? coś z płynem chłodnicy czy z ta materia..? Z góry dzięki:)
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Nie 01 Lis 2009, 11:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) co to za kontrolka..?


Wydaje mi się, że Punto ma wskaźnik benzyny z lewej strony, a w nim jest kontrolka ale żółta od rezerwy. Są też dwie czerwone kontrolki w kształcie koła, jedna z takimi okładzinami po boku ( ), to kontrolka od zużycia okładzin klocków hamulcowych, druga podobna tylko wewnątrz jest wstawiony wykrzyknik ( ! ) to kontrolka która bardzo często się zapale gdyż sygnalizuje - zaciągnięcie hamulca postojowego oraz niski stan płynu hamulcowego ze względu na duże już zużycie okładzin ciernych hamulców, lub też wyciek tego płynu.
Powrót do góry
infolucas

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): KROTOSZYN
Posiadane auto: BRAK
Piwa: 13/1
Wysłany: Nie 01 Lis 2009, 13:04
Temat postu:

Re: co to za kontrolka..?


wasplaton napisał:
Witam, mam punto I 1.1 55 KM, wczoraj zapliła mi się kotrolka w kształcie koła, koloru czerwonego znajdująca się obok wskaźnika poziomu benzyny (z prawej strony), co to może być..? coś z płynem chłodnicy czy z ta materia..? Z góry dzięki:)


ZUZYCIE KLOCKÓW
HAMULCOWYCH
PRZEDNICH jesli to


ZACIĄGNIĘTY
HAMULEC POSTOJOWY
/ NISKI POZIOM
PŁYNU HAMULCOWEGO jesli to

_________________
PKT.22
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
matxmat

Debiutant



Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Fiat Punto I 1.1 1995r.
Piwa: 2/3
Wysłany: Nie 01 Lis 2009, 15:06
Temat postu:

Re: co to za kontrolka..?


wasplaton napisał:
Witam, mam punto I 1.1 55 KM, wczoraj zapliła mi się kotrolka w kształcie koła, koloru czerwonego znajdująca się obok wskaźnika poziomu benzyny (z prawej strony), co to może być..? coś z płynem chłodnicy czy z ta materia..? Z góry dzięki:)


Ani zużycie klocków ani zaciągnięty ręczny. Jeżeli kolega ma wesję 55 KM przypuszczam, że wersję S. W tym modelu jest taka kontrolka (czerwone kółko) i faktycznie znajduje się na prawo od wskaźnika paliwa- oznacza ona za dużą temp. chłodziwa, więc lepiej nie lekceważ jak się zaświeci.

PS. Jeśli potrzebujesz opisu innych kontrolek zajrzyj tutaj: http://punto.autokacik.pl/schematy/1.jpg
Powrót do góry
gadu-gadu
infolucas

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): KROTOSZYN
Posiadane auto: BRAK
Piwa: 13/1
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 00:44
Temat postu:

Re: co to za kontrolka..?


matxmat napisał:
wasplaton napisał:
Witam, mam punto I 1.1 55 KM, wczoraj zapliła mi się kotrolka w kształcie koła, koloru czerwonego znajdująca się obok wskaźnika poziomu benzyny (z prawej strony), co to może być..? coś z płynem chłodnicy czy z ta materia..? Z góry dzięki:)


Ani zużycie klocków ani zaciągnięty ręczny. Jeżeli kolega ma wesję 55 KM przypuszczam, że wersję S. W tym modelu jest taka kontrolka (czerwone kółko) i faktycznie znajduje się na prawo od wskaźnika paliwa- oznacza ona za dużą temp. chłodziwa, więc lepiej nie lekceważ jak się zaświeci.

PS. Jeśli potrzebujesz opisu innych kontrolek zajrzyj tutaj: http://punto.autokacik.pl/schematy/1.jpg


moze byc i tak Smile majac taki wzor moze sam sprawdzic pozdrawiam Smile
_________________
PKT.22
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 00:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
matxmat

Debiutant



Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Fiat Punto I 1.1 1995r.
Piwa: 2/3
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 01:11
Temat postu:

Re: co to za kontrolka..?


infolucas napisał:
matxmat napisał:
wasplaton napisał:
Witam, mam punto I 1.1 55 KM, wczoraj zapliła mi się kotrolka w kształcie koła, koloru czerwonego znajdująca się obok wskaźnika poziomu benzyny (z prawej strony), co to może być..? coś z płynem chłodnicy czy z ta materia..? Z góry dzięki:)


Ani zużycie klocków ani zaciągnięty ręczny. Jeżeli kolega ma wesję 55 KM przypuszczam, że wersję S. W tym modelu jest taka kontrolka (czerwone kółko) i faktycznie znajduje się na prawo od wskaźnika paliwa- oznacza ona za dużą temp. chłodziwa, więc lepiej nie lekceważ jak się zaświeci.

PS. Jeśli potrzebujesz opisu innych kontrolek zajrzyj tutaj: http://punto.autokacik.pl/schematy/1.jpg


moze byc i tak Smile majac taki wzor moze sam sprawdzic pozdrawiam Smile


ano może sam sprawdzić- ja to przerabiałem nie mając schematu niestety Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
ERGIAS

Czytelnik



Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZTYN
Posiadane auto: PUNTO 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 07:24
Temat postu:

POMOC W SPRAWIE KONTROLKI RECZNEGO.


WITAM!
MAM PROBLEM Z KONTROLKA O KTOREJ JUZ WYZEJ WSPOMNIELISCIE MIANOWICIE PO ZAPALENIU SILNIKA PO MIMO TEGO ZE RECZNY JEST NIE ZACIAGNIETY ONA WCIAZ NIE ZNIKA. JESLI MOGE PROSICI O JAKIEKOLWIEK PORADY CO I JAK MOGE Z TYM ZROBIC?JESLI JEST TO WYCIEK PLYNU JAK MOGE GO ZLOKALIZOWAC,JESLI TYLKO UBYTEK TO SPOKO DOPELNIE Z GLOWY ALE CO CZY JESLI BEDE TO LEKCJOWAZYL SPOWODUJE MI JAKIES WIEKSZE PROBLEMY?
Z GORY DZIEKUJE ZA WASZ CZAS I POMOCNE IDEE.
Powrót do góry
matxmat

Debiutant



Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Fiat Punto I 1.1 1995r.
Piwa: 2/3
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 11:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) co to za kontrolka..?


ERIGAS kontrolka ręcznego nie ma nic wspólnego z kontrolką cieczy chłodzącej- to dwie różne kontrolki. Sprawdzenie poziomu płynu chłodzącego na pewno nie zaszkodzi a może jedynie pomóc. Zajrzyj do zbiornika wyrównawczego (tylko uważaj bo na gorącym silniku możesz się poparzyć). Jego brak może doprowadzić nawet do uszkodzenia silnika. Jeśli chodzi o sprawdzenie miejsca wycieku to najprościej chyba będzie uruchomienie silnika na pewien czas i sprawienie by płyn zaczął krążyć po układzie. Potem podłóż spory kawałek suchego papieru pod samochód i zobaczysz gdzie masz wyciek Smile możesz też stanąć na kawałku suchego i czystego asfaltu:) pozdro

PS. nie pisz drukowanymi literami bo Cię zaraz ktoś "upomni" Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
ERGIAS

Czytelnik



Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZTYN
Posiadane auto: PUNTO 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 15:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) co to za kontrolka..?


Witam!
Dziekuje bardzo za tak szybka odpowiedz ale niestety sie stalo wskoczylem dzis do autka zeby podjechac do pracy zakrecilem kluczyk i niestety ale pedal od sprzegla wpadl mi kapletnie luzny w podloge.. Crying or Very sad i na tym sie skonczylo zadzwonilem po znajomego z laweta i ten mi podpowiedzial ze master cylinder mi poszedl pokazal mi dosc widoczny wyciek plynu zawiozlem do garazu i czekam az wroci z rachunkiem bo nie wydaje mi sie zebym byl w stanie to sam zrobic zwlaszcza ze nie mam kanalu i dobrego zestawu kluczy Crying or Very sad ale nigdy nie przypuszczalem ze te dwie rzeczy maja cos wspolnego ze soba sprzeglo i plyn hamulcowy ehh najwyrazniej nigdy nie bede dobrym mechanikiem..tak czy inaczej raz jeszcze dziekuje za wasz czas i porade.
Pozdrawiam
Powrót do góry
infolucas

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): KROTOSZYN
Posiadane auto: BRAK
Piwa: 13/1
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 18:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) co to za kontrolka..?


ERGIAS napisał:
Witam!
Dziekuje bardzo za tak szybka odpowiedz ale niestety sie stalo wskoczylem dzis do autka zeby podjechac do pracy zakrecilem kluczyk i niestety ale pedal od sprzegla wpadl mi kapletnie luzny w podloge.. Crying or Very sad i na tym sie skonczylo zadzwonilem po znajomego z laweta i ten mi podpowiedzial ze master cylinder mi poszedl pokazal mi dosc widoczny wyciek plynu zawiozlem do garazu i czekam az wroci z rachunkiem bo nie wydaje mi sie zebym byl w stanie to sam zrobic zwlaszcza ze nie mam kanalu i dobrego zestawu kluczy Crying or Very sad ale nigdy nie przypuszczalem ze te dwie rzeczy maja cos wspolnego ze soba sprzeglo i plyn hamulcowy ehh najwyrazniej nigdy nie bede dobrym mechanikiem..tak czy inaczej raz jeszcze dziekuje za wasz czas i porade.
Pozdrawiam


hehe ze co plyn hamulcowy i sprzeglo? w punto I ? eeee chyba nie tak bajka opowiedziana
_________________
PKT.22
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
ERGIAS

Czytelnik



Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZTYN
Posiadane auto: PUNTO 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 22:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) co to za kontrolka..?


Nie mam zielonego pojecia wrocil z garazu i moge nim juz jutro do pracy podjechac i to mnie najbardziej cieszy.pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Nadwozie.


FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System