Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Croma ) Brak mocy.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Croma ) Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nicpol1

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: croma 1,9MJET 150kM 2006 ASB
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 19 Gru 2009, 22:38
Temat postu:

Brak mocy.


witam, mrozy dają się we znaki. 2 dni temu pojawił się okresowy brak mocy, szczególnie dokuczliwy przy ruszaniu (skrzynia automat 150 KM). Komputer nie pokazał żadnych błędów, więc mechanik wymienił filtr paliwa - wydawało się, że jest OK, ale znów się pojawił brak mocy. Dziś auto jeździ jak muł, - żadnego startu. jak się rozpędzi to idzie i przy redukcji biegów, z 6 czy 5 na 4 lub 3 idzie jak rakieta. Przy ruszaniu koszmar - z 1 się muli. Przegoniłem autko na trasie i nic. Po przejechaniu jakichś 100km pod domem zapaliła się kontrolka oleju (miganie - degradacja oleju) choć był wymieniany jakieś 5 tyś km temu. Możliwe, że przepływomierz jeszcze nie sprawdzałem, silnik nie kopci, może ktoś miał podobne objawy ??
Powrót do góry
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 12:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Brak mocy.


tego typu uszkodzenie wskazują na EGR , można go wymontować i wyczyścić , jak go zdiagnozować - mogę podać przez tel lub na twoją pocztę , tel 664435866 , to że olej zostal wymieniony fizycznie nie ma żadnego znaczenia dla komputer ważne jest czy przy wymianie zosta dokonany wpis w centralce wtryskowej o wymianie oleju .
Powrót do góry
skype status
nicpol1

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: croma 1,9MJET 150kM 2006 ASB
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 17:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Brak mocy.


witam, komputer nie pokazał, żadnego błędu - myślę, że ERG by wykazał, zrobiłem test z przepływomierzem powietrza, wypiąłem wtyczkę i odpaliłem, nadal muł, ale jakby trochę żwawszy - pozdrawiam, jutro jadę do mechaniora jeszcze raz na kompa, i chyba wymiana przepławki - 400 -500 w plecy.
Powrót do góry
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 19:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Brak mocy.


komputer nie wykrywa usterki niedomknięcia zaworu EGR , jest to usterka mechaniczna , wręcz uszkodzenie EGR będzie wtedy wykazywany wlaśnie przeplywomierz , wymontuj EGR dmuchnij ustami w kruciec EGR jeśli da się dmuchnąć to oznacza że jest otwarty i należy go zregenerować , czala operacja wymontowania EGR w tym modelu trwa 5 minut , owszem należy sprawdzić i przeplywomierz czy podaje prawidlowe odczyty , natomiast jak będzie uszkodzony - nie domknięty EGR to przeplywomierz będzie podawal do komputera zle dane , zajmuję się diagnostyką tych systemów i znam je jak wlasną kieszeń , nie będę się rozpisywal jak caly system dziala , ale zacznij od EGR , jak będziesz mial jakieś pytania to dzwoń na tel 664435866
Powrót do góry
skype status Wystawiono 2 piw(a)
nicpol1

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: croma 1,9MJET 150kM 2006 ASB
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 23:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Brak mocy.


sprawdziłem zawór ERG, i wyczyściłem sprayem do kominków (za poradą czarczar), mocy jak nie ma tak nie ma, wypięcie przepływomierza powietrza pomaga - więcej mocy, niestety zauważyłem dziwny dymek spod silnika, jak zdjąłem osłonę silnika (górna pokrywka), to spod silnika - jak lekko doda się gazu leci dymek, co to???? jutro jadę do mechaniora mam nadzieję, że dojadę, zapala się kontrolka - degradacja oleju = miganie kontrolki i komunikat - wymień olej. pozdrowienia dla czarczar - koleś bardzo pomocny
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 23:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
nicpol1

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: croma 1,9MJET 150kM 2006 ASB
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 21 Gru 2009, 18:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Brak mocy.


niestety rano nie dojechałem do mechanizatora, auto stanęło na skrzyżowaniu i holowanko.
Opiszę jeszcze cały przebieg zdarzeń, bo mechanik posprawdzał i się głowi, bo nie wie co się dzieje.
Piątek - słabnie szczególnie na 1, brak mocy. raz jest, raz brak mocy, komputer nie wykazał błędów, wymieniono totalnie zasyfiony filtr paliwa (w czwartek tankowałem no LUKOIL) - wyjechał z mocą, ale po drodze tracił,
Sobota - wyjazd w trasę ok 100km i całkowity brak mocy na 1, na pozostałych radził sobie, ale objaw jakby brakowało turbo, po drodze zapaliła się kontrolka oleju -miganie - degradacja oleju,
Niedziela - garaż o temp. -5 i odpięty przepływomierz powietrza (na formum poradzono, że to może być wina przepływomierze i poradzili wypiąć - przy wypiętym więcej mocy).
Poniedziałek - problem z odpalaniem - za 3 razem odpalił, na posadzce plamka gdzieś w okolicach chłodnicy (sprawdzam wyciekło trochę płynu - nie wiem skąd) i mignęła kontrolka oleju i zgasła - wyjazd do mechanika, przejechałem z 8 km zapala się kontrolka silnika - Motor kontroliren lessen- i pali się przez następne 15, potem brak mocy i warkot silnika (w kabinie poczułem chyba spaliny), i postój, nie odpalam - wzywam holowanie.
U mechanizatora na kompie błąd świec żarowych i przepływomierza powietrza, i to wszystko, posprawdzali wtryski i coś tam jeszcze i nie wiedzą co się dzieje, motor odmawia posłuszeństwa przy odpalaniu chciałby zapalić ale nie może. może ktoś coś podpowie,
Powrót do góry
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Pon 21 Gru 2009, 22:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Brak mocy.


trudno diagnozować na odleglość , masz auto z DPF może jest zatkany fitr DPF , lub problemy z zasilaniem w paliwo , mimo wszystko polecam odwiedzić aso fiata , problem polega na tym że diagnoskopy typu bosch kts nie diagnozują wszystkich usterek natomiast diagnoskop fiata exzaminer robi pelną diagnostykę i pelen odczyt parametrów , zadzwoń to pogadamy .
Powrót do góry
skype status
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Wto 22 Gru 2009, 08:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Brak mocy.


czy zostal sprawdzony zawór EGR , otwarcie zaworu może powodować objaw jak opisaleś , silnik będzie prubowal się uruchomić ale z powodu otwarcia EGR duża ilość spalin spowoduje brak tlenu do wytworzenia pelnego zaplonu , no i oczywiście będzie zgloszony bląd przeplywomierza , mam za malo danych o uszkodzeniu i o objawach żeby podać przyczynę usterki .
Powrót do góry
skype status
nicpol1

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: croma 1,9MJET 150kM 2006 ASB
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 22 Gru 2009, 10:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Brak mocy.


dzięki za radę, nie wiem na jakim komp mechanik sprawdzał auto, wg mechanika EGR jest idealny, jak sobie nie poradzą to laweta i na serwis do fiata, i święta w domciu bez wycieczki do babci, pozdrowienia i wesołych świąt
Powrót do góry
dom_jaw

Czytelnik



Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Fiat CROMA 1,9 120
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 20:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Brak mocy.


Witam, miałem coś podobnego w swoim Fiaciku

Ostatnio zmieniony przez dom_jaw dnia Czw 17 Cze 2010, 19:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
nicpol1

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: croma 1,9MJET 150kM 2006 ASB
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 03 Sty 2010, 18:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Brak mocy.


u mnie okazało się, ze zawór EGR padł, i dlatego był słaby, nie wiadomo dlaczego komp nie wykazał błędu. pojawił się za to błąd - degradacja oleju miganie przez 60 s po włączeniu silnika kontrolki oleju - błąd można usunąć tylko z komp., błąd będzie wyświetlał, się aż do wymiany oleju i wykasowaniu na komp. - tak pisze instrukcja, tak więc dom_jaw musisz na kompa się udać,
Powrót do góry
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Sro 06 Sty 2010, 14:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Brak mocy.


Kolego załóż sobie taka zaślepkę EGR - to część firmowa do silników 1,9 16v M-jet
http://www.allegro.pl/item871909991_zaslepka_egr_jtd_1_9_16v_i_2_4_20v_multijet_fiat.html
i poczytaj trochę w tym temacie:
http://fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=57555&highlight=motor+control+system
Czyszczenie samego EGR bez kolektora ssącego za przepustnicą tłumiąca nic nie daje
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
fig0

Debiutant



Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oława
Posiadane auto: Fiat, Croma, 1,9 jtd, 120KM, 2006r
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 14 Lut 2010, 23:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Brak mocy.


Witam,
Dokładnie te same objawy pojawiły się w mojej Cromce, jak tylko puściły mrozy.
Wymiana filtra paliwa- bez efeku
Próba "przedmuchania" auta w trasie- bez efektu
Wizyta w serwisie- diagnostyka wskazała na EGR- wyczyszczono i moc powróciła. Praktycznie zerowe koszty, a jaka satysfakcja Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
nicpol1

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: croma 1,9MJET 150kM 2006 ASB
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 17 Lut 2010, 18:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Brak mocy.


polecam jeszcze czyszczenie kolektora, po wymianie egr wyczyszczono kolektor - był kompletnie zapchany - spadła oczywiście listwa sterująca klapkami, teraz już ok
Powrót do góry
mnichRM

Czytelnik



Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Croma 2008 1,9 120KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Mar 2011, 22:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Brak mocy.


A gdzie kolego w Łodzi czyściłeś EGR i jakie to były koszty ??
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Croma ) Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Croma »

Opinie o samochodach Fiat Croma - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Croma ) Porady,problemy techniczne.

1) olej »

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatPanda

34 800

2016r.

65 000 km

śląskie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System