Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gborowik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centralny Wschód
Posiadane auto: Od niedawna C4 Picasso
Piwa: 15/2
Wysłany: Wto 07 Gru 2010, 00:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Wiecie co jeszcze dzisiaj zauważyłem? Po przeróbce filtra jadąc już 40/h nie muszę włączać dmuchawy. Powietrze samoczynnie dmucha jak wcześniej na 2 biegu. I to mi się podoba. Laughing
_________________
C4 Picasso
Powrót do góry
DW_Mysz

Dyskutant



Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): DŚl
Posiadane auto: Fiat Stilo MW 1.9 MultiJet 120KM
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 07 Gru 2010, 00:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


adasch napisał:
klimatronic auto-auto 21 st

a jaki to ma zanczenie?


Ja mam manuala i u mnie znaczenie ma, bo jak ustawię ogrzewanie na max i nawiew na 2 lub 3, to się grzeje duuuużo dłużej. I nie wiem, czy tak ma być - sądząc po wcześniejszych postach, pewnie tak.
Powrót do góry
v-e-g-a

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: STILO Dynamic 1,9JTD 115KM '02
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 21:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Gborowik napisał:


Pozwólcie że się włączę. Z wymianą termostatu zalecałbym więcej ostrożności, chyba że ...


Witam,

Mam podobny problem. W styczniu tego roku kupiłem autko i był problem z grzaniem. Po przeszperaniu forum doszedłem ze czeka mnie wymiana termostatu. Ok. Zakupiełem w auto24.pl Behr, aby nie wymieniać na następny rok. Było ok, super cieszyłem sie zima jest a mi ciepło. Na początku tej zimy, musiałem pojechać do kętrzyna. Trafiłem na pechowy poniedziałek - wtorek, gdzie zima zaskoczyła kierowców w polsce. Od tamtej pory mam problem. Silnik sie nie dogrzewa, osiąga temeraturę 90st. wskazówka staje do pionu, ale gdy włącze ogrzewanie na max, dmuchawa na max, spada do 1/4. Myślałęm ze moze zamarzł płyn chlodniczy (wiem glupie, ale przeciez nie termostat, tylko nie on) dolałem 0,5l koncentratu czekając na polepszenie. Niestety. Dalej temeratura wzrasta/spada/wzrasta. Dziś zrobiłem kolejny test. Wracajac z pracy temp. max, dmuchawa na 1, temperatura 90st., zaparkowałem, zostawiłem na chodzi i włączyłem dmuchawe na max. Temperatura sdadła do 1/4 a nawet i jeszcze mnie Sad

Czy wymieniony termostat jest uszkodzony ??? Jesli nie dmucham na max to jest 90st. ale jak tylko przełącze na 2,3,4 w oczach widać jak temp. spada. Przecież dopiero jest -8st na dworze, co bedzie przy -15

Pozdrawiam
_________________
Jazda Stilo to sama przyjemnosc Very Happy
Powrót do góry
Sampo0

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD, NubiraII 1.6 sx
Piwa: 6/1
Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 23:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Masz ten sam problem co większość użytkowników stilo, jak dmuchawa na drugim biegu to jako tako, jak na wyższym to w aucie zimno i silnik nie dogrzany . Pracujemy nad rozwiązaniem problmu, poczytaj to: [url] http://fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=108879 [/url]
_________________
stilo 1.9 JTD, 115 KM , Nubira II 1.6 sx, 105 KM
Powrót do góry
Gborowik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centralny Wschód
Posiadane auto: Od niedawna C4 Picasso
Piwa: 15/2
Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 23:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Czy wymieniony termostat jest uszkodzony ??? Jesli nie dmucham na max to jest 90st. ale jak tylko przełącze na 2,3,4 w oczach widać jak temp. spada. Przecież dopiero jest -8st na dworze, co bedzie...

Myślę,że nie powinieneś się martwić, bo cóż to jest termostat- jest to urządzenie, które wmontowano w tzw. duży obieg i zaczyna się otwierać przy przekroczeniu 80stC. Jeśli temperatura płynu nie osiągnie tej wartości, termostat jest zamknięty. Natomiast w mały obieg jest zamontowana nagrzewnica, która ogrzewa auto, a jest niczym innym jak wysoko wydajnym wymiennikiem ciepła, tak jak chłodnica. Przy niższych temperaturach płyn cały czas przepływa przez nagrzewnicę, w której się ochładza, nie przepływając przez właściwą chłodnicę. Makaroniarze mają klimat znacznie cieplejszy i Stilo zaprojektowali do swego klimatu.
Miałem kiedyś Ładę 2107 i tam już w instrukcji pisali, że sprawne ogrzewanie wytwarza +25stC przy zewnętrznej -25. No ale tam klimat przyznasz że jest inny Laughing .
Spróbuj może przysłonić wloty powietrza- dolny i górny. Ja to zrobiłem i jest znacznie lepiej. Mroźne powietrze przez te "grile" opływa silnik i nie pozwala mu sie nagrzać, a JTD tego żelastwa ma nie mało.
I jeszcze jedno: Oznaką walniętego termostatu jest wcześniejsze otwieranie, nawet przy całkowicie zamkniętym ogrzewaniu.
_________________
C4 Picasso
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 23:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
v-e-g-a

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: STILO Dynamic 1,9JTD 115KM '02
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 23:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Gborowik: Dzięki za szybka dopowiedz, tak sadziłem z waszej rozmowy ze nie ma co sie martwic. Miejmy nadziej ze wyjaśni to teraz w 100% również innym czytelnikom, którzy maja podobny problem.

Sampo0: Dzięki za linka, przyłącze sie do dyskusji

Pozdrawiam
_________________
Jazda Stilo to sama przyjemnosc Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatPanda

43 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

34 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System