Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) Akumulator parametry



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
norbercik

Debiutant



Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Brava 1.6 16v LPG 1996r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Lis 2009, 18:49
Temat postu:

Akumulator parametry


Jakie parametry powinien posiadać akumulator w bravie 1.6??
Bo mój ma 60Ah i wydaje mi się iż jest to za dużo. Często się rozładowywuje.
Powrót do góry
niuniek24w

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 147
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: Fiat Brava 1,9D
Piwa: 12/0
Wysłany: Pią 20 Lis 2009, 19:04
Temat postu:

Akumulator


W Twoim modelu powinien być akumulator 50Ah. Sprawdź sobie ładowanie na biegu jałowym. Powinieneś mieć w granicach 12-14 Volt.
Powrót do góry
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Pią 20 Lis 2009, 19:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Akumulator parametry


myślę,że powinien dawać radę z doładowaniem tego akumulatora,problem polega na tym,że akumulator powinien do auta być włożony-naładowamy w 100 %,a jeśli masz gdzieś upływ prądu,albo robisz mało kilometrów,albo tak jak kolega wyżej zaproponował nieprawidłowe parametry na alternatorze,to nic nie pomoże z mniejszą pojemnością,nawet tą 50 trzeba by doładować z prostownika bo ją rozładuje...pozdro Rolling Eyes
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
tarnina

Debiutant



Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska-Tarnów
Posiadane auto: Fiat-Brawa-1.4sx-1998
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 20 Lis 2009, 19:54
Temat postu:

akumlator


Jeśli chodzi o parametry sprawdz miernikiem na klemach napięcie nominalne 14v natęrzenie 75Amp. natęrzenie przy 1800 obrotów 40Amp. natęrzenie przy 6000 obrotów 75 Amp. przy klimie o dzieśięc większe.Akumlator 50 A-h. pozdrawiam powodzenia.
_________________
tarnina
Powrót do góry
skype status
norbercik

Debiutant



Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Brava 1.6 16v LPG 1996r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Lis 2009, 20:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Akumulator parametry


fakt robię mało kilometrów. Dziś go naładowałem do maksa, wsadzę jutro i sprawdzę jak z ładowaniem.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 20 Lis 2009, 20:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marek_3535
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 1041
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Ford Fokus 1.6 diesel 2011r MODERATOR
Piwa: 43/16
Wysłany: Sob 21 Lis 2009, 08:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Akumulator parametry


Akumulator 60Ah przy tym silniku i alternatorze jest ok.
to że ci się rozładowuje to nie jest wina pojemności akumulatora a poboru prądu przez odbiorniki(alarm,radio itp.) lub samego akumulatora.
Należałoby podpiąć amperomierz i sprawdzić pobór prądu.Jeżeli chodzi o ładowanie to napięcie ład.powinno wynosić 14.2 - 14.5V nie mniej nie więcej w całym zakresie obrotów.Jeżeli chodzi o natężenie prądu to jest on zależny od obciążenia alternatora.Pozdrawiam-Marek.
Powrót do góry
norbercik

Debiutant



Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Brava 1.6 16v LPG 1996r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 21 Lis 2009, 10:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Akumulator parametry


Wczoraj naładowałem akumulator miał 12,8 V dziś rano miał 12,6V(stał w garażu nie podłączony). Podłączyłem do samochodu, odpalił bez problemu, napięcie ładowania 14,4V, czyli chyba ok. Jak silnik wyłączony to pobiera ok 80 mA, czyli nigdzie jak stoi prąd nie "ucieka". Wychodzi na to że czas tego akumulatora się powoli kończy. Dzięki za pomoc
Powrót do góry
Szuryga

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzekuń
Posiadane auto: Brava SX 1,4 12v 96 + LPG,Peugeot 405 style 1,9 TDi
Piwa: 12/6
Wysłany: Sro 25 Lis 2009, 13:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Akumulator parametry


Witam a do mnie który bedzie odpowiedni obecnie mam taki 12v 50Ah 450A i mam możliwosc zamiany na takie 12v 44Ah 360A lub 12v 53Ah 540A chyba ten ostatni bedzie lux co myslicie.
Powrót do góry
niuniek24w

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 147
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: Fiat Brava 1,9D
Piwa: 12/0
Wysłany: Sro 25 Lis 2009, 17:22
Temat postu:

Akumulator


Wydaje się że najlepszym rozwiązaniem będzie ten 44Ah 360A. W Twoim modelu producent zaleca 40 Ah. Jeśli założysz o dużo większej pojemności np. 53 Ah alternator może nie dać rady go doładować szczególnie w warunkach zimowych - włączone światła całą dobę, wycieraczki, spryskiwacze itp. Pozdrawiam. Very Happy
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
wald0

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 233
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radzymin
Posiadane auto: Fiat Brava EL 1.6 16v 1998
Piwa: 8/4
Wysłany: Sro 25 Lis 2009, 17:47
Temat postu:

Re: Akumulator


niuniek24w napisał:
Jeśli założysz o dużo większej pojemności np. 53 Ah alternator może nie dać rady go doładować szczególnie w warunkach zimowych - włączone światła całą dobę, wycieraczki, spryskiwacze itp.


To jest bzdura. To czy "da radę" doładować czy nie da rady zależy tylko od bilansu ile prądu wytworzy alternator i ile zużyją odbiorniki. Akumulator - jak sama nazwa wskazuje - jest tylko rezerwuarem. Większy będzie równie dobry co mały, jedynie cięższy i droższy - za to zgromadzi więcej energii.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
niuniek24w

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 147
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: Fiat Brava 1,9D
Piwa: 12/0
Wysłany: Sro 25 Lis 2009, 17:59
Temat postu:

Re: Akumulator


To jest bzdura.
Tak? To poczytaj:
http://narty.gazeta.pl/narty/1,76028,1110376.html
I jeszcze to:
Producent obliczył jaka pojemność będzie optymalna do konkretnego modelu i nawet jeśli oszczędnościowo wyposażył auto w mniejszy (choć wystarczający) akumulator, to ze względów ekonomicznych sensowne będzie zastosowanie akumulatora co najwyżej o jeden stopień większy niż fabryczny (np. zamiast 45 Ah - 50 Ah).
Jeżeli z akumulatorem nie mamy żadnych problemów, to zastosowanie dużo większego akumulatora nie pociągnie żadnych negatywnych skutków (oprócz jego wyższej ceny w momencie zakupu). Wręcz przeciwnie - większy akumulator na srogim mrozie zapewni większy zapas pojemności i ułatwi rozruch. Jeśli natomiast z akumulatorem miewamy kłopoty, to znaczy że mamy ujemny bilans energetyczny w samochodzie (zakładając oczywiście, że mamy sprawną instalację elektryczną i sam akumulator) i większa pojemność akumulatora problemu nie rozwiąże. Bilans elektrycznego w aucie, zależy od wielu czynników: czy jeździmy na światłach, czy auto jest użytkowane na krótkich odcinkach czy w trasie (jak często następuje rozruch silnika), od temperatur (czy auto jest garażowane lub czy są duże mrozy), czy w aucie są dodatkowe urządzenia popierające znaczne ilości energii (system audio, elektryczne wspomaganie kierownicy, elektryczne sterowanie szybami, lusterkami, szyberdachem, fotelami, ogrzewanie lusterek, foteli itd.). W przypadku, gdy prądu brakuje nie uciekniemy od doładowywania akumulatora zewnętrzną ładowarką. Większy akumulator teoretycznie mógłby wydłużyć okresy pomiędzy kolejnymi ładowaniami, ale istnieje ryzyko, że będzie on ciągle niedoładowany. Taki stan grozi zasiarczeniem akumulatora - straci on część pojemności.
Jeśli ktoś musi mieć większy akumulator właśnie ze względu na np.: prądożerny zestaw audio to musi zadbać o systematyczne doładowywanie akumulatora, aby ten miał szansę służyć jak najdłużej.
Powrót do góry
wald0

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 233
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radzymin
Posiadane auto: Fiat Brava EL 1.6 16v 1998
Piwa: 8/4
Wysłany: Sro 25 Lis 2009, 18:09
Temat postu:

Re: Akumulator


niuniek24w napisał:
To jest bzdura.
Tak? To poczytaj:
http://narty.gazeta.pl/narty/1,76028,1110376.html
I jeszcze to:
Producent obliczył ...


Przeczytałem oba teksty. Jeden przeczy drugiemu. Artykuł z linka powiela całkowicie nieprawdziwy mit o niedoładowaniu akumulatora z powodu jego "zbyt duzej" pojemności. Zacytowany tekst - przeciwnie - chociaz zawiera nieścisłe sformułowanie: "Jeżeli z akumulatorem nie mamy żadnych problemów, to zastosowanie dużo większego akumulatora nie pociągnie żadnych negatywnych skutków ").
Ściślej byłoby po prostu: "zastosowanie dużo większego akumulatora nie pociągnie żadnych negatywnych skutków".
Bo oczywiście, jeśli bilans jest ujemny to KAŻDY akumulator będzie niedoładowany - BEZ ZNACZENIA czy duży czy mały.
Tekst napisany grubą czcionką mówi - słusznie całkowicie - że ciągle niedoładowany akumulator się zasiarczy. Ale NIE Z WINY dużej pojemności - a pewnie tak to błędnie zinterpretowałeś - lecz z winy ujemnego bilansu, który jest NIEZALEŻNY od pojemności akumulatora. W przypadku ujemnego bilansu większy akumulator wymaga rzadszych doładowań - po prostu na dłużej wystarcza energia jaką zgromadzi, jednak doładowań wymagać będzie każdy i duży i mały. Zasadniczo ujemny bilans jest sytuacją patologiczną, chyba ze jest zamierzony i "sprawca" zna tego konsekwencje (a jak zna, to zaopatrzy się w duży aku i prostownik).

BTW w artykule z linka znalazłem jeszcze kilka innych bzdurek, choćby tekst "Bieguny i zaciski należy nasmarować wazeliną techniczną w celu poprawy przewodzenia" - oczywiście to bzdura wazeliną na pewno przewodzenia nie poprawimy, jedynie odizolujemy ołów od środowiska oraz uszczelnimy ołów z obudową (jak ktoś ma niebieskozielony nalot na klemach to właśnie dlatego że ma tam nieszczelności spowodowane zazwyczaj siłowaniem się z klemami).
Kolejny kwiatek:
"lepiej wybrać ten, który cechuje się prądem rozruchowym o wyższej wartości (naturalnie, jeśli producent auta nie wprowadza ograniczeń pod tym względem)" - no pewnie że lepiej, tylko jakim cudem producent miałby wprowadzać takie ograniczenie i czemu miałoby ono szkodzić?
tekst pisał jakiś ignorant - co nie dziwi, rzetelność i wiedza pismaków jest zazwyczaj marna.
Powrót do góry
MarcinMarcin

Debiutant



Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Scenic 1.9 dci 120 km. 2003r
Piwa: 3/14
Wysłany: Sro 25 Lis 2009, 21:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Akumulator parametry


kurde koledzy ja mam kwasek 70 ah kupiłem go w czerwcu 2008 . taki mi polecił sprzedawca , ale teraz mysle ze jest za duży . robie 10000 tys. rocznie. po postoju w garażu dwa dni ma takie małe zacięcie ale kreci jakos. dowiedziałem sie od znajomego elektryka ze przy takiej jezdzie do 10000 tys rocznie alternator nie naładuje zawsze do końca. wiec polecił mi co miesiąc, dwa podładowac go na malym prądzie przez noc . i tak robie od miesiaca. na razie jest ok i ładnie kręci
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Szuryga

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzekuń
Posiadane auto: Brava SX 1,4 12v 96 + LPG,Peugeot 405 style 1,9 TDi
Piwa: 12/6
Wysłany: Sro 25 Lis 2009, 23:20
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Akumulator parametry


Dobra dzieki Panowie za odpowiedzi wezme je pod uwage macie u mnie po dużym browarku Laughing .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System