Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AS 76

Debiutant



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Wrz 2007, 14:29
Temat postu:

Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3.
_________________
AS 76
Powrót do góry
Bartek84

Auto Maniak



Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 1348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: BMW E46 330i, VW Passat 2,5 TDI
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 27 Wrz 2007, 14:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


Zestaw naprawczy lewarka .
http://moto.allegro.pl/item247512617_zestaw_naprawczy_lewarka_dzwigni_cinquecento_632.html
Powrót do góry
AS 76

Debiutant



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Wrz 2007, 15:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


Dużo grzebania przy tym jest bo tego jeszce nie robiłem, od góry czy od dołu sie do tego zabrać
_________________
AS 76
Powrót do góry
Bartek84

Auto Maniak



Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 1348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: BMW E46 330i, VW Passat 2,5 TDI
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 27 Wrz 2007, 17:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


Pod samochodzik Smile

Możesz jeszcze dla pewnosci wymienić krzyżak .
Trochę roboty z tym jest.
Powrót do góry
piotrlasso

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 892
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow

Piwa: 3/1
Wysłany: Pią 28 Wrz 2007, 10:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


dokładnie trzeba podniesć dosć wysoko samochodzik najlepiej z kanału robić
parę śrubek i gotowe Smile
_________________
piotr
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 28 Wrz 2007, 10:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
AS 76

Debiutant



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Paź 2007, 14:49
Temat postu:

Lużny lewarek zmiany biegów w CC700


Właśnie to zrobiłem, i zeby to było parę sróbek do odkrecenia to bym się sprzeczał.
1. potrzebne cześci na bank to zestaw naprawczy drążka kierowniczego 14 zł
2. drązek kierowniczy poziomy z krzyżakiem 88 zł fabryka , sam krzyżak 24 zł , ale dochodzi bawienie z wymianą.
3. czasem może być potrzebna obudowa tulejki dźwigni zmiany biegów nr kat. 76898411, jeśli nie wyjmiesz starego białego zapieczonego i zarczewiałego pierśienia, który jest w zestawie naprawczym, koszt obudowy 31 zł.
4. silikon jako uczczelka do dwóch częsci korbusu obudowy tego mechanizmu.

Wymontowanie bez kanału, uważam że to masakra, ja kanał i warsztat posiadam, po wymontowaniu całości , drążek zapieczony, do wymiany, odkręcenie 4 śrub 5mm od dolnej pokrywy graniczy z cudem tak zapieczone i zardzewiałe, wszystkie 4 zerwałem i przeróbka z 5mm na 6mm wiercenie i gwintowanie dokładne, zabawy że chej.
rozkręcenie korpusu i wymiana sprężynki z zestawu , bo zerwana i reszta tych [cenzura]łek w połowie dobra, ale dałem wszystko nowe. wyciągnięcie białej tulejki z obudowy drążka to jest dopiero zabawa, już miałem cały zestaw kupić ale dałem radę i 31 zł w kieszeni, potem wszysto poskładać i uszczelnić silikonem. Zabawy miałem jakieś 4 godziny i niewiem czy to jest do zrobienia dla laika, wię nie zgadzam się że to tyko parę śrubek do odkręcenia.

Cały koszt to 88 zł drążek poprzeczny + 15 zł zestaw naprawczy drążka+( obudowa tulejki dzwigni 31 zł) + cztery godziny dłubania, ale to już tak ma ta polska muśl techniczna w CC700.
_________________
_________________
AS 76
Powrót do góry
MaskoneWMA

Dyskutant



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Fiat CC 704 KAT '96 Aisan
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Sie 2008, 00:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


Mam ten sam problem ale po przeczytaniu tego postu wole sam sie za to nie brac. Ale mechanik za takie cos pewnie tez sobie duzo zazyczy Neutral
_________________
Fiat CC Rules !! Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Raven31

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 158
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Fiat CC 704ccm EK z kat., wersja ED, '95r., AISAN, olej LOTOS MINERAL 15W/40, benzyna, 121 tyś km.
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 25 Sie 2008, 07:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


MaskoneWMA napisał:
Mam ten sam problem ale po przeczytaniu tego postu wole sam sie za to nie brac. Ale mechanik za takie cos pewnie tez sobie duzo zazyczy Neutral


W moim przypadku koszt naprawy (luzy w lewarku + wymiana tłumika i rozrządu) wyniósł łącznie 500zeta (robocizna + częsci). Nie wiem ile policzył sobie za sam lewarek Sad
_________________


"Życie usłane jest różami, jedni stąpają po płatkach a drudzy po kolcach"
Powrót do góry
gadu-gadu
MaciekK84

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz (EPBY / CB)
Posiadane auto: Daewoo Lanos
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 25 Sie 2008, 15:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


U mnie chyba to samo - duże luzy na drążku a do tego w prawą stronę za daleko leci-dalej niż się wrzuca 3kę i 4kę - z tymi biegami nieraz problem z wrzuceniem. Co sądzicie Koledzy?
_________________
Pozdrawiam!

(był Fiat CC '93, 0,7+LPG, obecnie Daewoo Lanos 1,5 8V+LPG)
Powrót do góry
SiD

Dyskutant



Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Fiat Cinquecento 1108, 95'
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Sie 2008, 19:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


Też mam ten sam problem... Ale póki co się przyzwyczaiłem, denerwuje mnie to, że nieraz ciężko 3 wrzucić, oraz przy wstecznym niekiedy jest tak jakby jakieś zatarcie czegoś o coś Razz I luz nie aż tak duży ale jest
Nie zabieram się jeszcze za to, pierw poduszki...
Powrót do góry
gadu-gadu
Raven31

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 158
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Fiat CC 704ccm EK z kat., wersja ED, '95r., AISAN, olej LOTOS MINERAL 15W/40, benzyna, 121 tyś km.
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 25 Sie 2008, 20:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


MaciekK84 napisał:
U mnie chyba to samo - duże luzy na drążku a do tego w prawą stronę za daleko leci-dalej niż się wrzuca 3kę i 4kę - z tymi biegami nieraz problem z wrzuceniem. Co sądzicie Koledzy?


Tak było u mnie, jak pisze Kolega Maciek, żeby wrzucić trójkę musiałem lewarek "wygiąć" bardziej w prawo niż na normalnym "sztywnym" a wrzucenie czwórki to już była loteria Sad Po wizycie u mechanika ( +/- 4 mies. temu) wszystko jest ok.
_________________


"Życie usłane jest różami, jedni stąpają po płatkach a drudzy po kolcach"


Ostatnio zmieniony przez Raven31 dnia Wto 26 Sie 2008, 18:27, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
gadu-gadu
MaskoneWMA

Dyskutant



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Fiat CC 704 KAT '96 Aisan
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Sie 2008, 23:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


Raven31 napisał:


Tak było u mnie, jak pisze Kolega Maciek, żeby wrzucić trójkę musiałem lewarek "wygiąć" bardziej w prawo niż na normalnym "sztywnym" a wrzucenie czwórki to już była loteria Sad Po wizycie u mechanika ( +/- 4 mies. temu) wszystko jest ok.



Ile wyniosła Cie ta naprawa ?
_________________
Fiat CC Rules !! Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Raven31

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 158
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Fiat CC 704ccm EK z kat., wersja ED, '95r., AISAN, olej LOTOS MINERAL 15W/40, benzyna, 121 tyś km.
Piwa: 2/2
Wysłany: Wto 26 Sie 2008, 07:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


MaskoneWMA napisał:
Raven31 napisał:


Tak było u mnie, jak pisze Kolega Maciek, żeby wrzucić trójkę musiałem lewarek "wygiąć" bardziej w prawo niż na normalnym "sztywnym" a wrzucenie czwórki to już była loteria Sad Po wizycie u mechanika ( +/- 4 mies. temu) wszystko jest ok.



Ile wyniosła Cie ta naprawa ?


Kilka postów wyżej napisałem Smile za całkowitą naprawę (wymianiałem jeszcze rozrząd i tłumik) dałem 500. Nie wiem ile za sam lewarek.
_________________


"Życie usłane jest różami, jedni stąpają po płatkach a drudzy po kolcach"
Powrót do góry
gadu-gadu
MaciekK84

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz (EPBY / CB)
Posiadane auto: Daewoo Lanos
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 26 Sie 2008, 17:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


A jeśli mam to na tyle wyczute, że biegi sprawnie zmieniam raczej mimo wszystko, da radę z tym czasowo jeździć od biedy? Czy może jest duże ryzyko, że np. wkrótce mi się ten mechanizm rozleci i np. nie będę mógł biegów zmieniać czy coś? Pytam, bo mi się wkrótce kilka tras kroi...
_________________
Pozdrawiam!

(był Fiat CC '93, 0,7+LPG, obecnie Daewoo Lanos 1,5 8V+LPG)
Powrót do góry
Raven31

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 158
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Fiat CC 704ccm EK z kat., wersja ED, '95r., AISAN, olej LOTOS MINERAL 15W/40, benzyna, 121 tyś km.
Piwa: 2/2
Wysłany: Wto 26 Sie 2008, 18:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


MaciekK84 napisał:
A jeśli mam to na tyle wyczute, że biegi sprawnie zmieniam raczej mimo wszystko, da radę z tym czasowo jeździć od biedy? Czy może jest duże ryzyko, że np. wkrótce mi się ten mechanizm rozleci i np. nie będę mógł biegów zmieniać czy coś? Pytam, bo mi się wkrótce kilka tras kroi...


Ja jeździłem z takim latającym lewarkiem od połowy stycznia do połowy maja czyli 4 miesiące (nie wiem jak długo poprzedni własciciel bo z takim mechanizmem już kupiłem swojego bolida). "Wyczułem" ją po 2 tygodniach ale i tak mnie to denerwowało więc dałem do naprawy.
_________________


"Życie usłane jest różami, jedni stąpają po płatkach a drudzy po kolcach"
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.

10) audio. »

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie

FiatGrande Punto

15 900

2009r.

147 000 km

śląskie

FiatPunto Evo

19 999

2010r.

194 000 km

warmińsko-mazurskie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatPanda

19 990

2006r.

237 561 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System