Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) Siena 1,2 1999r,wersja EL,moja ocena od nowości



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sebekSiena99

Czytelnik



Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Górny Śląsk

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Wrz 2007, 13:57
Temat postu:

Siena 1,2 1999r,wersja EL,moja ocena od nowości


Witam wszystkich uczestników forum. Jestem użytkownikiem Fiata Sieny z roku 1999,silnik 1200,wersja EL. Samochód zakupiony w salonie firmowym w Zabrzu,gdzie jak pamiętam spotkałem sie z życzliwą obsługą i fachowością. To był mój drugi nowy samochód, wcześniej miałem Tico. Zakup Sieny, w sumie dość dużego auta w porównaniu do Tico, bardzo mnie cieszył. Duży bagażnik, w środku miejsca sporo, poduszka powietrzna dająca poczucie bezpieczeństwa. Wkrótce po zakupie miałem awarie alternatora, zaledwie w 2 tygodnie po wyjeżdzie z salonu. Problem usunięty na gwarancji. Potem eksploatacja Sieny przebiegała spokojnie, nie robiłem wiele kilometrów, głównie ruch miejski, wyjazdy kilku kilometrowe ale czasem trasy ok. 200km. Do dziś przejechałem swoją Sieną 66 tys.km i po kilku latach eksploatacji pojawiły się drobne problemy. Trzeszczące plastiki w środku, popsuta osłonka od słońca po stronie kierowcy, awaria zamka po stronie kierowcy (prawdopodobnie poszła sprężyna i trzeba rozbierać tapicerkę),awaria lamy oświetlenia wnętrza samochodu, dość głośne zawiasy otwierania drzwi przednich i nawet smarowanie nie wiele pomaga. To drobne ale nieco uciążliwe usterki a poważniejsza to koncówka tłumika dochodząca bezpośrednio do silnika, chodzi o tą metalową część pod maską za którą zapłaciłem aż 300zł. Spory wydatek i na szczęście jedyny tak poważny w mojej Sienie.
Po 8 latach eksploatacji samochód uważam za dość dobry. Nie zdarzyło się utknąć na trasie, drobne usterki są do usunięcia, a ceny wymian oleju i filtrów na normalnym poziomie. Zakup auta w 1999r. był cenowo w miarę przyzwoity. Spadek wartości dość duży. Uważam, że Siena to fajne auto, ma troche niedoróbek typowo fiatowskich ale usterek nie więcej niż inne marki. Myślę, że Fiat nie jest złą marką a Siena w miare dobrym samochodem do miasta i na trasy i zużycie paliwa całkiem przyzwoite.
Jako użytkownik Sieny oceniam to auto na ocenę dobrą, może z małym minusem.
Powrót do góry
mico21

Czytelnik



Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Kwi 2008, 19:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Siena 1,2 1999r,wersja EL,moja ocena od nowości


też mam rok 99 i tą wersję pamiętam, że po 2 tygodniach miałem to samo z alternatorem. Pewnie ta sam partia................
Ale wymieniali od ręki.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

Fiat500

49 900

2017r.

81 830 km

kujawsko-pomorskie

FiatIdea

7 500

2004r.

188 000 km

mazowieckie

FiatTipo

78 500

2022r.

6 100 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System