Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) Linka prędkościomierza i wskaźnik paliwa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Wnętrze nadwozia-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magre

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Sie 2007, 13:12
Temat postu:

Linka prędkościomierza i wskaźnik paliwa


Witam wszystkich forumowiczów!
Jako że jestem tutaj po raz pierwszy wybaczcie jeśli coś popełnie Smile

A więc do sedna sprawy - kilka dni temu zakupiłem CC 700 '96. Autko ogólnie dobrze chodzi ale wymaga doglądnięcia i poprawienia kilku drobiazgów.
Pierwsza rzecz jest taka, że do prędkości 80-90 km/h skacze wskazówka prędkościomierza, co jest tego powodem? Wyciągnąłem zegary i linka tak po prostu wychodzi z pancerzyka, można ją zwyczajnie wyciągnąć - powinno tak być?? Jak to naprawić aby zegar normalnie wskazywał prędkość bez skakania wskazówka przy stałej prędkości?

Druga rzecz to niedziałający wskaźnik poziomu paliwa, wskazówka ani nie drgnie. Kontrolka rezerwy świeci jeśli stan jest mały. Kabelki oczywiście na baku przeczyściłem, do deski rozdz. też zaglądnąłem, podczyściłem styki, itp.
Co więc nie tak? zepsuty zegar?

Z góry dziękuje za rady
pozdr.
Powrót do góry
gadu-gadu
marek_3535
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 1041
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Ford Fokus 1.6 diesel 2011r MODERATOR
Piwa: 43/16
Wysłany: Pią 31 Sie 2007, 17:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Linka prędkościomierza i wskaźnik paliwa


Jeżeli chodzi o paliwo to zegar poziomu paliwa rzadko się psuje.Sprawdź czujnik paliwa i połączenie przewodów.Jeżeli chodzi o skakającą wskazówkę od prędkościomierza,to przyczyną może być zabrudzona linka licznika lub ( 99%) jest przeciągnięty licznik,czyli licznik był podkręcany(zaniżanie ilości przejechanych kilometrów).Częsta usterka przy szybkim kręceniu licznika.Pozdrawiam-Marek.
Powrót do góry
magre

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Sie 2007, 17:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Linka prędkościomierza i wskaźnik paliwa


Cytat:
Jeżeli chodzi o paliwo to zegar poziomu paliwa rzadko się psuje. Sprawdź czujnik paliwa i połączenie przewodów.


W sumie taka pierwsza myśl, że zepsuty - skoro rezerwa świeci się kiedy paliwa jest mało to znaczy że połączenia przewodów i czujnik są w porządku, może sie mylę.
Co dokładnie mam sprawdzić w czujniku? Rozumiem, że należy odkręcić tą okrągłą pokrywkę i wydrzeć wszystko co tam będzie? Smile


Cytat:
Jeżeli chodzi o skakającą wskazówkę od prędkościomierza,to przyczyną może być zabrudzona linka licznika lub ( 99%) jest przeciągnięty licznik,czyli licznik był podkręcany(zaniżanie ilości przejechanych kilometrów).Częsta usterka przy szybkim kręceniu licznika.Pozdrawiam-Marek.


Licznik pewnie był przekręcony, 85 tyś przebiegu w aucie 11-o letnim (tak pokazuje licznik) to raczej mało prawdopodobne.
Da sie to naprawić?, bo szczerze mówiąc wnerwia mnie ta skacząca wskazówka. Stabilizuje się przy prędkości ok 70 km, do 40 lata jak wskaźniki wysterowania w wieży!
Powrót do góry
gadu-gadu
mocar

Debiutant



Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 11


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Wrz 2007, 08:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Linka prędkościomierza i wskaźnik paliwa


Mój "cienki" ma 10 lat i 130 tys. przebiegu. I tak bym szacował przebieg Twojego autka . Kiedyś zegar tak mi skakał zanim padł napęd linki prędkościomierza.Wymiana napędu byla omawiana na tym forum.
Co do czujnika paliwa to daje się rozbierać ale uważaj jak będziesz to robił żebyś potrfił złożyć to spowrotem tak samo. Potem przy składaniu po czyszczeniu styków mogą zagiąć się blaszki ze stykami to właśnie te blaszki często nie mają styku. Pozwodzenia Smile
Powrót do góry
magre

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Wrz 2007, 12:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Linka prędkościomierza i wskaźnik paliwa


Cytat:
Mój "cienki" ma 10 lat i 130 tys. przebiegu. I tak bym szacował przebieg Twojego autka . Kiedyś zegar tak mi skakał zanim padł napęd linki prędkościomierza.Wymiana napędu byla omawiana na tym forum.


I prawdopodobnie taki przebieg będzie miał.
Jeśli chodzi o to nieszczęsną wskazówkę, to dzisiaj przy okazji wymiany oleju zapytałem o to mechanika i stwierdził, że to może być uszkodzona linka, ale kto wie - być może tak jak mówisz - powodem może być tez napęd. Rozumiem, że chodzi o cześć jak na obrazku:

[img]http://img187.imageshack.us/my.php?image=przekadniaprdkociomierzjp1.jpg[/img]


Cytat:
Co do czujnika paliwa to daje się rozbierać ale uważaj jak będziesz to robił żebyś potrfił złożyć to spowrotem tak samo. Potem przy składaniu po czyszczeniu styków mogą zagiąć się blaszki ze stykami to właśnie te blaszki często nie mają styku. Pozwodzenia


Na tygodniu postaram zając się tym, bo dzisiaj jakoś nie mam natchnienia Smile mam nadzieję że uda się to naprawić.

dzięki za rady
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 01 Wrz 2007, 12:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lesheq

Czytelnik



Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Południe

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Wrz 2007, 16:57
Temat postu:

... i tak mam sentyment do tego autka!


Witam Forumowiczów!
(jestem tu nowy więc pozwólcie że na początek sie przywitam)

Miałem podobną przygodę w moim CC700LPG. Metodą prób i błędów doszedłem do wniosku że przyczyną "latania" wskazówki po całej tarczy licznika była... (najwidoczniej zużyta-czytaj o zmienionej charakterystyce) sprężyna spiralna. To ta która odpowiada za opadanie wskazówki "do zera". Ale żeby do tego dojść i tak musiałem wymienić cały licznik (używka-50zł). Musze przyznać, że mój CC '94 też miał podejrzanie niski przebieg po poprzednim właścicielu.

A co do przebiegu... hmm jego przekręcenie jest banalnie proste (prawie tak jak jego wymontowanie). Pamiętajcie jednak, że samo przekręcanie liczników nie jest zabronione. Dopiero fakt czerpania z tego korzyści (jak np. wyższa cena sprzedaży samochodu) jest - delikatnie mówiąc - naganna.

Jeśli Magre masz trochę czasu i cierpliwości to polecam małą "zabawę" w zamianę liczników z którymś z sąsiadów (oczywiście za jego zgodą Very Happy ). To pozwoli na zawężenie przyczyn z których tak sie dzieje.
Jeśli już zdecydujesz sie "grzebać" przy liczniku i lince to zwróć uwagę na właściwe włożenie kwadratowego sworznia do gniazda napędu linki lub licznika. Nadmierne skręcenie linki może też być przyczyną przekłamań.

Pozdrawiam
_________________
Fiat Brava 1.4SX LPG
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Wnętrze nadwozia-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Wnętrze nadwozia-konsola-nawiew


FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatTipo

39 850

2016r.

92 700 km

wielkopolskie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

8 900

2011r.

219 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System