Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Punto ) wymiana Świec


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
słonceczko

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny śląsk
Posiadane auto: Fiat PUNTO II,1242,2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 24 Lis 2009, 18:49
Temat postu:

wymiana Świec


Witam od razu uprzedzam że jestem kobietką, od miesiąca mam kropka sprowadzonego i zabieram się za wymianę podstawowych rzeczy w aucie , o oto muszę kupić świecę ile ich trzeba kupić może to banalne z góry przepraszam, a oprócz tego czy muszę kupować przewody , czy też lepiej je wymienić?????
_________________
słoneczko
Powrót do góry
Snake22

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Długie-Sanok/Podkarpacie
Posiadane auto: Fiat Punto I 1.2 8v SPI - 98 r
Piwa: 33/1
Wysłany: Wto 24 Lis 2009, 18:52
Temat postu:

Re: wymiana Świec


słonceczko napisał:
Witam od razu uprzedzam że jestem kobietką, od miesiąca mam kropka sprowadzonego i zabieram się za wymianę podstawowych rzeczy w aucie , o oto muszę kupić świecę ile ich trzeba kupić może to banalne z góry przepraszam, a oprócz tego czy muszę kupować przewody , czy też lepiej je wymienić?????



do twojego kropka wchodzą 4 świece (jest to silnik 4 cylindrowy:)) - najlepiej takie same jak są obecnie teraz wkręcone no i przewody Wysokiego Napięcia też przydało by się wymienić , no i przy okazji filtr powietrza


pozdrawiam Very Happy
_________________


Moj "czarny diabeł" Smile
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
gori

Auto Maniak



Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 1199
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: seat alhambra 1,9 tdi 115KM 2003r......fiat punto I benzyna 99r
Piwa: 87/2
Wysłany: Wto 24 Lis 2009, 19:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) wymiana Świec


a co się dzieje??nie pali dobrze??jeśli pali oki,to wymień tylko świece i przed włożeniem,trzeba obowiązkowo ustawic odpowiednią szczelinę na świecach,a nie z pudełeczka wprost do auteczka....,niesamowite....!?,a to ty chcesz sama to robić,czy będzie jak pomoc....?pytam bo ściąganie świec może sprawić kłopot-ciężko schodzą,a i później trzeba porządnie założyć,ale jak jesteś zdolniacha,to pewnie sobie poradzisz,moja kumpelka ostatnio sama wymieniała klocki hamulcowe,po tym jak jej mechanik krzywo coś tam założył.pozdro Rolling Eyes
_________________
pomoc na forum,
mile widziana
i bardzo wskazana Smile
Powrót do góry
czech22

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 384
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: punto 75
Piwa: 10/23
Wysłany: Wto 24 Lis 2009, 21:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) wymiana Świec


Wydaje mi się, że tu na forum nie trzeba przepraszac, tylko pytać Laughing Poza tym jeżeli autkiem zajmuje się dobry fachowiec, to warto go posłuchać. Można zastanowić się nad wymianą płynów, olejów, napędu rozrządu. To wszystko zalezy od przebiegu[jeżeli jest udokumentowany], lub w zależności w jakim jest stanie.
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Wto 24 Lis 2009, 21:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) wymiana Świec


A zanim zabierzesz się do tych świec, to kup sobie klucz odpowiednio mocny, do nich. jak się nie mylę, to fi 16. Z malucha czy poloneza nie podejdzie. Przyjemnej wymiany, a swoją droga to Cie podziwiam, że sama chcesz to robić. Shocked Szacunek dla takiej kobietki. Jak to zrobisz to daj znac, to Ci piwo postawię. Laughing
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 24 Lis 2009, 21:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
słonceczko

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny śląsk
Posiadane auto: Fiat PUNTO II,1242,2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 24 Lis 2009, 21:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) wymiana Świec


tzn wyczytałam na forum że raczej przydało by się zmienić, sama nie będe tego robić do mechanika podjadę, a w sumie to autko mi trochę zmula , ciężko mu prędkośc rozwinąć
_________________
słoneczko
Powrót do góry
słonceczko

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny śląsk
Posiadane auto: Fiat PUNTO II,1242,2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 24 Lis 2009, 21:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) wymiana Świec


może i sama bym podeszła do tematu, dziwię się że byłam u mechanika powiedział że auto jeat ok ale ja mam pewne zastrzerzenia, może jestem przeczulona bo to moje pierwsze autko, no ale tak :
rozrząd zmieniony: pasek rolka i pompa wody,
olej silnikowy, filtr oleju i płyn do chłodnicy, a problemik z kropkiem to dziwne poczucie ze coś mi hamuje, i zmula pod górkę ciężko idzie
_________________
słoneczko
Powrót do góry
słonceczko

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny śląsk
Posiadane auto: Fiat PUNTO II,1242,2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 24 Lis 2009, 21:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) wymiana Świec


oj o fachowca ciężko nie powiedział, autko jest ok to moim zdaniem zybt ogólne potraktowanie może dlatego że jestem kobitą z góry załozył że i tak nic z tego nie bede wiedziała Sad w każdy razie jutro ide kupić te świecę i bede szukac mechanika Surprised
_________________
słoneczko
Powrót do góry
czech22

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 384
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: punto 75
Piwa: 10/23
Wysłany: Wto 24 Lis 2009, 21:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) wymiana Świec


To najpierw warto sprawdzić świece, a dopiero potem wydawać kasę.Poza tym przed wymianą paska również zamulał Question Kola lekko się kręcą Question
Powrót do góry
Snake22

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Długie-Sanok/Podkarpacie
Posiadane auto: Fiat Punto I 1.2 8v SPI - 98 r
Piwa: 33/1
Wysłany: Sro 25 Lis 2009, 15:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) wymiana Świec


stary szofer napisał:
A zanim zabierzesz się do tych świec, to kup sobie klucz odpowiednio mocny, do nich. jak się nie mylę, to fi 16. Z malucha czy poloneza nie podejdzie. Przyjemnej wymiany, a swoją droga to Cie podziwiam, że sama chcesz to robić. Shocked Szacunek dla takiej kobietki. Jak to zrobisz to daj znac, to Ci piwo postawię. Laughing



tak jest nie mylisz się jest to klucz fi 16 - najlepiej żeby był jakiś mocny , pamiętam jak pierwszy raz zmieniałem świece w swoim kropku Smile - klucz się ukręcił a świeca nawet nie drgnęła Smile
_________________


Moj "czarny diabeł" Smile
Powrót do góry
słonceczko

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny śląsk
Posiadane auto: Fiat PUNTO II,1242,2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 25 Lis 2009, 18:10
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) wymiana Świec


ach z tymi samochodami świece jutro kupuje no i jestem umówiona z mechanikiem zobaczymy czy to pomoże, heheh, taki jeden zdawda mi powiedział że mam koło zapieczone cokolwiek to znaczy dlatego jedno sie wolniej kręci hmm
_________________
słoneczko
Powrót do góry
słonceczko

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny śląsk
Posiadane auto: Fiat PUNTO II,1242,2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 25 Lis 2009, 18:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) wymiana Świec


tak przed wymianą paska też zmulał Sad powiem sszczerze że po zmianie oleju jakby ciut trochę się polepszyłu no ale szału ta zmiana nie robi, zobacze po znianie świec, a może to tez wina tego czegoś co mi leeko przychamowuje, wiem tylko że mam koniecznie tarcze wymienić bo są zjechane
_________________
słoneczko
Powrót do góry
Snake22

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość / region): Długie-Sanok/Podkarpacie
Posiadane auto: Fiat Punto I 1.2 8v SPI - 98 r
Piwa: 33/1
Wysłany: Czw 26 Lis 2009, 10:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) wymiana Świec


słonceczko napisał:
może i sama bym podeszła do tematu, dziwię się że byłam u mechanika powiedział że auto jeat ok ale ja mam pewne zastrzerzenia, może jestem przeczulona bo to moje pierwsze autko, no ale tak :
rozrząd zmieniony: pasek rolka i pompa wody,
olej silnikowy, filtr oleju i płyn do chłodnicy, a problemik z kropkiem to dziwne poczucie ze coś mi hamuje, i zmula pod górkę ciężko idzie


zapieczone koła mogą powodować takie hamowanie hamowanie

przypomniało mi się że kiedyś miałem podobny problem z zmulaniem ale to było po zmianie świec na nowe orginalne "Magneti Marelli" (przerwa 0.70 niby że taka powinna być w tym modelu standardowo ale to pic na wodę) nie szło auta rozpędzić - szybkie wciśnięcie pedału przyśpieszenia powodowało przyduszanie po zmianie na 0.80 mm problem z przyduszaniem znikł
_________________


Moj "czarny diabeł" Smile
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Czw 26 Lis 2009, 10:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) wymiana Świec


Jeśli mechanik sprawdził, że koło go trzyma, to należy iść tym tropem. Często trzyma tył, bo zapiekają się cylinderki, a jeszcze częściej zacina się rozpierak od hamulca postojowego. W czasie jazdy, to wszystko się nagrzewa i jeszcze bardziej trzyma. Sprawdź po dłuższej jeździe które koła są gorące lub bardzo ciepłe i to może być przyczyna zamulenia twojej kropeczki.
Powrót do góry
słonceczko

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolny śląsk
Posiadane auto: Fiat PUNTO II,1242,2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 26 Lis 2009, 17:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Punto ) wymiana Świec


a powiedzcie co pierwsze powinnam zrobić ;bo do tego mechanika co jadę zawsze trzeba się umawiać i co mu się powie co trzeba zrobić to zrobi i dobrze zrobi ale jak się nie powie nie ruszy sam od siebie nic i nie powie co szwankuje. hmm ma mi zmieniać tarcze chyba jak mu powiem że by zwrócił uwagę koło zapieczone to będzie wiedział co z tym zrobić może się obrazić ??? hmmm a mam jeszcze jedno pytanko co pierwsze byście zrobili wymienili świece czy tarcze ???? a jak się tarcze wymienia to łożyska też i jaką cześć leszcze dla bezpieczeństwa jazdy?????
_________________
słoneczko
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Punto ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Punto »

Opinie o samochodach Fiat Punto - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Punto ) Nadwozie.


FiatPunto 2012

9 800

2012r.

218 000 km

pomorskie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System