Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) CC 700 i rumience :P


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pablo1815

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Sie 2007, 10:14
Temat postu:

CC 700 i rumience :P


Niema to jak stare dobre poczciew cinquecento, jestem szczesliwym posiadaczem tego samochodziku, mam wersje ED z '95 roku i do miasta to jest naprawde super autko, brakuje w nim troszke mocy ale jak sie jezdzi samemu to mozna sie troszke pocieszyc z jazdy bo to 150 jeszcze da sie z niego wykrecic Smile a wiekszych komplikacji w nim niema takiewc mozna samemu "dopieszczac" ten samochodzik... Very Happy Twisted Evil
_________________
Pawlooo


CC 4ever...
Powrót do góry
gadu-gadu
KrOOpekkk

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 206


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Sie 2007, 13:26
Temat postu:

Re: CC 700 i rumience :P


pablo1815 napisał:
ale jak sie jezdzi samemu to mozna sie troszke pocieszyc z jazdy bo to 150 jeszcze da sie z niego wykrecic Smile
z przepaści jak już koła nie mają przyczepności z podłożem.
Powrót do góry
gadu-gadu
czterosuw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska Polnocna

Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 26 Sie 2007, 15:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) CC 700 i rumience :P


Spraw by auto mialo caly czas z gorki zakladajac na tyl wieksze kola, to dodatkowo zuzycie paliwa spadnie prawie do zera. Wink
Powrót do góry
pablo1815

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Sie 2007, 15:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) CC 700 i rumience :P


Niepowiem bo z gorki bylo ale tyle to autko wyciaglo...


Nie przekonasz sie poki nie sprobujesz Smile
_________________
Pawlooo


CC 4ever...
Powrót do góry
gadu-gadu
czterosuw

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska Polnocna

Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 26 Sie 2007, 16:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) CC 700 i rumience :P


a wskaznik predkosci oszalal, raz wskazuje 150 raz 0 ?

Ostatnio zmieniony przez czterosuw dnia Pon 27 Sie 2007, 18:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 26 Sie 2007, 16:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
thomecheck1986

Debiutant



Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chrzanów

Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 26 Sie 2007, 17:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) CC 700 i rumience :P


Moja 700 gdy ją jeszcze posiadałem, na autostradzie z pełnym bagażnikiem i 3-ma posażerami ciągnęła 130 km/h, choć oczywiście po dość długim rozpędzie, no i po płaskiej drodze, pomimo gazu do dechy na najmniejszym wzniesieniu traciła impet do 100 - 110, więc o dynamice nie mówmy w tym przypadku, choc potwierdzam, że jak się tankowało dobre paliwo, i butowało się silnik (a ja dałem jeszcze dodatkowo magnetyzery) to samemu dało się wycisnąć trochę dynamiki. Na kostce brukowej nawet piski z opon szły Razz. Samochód jest dobry dla kogoś, kto jeździ sam, bo rodzinny, to Cienki nie jest. Porażką jest cięgno rozrusznika w wersjach z gaźnikiem - psuło mi się to regularnie 2 razy do roku, bo zamiast zrobić porządną część, to Fiat dawał tam plastikowe, które pękały w niskich temperaturach. Raz nawet coś mi się zawiesiło w gaźniku przy wyciąganiu cięgna, tak, że silnik non stop był na bardzo głośnych zwiększonych obrotach, pomogła wizyta u mechanika i odchudzenie portfela Smile Ogólnie miło wspominam o autko, ale nie kupiłbym go drugi raz, ani nikomu bym nie polecił, bo części i naprawy dość drogie, nie pali najmniej, a przyjemność z jazdy nie zawsze jest. Niezbyt przyjemnym jest wąchanie spalin tych, którzy Cię wyprzedzają (a w CC to prawie wszyscy). Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
matompra

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: AVEO 3D, Skoda Octavia Mint
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Sie 2007, 20:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) CC 700 i rumience :P


hm, ja też kiedyś miałem CC700-moje pierwsze nowiutkie autko z 1999 roku, do dziś je najmilej wspominam ale niestety silnik to porażka, autko do pracy i nic więcej, przy prędkości 120km/h nie słyszałem pasażera z boku nie mówiąc o radiu. Autko wygodne i dość obszerne, wspaniała blacha ale dość dużo [cenzura]ł się ciągle psuło i tak szybko je sprzedałem i kupiłem felicję (?wspaniałe -tanie auto). Dzisiaj mam znowy fiata brava i chevroleta aveo, fajne ale to już nigdy nie będzie takie jak pierwszy w życiu samochód, pozdr.
ps,.. wycszyć można ten silnik i chodzi o wiele ciszej, jakby co to podpowiem. Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
KrOOpekkk

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 206


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Sie 2007, 21:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) CC 700 i rumience :P


matompra napisał:
wycszyć można ten silnik i chodzi o wiele ciszej, jakby co to podpowiem. Smile
podpowiedz, każdy chętnie to uczyni Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
matompra

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: AVEO 3D, Skoda Octavia Mint
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Sie 2007, 21:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) CC 700 i rumience :P


co do wytłumienia to wiadmo najlepsze są maty wygłuszające ale drogie, ja to zrobiłem zwykła karimatą o ile pamiętam to taką z folią, wygłuszyć trzeba kanał gdzie jest lewarek biegu oraz wygłuszyć można dodatkowo, drzwi wewnątrz, podłogę pod stopami. Trochę roboty ale opłaca się, no i oczywiście klapę od silnika tylko uwaga na karimatę-tu trzeba dać z filią bo wysoka temperatura jest, czyli najogólniej wsadzić ją tam gdzie się da, im więcej to lepiej, ja miałem blokadę skrzyni biegów (fabryczną) i jak ją w fiacie zakłądali to musieli wyciąć większość gąbki wokół lewarka zmiany biegów stąd hałas, będzie ciszej a z pewnością dzwięk wytłuminy i o niższym tonie. To wszystko co się da zrobić nic więcej nie polecam bo szkoda zachodu, taki silnik i tyle. 700 tki to tanie autka były więc oszczędność fiata była znaczna w tym temacie i nalezy to poprawić.
Powrót do góry
gadu-gadu
elpolacco

Dyskutant



Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sucha
Posiadane auto: Skoda Felicia 1.3 MPI 1998r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Wrz 2007, 18:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) CC 700 i rumience :P


Ja również swojego CC mam z roku 1995 ED bez katalizatora Razz Samochód na gazie idzie po prostemu 140km/h Very Happy Kupiłem go od kuzynka, który przez założeniem gazu zamykał nim licznik, czyli 160km/h (ale od delikatnej pochyłej Wink ) Razz Tak po prostemu w 4 osoby 130km/h można jechać Razz natomiast w 5 to już lekko powyżej 120km/h.
O spalaniu nie będę wspominał Razz 2x większe przy mojej jeździe Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
matompra

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: AVEO 3D, Skoda Octavia Mint
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Wrz 2007, 20:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) CC 700 i rumience :P


cóż, nie pamiętam czy ED to 700cm czy 900, ale jesli to 700 to podane parametry są dla mnie absurdalne, może i można cisnąć tyle ale chyba z górki i na granicy bezpieczeństwa dla podróżójących i zabujcze dla silnika, jeździłem SC 900 i owszem, tam te prędkości są realne ale nie w 700 cm!
Powrót do góry
gadu-gadu
KrOOpekkk

Stały Bywalec



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 206


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Wrz 2007, 20:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) CC 700 i rumience :P


CC ED to 700-setki i ja wiecej niz 130 km/h z górki nie jechałem tą bestią i to musiałem się sporo narozpędzać.
Powrót do góry
gadu-gadu
matompra

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: AVEO 3D, Skoda Octavia Mint
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Wrz 2007, 22:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) CC 700 i rumience :P


dokładnie, mimo iż silnik 700 tka nie jest udanym silnikiem to ogólnie autko jest (było) bardzo wdzięczne i mile je wspominam. Ten model jest dobry na miasto i dla osób raczej samotnych niż dla rodziny, dobrze wykonane i dość obszerne, jednak w dzisiejszych czasach aut szybkich niestety nie sprawdza się i jazda tym autkiem to raczej katorga, dlatego wszystkim tym którzy myślą o zakupie tego modelu polecam minimum silnik 900 a nawet 1000 (sporting), ceny są niskie a frajda z jazdy o wiele lepsza. Obecnie jeźdżę fiatem brava 1600 i chevroletem aveo i muszę przyznać że oba posiadają dobre silniki (szczególnie fiat), są bezpieczniejsze i ładniejsze. No ale każdy wybiera to na co go stać. Wydaje mi się że fiat CC jest ładniejszy od SC mimo, iż jest starszym modelem. Oczywiście SC ma często lepsze wyposażenie i silnik a poziom zabezpieczenia antykorozyjnego i trwałość jest identyczna. SC po liftingu ostatnim wydaje mi sie że nie zyskał na atrakcyjności z wyglądu. Wspomaganie w tych autach również jest zbędne bo i autka sa lekkie. Jak ktoś myśli o rodzince to powinien wybrać raczej punto, chyba również udane autka moim zdaniem (szczególnie dwójka). Acha miłośnikom fiata polecam z używanych zdecydowanie fiata brava, szczególnie silnik 1600 (ponad 100 KM) jest super do tej masy nie mówiąc o dieslu. Brava jest ładna, wybija sie jej innowacyjny wygląd na tle innych aut nawet teraz. Wykonanie i reszta również na najwyższym poziomie -jeśli mówimy o autkach używanych. Mam nadzieję że nowe bravo podtrzyma tradycję fiata i będzie hitem. Tylko ta cena! No cóż nigdy jako nowe brava nie były tanie. Uwaga!!! Po zakupie aveo (mimo iż to dawne i obecne koreańczyki) zmieniłem diametralnie stosunek negatywny do aut koreańskich. Mam Aveo i mimo że silnik do szybkich nie należy (1200) to zaskoczył mnie bardzo mile. kolega kupił sparka, można mieć zastrzeżenia co do wyglądu, ale mówimy o autach tanich. Obecne koreańczyki są naprawde trwałe i co ciekawe super wyciszone, dzieki czemu jazda z małymi pojemościami silnika, daje duży komfort, więc nie krytykujmy chevroleta, warto zasiąść i przejechać się i wtedy je ocenić, nie z wyglądu. Aveo mam trzydrzwiowe i na tą klasę auta daje mnóstwo miejsca wewnątrz, polecam... Wersja 3D jest z wyglądu dynamiczniejsza i ładniejsza choć mniej komfortowa. Jakby ktoś chciał w tym temacie poklikać zapraszam.
Powrót do góry
gadu-gadu
tyszek

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 2

Posiadane auto: Fiat Cinquecento 700ED 1996
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Mar 2008, 00:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) CC 700 i rumience :P


ja też jestem posiadaczem cinquecento 700 ED aisan 96rok i jechałem najszybciej 145 a do 130 dochodzi bez problemu.
_________________
tyszek
Powrót do góry
jagucio

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kutno
Posiadane auto: Cinquecento 704LPG ED
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Gru 2008, 21:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) CC 700 i rumience :P


Jak tak czytam te wasze predkosci, to nie wiem czy sie smiac, czy zalamywac... Jak swgo kuupilem to mi sie udalo raz 130km/h poleciec (na gazie)... A teraz tylko 110... Ale nowe serce, o pojemnosci 1.2 juz czeka ;]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatPanda

19 990

2006r.

237 561 km

pomorskie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie

FiatDoblo

17 900

2010r.

236 914 km

łódzkie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System