Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) słabe hamulce



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafal2223

Czytelnik



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Lis 2009, 17:09
Temat postu:

słabe hamulce


może opiszę problem.jeżeli chodzi o hamulce to działały jak żyleta az pewnego dnia odechciało im się hamować.posłuchałem rady mechanika i wymieniłem serwo,strzeliłem karpia bo wymiana nic nie dała.teraz aby auto zahamowało muszę wciskać pedał hamulca do oporu.czy ktoś z forumowiczów jest w stanie mi pomóc.moje auto fiat marea weekend 98'.płyn mam wymieniony a tarcze są w bardzo dobrym stanie.
Powrót do góry
marcik9

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 300
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Marea Weekend ELX 1.8 16V'2000
Piwa: 28/1
Wysłany: Sro 18 Lis 2009, 17:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) słabe hamulce


A klocki masz dobrej jakości?
Czasem takie tanie mogą się tak "zeszklić",że o dobrym hamowaniu można zapomnieć.
Tarcze też jak są już cienkie i wypolerowane na lustro powodują słabe hamowanie.
A może masz układ zapowietrzony?
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Sro 18 Lis 2009, 17:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) słabe hamulce


czy aby nie nastąpiło przypadkowe zatłuszczenie tarczy ? może przejechałeś przez jakąś tłustą kałużę , albo spryskałeś czymś fele lub opony , klocki byle nie remsa bo pedał będzie twardy a efektu hamowania nie będzie , podobnie na mintex
Powrót do góry
rafal2223

Czytelnik



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Lis 2009, 17:43
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) słabe hamulce


tak układ jest odpowietrzony,same tarcze są grube tak jak i klocki.jeżeli chodzi o markę klocków kupowałem te lepsze .jeszcze powiem że gdy auto jest jeszcze w miare zimne czasami te wspomaganie hamulców działa a jak się rozgrzeje to już nie
Powrót do góry
Snake22

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Długie-Sanok/Podkarpacie
Posiadane auto: Fiat Punto I 1.2 8v SPI - 98 r
Piwa: 33/1
Wysłany: Sro 18 Lis 2009, 18:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) słabe hamulce


rafal2223 napisał:
tak układ jest odpowietrzony,same tarcze są grube tak jak i klocki.jeżeli chodzi o markę klocków kupowałem te lepsze .jeszcze powiem że gdy auto jest jeszcze w miare zimne czasami te wspomaganie hamulców działa a jak się rozgrzeje to już nie


a powiedz mi jak hamujesz to pedał hamulca jest twardy jak skała czy mięknie i opada pomalutku ??????
_________________


Moj "czarny diabeł" Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 18 Lis 2009, 18:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
rafal2223

Czytelnik



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Lis 2009, 19:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) słabe hamulce


przed urochomieniem silnika pedał hamulca jest twardy po odpaleniu pedał opada,kolega mówił że zaworek zwrotny jest walnięty ale ja nigdzie nie widzę żadnego zaworka.podczas hamowania pedał opada powoli
Powrót do góry
mlody45

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piastów
Posiadane auto: KIA Clarus 1.8 SLX 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lis 2009, 01:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) słabe hamulce


Jeśli opada powoli to sprawdź, czy nie ubywa płynu w zbiorniczku ( prawdopodobnie ubywa ). Stań na suchym podłożu i sprawdź przy którym kole robią się plamy, bo pewnie tam jest uszkodzony przewód. Jeżeli przewody są całe i z nich nie cieknie, to może się robić balonik na którymś z przewodów, a to oznacza, że niedługo pęknie.
Powrót do góry
marcik9

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 300
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Marea Weekend ELX 1.8 16V'2000
Piwa: 28/1
Wysłany: Czw 19 Lis 2009, 01:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) słabe hamulce


Zaworek zwrotny najczęściej znajduje się w przewodzie podciśnienia i nie widać go z zewnątrz.
Nie wiem jak jest w marysiach,ale przerabiałem ten problem w innym aucie.Pedał hamulca robił się twardy, zwłaszcza rano w zimie.
Przewód podciśnienia łączy kolektor ssący silnika z serwem hamulca.Powietrze jest zasysane z serwa.Jeśli ten zaworek zawiesza się ,przewód jest niedrożny to może dawać efekt twardego hamulca.
Silniki diesla mają dodatkowe pompy łopatkowe podciśnienia wspomagające serwo.
Jeśli masz benzyniaka to poszukaj grubego,gumowego przewodu łączącego serwo hamulca z silnikiem.Może popękał lub w środku zaworek się przytyka.
Powrót do góry
rafal2223

Czytelnik



Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 19 Lis 2009, 10:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) słabe hamulce


do mlody45.płynu nie ubywa ale z przodu(prawa strona)robi się balonik na przewodzie tak jak pisałeś.jeżeli chodzi o przewód podciśnienia to jest on do wymiany tak.
Powrót do góry
konrad218

Dyskutant



Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Fiat Marea 2.4TD 1997r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 25 Sty 2010, 00:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) słabe hamulce


witam,posiadam maryske 2,4TD 1997r.mam taki problem:podczas hamowania tylne hamulce nie cofały sie(klocki)kupiłem nowe klocki RH,podczas montarzu za nic nie mogłem cofnąć tłoczka,wyjołem caly zacisk,nasmarowałem pod tymi gumkami czyli na tą gładz.nadal nie mogłem wcisnąć tloczka,nastepnie delikatnie zaczołem w niego mlotkiem pukac i po woli sie cofał.podłączyłem pod uklad po nacisnieciu hamulca ladnie sie wysunoł.wszystko złożyłem uklad odpowietrzyłem(robiłem w ten sposob lewa i prawa strone z tyłu) no i zaczoł sie problem z hamulcami.wiec pedał hamulca jest miękki,słabo hamuje sciąga mnie na prawo,myslałem ze klocki sie musza ułozyc i bedzie ok ale juz przejechalem ok 100km i nadal jest to samo. czy jest ktos na forum kto jest w stanie mi pomoc?co mam z tym zrobic zeby zaczeło mi hamowac tak jak kiedys czyli żyletka.
Powrót do góry
gadu-gadu
gekon74

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: stilo 1,9 jtd
Piwa: 6/2
Wysłany: Sob 30 Sty 2010, 12:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) słabe hamulce


sprawdż sobie rozdzielacz siły hamowania-znajduje się z tyłu pod samochodem(taka mała skrzyneczka i wchodzą do niej i wychodzą przewody hamulcowe)być może jest niedrożny i nie cofa się płyn hamulcowy-z tego co wiem raczej się tego nie naprawia tylko wymienia-może to będzie akurat to Confused
_________________
BYŁA MAREA 2.4TD
TERAZ JEST STILO 1.9 JTD
Powrót do góry
konrad218

Dyskutant



Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Fiat Marea 2.4TD 1997r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 30 Sty 2010, 15:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) słabe hamulce


gdzie znajduje sie ta samoregulacja w zaciskach hamulcowych kół tylnych??nie wiem czy ma to cos z ręcznym,linka była zamarznięta i musiałem łyszką cofnąć takie cos co linka wychodzi i dochodzi do zaciska dopiero wtedy mi nie blokowały koła, a teraz znowu lekko mi trzymaja jak na światłach stoje.
Powrót do góry
gadu-gadu
gekon74

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: stilo 1,9 jtd
Piwa: 6/2
Wysłany: Sob 30 Sty 2010, 23:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) słabe hamulce


Może w wersji 1.8 nie ma ale w 2.4TD jest układ hamulcowy z BRAVO HGT(to wiem na 100%)i tam owo urządzenie jest-wiem bo sam przerobiłem temat-nie mam zamiaru się sprzeczać z Kolegą ale akurat mojego egzemplarza jestem pewien-nie można generalizować pewnych spraw na zasdzie "u mnie nie ma"-poza tym instrukcje też nie są pewne-moja kobita ma BRAVO 1.2 16 V i kiedyś kupowałem jej szczęki hamulcowe do tyłu według rocznika i wersji-okazało się że nie pasują-dopiero jak podałem VIN to wylazło że ma hamulce tylne od Fiata Punto-taka mała niespodzianka-więc najlepiej podać VIN i dop[iero sprawdzać-pozdro Very Happy
_________________
BYŁA MAREA 2.4TD
TERAZ JEST STILO 1.9 JTD
Powrót do góry
konrad218

Dyskutant



Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Fiat Marea 2.4TD 1997r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 24 Lut 2010, 23:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) słabe hamulce


witam ponownie,znowu mam problem z hamulcami,z tyłem juz doszedłem do ładu teraz przód,po wymianie przewodów elastycznych odpowietrzyłem układ pp lp,zauważyłem ze mam miekki pedał i zebym zachamował musze prawie do końca go dociskac.a np jak jade ok 60 i nacisne na hamulec z 4 razy to za piątym wogole nie mam hamulca pedał sztywny a auto jedzie.czy to moze byc przyczyna zapowietrzonego ukladu?
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Nadwozie.


FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie

FiatTipo

37 900

2016r.

190 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System