Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gborowik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centralny Wschód
Posiadane auto: Od niedawna C4 Picasso
Piwa: 15/2
Wysłany: Wto 07 Gru 2010, 00:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Wiecie co jeszcze dzisiaj zauważyłem? Po przeróbce filtra jadąc już 40/h nie muszę włączać dmuchawy. Powietrze samoczynnie dmucha jak wcześniej na 2 biegu. I to mi się podoba. Laughing
_________________
C4 Picasso
Powrót do góry
DW_Mysz

Dyskutant



Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): DŚl
Posiadane auto: Fiat Stilo MW 1.9 MultiJet 120KM
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 07 Gru 2010, 00:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


adasch napisał:
klimatronic auto-auto 21 st

a jaki to ma zanczenie?


Ja mam manuala i u mnie znaczenie ma, bo jak ustawię ogrzewanie na max i nawiew na 2 lub 3, to się grzeje duuuużo dłużej. I nie wiem, czy tak ma być - sądząc po wcześniejszych postach, pewnie tak.
Powrót do góry
v-e-g-a

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: STILO Dynamic 1,9JTD 115KM '02
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 21:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Gborowik napisał:


Pozwólcie że się włączę. Z wymianą termostatu zalecałbym więcej ostrożności, chyba że ...


Witam,

Mam podobny problem. W styczniu tego roku kupiłem autko i był problem z grzaniem. Po przeszperaniu forum doszedłem ze czeka mnie wymiana termostatu. Ok. Zakupiełem w auto24.pl Behr, aby nie wymieniać na następny rok. Było ok, super cieszyłem sie zima jest a mi ciepło. Na początku tej zimy, musiałem pojechać do kętrzyna. Trafiłem na pechowy poniedziałek - wtorek, gdzie zima zaskoczyła kierowców w polsce. Od tamtej pory mam problem. Silnik sie nie dogrzewa, osiąga temeraturę 90st. wskazówka staje do pionu, ale gdy włącze ogrzewanie na max, dmuchawa na max, spada do 1/4. Myślałęm ze moze zamarzł płyn chlodniczy (wiem glupie, ale przeciez nie termostat, tylko nie on) dolałem 0,5l koncentratu czekając na polepszenie. Niestety. Dalej temeratura wzrasta/spada/wzrasta. Dziś zrobiłem kolejny test. Wracajac z pracy temp. max, dmuchawa na 1, temperatura 90st., zaparkowałem, zostawiłem na chodzi i włączyłem dmuchawe na max. Temperatura sdadła do 1/4 a nawet i jeszcze mnie Sad

Czy wymieniony termostat jest uszkodzony ??? Jesli nie dmucham na max to jest 90st. ale jak tylko przełącze na 2,3,4 w oczach widać jak temp. spada. Przecież dopiero jest -8st na dworze, co bedzie przy -15

Pozdrawiam
_________________
Jazda Stilo to sama przyjemnosc Very Happy
Powrót do góry
Sampo0

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD, NubiraII 1.6 sx
Piwa: 6/1
Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 23:17
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Masz ten sam problem co większość użytkowników stilo, jak dmuchawa na drugim biegu to jako tako, jak na wyższym to w aucie zimno i silnik nie dogrzany . Pracujemy nad rozwiązaniem problmu, poczytaj to: [url] http://fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=108879 [/url]
_________________
stilo 1.9 JTD, 115 KM , Nubira II 1.6 sx, 105 KM
Powrót do góry
Gborowik

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 316
Skąd jesteś (miejscowość / region): Centralny Wschód
Posiadane auto: Od niedawna C4 Picasso
Piwa: 15/2
Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 23:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Czy wymieniony termostat jest uszkodzony ??? Jesli nie dmucham na max to jest 90st. ale jak tylko przełącze na 2,3,4 w oczach widać jak temp. spada. Przecież dopiero jest -8st na dworze, co bedzie...

Myślę,że nie powinieneś się martwić, bo cóż to jest termostat- jest to urządzenie, które wmontowano w tzw. duży obieg i zaczyna się otwierać przy przekroczeniu 80stC. Jeśli temperatura płynu nie osiągnie tej wartości, termostat jest zamknięty. Natomiast w mały obieg jest zamontowana nagrzewnica, która ogrzewa auto, a jest niczym innym jak wysoko wydajnym wymiennikiem ciepła, tak jak chłodnica. Przy niższych temperaturach płyn cały czas przepływa przez nagrzewnicę, w której się ochładza, nie przepływając przez właściwą chłodnicę. Makaroniarze mają klimat znacznie cieplejszy i Stilo zaprojektowali do swego klimatu.
Miałem kiedyś Ładę 2107 i tam już w instrukcji pisali, że sprawne ogrzewanie wytwarza +25stC przy zewnętrznej -25. No ale tam klimat przyznasz że jest inny Laughing .
Spróbuj może przysłonić wloty powietrza- dolny i górny. Ja to zrobiłem i jest znacznie lepiej. Mroźne powietrze przez te "grile" opływa silnik i nie pozwala mu sie nagrzać, a JTD tego żelastwa ma nie mało.
I jeszcze jedno: Oznaką walniętego termostatu jest wcześniejsze otwieranie, nawet przy całkowicie zamkniętym ogrzewaniu.
_________________
C4 Picasso
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 23:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
v-e-g-a

Debiutant



Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: STILO Dynamic 1,9JTD 115KM '02
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 16 Gru 2010, 23:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Ogrzewanie


Gborowik: Dzięki za szybka dopowiedz, tak sadziłem z waszej rozmowy ze nie ma co sie martwic. Miejmy nadziej ze wyjaśni to teraz w 100% również innym czytelnikom, którzy maja podobny problem.

Sampo0: Dzięki za linka, przyłącze sie do dyskusji

Pozdrawiam
_________________
Jazda Stilo to sama przyjemnosc Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatFreemont

58 900

2013r.

150 000 km

mazowieckie

FiatTipo

39 850

2016r.

92 700 km

wielkopolskie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatTipo

48 900

2021r.

66 000 km

mazowieckie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System