Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) plyn paraflu czy inne?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Układ chłodzenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
DAN1

Dyskutant



Dołączył: 03 Maj 2009
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): KONIN WLKP
Posiadane auto: FIAT BRAVA 1,2 16V 2001r. wersja steel Peugot 308SW
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 21:00
Temat postu:

plyn paraflu czy inne?


Witam. Na jakim plynie chlodniczym jezdza Wasze Bravki? Czy moze byc petrygo w tych samochodach?
Powrót do góry
pawelw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 388

Posiadane auto: Brava Steel 1,6 2001, gaz Tartarini Sekwencja
Piwa: 10/1
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 22:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) plyn paraflu czy inne?


nie widzę problemu...
Powrót do góry
adasienko

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Brava 1,2 16V HSX + LPG, Marea Weekend 1.9JTD HSX 2000 rok, obecnie Fiat Stilo kombi Dynamic 1.6 16V+lpg 2003r i Ford Fiesta 1.3 benz 2000r.
Piwa: 9/0
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 23:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) plyn paraflu czy inne?


Hejka,

przez osiem lat w Uno (mając je od "nowości") jeździłem na Paraflu i po jakichś sześciu latach pompa zaczęła ciec i ośmiu latach przeciekała już chłodnica a płyn chłodniczy zmieniany był co roku - co jest częściej niż zalecane.

Teraz jeżdżę dziesięcioletnim samochodem - Bravcia - i jest zalany jakimś włoskim wynalazkiem od ponad roku i nic się nie dzieje złego.
Ogólnie uważam że ważne jest aby płyn zmieniać kiedy to wskazane, a jakim się zalewa to raczej mniej istotne.

Dodam jeszcze że znaczna część mojej rodziny kieruje się bardziej ceną przy wyborze płynu chłodniczego niż jego marką, co może i nie jest najlepszym rozwiązaniem ale nikt nie narzeka.

Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Pon 02 Lis 2009, 23:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) plyn paraflu czy inne?


kazdy plyn chlodniczy ma zblizone parametry a Paraflu to nic innego ani lepszego niz te wszystkie inne tanie na rynku. Placisz za marke i tyle. Ja jezdze na jakims z tych tanszych i wcale nie narzekam i wszyscy nzajomi kupuja tez te tansze i nie maja problemow. Poprostu nie kupuj tego najtanszego tylko jakis z tych tanszych ale w granicach zdrowego rozsadku
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 11:46
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) plyn paraflu czy inne?


Ja w swoim Cieniasie po pierwszym przeglądzie serwisowym wymieniłem z paraflu na petrygo i do dzisiaj śmigam i nic a nic się nie dzieje. Zaznaczam, że dopiero drugi raz wymieniłem petrygo, chociaż mam swój miernik gęstości który wskazywał na dobre parametry po 5 latach użytkowania, ale wymieniłem. w tej chwili po poprzedniej wymianie jeżdżę już szusty rok. Przez ten okres dolałem 1 l. płyny i przy pierwszych mrozach tego roku robiłem pomiar i płyn nadal nie stracił swoich właściwości. Co prawda, nie jeżdżę dużo, bo robię 7-10 tys. km rocznie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 11:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 12:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) plyn paraflu czy inne?


stary szofer napisał:
Ja w swoim Cieniasie po pierwszym przeglądzie serwisowym wymieniłem z paraflu na petrygo i do dzisiaj śmigam i nic a nic się nie dzieje. Zaznaczam, że dopiero drugi raz wymieniłem petrygo, chociaż mam swój miernik gęstości który wskazywał na dobre parametry po 5 latach użytkowania, ale wymieniłem. w tej chwili po poprzedniej wymianie jeżdżę już szusty rok. Przez ten okres dolałem 1 l. płyny i przy pierwszych mrozach tego roku robiłem pomiar i płyn nadal nie stracił swoich właściwości. Co prawda, nie jeżdżę dużo, bo robię 7-10 tys. km rocznie.
kolego a jak się ustosunkowujesz do twierdzenia producentów płynów że po pewnym czasie płyn traci swoje własności antykorozyjne ?
Powrót do góry
archive_32

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 405

Posiadane auto: Siena 1,6 16v 98r HL + sekwencja OMVL
Piwa: 32/7
Wysłany: Wto 03 Lis 2009, 18:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) plyn paraflu czy inne?


WSK!!!
Drodzy Panowie temat jak morze nie konczący sie . Nikogo do niczego nie namawiam ,to tylko moja i wyłącznie ocena. Płyn paraflu w mojej Sienie jest od początku 11lat i jest OK
A adasienko chciał lepiej Very Happy





="adasienko"]Hejka,

przez osiem lat w Uno (mając je od "nowości") jeździłem na Paraflu i po jakichś sześciu latach pompa zaczęła ciec i ośmiu latach przeciekała już chłodnica a płyn chłodniczy zmieniany był co roku - co jest częściej niż zalecane.

Płyn chłodniczy to 50/50 glikol etylenowyi woda destylowana + barwnik i inhibitory korozji .Czesta wymiana to powstawanie osadów i szlamów , jeśli już to wlać co 4-5 lat -30ml inhibitora np. Ferpro lub Copal , nie jest to jednak konieczne . Jedyny warunek to nie dolewać wody. Upewniając sie , że płyn niezamarznie to miernik gęstości płynu , lub kilkanaście gram płynu i na noc do zamrażarki 18-20* C Dlaczego nie wymieniam płynu ,nie chodzi mi wogóle o koszta to grosze , ale o osady siarczki ,chlorki . '' Ale róbta co chceta '' .
]
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Sro 04 Lis 2009, 22:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) plyn paraflu czy inne?


Żwirko napisał:
WSK!!!
Nikogo do niczego nie namawiam ,to tylko moja i wyłącznie ocena. Płyn paraflu w mojej Sienie jest od początku 11lat i jest OK
A adasienko chciał lepiej Very Happy

="adasienko"]Hejka,

przez osiem lat w Uno (mając je od "nowości") jeździłem na Paraflu i po jakichś sześciu latach pompa zaczęła ciec i ośmiu latach przeciekała już chłodnica a płyn chłodniczy zmieniany był co roku - co jest częściej niż zalecane.

Płyn chłodniczy to 50/50 glikol etylenowyi woda destylowana + barwnik i inhibitory korozji .Czesta wymiana to powstawanie osadów i szlamów....
]


Płyn chłodniczy to 30% glikolu a 70% wody i innych dodatków (-35 st. przymarzania, nie tak przemarzania, jak wytrącania wody z spirytusu, co w efekcie powoduje nie zamarzanie, a tak zwane krupy które nigdy nie uszkodzą układu chłodzenia ani silnika) Znam to, gdyż kiedyś pracowałem w pewnych zakładach chemicznych, gdzie glikol był stosowany do produkcji chemii gospodarczej, a przy okazji braków płynów chłodniczych w sprzedaży, lata osiemdziesiąte, mieszało się go z wodą i lało do samochodów. W czystej postaci był żrący i niszczył przewody gumowe i silniki z elementami aluminiowymi ( głowice i bloki aluminiowe)
Powrót do góry
derasek

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Maj 2008
Posty: 228
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Brava 1,6 16v 98r
Piwa: 1/4
Wysłany: Czw 05 Lis 2009, 09:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) plyn paraflu czy inne?


Wszytkie płyny oparte na glikolu i monoglikolu etylenowym można ze sobą mieszać i nic nie powinno się stać - nie zależnie od koloru i producenta. Akyrat petrygo i borygo to ja bym nie lał bo ich temp wrzenia to 105 stopnii gdzie prestone czy paraflu gotują się dopiero przy 135. Podobnie jest z zamarazniem ale nie pamiętam już parametrów. Dokładnie to sprawdziłem, gdyż kiedyś też miałem podobny problem z wyborem.
Powrót do góry
demol

Debiutant



Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk

Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 05 Lis 2009, 12:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) plyn paraflu czy inne?


hej moja bravka jeżdzi na dynagelu i na razie tfu tfu odpukać jest wporzo
_________________
fiat brava 1.6 16v HSX 1999
Powrót do góry
stoneface

Stały Bywalec



Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań PYRLANDIA
Posiadane auto: Brava S 1.4 12V 96r. LPG
Piwa: 4/3
Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 14:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) plyn paraflu czy inne?


Ja w swojej wlałem PRESTONE, tak mi mechanik polecał że to jeden z lepszych.
Silnik ładnie temperaturkę trzyma Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
majas.wa

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 631
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: fiat
Piwa: 36/9
Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 19:30
Temat postu:

jaki płyn chłodniczy


Ja tyż wlałem Prestone do "brzydkiego fiacika"i nie narzekam:)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Układ chłodzenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Układ chłodzenia


FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System