Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) zaniżanie lub zawyżanie poziomu paliwa na tarczy zegarów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kwapaa

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: brava1.6 103km 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Lip 2009, 18:38
Temat postu:

zaniżanie lub zawyżanie poziomu paliwa na tarczy zegarów


witam. nie chcąc tu rozpisywać się zbytnio przejdę do sedna! otóż przestały u mnie działać zegary <wszystkie, prędkościomierz obrotomierz temp. silnika wyświetlacz i poziom paliwa> . wiec zamówiłem na allegro używkę pochodzącą z bravo 1.8gt, a moje auto to brava 1.6 103km. na pierwszy rzut oka zegary wyglądały identycznie, tj. max prędkość 220km/h, obroty 8000 , cyfrowy wyświetlacz no i oczywiste temp silnika i poziom paliwa. jednak rzuciłem teraz okiem na książkę Zembrowicza i wyczytałem że w owym bravo 1.8gt bak ma 60litrów pojemności, a w moim jest ich chyba 50. więc pytanie jest takie jak będzie się wskaźnik zachowywać? np. czy jak będę mieć np 5litrów w baku to czy zegar nie będzie tego traktować np jako 15litrów, bo w 1.8 jest 10litrów więcej, lub jakieś inne wariacje. dziękuje za wszystkie odpowiedzi i sugestie. pozdrawiam!
Powrót do góry
Thalion

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 401
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrow Wielkopolski
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.5
Piwa: 10/7
Wysłany: Wto 07 Lip 2009, 19:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) zaniżanie lub zawyżanie poziomu paliwa na tarczy zegarów


wydaje mi sie ze poprostu nigdy nie bedzie ci pokazywac maxa paliwa ale to tylko przypuszczenie pewnosci nie mam Wink
Powrót do góry
GoLL@B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 383
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działoszyn / Wrocław
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 TD 100 1998 rok
Piwa: 16/3
Wysłany: Wto 07 Lip 2009, 20:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) zaniżanie lub zawyżanie poziomu paliwa na tarczy zegarów


Ponieważ przestały działać wszystkie jest małe prawdopodobieństwo, że zepsuły się silniczki. Jak rozbierzesz zegary to jest tam prosta operacja i można wyciągnąć całą plastikową plexę wraz z silniczkami paliwa i prędkościomierza i po prostu przełożyć. Wtedy będzie to pewniejsze, aczkolwiek najpierw zrobiłbym to tak, że nalałbym do pełna, sprawdził, czy wskaźnik pokaże max. Jeśli tak to jeździsz np. do połowy wskazania wskaźnika lejesz do pełna i sprawdzasz, czy faktycznie mniej więcej połowa paliwa się wlała, czyli w Twoim wypadku 25l.
_________________
Dzięki za wszelką pomoc.
Powrót do góry
gadu-gadu
kwapaa

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: brava1.6 103km 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Lip 2009, 20:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) zaniżanie lub zawyżanie poziomu paliwa na tarczy zegarów


dzięki za odpowiedzi! i tu sie sprawdza "mądry Polak po szkodzie"... mogłem najpierw poczytać jaki bak ma 1.8gt... były też co prawda takie same jak mi trzeba z tego samego silnika 1.6, nawet tanie bo mniej więcej 40-50zł, ale wszystko to z anglików więc prędkość w milach... a z tym tankowaniem w okolicach połowy baku to też nie bardzo bo jak wleje np 27litrów to nie wiadomo co myśleć hehe. myślę że jak zatankuje do pełna i wskazówka będzie na full to że okej jest. pozdrawiam!!!
Powrót do góry
orzeszek1916

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 104
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,2 16V - 2000 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Lip 2009, 21:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) zaniżanie lub zawyżanie poziomu paliwa na tarczy zegarów


Kolego a sprawdzałes bezpiecznik? Jak sie go wyjmie lub sie spali to zegary nie działaja. Nie wiem jak jest z bravkami przed liftem ale ja ma po lifcie ( po roczniku twierdze, że Ty też masz po) i tak się właśnie dzieje.
_________________
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 07 Lip 2009, 21:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
GoLL@B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 383
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działoszyn / Wrocław
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 TD 100 1998 rok
Piwa: 16/3
Wysłany: Sro 08 Lip 2009, 00:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) zaniżanie lub zawyżanie poziomu paliwa na tarczy zegarów


Ale wraz z licznikiem nie działa oświetlenie wnętrza ani bagażnika ani schowka (jak ktoś ma), stąd łatwo jest stwierdzić, czy to bezpiecznik, ale może kolega akurat nie zauważył Smile
_________________
Dzięki za wszelką pomoc.
Powrót do góry
gadu-gadu
kwapaa

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: brava1.6 103km 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Lip 2009, 11:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) zaniżanie lub zawyżanie poziomu paliwa na tarczy zegarów


o to chodzi że nie działają te 4wskaźniki i wyświetlacz, ale samo podświetlenie wskaźników działa i działają diody wskazujące kierunki, światła, ręcznego itp. tylko nie ruszają się same wskazówki... grunt że już zamówiłem używkę! pozdrawiam!
Powrót do góry
kigun

Czytelnik



Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): gdynia
Posiadane auto: fiat brava
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Lip 2009, 21:13
Temat postu:

chyba wiem w czym jest problem


mam bravke z 99 roku, 1.6 16V benzyna. powiem ci że raz na jakiś czas (rok) mam problem z wszystkimi wskaźnikami. po prostu nie reagują. wystarczy na moment odłączyć jeden przewód z akumulatora - minus, i wszystko wróci do normy, sprawdź może i tobie pomoże, taki przypadek jak ja miało kilka innych fiatów z tego rocznika, może to jakiś feler. tak czy inaczej problem powinien się rozwiązać bez zakupu nowych zegarów. poinformuj jak się sprawa zakończyła
Powrót do góry
GoLL@B

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 383
Skąd jesteś (miejscowość / region): Działoszyn / Wrocław
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 TD 100 1998 rok
Piwa: 16/3
Wysłany: Sro 08 Lip 2009, 23:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) zaniżanie lub zawyżanie poziomu paliwa na tarczy zegarów


kwapaa napisał:
o to chodzi że nie działają te 4wskaźniki i wyświetlacz, ale samo podświetlenie wskaźników działa i działają diody wskazujące kierunki, światła, ręcznego itp. tylko nie ruszają się same wskazówki... grunt że już zamówiłem używkę! pozdrawiam!


Bo podświetlenie zegarówi diody wskazujące są na innym bezpieczniku Smile A podświetlenie w środku i bagażniku Ci działa albo w schowku , jeśli masz (to jest na tym samym), może faktycznie padł Ci bezpiecznik?
_________________
Dzięki za wszelką pomoc.
Powrót do góry
gadu-gadu
kwapaa

Debiutant



Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: brava1.6 103km 99r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Lip 2009, 07:33
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) zaniżanie lub zawyżanie poziomu paliwa na tarczy zegarów


wszystko działa jak należy, z niczym takim problemu nie mam, tylko te zegary zawiodły. ale przyszła do mnie już używka z allegro i zegary działają aż miło. więc to coś w środku się sp...
Powrót do góry
wald0

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 233
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radzymin
Posiadane auto: Fiat Brava EL 1.6 16v 1998
Piwa: 8/4
Wysłany: Pią 10 Lip 2009, 10:42
Temat postu:

Re: zaniżanie lub zawyżanie poziomu paliwa na tarczy zegarów


kwapaa napisał:
wyczytałem że w owym bravo 1.8gt bak ma 60litrów pojemności, a w moim jest ich chyba 50. więc pytanie jest takie jak będzie się wskaźnik zachowywać?


Wg mnie będzie zachowywać się prawidłowo.
Pojemność baku nie ma znaczenia, przecież wskaźnik na konsoli nie reaguje na fizyczną ilość paliwa w baku, lecz na rezystancję jaką daje czujnik zamontowany w baku. Nie sądzę, aby FIAT miał różne wartości tej rezystancji ( 1/4, 1/2, 3/4 itp baku) w zależności od modelu auta, zwłaszcza w dwóch odmianach tego samego tak naprawdę modelu, z taką samą konsolą (po co mieliby różnicować wskaźnik konsoli? koszta!).
Dodatkowo założę się, że także czujnik/pływak umieszczony w 60-litrowym baku Bravo jest identyczny z tym w 50-litrowym baku Bravy. Przecież on nie mierzy ilości paliwa szklankami, tylko jego poziom.
Jeszcze dodatkowo, różnica 50/60 litrów to niewiele dla bardzo nieprecyzyjnego wskaźnika jakim jest wskaźnik poziomu paliwa. Ale tak jak pisałem wyżej, na 99% będzie wszystko grało jak trzeba.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Wnętrze nadwozia-klimatyzacja-konsola-nawiew


FiatPanda

8 900

2011r.

219 000 km

pomorskie

Fiat500L

36 000

2013r.

68 385 km

pomorskie

FiatCroma

8 990

2007r.

199 430 km

pomorskie

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System