Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) co to za kontrolka..?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wasplaton

Czytelnik



Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Lis 2009, 09:34
Temat postu:

co to za kontrolka..?


Witam, mam punto I 1.1 55 KM, wczoraj zapliła mi się kotrolka w kształcie koła, koloru czerwonego znajdująca się obok wskaźnika poziomu benzyny (z prawej strony), co to może być..? coś z płynem chłodnicy czy z ta materia..? Z góry dzięki:)
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Nie 01 Lis 2009, 11:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) co to za kontrolka..?


Wydaje mi się, że Punto ma wskaźnik benzyny z lewej strony, a w nim jest kontrolka ale żółta od rezerwy. Są też dwie czerwone kontrolki w kształcie koła, jedna z takimi okładzinami po boku ( ), to kontrolka od zużycia okładzin klocków hamulcowych, druga podobna tylko wewnątrz jest wstawiony wykrzyknik ( ! ) to kontrolka która bardzo często się zapale gdyż sygnalizuje - zaciągnięcie hamulca postojowego oraz niski stan płynu hamulcowego ze względu na duże już zużycie okładzin ciernych hamulców, lub też wyciek tego płynu.
Powrót do góry
infolucas

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): KROTOSZYN
Posiadane auto: BRAK
Piwa: 13/1
Wysłany: Nie 01 Lis 2009, 13:04
Temat postu:

Re: co to za kontrolka..?


wasplaton napisał:
Witam, mam punto I 1.1 55 KM, wczoraj zapliła mi się kotrolka w kształcie koła, koloru czerwonego znajdująca się obok wskaźnika poziomu benzyny (z prawej strony), co to może być..? coś z płynem chłodnicy czy z ta materia..? Z góry dzięki:)


ZUZYCIE KLOCKÓW
HAMULCOWYCH
PRZEDNICH jesli to


ZACIĄGNIĘTY
HAMULEC POSTOJOWY
/ NISKI POZIOM
PŁYNU HAMULCOWEGO jesli to

_________________
PKT.22
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
matxmat

Debiutant



Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Fiat Punto I 1.1 1995r.
Piwa: 2/3
Wysłany: Nie 01 Lis 2009, 15:06
Temat postu:

Re: co to za kontrolka..?


wasplaton napisał:
Witam, mam punto I 1.1 55 KM, wczoraj zapliła mi się kotrolka w kształcie koła, koloru czerwonego znajdująca się obok wskaźnika poziomu benzyny (z prawej strony), co to może być..? coś z płynem chłodnicy czy z ta materia..? Z góry dzięki:)


Ani zużycie klocków ani zaciągnięty ręczny. Jeżeli kolega ma wesję 55 KM przypuszczam, że wersję S. W tym modelu jest taka kontrolka (czerwone kółko) i faktycznie znajduje się na prawo od wskaźnika paliwa- oznacza ona za dużą temp. chłodziwa, więc lepiej nie lekceważ jak się zaświeci.

PS. Jeśli potrzebujesz opisu innych kontrolek zajrzyj tutaj: http://punto.autokacik.pl/schematy/1.jpg
Powrót do góry
gadu-gadu
infolucas

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): KROTOSZYN
Posiadane auto: BRAK
Piwa: 13/1
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 00:44
Temat postu:

Re: co to za kontrolka..?


matxmat napisał:
wasplaton napisał:
Witam, mam punto I 1.1 55 KM, wczoraj zapliła mi się kotrolka w kształcie koła, koloru czerwonego znajdująca się obok wskaźnika poziomu benzyny (z prawej strony), co to może być..? coś z płynem chłodnicy czy z ta materia..? Z góry dzięki:)


Ani zużycie klocków ani zaciągnięty ręczny. Jeżeli kolega ma wesję 55 KM przypuszczam, że wersję S. W tym modelu jest taka kontrolka (czerwone kółko) i faktycznie znajduje się na prawo od wskaźnika paliwa- oznacza ona za dużą temp. chłodziwa, więc lepiej nie lekceważ jak się zaświeci.

PS. Jeśli potrzebujesz opisu innych kontrolek zajrzyj tutaj: http://punto.autokacik.pl/schematy/1.jpg


moze byc i tak Smile majac taki wzor moze sam sprawdzic pozdrawiam Smile
_________________
PKT.22
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 00:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
matxmat

Debiutant



Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Fiat Punto I 1.1 1995r.
Piwa: 2/3
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 01:11
Temat postu:

Re: co to za kontrolka..?


infolucas napisał:
matxmat napisał:
wasplaton napisał:
Witam, mam punto I 1.1 55 KM, wczoraj zapliła mi się kotrolka w kształcie koła, koloru czerwonego znajdująca się obok wskaźnika poziomu benzyny (z prawej strony), co to może być..? coś z płynem chłodnicy czy z ta materia..? Z góry dzięki:)


Ani zużycie klocków ani zaciągnięty ręczny. Jeżeli kolega ma wesję 55 KM przypuszczam, że wersję S. W tym modelu jest taka kontrolka (czerwone kółko) i faktycznie znajduje się na prawo od wskaźnika paliwa- oznacza ona za dużą temp. chłodziwa, więc lepiej nie lekceważ jak się zaświeci.

PS. Jeśli potrzebujesz opisu innych kontrolek zajrzyj tutaj: http://punto.autokacik.pl/schematy/1.jpg


moze byc i tak Smile majac taki wzor moze sam sprawdzic pozdrawiam Smile


ano może sam sprawdzić- ja to przerabiałem nie mając schematu niestety Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
ERGIAS

Czytelnik



Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZTYN
Posiadane auto: PUNTO 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 07:24
Temat postu:

POMOC W SPRAWIE KONTROLKI RECZNEGO.


WITAM!
MAM PROBLEM Z KONTROLKA O KTOREJ JUZ WYZEJ WSPOMNIELISCIE MIANOWICIE PO ZAPALENIU SILNIKA PO MIMO TEGO ZE RECZNY JEST NIE ZACIAGNIETY ONA WCIAZ NIE ZNIKA. JESLI MOGE PROSICI O JAKIEKOLWIEK PORADY CO I JAK MOGE Z TYM ZROBIC?JESLI JEST TO WYCIEK PLYNU JAK MOGE GO ZLOKALIZOWAC,JESLI TYLKO UBYTEK TO SPOKO DOPELNIE Z GLOWY ALE CO CZY JESLI BEDE TO LEKCJOWAZYL SPOWODUJE MI JAKIES WIEKSZE PROBLEMY?
Z GORY DZIEKUJE ZA WASZ CZAS I POMOCNE IDEE.
Powrót do góry
matxmat

Debiutant



Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Fiat Punto I 1.1 1995r.
Piwa: 2/3
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 11:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) co to za kontrolka..?


ERIGAS kontrolka ręcznego nie ma nic wspólnego z kontrolką cieczy chłodzącej- to dwie różne kontrolki. Sprawdzenie poziomu płynu chłodzącego na pewno nie zaszkodzi a może jedynie pomóc. Zajrzyj do zbiornika wyrównawczego (tylko uważaj bo na gorącym silniku możesz się poparzyć). Jego brak może doprowadzić nawet do uszkodzenia silnika. Jeśli chodzi o sprawdzenie miejsca wycieku to najprościej chyba będzie uruchomienie silnika na pewien czas i sprawienie by płyn zaczął krążyć po układzie. Potem podłóż spory kawałek suchego papieru pod samochód i zobaczysz gdzie masz wyciek Smile możesz też stanąć na kawałku suchego i czystego asfaltu:) pozdro

PS. nie pisz drukowanymi literami bo Cię zaraz ktoś "upomni" Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
ERGIAS

Czytelnik



Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZTYN
Posiadane auto: PUNTO 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 15:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) co to za kontrolka..?


Witam!
Dziekuje bardzo za tak szybka odpowiedz ale niestety sie stalo wskoczylem dzis do autka zeby podjechac do pracy zakrecilem kluczyk i niestety ale pedal od sprzegla wpadl mi kapletnie luzny w podloge.. Crying or Very sad i na tym sie skonczylo zadzwonilem po znajomego z laweta i ten mi podpowiedzial ze master cylinder mi poszedl pokazal mi dosc widoczny wyciek plynu zawiozlem do garazu i czekam az wroci z rachunkiem bo nie wydaje mi sie zebym byl w stanie to sam zrobic zwlaszcza ze nie mam kanalu i dobrego zestawu kluczy Crying or Very sad ale nigdy nie przypuszczalem ze te dwie rzeczy maja cos wspolnego ze soba sprzeglo i plyn hamulcowy ehh najwyrazniej nigdy nie bede dobrym mechanikiem..tak czy inaczej raz jeszcze dziekuje za wasz czas i porade.
Pozdrawiam
Powrót do góry
infolucas

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): KROTOSZYN
Posiadane auto: BRAK
Piwa: 13/1
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 18:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) co to za kontrolka..?


ERGIAS napisał:
Witam!
Dziekuje bardzo za tak szybka odpowiedz ale niestety sie stalo wskoczylem dzis do autka zeby podjechac do pracy zakrecilem kluczyk i niestety ale pedal od sprzegla wpadl mi kapletnie luzny w podloge.. Crying or Very sad i na tym sie skonczylo zadzwonilem po znajomego z laweta i ten mi podpowiedzial ze master cylinder mi poszedl pokazal mi dosc widoczny wyciek plynu zawiozlem do garazu i czekam az wroci z rachunkiem bo nie wydaje mi sie zebym byl w stanie to sam zrobic zwlaszcza ze nie mam kanalu i dobrego zestawu kluczy Crying or Very sad ale nigdy nie przypuszczalem ze te dwie rzeczy maja cos wspolnego ze soba sprzeglo i plyn hamulcowy ehh najwyrazniej nigdy nie bede dobrym mechanikiem..tak czy inaczej raz jeszcze dziekuje za wasz czas i porade.
Pozdrawiam


hehe ze co plyn hamulcowy i sprzeglo? w punto I ? eeee chyba nie tak bajka opowiedziana
_________________
PKT.22
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
ERGIAS

Czytelnik



Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZTYN
Posiadane auto: PUNTO 1.1
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 22:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) co to za kontrolka..?


Nie mam zielonego pojecia wrocil z garazu i moge nim juz jutro do pracy podjechac i to mnie najbardziej cieszy.pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Nadwozie.


FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatDoblo

29 000

2014r.

190 000 km

pomorskie

FiatGrande Punto

19 900

2012r.

147 134 km

łódzkie

FiatTipo

48 900

2021r.

67 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System