Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Bravo ) Kontrolka ABS i hamulca ręcznego palą się



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Nadwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oleole123

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 24


Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 11 Lis 2009, 16:01
Temat postu:

Kontrolka ABS i hamulca ręcznego palą się


Witam

Mam taki oto problem w moim Bravo 1.9 JTD z 2000r.
W prawym kole poszło łożysko i auto chodziło głośno. Łożysko z elementami ABS wymieniłem auto chodzi już normalnie przy okazji wymieniałem klocki hamulcowe ale nadal pali się kontrolka ABS . Na dodatek po paru km zapala się kontrolka hamulca ręcznego i już nie gaśnie chyba że odpalę na nowo to gaśnie i znowu się zapala. Płyn hamulcowy jest na odpowiednim poziomie bo uzupełniałem i układ hamulcowy też jest szczelny nic nie wycieka. Może po wymienieniu łożyska błąd z ABS trzeba zlikwidować już tylko podłączając pod komputer i likwidując błąd. A może gdzieś jeszcze są elementy które trzeba sprawdzić ? A co z ręcznym działa normalnie jak się zaciągnie ale kontrolka sama się zapala nie dotykając hamulca, próbowałem także jak kontrolka się pali zaciągnąć hamulec i spuścić ale kontrolka nie znika.

Proszę o jakiekolwiek sugestie jak zlikwidować to aby kontrolka ABS zgasła i kontrolka hamulca ręcznego sama się nie zapalała.
Powrót do góry
infolucas

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): KROTOSZYN
Posiadane auto: BRAK
Piwa: 13/1
Wysłany: Sro 11 Lis 2009, 20:02
Temat postu:

Re: Kontrolka ABS i hamulca ręcznego palą się


oleole123 napisał:
Witam

Mam taki oto problem w moim Bravo 1.9 JTD z 2000r.
W prawym kole poszło łożysko i auto chodziło głośno. Łożysko z elementami ABS wymieniłem auto chodzi już normalnie przy okazji wymieniałem klocki hamulcowe ale nadal pali się kontrolka ABS . Na dodatek po paru km zapala się kontrolka hamulca ręcznego i już nie gaśnie chyba że odpalę na nowo to gaśnie i znowu się zapala. Płyn hamulcowy jest na odpowiednim poziomie bo uzupełniałem i układ hamulcowy też jest szczelny nic nie wycieka. Może po wymienieniu łożyska błąd z ABS trzeba zlikwidować już tylko podłączając pod komputer i likwidując błąd. A może gdzieś jeszcze są elementy które trzeba sprawdzić ? A co z ręcznym działa normalnie jak się zaciągnie ale kontrolka sama się zapala nie dotykając hamulca, próbowałem także jak kontrolka się pali zaciągnąć hamulec i spuścić ale kontrolka nie znika.



Proszę o jakiekolwiek sugestie jak zlikwidować to aby kontrolka ABS zgasła i kontrolka hamulca ręcznego sama się nie zapalała.



sprawdz czy nie zostal uszkodzony czujnik abs a takze czy nie zostalo odwrotnie wcisniete lozysko pierscieniem magnetycznym musi byc od strony czujnika ,zreguly jest to kolor brazowy
_________________
PKT.22
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
oleole123

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 24


Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 11 Lis 2009, 20:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka ABS i hamulca ręcznego palą się


A gdzie ten czujnik Abs sie znajduje ? koło łożyska? Jest tylko jeden w jednym kole taki czujnik ? Czy w każdym ?
Powrót do góry
infolucas

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): KROTOSZYN
Posiadane auto: BRAK
Piwa: 13/1
Wysłany: Sro 11 Lis 2009, 20:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka ABS i hamulca ręcznego palą się


oleole123 napisał:
A gdzie ten czujnik Abs sie znajduje ? koło łożyska? Jest tylko jeden w jednym kole taki czujnik ? Czy w każdym ?


przy lozysku
w kazdej kole/zwrotnicy przykrecony jeden czujnik jedna srubka


odstep od pierscienia magnetycznego ok 1,5-2,0 mm
jest to czujnik liniowy wiec mierzenie oporu nic nam tu nie pomoze
w czujniku liniowym plynie napiecie i pole magnetycze zmienia soe to spadek napiecia dzieki ktoremu centrlka po przeliczeniu wie ze auto jest w ruchu i z jaka predoscia
_________________
PKT.22
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 11:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka ABS i hamulca ręcznego palą się


czujnik ABS jest przy każdym kole znajduje sie on przy takiej tarczy z dziurkami,posprawdzaj też wtyczki czy są dobrze wpięte i kable czy nie są gdzies przetarte.pozdro )
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 12 Lis 2009, 11:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
oleole123

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 24


Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 14 Lis 2009, 18:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka ABS i hamulca ręcznego palą się


Czy na palenie się kontrolki hamulca ręcznego mogą mieć wpływ zbyt cienkie okładziny hamulców ?
Powrót do góry
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Wto 17 Lis 2009, 12:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka ABS i hamulca ręcznego palą się


oleole123 napisał:
Czy na palenie się kontrolki hamulca ręcznego mogą mieć wpływ zbyt cienkie okładziny hamulców ?
jeżeli masz autko z układem hamulcowym wyposażonym w czujnik zużycia okładzin i klocki masz podpięte do tego układu,to jak dojdzie do starcia okładzin do drutu wskaźnikowego,kontrolka hamulca,będzie świecić,odpowiedź brzmi:tak zużycie okładzin,może wywołać świecenie kontrolki.pozdro Rolling Eyes
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
oleole123

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 24


Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 18 Lis 2009, 17:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka ABS i hamulca ręcznego palą się


gori napisał:
oleole123 napisał:
Czy na palenie się kontrolki hamulca ręcznego mogą mieć wpływ zbyt cienkie okładziny hamulców ?
jeżeli masz autko z układem hamulcowym wyposażonym w czujnik zużycia okładzin i klocki masz podpięte do tego układu,to jak dojdzie do starcia okładzin do drutu wskaźnikowego,kontrolka hamulca,będzie świecić,odpowiedź brzmi:tak zużycie okładzin,może wywołać świecenie kontrolki.pozdro Rolling Eyes



W takim razie kontrolka w kształcie kola z trzema kreskami po prawej stronie i po lewej stronie trzema która w instrukcji jest oznaczona jako Zużycie klocków hamulcowych przednich będzie dotyczyła tylko klocków hamulcowych a nie okładzin również ? Myślisz że kontrolka hamulca ręcznego odpowiada za okładziny a ta kontrolka koła za klocki hamulcowe?
Powrót do góry
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Pią 20 Lis 2009, 12:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka ABS i hamulca ręcznego palą się


czekaj bo się trochu namieszało...?kółko z przerywanymi liniami po bokach to lampka kontrolna zużycia wkładek ciernych przednich hamulców i dotyczy to przednich klocków tył jest bez czujników,kółko z wykrzyknikiem-lampka kontrolna hamulca awaryjnego dotyczy zaciągniętego hamulca i braku płynu w zbiorniczku hamulcowym,i jeszcze lampka układu abs dotyczy niesprawności układu ABS,nie doczytałem dokładnie twego pytania o palenie się lampki kontrolnej"hamulca",jej palenie może mieć związek z uszkodzeniem włącznika pod dzwignią hamulca ręcznego,albo mógł sie gdzieś przetrzeć kabel od tego włącznika i ci masuje z karoserią?odepnij osłonę hamulca na tunelu i dobrze pooglądaj ten kabelek,wypnij go zobacz czy nastąpiła jakaś reakcja na wyświetlaczu-nie powinno się świecić,jeśli nadal się świeci poruszaj kablem patrz czy jest jakaś reakcja na świeceniu się lampki,mnie sie już tak dwa razy zdarzyło,że przetarł sie o ostrą krawędź blachy,w końcu na ten kabel założyłem dodatkową koszulke i mam spokój,jeszcze do sprawdzenia korek płynu hamulcowego,wypnij z korka kable,lampka kontrolna nie powinna się świecić,jeśli po wypięciu kabli zgasła to prawdopodobnie korek nawalony..? podepnij do styków korka np.próbnik,jeżeli jest prawidłowy poziom płynu to nic nie powinien wskazywać,jeżeli prąd przepływa to korek do naprawy albo wymiany.wielkie sory za pomyłke.. daj znać jak ci poszło!!  pozdro Rolling Eyes
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
oleole123

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 24


Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 21 Lis 2009, 16:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka ABS i hamulca ręcznego palą się


dzisiaj przetestowałem twoje rady niestety bez rezultatu;/ odpiąłem styki od korka płynu hamulcowego i kontrolka zgasła podpiąłem znowu się zapaliła. Jako że jeszcze mam fiata marea weekend 1.9TD zamieniłem korki niestety kontrolka dalej się pali na tym drugim korku. Zajrzałem więc koło dźwigni jak tam sprawa wygląda. Odpiąłem włącznik pod dźwignią i normalnie gaśnie podpinam i dalej się pali;/ więc reakcja prawidłowa. Oglądałem kabel czy nie jest przetarty ani nie dotyka gdzieś niestety nie dostrzegłem błędu. Co ciekawe wyczytałem na forach że przy zapaleniu autko sprawdza sprawność układów i wszystkie kontrolki na chwilę się zapalają. U mnie jest tak samo wszystko gaśnie oprócz ABS-u. Najciekawsze jest to że kontrolka ręcznego też gaśnie a zapala się dopiero jak się ruszy z miejsca i to nie od razu jak się rusza tylko chwilę później.
Inni na forum piszą że jeśli kontrolki się pala ABS i ręcznego to radzą aby naprawić najpierw ABS a kontrolka hamulca sama wróci do normy. Chyba będę musiał udać się do mechanika aby zdiagnozowali co jest uszkodzone w moim układzie ABS
Powrót do góry
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Nie 22 Lis 2009, 11:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka ABS i hamulca ręcznego palą się


ile umiałem to podpowiedziałem i się starałem....,przykro że nie wyszło...,jeżeli wypinasz kabel od czujnika..,włącznika....?a czujnik był w pozycji wyłączony(i w takiej pozycji powinien być do tego testu !!) i wtedy gaśnie to do dokładnego sprawdzenia jest czujnik czy włącznik bo nie powinien przepuszczać prądu!!,piszesz że wypiąłeś kabel i zgasło a jak wpiąłęś to znowu świeciło..?a w jakim położeniu był czujnik ?jeśli wyłączony to dlaczego świeci,to jest borykanie się z problemem na odległość i pewnie nic tu nie wskóram,chociaż ta obecna elektronika potrafi czasem nieźle wybrać ja...ca,czytam że wybierasz sie do warsztatu,daj koniecznie znać co tam wyszło... Rolling Eyes
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
oleole123

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 24


Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 22 Lis 2009, 17:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka ABS i hamulca ręcznego palą się


spoko każda rada zawsze jest mile widziana Smile jeśli wyjmowałem kostkę czujnika to w pozycji zaciągniętego ręcznego wtedy gasła i się zapalała. Przed chwilą sprawdziłem także przy wyłączonym ręcznym i wtedy nie gaśnie po wyjęciu kostki. Zrobiłem jeszcze tak. Wypiąłem kostkę pod ręcznym, włączyłem zapłon kontrolki jak zawsze wszystkie się zapaliły zaraz wszystkie zgasły włącznie z ręcznym (oprócz ABS). Odpaliłem silnik. Ruszyłem z miejsca i po chwili kontrolka hamulca ręcznego sama się zapala. A przecież wyłączona jest wtyczka czujnika pod ręcznym. Więc myślę że albo to będzie uzależnione od niesprawnego ABS albo podłączenie ręcznego do tarcz hamulcowych kół tylnych. Bo dlaczego na starcie kontrolka się nie pali a jak się ruszy to po krótkim czasie się zapala tak jakby to miało związek z ruchem kół.
Powrót do góry
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Nie 22 Lis 2009, 19:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka ABS i hamulca ręcznego palą się


Question Question Question Question Question ,to prośba dla nas forumowiczów,bo czytałem,że się wybierasz do warsztatu...?daj znać co tam się działo..?chyba że jeszcze jakiś szpec od abs i hampla,wejdzie na to forum i rzuci jakąś sugestię..?pozdro Rolling Eyes
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
Glabi

Czytelnik



Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Fiat
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Cze 2010, 14:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka ABS i hamulca ręcznego palą się


Mam podobny problem, wszystkie domowe sposoby zawiodły. Zapalająca się kontrolka ABS i ręcznego w/g instrukcji oznacza błąd tylnej osi. Udałem się do znajomego w serwisie Fiata i po sprawdzeniu na komputerze oświadczył, że prawdopodobnie winy jest sterownik ABS i jest to częsta usterka głównie sterowników Bosh.
Jeśli więc ktoś potwierdzi tę "PRAWDOPODOBNĄ" przyczynę, wskazaną przez bądź co bądź autoryzowany serwis, proszę o info.
Powrót do góry
macko8

Czytelnik



Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kotlina Kłodzka
Posiadane auto: Fiat marea weekend
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Lip 2017, 15:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Bravo ) Kontrolka ABS i hamulca ręcznego palą się


Witam chciałem odgrzac stare mięso, czy problem zostal usuniety i w jaki sposob? Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Bravo ) Nadwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Bravo »

Opinie o samochodach Fiat Bravo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Bravo ) Nadwozie


FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

Fiat500

15 900

2007r.

115 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System