Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Croma ) Brak mocy.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Croma ) Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nicpol1

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: croma 1,9MJET 150kM 2006 ASB
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 19 Gru 2009, 22:38
Temat postu:

Brak mocy.


witam, mrozy dają się we znaki. 2 dni temu pojawił się okresowy brak mocy, szczególnie dokuczliwy przy ruszaniu (skrzynia automat 150 KM). Komputer nie pokazał żadnych błędów, więc mechanik wymienił filtr paliwa - wydawało się, że jest OK, ale znów się pojawił brak mocy. Dziś auto jeździ jak muł, - żadnego startu. jak się rozpędzi to idzie i przy redukcji biegów, z 6 czy 5 na 4 lub 3 idzie jak rakieta. Przy ruszaniu koszmar - z 1 się muli. Przegoniłem autko na trasie i nic. Po przejechaniu jakichś 100km pod domem zapaliła się kontrolka oleju (miganie - degradacja oleju) choć był wymieniany jakieś 5 tyś km temu. Możliwe, że przepływomierz jeszcze nie sprawdzałem, silnik nie kopci, może ktoś miał podobne objawy ??
Powrót do góry
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 12:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Brak mocy.


tego typu uszkodzenie wskazują na EGR , można go wymontować i wyczyścić , jak go zdiagnozować - mogę podać przez tel lub na twoją pocztę , tel 664435866 , to że olej zostal wymieniony fizycznie nie ma żadnego znaczenia dla komputer ważne jest czy przy wymianie zosta dokonany wpis w centralce wtryskowej o wymianie oleju .
Powrót do góry
skype status
nicpol1

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: croma 1,9MJET 150kM 2006 ASB
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 17:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Brak mocy.


witam, komputer nie pokazał, żadnego błędu - myślę, że ERG by wykazał, zrobiłem test z przepływomierzem powietrza, wypiąłem wtyczkę i odpaliłem, nadal muł, ale jakby trochę żwawszy - pozdrawiam, jutro jadę do mechaniora jeszcze raz na kompa, i chyba wymiana przepławki - 400 -500 w plecy.
Powrót do góry
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 19:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Brak mocy.


komputer nie wykrywa usterki niedomknięcia zaworu EGR , jest to usterka mechaniczna , wręcz uszkodzenie EGR będzie wtedy wykazywany wlaśnie przeplywomierz , wymontuj EGR dmuchnij ustami w kruciec EGR jeśli da się dmuchnąć to oznacza że jest otwarty i należy go zregenerować , czala operacja wymontowania EGR w tym modelu trwa 5 minut , owszem należy sprawdzić i przeplywomierz czy podaje prawidlowe odczyty , natomiast jak będzie uszkodzony - nie domknięty EGR to przeplywomierz będzie podawal do komputera zle dane , zajmuję się diagnostyką tych systemów i znam je jak wlasną kieszeń , nie będę się rozpisywal jak caly system dziala , ale zacznij od EGR , jak będziesz mial jakieś pytania to dzwoń na tel 664435866
Powrót do góry
skype status Wystawiono 2 piw(a)
nicpol1

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: croma 1,9MJET 150kM 2006 ASB
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 23:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Brak mocy.


sprawdziłem zawór ERG, i wyczyściłem sprayem do kominków (za poradą czarczar), mocy jak nie ma tak nie ma, wypięcie przepływomierza powietrza pomaga - więcej mocy, niestety zauważyłem dziwny dymek spod silnika, jak zdjąłem osłonę silnika (górna pokrywka), to spod silnika - jak lekko doda się gazu leci dymek, co to???? jutro jadę do mechaniora mam nadzieję, że dojadę, zapala się kontrolka - degradacja oleju = miganie kontrolki i komunikat - wymień olej. pozdrowienia dla czarczar - koleś bardzo pomocny
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 20 Gru 2009, 23:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
nicpol1

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: croma 1,9MJET 150kM 2006 ASB
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 21 Gru 2009, 18:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Brak mocy.


niestety rano nie dojechałem do mechanizatora, auto stanęło na skrzyżowaniu i holowanko.
Opiszę jeszcze cały przebieg zdarzeń, bo mechanik posprawdzał i się głowi, bo nie wie co się dzieje.
Piątek - słabnie szczególnie na 1, brak mocy. raz jest, raz brak mocy, komputer nie wykazał błędów, wymieniono totalnie zasyfiony filtr paliwa (w czwartek tankowałem no LUKOIL) - wyjechał z mocą, ale po drodze tracił,
Sobota - wyjazd w trasę ok 100km i całkowity brak mocy na 1, na pozostałych radził sobie, ale objaw jakby brakowało turbo, po drodze zapaliła się kontrolka oleju -miganie - degradacja oleju,
Niedziela - garaż o temp. -5 i odpięty przepływomierz powietrza (na formum poradzono, że to może być wina przepływomierze i poradzili wypiąć - przy wypiętym więcej mocy).
Poniedziałek - problem z odpalaniem - za 3 razem odpalił, na posadzce plamka gdzieś w okolicach chłodnicy (sprawdzam wyciekło trochę płynu - nie wiem skąd) i mignęła kontrolka oleju i zgasła - wyjazd do mechanika, przejechałem z 8 km zapala się kontrolka silnika - Motor kontroliren lessen- i pali się przez następne 15, potem brak mocy i warkot silnika (w kabinie poczułem chyba spaliny), i postój, nie odpalam - wzywam holowanie.
U mechanizatora na kompie błąd świec żarowych i przepływomierza powietrza, i to wszystko, posprawdzali wtryski i coś tam jeszcze i nie wiedzą co się dzieje, motor odmawia posłuszeństwa przy odpalaniu chciałby zapalić ale nie może. może ktoś coś podpowie,
Powrót do góry
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Pon 21 Gru 2009, 22:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Brak mocy.


trudno diagnozować na odleglość , masz auto z DPF może jest zatkany fitr DPF , lub problemy z zasilaniem w paliwo , mimo wszystko polecam odwiedzić aso fiata , problem polega na tym że diagnoskopy typu bosch kts nie diagnozują wszystkich usterek natomiast diagnoskop fiata exzaminer robi pelną diagnostykę i pelen odczyt parametrów , zadzwoń to pogadamy .
Powrót do góry
skype status
czarczar

Auto Maniak



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn

Piwa: 32/1
Wysłany: Wto 22 Gru 2009, 08:19
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Brak mocy.


czy zostal sprawdzony zawór EGR , otwarcie zaworu może powodować objaw jak opisaleś , silnik będzie prubowal się uruchomić ale z powodu otwarcia EGR duża ilość spalin spowoduje brak tlenu do wytworzenia pelnego zaplonu , no i oczywiście będzie zgloszony bląd przeplywomierza , mam za malo danych o uszkodzeniu i o objawach żeby podać przyczynę usterki .
Powrót do góry
skype status
nicpol1

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: croma 1,9MJET 150kM 2006 ASB
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 22 Gru 2009, 10:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Brak mocy.


dzięki za radę, nie wiem na jakim komp mechanik sprawdzał auto, wg mechanika EGR jest idealny, jak sobie nie poradzą to laweta i na serwis do fiata, i święta w domciu bez wycieczki do babci, pozdrowienia i wesołych świąt
Powrót do góry
dom_jaw

Czytelnik



Dołączył: 31 Gru 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Fiat CROMA 1,9 120
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 20:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Brak mocy.


Witam, miałem coś podobnego w swoim Fiaciku

Ostatnio zmieniony przez dom_jaw dnia Czw 17 Cze 2010, 19:44, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
nicpol1

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: croma 1,9MJET 150kM 2006 ASB
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 03 Sty 2010, 18:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Brak mocy.


u mnie okazało się, ze zawór EGR padł, i dlatego był słaby, nie wiadomo dlaczego komp nie wykazał błędu. pojawił się za to błąd - degradacja oleju miganie przez 60 s po włączeniu silnika kontrolki oleju - błąd można usunąć tylko z komp., błąd będzie wyświetlał, się aż do wymiany oleju i wykasowaniu na komp. - tak pisze instrukcja, tak więc dom_jaw musisz na kompa się udać,
Powrót do góry
Maciek-156
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1573
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Giulietta 1,4TB Mair 170KM 2010
Piwa: 52/0
Wysłany: Sro 06 Sty 2010, 14:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Brak mocy.


Kolego załóż sobie taka zaślepkę EGR - to część firmowa do silników 1,9 16v M-jet
http://www.allegro.pl/item871909991_zaslepka_egr_jtd_1_9_16v_i_2_4_20v_multijet_fiat.html
i poczytaj trochę w tym temacie:
http://fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=57555&highlight=motor+control+system
Czyszczenie samego EGR bez kolektora ssącego za przepustnicą tłumiąca nic nie daje
_________________
Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
AR156 1.6TS 2000


Uploaded with ImageShack.us
Powrót do góry
fig0

Debiutant



Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oława
Posiadane auto: Fiat, Croma, 1,9 jtd, 120KM, 2006r
Piwa: 1/2
Wysłany: Nie 14 Lut 2010, 23:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Brak mocy.


Witam,
Dokładnie te same objawy pojawiły się w mojej Cromce, jak tylko puściły mrozy.
Wymiana filtra paliwa- bez efeku
Próba "przedmuchania" auta w trasie- bez efektu
Wizyta w serwisie- diagnostyka wskazała na EGR- wyczyszczono i moc powróciła. Praktycznie zerowe koszty, a jaka satysfakcja Smile

Pozdrawiam
Powrót do góry
nicpol1

Debiutant



Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódź
Posiadane auto: croma 1,9MJET 150kM 2006 ASB
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 17 Lut 2010, 18:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Brak mocy.


polecam jeszcze czyszczenie kolektora, po wymianie egr wyczyszczono kolektor - był kompletnie zapchany - spadła oczywiście listwa sterująca klapkami, teraz już ok
Powrót do góry
mnichRM

Czytelnik



Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Croma 2008 1,9 120KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Mar 2011, 22:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Croma ) Brak mocy.


A gdzie kolego w Łodzi czyściłeś EGR i jakie to były koszty ??
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Croma ) Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Croma »

Opinie o samochodach Fiat Croma - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Croma ) Porady,problemy techniczne.

1) olej »

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatTipo

41 900

2018r.

56 000 km

mazowieckie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatTipo

53 900

2020r.

75 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System