Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Palio & Fiat Siena ) Sienka i wlew oleju do skrzyni biegow.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Raki

Czytelnik



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Wrz 2007, 14:47
Temat postu:

Sienka i wlew oleju do skrzyni biegow.


Witam jestem sczesliwym posiadaczem Fiata Sieny 1.2 2000 rocznik z przebiegiem 320 tys. km, ktory to samochod odziedziczylem po rodzince ;] Swego czasu z samochodu podczas przyspieszania jak i zwolnienia nogi z gazu wydobywal sie dziwny klekoczacy dzwiek ala diesel. Po jakims czasie, gdy dzwiek sie nasilal wybralem sie do mechanika. Po krotkim przegladzie stwierdzil, ze powodem tego dziwnego dziwieku jest zbyt mala ilosc oleju w skrzyni biegu. Weszlo cos kolo 1L oleju. Samochod zaczal pracowac ciszej, jednak ten charakterystyczny klekot nieco cichszy, jednak pozostal. Wydaje mi sie, ze skrzynia biegow troche sie przytara ( jesli jest to mozliwe, troche laik ze mnie jesli chodzi o mechanike ;p). Ostatni klepot sie znowu nasilil i tutaj pojawia sie moje pytanie: Gdzie jest umiejscowiony wlew oleju do skrzyni biegow? U mechanike zapomnialem o to spytac, myslac, ze wiecej mi sie to pewnie juz nie przytrafi. Z gory dziekuje za pomoc.
Powrót do góry
czesiu77

Debiutant



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 27


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Wrz 2007, 21:23
Temat postu:

SIENKA skrzynka


Moim zadniem jest to problem bardziej złożony mianowicie w skrzyni tej moze wysiadac mechanizm różnicowy wynika to właśnie z takiego terkotania przy zmianie obciązenia na tym elemencie czyli przyspieszaniu8 i zwalnianiu proponuje odwiedzic dobrego mechanika od fiatów
Powrót do góry
Raki

Czytelnik



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Wrz 2007, 22:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Sienka i wlew oleju do skrzyni biegow.


Hmm. A wiesz mniej wiecej ile taka naprawa u mechanika, moze kosztowac? Poza tym, czy ta usterka wymaga natychmiastowej interwencji, bo w sumie zbliza mi sie wyjad na dluzsza trase. No niestety, widac nadmierne tarcie z powodu niedoboru oleju zrobilo swoje Sad Jednak ponawiam pytanie, w ktorym miejscu znajduje sie ten kochany wlew oleju do skrzyni? ;]
Powrót do góry
czesiu77

Debiutant



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 27


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Wrz 2007, 23:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Sienka i wlew oleju do skrzyni biegow.


Niestety ta naprawa ni8e jest taka prosta częściej opłaci się kupić nową lub urzywaną skrzynie jesli sie tak upierasz to wlew oleju do skrzyni biegów jest na jej części przedniej obudowy w okolicvach czujnika biegu wstecznego [potrzebujesz do tego klucz imbus 10 mm
Powrót do góry
czesiu77

Debiutant



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 27


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Wrz 2007, 23:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Sienka i wlew oleju do skrzyni biegow.


ta naprawa moim zdaniem wyklucza dalsze podruze poniewasz moze przyjsc natychmiastowo albo czekac jakis czas
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 26 Wrz 2007, 23:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Łepek

Dyskutant



Dołączył: 03 Sie 2006
Posty: 96
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Fiat Siena 1.2 75 KM HL 99'
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Wrz 2007, 16:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Sienka i wlew oleju do skrzyni biegow.


Wg mnie to jest łożysko w skrzyni.. miałem to samo.. wymieniłem i jest dobrze.. Smile

Powiedz mi tylko jak teraz zachowuje się silnik z takim przebiegiem 320 tys. km. bierze olej.. coś wymieniałeś..?

Pozdrawiam
_________________
Siena 1.2 75 KM HL 99'
Powrót do góry
Raki

Czytelnik



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Wrz 2007, 12:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Sienka i wlew oleju do skrzyni biegow.


Wlasnie jestem po trasie. Przejechalem okolo 350km. Na szczescie nic sie nie dzialo z samochodem ;] Skrzynia biegow nadal trzeszczy, jednak da sie jechac i przy wyzszych obrotach silnika nie jest to tak uciazliwe. Jednak do mechanika w tym tygodniu sie wybiore.
Co do samego stanu samochodu. W sumie przejechalem nim przez 1,5 roku okolo 35tys. km. Z tego co wiem samochod mial wczesniej 2 niewielkie stluczki i zadnych problem z nim nie bylo, jednie standartowa wymiana elementow eksploatacyjnych. Natomiast na tych wakacjach musialem wymienic mise olejowa, gdyz w jednym miejscu przerdzewiala na wylot ( z robocizna okolo 400zl). Po tej wymianie grama oleju nawet mi nie wypil. Z pozostalych napraw to jedynie wymiana bezpiecznika od alarmu ( taka mala sprawa, ale jakze [cenzura] ;p ) oraz wymiana dolnego swoznia wahacza w lewym przednim kole. Jednak jak tak patrze, to szykuje mi sie robota ze skrzynia biegow i za jakis czas przydaloby sie wymienic sprzeglo, bo troche slabo juz trzyma. Poza tym, samochod dziala dobrze ;p
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Palio & Fiat Siena ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatBravo

19 900

2011r.

185 000 km

kujawsko-pomorskie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System