Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( CB Radio & Car Audio. ) Ucięta wiązka kabli od radia



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( CB Radio & Car Audio. ) Car Audio
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oleole123

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 24


Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 20:51
Temat postu:

Ucięta wiązka kabli od radia


Witam

Kupiłem dziś Fiata Bravo 2000r. 1.9 JTD. Niestety nie ma on fabrycznego radia a w miejscu radia jest dziura i wiązka kabli + kabel anteny.
Niestety wiązka kabli jest ucięta nożem, nie ma kostki. Czy da się coś z tym zrobić aby zamontować radio ? Trzeba rozbierać deskę rozdzielczą aby dobrać się do drugiego końca kabli czy może da się to jakoś połączyć. Dodam jeszcze że z przodu są dwa głośniki z tyłu nie ma dwóch ale są kable też gołe ucięte.

Z góry dzięki za wszystkie sugestie
Powrót do góry
robsonh

Auto Maniak



Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 688


Piwa: 21/2
Wysłany: Sob 07 Lis 2009, 22:28
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Ucięta wiązka kabli od radia


wszystko da się zrobić , deski nie trzeba ściągać ,druga strona cię nie interesuje , od tego jest miernik , jak się nie znasz na mierniku to jedz do elektryka Arrow Arrow
Powrót do góry
ravauek211

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 186/4
Wysłany: Nie 08 Lis 2009, 01:36
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Ucięta wiązka kabli od radia


a jak rozrózniasz kolory to przy użyciu tej strony znajdź schemat instalacji elektrycznej, kup kostke iso i połacz odpowiednie przewody ze sobą
kolory przewodów głośnikowych w aucie dojdziesz potym, jaki kolory masz przyczepione do głośników,
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
marek_3535
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 1041
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Ford Fokus 1.6 diesel 2011r MODERATOR
Piwa: 43/16
Wysłany: Nie 08 Lis 2009, 11:35
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Ucięta wiązka kabli od radia


Może ta stronka w czymś ci pomoże. http://studio24.prv.pl opisane wszystkie kostki radiowe.Jeżeli kupisz radio napewno będziesz miał w nim kostkę ISO.Kolory przewodów wychodzące z kostki będą takie same jak kolory w twoim autku.Jedna kostka to zasilanie,druga głośniki.Przewody powinny być lutowane(pasty bez kwasowe-nie kwasem) ze sobą i izolowane koszulkami termozgrzewalnymi(wygodnie i solidnie).
Pamiętaj o biegunowości głośników.
Miłej pracy Wink
Powrót do góry
ravauek211

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 186/4
Wysłany: Nie 08 Lis 2009, 16:46
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Ucięta wiązka kabli od radia


marek_3535 napisał:
Kolory przewodów wychodzące z kostki będą takie same jak kolory w twoim autku.



własnie niestety ale fabryczna instalacja jesli ma złącza iso nie koniecznie ma kolory takie jak na kostkach tychkupnych.
nie pamiętam kolorów w bravie, ale u mnie w albei te kolory nie miały żadnego powiązania ze standardem iso, w citroenie w którym ostatnio przerabiałem instalacje radiową też kolory nie były jak w kostce iso, pomimo ze to była kostka iso. a w volvo wszystkie przewody głośnikowe były białe
niestety producenci nie mają obowiązku kolorować przewodów zgodnie z tym co my znamy i nazywamy iso. za to możemy sie cieszyć ze stosują chociaż kostki iso dzięki czemu daje sie to połączyć, ale nie bez kłopotów bo czasem logika zapłonu nie działa tak jak byśmy chcieli i trzeba troszkę po rzeźbić
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 08 Lis 2009, 16:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
oleole123

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 24


Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 09 Lis 2009, 22:51
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Ucięta wiązka kabli od radia


A czy ktoś się orientuje co to jest taki bolec metalowy który wystaje z fabrycznego radia z tyłu i zakończony jest plastikowym"kapturkiem"? I za co on odpowiada?
Bo jak patrze radia na allegro do bravo to niektóre mają tą część a inne nie.
Powrót do góry
wald0

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 233
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radzymin
Posiadane auto: Fiat Brava EL 1.6 16v 1998
Piwa: 8/4
Wysłany: Wto 10 Lis 2009, 10:37
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Ucięta wiązka kabli od radia


oleole123 napisał:
A czy ktoś się orientuje co to jest taki bolec metalowy który wystaje z fabrycznego radia z tyłu i zakończony jest plastikowym"kapturkiem"? I za co on odpowiada?
Bo jak patrze radia na allegro do bravo to niektóre mają tą część a inne nie.


Rozumiem że chodzi o bolec metalowy, umieszczony dokładnie na środku tylnej ścianki odbiornika, zakończony gwintem, ewentualnie z nakręconym kapturkiem z tworzywa.
Często można go wykręcić w całości lub częściowo (skrócić)
Bolec ten służy do mocowania na nakrętkę odbiornika we wnęce (standard DIN1) lub (obecnie częściej ze względu na brak dostępu od tyłu) do ustalania odbiornika we wnęce, żeby nie latał. We wnękach na radio w autach powinien być otwór/dołek w który ten bolec z kapturkiem lub bez powinien wejść. W praktyce często można nie jest to konieczne aby radio leżało sztywno jeśli wnęka ma porządne np. piankowe "prowadnice" i jeśli dobrze pozagina się wąsy półkieszeni przy panelu.
Powrót do góry
oleole123

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 24


Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 18 Lis 2009, 17:11
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Ucięta wiązka kabli od radia


Dzięki za podpowiedzi z wiązka kabli. Kupiłem radio fabryczne model AD182 L Podłączyłem te ucięte kable do kostki Iso. Radio gra, nie gubi zapisanych stacji wszystko jest chyba ok. Ale mam pare pytań do was do posiadaczy akurat tego konkretnego modelu i nie tylko :)Jak ktoś ma instrukcję do tego konkretnego modelu AD182 L to byłbym wdzięczny bo mam tylko do czterech innych modeli. Czy model ten ma RDS ? Ja przypuszczam że nie ale jak ktoś jest na 100% pewien niech napisze proszę. Na wyświetlaczu po lewej stronie jest wyświetlona taka litera "U" obok kreska pozioma i numerki pod ta kreska się zmieniają jak zmieniam stację . Czy ta literka U to tak ma być ? czy to jakiś błąd na wyświetlaczu podłączenia ? może błąd RDS? I na koniec najważniejsze pytanie grają u mnie głośniki lewy i prawy w drzwiach oraz dwa z tyłu a myślę że na desce rozdzielczej z przodu po prawej stronie i lewej są też schowane głośniki bo tak wyczytałem w schemacie instalacji elektrycznej podłączenia radia no i widzę że są otwory. Czy myślicie że źle podłączyłem głośniki z przodu że nie działają te zamontowane w desce rozdzielczej a tylko te w drzwiach? Czy po prostu w bravo nie ma głośników zamontowanych w tym miejscu ? albo ja ich tam nie mam?
Z góry dzięki za wasze kolejne podpowiedzi, bardzo mi pomagacie Smile
Powrót do góry
Morf

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj pom
Posiadane auto: Brava 1,4 12v podtlenek ziemniaka
Piwa: 3/5
Wysłany: Sro 18 Lis 2009, 23:10
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Ucięta wiązka kabli od radia


AD 182 L nie posiada RDSu. Symbol "U-" w/g instrukcji oznacza "fale ultrakrótkie odpowiadający zakresowi FM1, "U=" odpowiadający zakresowi FM2.
Co do głośników to obstawiam jedynie w drzwiach.

Jeśli jesteś zainteresowany to mogę zeskanować całość z instrukcji i przesłać. Daj znać na priv.
Powrót do góry
oleole123

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 24


Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 21 Lis 2009, 16:29
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Ucięta wiązka kabli od radia


Czy ten model radia AD 182L bez RDS-u też u was jest taki wrażliwy na fale radiowe ? Np. u mnie w Zielonej Górze słucham radia zielona góra i jak np wjeżdżam na wiadukt radio gra głośno a jak zjadę z wiaduktu już ciszej samoczynnie się przestawiając? A jak za domem stoi auto albo jadę drogą przez las to już nieraz w ogóle szumi. Jak myślicie to taka specyfika tego radia bez RDS ? Z RDS by nie gubił tak często jakości stacji?
Powrót do góry
Morf

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj pom
Posiadane auto: Brava 1,4 12v podtlenek ziemniaka
Piwa: 3/5
Wysłany: Sob 21 Lis 2009, 20:08
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Ucięta wiązka kabli od radia


To dość stare modele blaupunkta, mam niby wyższy model firmowego w mojej bravie ale objawy podobne. Kochaj albo rzuć Cool
Powrót do góry
oleole123

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 24


Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 21 Lis 2009, 20:18
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Ucięta wiązka kabli od radia


Morf napisał:
To dość stare modele blaupunkta, mam niby wyższy model firmowego w mojej bravie ale objawy podobne. Kochaj albo rzuć Cool


A masz w swoim radiu RDS ? i te objawy ?
Powrót do góry
Morf

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość / region): kuj pom
Posiadane auto: Brava 1,4 12v podtlenek ziemniaka
Piwa: 3/5
Wysłany: Nie 22 Lis 2009, 12:21
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Ucięta wiązka kabli od radia


Tak mam RDS i mimo automatycznego dostrajania też zdarzają mu się przerwy i spadki siły głosu.
Powrót do góry
oleole123

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 24


Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 22 Lis 2009, 18:04
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Ucięta wiązka kabli od radia


Okazało się że w podszybiu mam głośniki te tzw syczki i są one podłączone żółtą kostką i dalej wiązka kabli znika pod deską rozdzielczą. Czy ktoś może wie gdzie ta wiązka ma koniec ? Bo podłączyłem już pod kostkę iso koło radia 8 kabli - 4 od głośników w drzwiach i 4 od głośników z tyłu. To nawet jakbym znalazł tą wiązkę od syczków to gdzie miałbym je podpiąć jakąś inną kostkę iso kupić na 6 glośników?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( CB Radio & Car Audio. ) Car Audio Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( CB Radio & Car Audio. ) Car Audio


FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System