Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) nowy kluczyk (scyzoryk) do fiata brava-kodowanie immo


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
domio34

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): SWIĘTOKRZYSKIE
Posiadane auto: FIAT BRAVA SX 1,4 1998
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 03 Sty 2010, 16:23
Temat postu:

nowy kluczyk (scyzoryk) do fiata brava-kodowanie immo


Witam,

ponieważ nie udało mi się znaleźć nic podobnego , piszę i liczę na pomoc Smile

więc tak: mam fiata brava sx 1,4 z 1998r. mam jeden kluczyk.
chciałabym teraz dokupić sobie na allegro moduł do sterowania centralnym zamkiem z kluczykiem typu scyzoryk. i teraz pytanie: czy będzie możliwe używanie tego kluczyka jeśli nie mam żadnego kodu do immo?
czy może ktoś robił coś takiego?i jakie koszty sa związane z całym tym programowanie immo, do moduł kupie za 60zł +grot jakieś 50zł.

pozdrawiam
domi
Powrót do góry
ravauek211

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 186/4
Wysłany: Nie 03 Sty 2010, 17:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) nowy kluczyk (scyzoryk) do fiata brava-kodowanie immo


tylko ze scyzoryki z allegro nie mają immo w środku więc nic z tego chyba nie wyjdzie, kluczyk po nr vin dokupisz w aso. ewentualnie w zakładach sie specjalizujących w takich kluczach
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
domio34

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): SWIĘTOKRZYSKIE
Posiadane auto: FIAT BRAVA SX 1,4 1998
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 03 Sty 2010, 17:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) nowy kluczyk (scyzoryk) do fiata brava-kodowanie immo


to znaczy że najpierw muszę gdzieś dorobić kluczyk z immo, w jakimś zakładzie (cztałam o takich na necie)albo aso i dopiero robic centralny z pilota?
Powrót do góry
domio34

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): SWIĘTOKRZYSKIE
Posiadane auto: FIAT BRAVA SX 1,4 1998
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 03 Sty 2010, 18:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) nowy kluczyk (scyzoryk) do fiata brava-kodowanie immo


problem w tym że mam tylko jeden kluczyk niebieski i w najlepszym stanie to on nie jest Sad znalazłam jedna taką firmę co zajmuje sie dorabianiem kluczy i za klucz zwykły z immo chcą ok100zł ale jechać 300km to chyba nie specjalnie sie opłaca
Powrót do góry
domio34

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): SWIĘTOKRZYSKIE
Posiadane auto: FIAT BRAVA SX 1,4 1998
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 03 Sty 2010, 18:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) nowy kluczyk (scyzoryk) do fiata brava-kodowanie immo


a można całkiem odłączyć immo?to znaczy ze wtedy dorabiam tylko zwykły kluczyk i jest cacy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 03 Sty 2010, 18:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
niuniek24w

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 147
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: Fiat Brava 1,9D
Piwa: 12/0
Wysłany: Nie 03 Sty 2010, 18:43
Temat postu:

Kluczyk


Na necie jest manual jak przełożyć pestkę immo do pilota typu scyzoryk.Wtedy wystarczy tylko grot dorobić i wszystko działa.
_________________
Rzeczy niemożliwe robię "od ręki", na cuda potrzebuję 7 dni
Powrót do góry
domio34

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): SWIĘTOKRZYSKIE
Posiadane auto: FIAT BRAVA SX 1,4 1998
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 03 Sty 2010, 19:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) nowy kluczyk (scyzoryk) do fiata brava-kodowanie immo


bardzo dziękuję Koledzy Smile
spróbuję najpierw dorobić klucz, zapytam jutro czy da się to zrobić, a później reszta Smile

pozdrawiam
Aga Smile
Powrót do góry
adasienko

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Brava 1,2 16V HSX + LPG, Marea Weekend 1.9JTD HSX 2000 rok, obecnie Fiat Stilo kombi Dynamic 1.6 16V+lpg 2003r i Ford Fiesta 1.3 benz 2000r.
Piwa: 9/0
Wysłany: Nie 03 Sty 2010, 20:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) nowy kluczyk (scyzoryk) do fiata brava-kodowanie immo


Hejka,

zorientujecie się dokładnie czy wystarczy przełożyć tylko pestkę z kluczyka, bo są też wersje z kodowanym scyzorem w fabrycznym kluczyku i wtedy samo przełożenie pestki nic nie daje a jedynie zakup oryginału w ASO bo pestka sama nie wystarczy bez kodu ze scyzoryka-grot kluczyka mam tu na myśli.

Z tego co pamiętam na grocie tuż przy puszce od kluczyka gdzie schowana jest pestka jest nabity taki trójkącik z kółkiem czy coś takiego i jeśli jest jeszcze wybita cyfra "2" to wtedy jedynie ratunek...ASO i wydatek sporej kasy - w 2008 roku to było 500zł za kluczyk do Alfa Romeo 156- gra uważam kompletnie nie warta poświęcenia takiej kwoty.

Polecam zakup jakiegokolwiek modułu z pilotem do centralnego zamka myślę że w 120-170zł się zamyka całkowity koszt wraz z montażem a immo jak SIWY45 radzi odpiąć i mieć w nosie bo jak zechce ktoś zwinąć bravkę to z immo sobie poradzi w kilka chwil a nam to może przysporzyć sporo kłopotów jak się spierniczy.

Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
domio34

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): SWIĘTOKRZYSKIE
Posiadane auto: FIAT BRAVA SX 1,4 1998
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 03 Sty 2010, 20:27
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) nowy kluczyk (scyzoryk) do fiata brava-kodowanie immo


na kluczyku jest takie kółeczko nie dokończone a pod spodem trójkącik, żadnej cyfry nie ma.
Powrót do góry
adasienko

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Brava 1,2 16V HSX + LPG, Marea Weekend 1.9JTD HSX 2000 rok, obecnie Fiat Stilo kombi Dynamic 1.6 16V+lpg 2003r i Ford Fiesta 1.3 benz 2000r.
Piwa: 9/0
Wysłany: Nie 03 Sty 2010, 20:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) nowy kluczyk (scyzoryk) do fiata brava-kodowanie immo


To może coś z tego wyjść - podjechać trzeba do rozsądnego elektryka żeby przymocował puszkę z kluczyka gdzieś pod deską rozdzielczą samochodu i wtedy spróbować odpalić auto zwykłym kluczykiem - może być dorobiony bez pestki immo jako zapasowy wzór zarysu klucza na wypadek zagubienia oryginału czy zatrzaśnięcia w samochodzie (nie przejmuj się że Twój jest wyślizgany - z tego się da dorobić nowy kluczyk) jeśli odpali to można śmiało sobie kupić moduł ze scyzorem i cieszyć się z takiego wynalazku.

Niestety w mojej bravce jest rozwiązanie z kodem w grocie oprócz samej pestki i jestem skazany na jedynie zakup kiedyś tam modułu z pilotem w breloku...

Powodzenia.
Powrót do góry
gadu-gadu
domio34

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): SWIĘTOKRZYSKIE
Posiadane auto: FIAT BRAVA SX 1,4 1998
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 03 Sty 2010, 21:06
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) nowy kluczyk (scyzoryk) do fiata brava-kodowanie immo


jutro spróbuję dorobić zwykły klucz.
wiem że trochę męczę Smile ale ciekawość silniejsza Smile i chciałabym dobrze zrozumieć zanim pojadę do elektryka, bo jak pan zobaczy taka kobietkę jak ja to powie że pewnie nic nie wiem itp...

więc gdzieś tam pod spotem musi zamontować tylko powiedzmy trzon kluczyka, a grot można "odjąć"? i czy już sam immo musi być w jakimś konkretnym miejscu czy po prostu "gdzieś" schowany??
Powrót do góry
adasienko

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 134
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: Brava 1,2 16V HSX + LPG, Marea Weekend 1.9JTD HSX 2000 rok, obecnie Fiat Stilo kombi Dynamic 1.6 16V+lpg 2003r i Ford Fiesta 1.3 benz 2000r.
Piwa: 9/0
Wysłany: Pon 04 Sty 2010, 00:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) nowy kluczyk (scyzoryk) do fiata brava-kodowanie immo


Najprościej jest tak:
1.Dorobić zwykły kluczyk
2.Schować gdzieś w okolicy kierownicy oryginalny kluczyk i przykleić go na przykład taśmą malarską czy jakąkolwiek żeby nie spadł - na razie tak tymczasowo dla sprawdzenia tego pomysłu.
3. Spróbować odpalić samochód dorobionym kluczykiem - takim zwykłym bez żadnych immo za jkaieś 15-20zl. Jeśli po przekręceniu tego dorobionego kluczyka nie zgaśnie kontrolka CODE na tablicy licznika to auto nie powinno odpalić ale można spróbować tak dla pewności, wówczas jeśli nie odpali to pomysł okazał się do kitu i należy całkowicie odłączyć immobileizer rezygnując z niego = wizyta u elektryka.

Powodzenia
Powrót do góry
gadu-gadu
wald0

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 233
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radzymin
Posiadane auto: Fiat Brava EL 1.6 16v 1998
Piwa: 8/4
Wysłany: Wto 05 Sty 2010, 13:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) nowy kluczyk (scyzoryk) do fiata brava-kodowanie immo


Dorobienie kluczyka z immo na podstawie niebieskiego kluczyka to koszt około 100 zł w nieautoryzowanym punkcie. Nie sądze żebyś taki punkt miał aż w odległości 300km.
Dorobienie kluczyka bez immo (zwykłego płaskiego) do fiata to koszt 15 zł.
Czemu taka różnica? Kluczyk z immo posiada ten - chyba tak sie to nazywa - transponder, płaci się za to oraz za "konow-kow" - bo dorabianie grotu to taka samam robota. Transponder z kluczyka dorabianego da się wyjmowac, z fabrycznego trzeba wydłubać - musiałbys to potem przelozyc do srodka pilota scyzoryka (miejsce tam jest)

Piloty ze scyzorykiem te uniwersalne mają ponoć groty fatalnej jakości - slyszalem to z wielu źródeł - dlatego lepiej dorobić kluczyk z transponderem i przystosować jego grot do scyzoryka oraz przelozyc transponder.

Byc moze da sie ugadac "dorabiacza" zeby dorobil kluczyk za 15 zl i dal sam transponder tak, zeby wyszlo to taniej niz 100zl - tylko nie wiem na ile to realne bo ciezko powiedziec co stanowi cene 100zl - ile to koszt niebieskiej surówki, ile koszt traspondera a ile to "know-how".

Jeszcze ogólna uwaga - pilot scyzorykowy kupilem dla siebie do Bravy - drugi raz bym tego nie zrobil, jest duzy i brzydki. Dlatego dokupilem zwykly malutki i ladny pilocik i doprogramowalem do centralki. Mam wiec niebieski kluczyk z pilotem na lancuszku, jest ladniej i zajmuje w sumie mniej miejsca niz ten caly scyzoryk i wklada sie do stacyjki wygodniej.
Powrót do góry
domio34

Debiutant



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): SWIĘTOKRZYSKIE
Posiadane auto: FIAT BRAVA SX 1,4 1998
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 05 Sty 2010, 17:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) nowy kluczyk (scyzoryk) do fiata brava-kodowanie immo


Czemu taka różnica? Kluczyk z immo posiada ten - chyba tak sie to nazywa - transponder, płaci się za to oraz za "konow-kow" - bo dorabianie grotu to taka samam robota. Transponder z kluczyka dorabianego da się wyjmowac, z fabrycznego trzeba wydłubać - musiałbys to potem przelozyc do srodka pilota scyzoryka (miejsce tam jest)


oki, załuzmy że tak zrobie, i co dalej z immo??przecież trzeba jakoś zakodować ten nowy kluczyk tz ten transponder
Powrót do góry
wald0

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 233
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radzymin
Posiadane auto: Fiat Brava EL 1.6 16v 1998
Piwa: 8/4
Wysłany: Wto 05 Sty 2010, 18:12
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) nowy kluczyk (scyzoryk) do fiata brava-kodowanie immo


domio34 napisał:
oki, załuzmy że tak zrobie, i co dalej z immo??przecież trzeba jakoś zakodować ten nowy kluczyk tz ten transponder


Nie trzeba.
Jak dorabiałem kluczyk krok po kroku:

1) udałem się do punktu dorabiania kluczy, dość znanego w okolicy
2) - dzień dobry ile kosztuje dorobienie kluczyka do fiata z immobilizerem?
3) - dzień dobry 100zł, poproszę kluczyk
4) facet przyłożył mój niebieski kluczyk do jakiegoś urządzenia za ladą, coś tam odczytał i zamamrotał "dwadzieścia siedem"
5) z zasobnika wziął transponder, włożył go do główki surowego klucza która do niego pasowała, skopiował grzebień grotu skrawarką, zainkasował 100zł i powiedział, że to wszystko - całość trwała 3 minuty
6) po wejściu do auta odpaliłem bez problemu nowym kluczykiem tak samo jak starym
7) dla testu wyjąłem transponder z dorobionego kluczyka i auto nie odpalało, kontrolka-kluczyk nie gasła
Cool na co dzień używam tego dorobionego kluczyka już drugi rok i działa. Stary kluczyk leży w szafie, oczywiście jest również sprawny, pan "dorabiacz" go nie rozbierał, nie uszkadzał, nic z niego nie wyjmował.

pozdr.

PS nie wiem czy poprawnie używam określenia "transponder" ale chyba wiadomo o co chodzi - chodzi o takie małe "coś" ukryte w kluczyku.
Jak będzie mi się chciało to zrobię zdjęcie i wkleję.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatTipo

58 900

2020r.

51 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System