Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Cinquecento ) Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AS 76

Debiutant



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Wrz 2007, 14:29
Temat postu:

Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3.
_________________
AS 76
Powrót do góry
Bartek84

Auto Maniak



Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 1348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: BMW E46 330i, VW Passat 2,5 TDI
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 27 Wrz 2007, 14:49
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


Zestaw naprawczy lewarka .
http://moto.allegro.pl/item247512617_zestaw_naprawczy_lewarka_dzwigni_cinquecento_632.html
Powrót do góry
AS 76

Debiutant



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Wrz 2007, 15:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


Dużo grzebania przy tym jest bo tego jeszce nie robiłem, od góry czy od dołu sie do tego zabrać
_________________
AS 76
Powrót do góry
Bartek84

Auto Maniak



Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 1348
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: BMW E46 330i, VW Passat 2,5 TDI
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 27 Wrz 2007, 17:30
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


Pod samochodzik Smile

Możesz jeszcze dla pewnosci wymienić krzyżak .
Trochę roboty z tym jest.
Powrót do góry
piotrlasso

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 892
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow

Piwa: 3/1
Wysłany: Pią 28 Wrz 2007, 10:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


dokładnie trzeba podniesć dosć wysoko samochodzik najlepiej z kanału robić
parę śrubek i gotowe Smile
_________________
piotr
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 28 Wrz 2007, 10:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
AS 76

Debiutant



Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Paź 2007, 14:49
Temat postu:

Lużny lewarek zmiany biegów w CC700


Właśnie to zrobiłem, i zeby to było parę sróbek do odkrecenia to bym się sprzeczał.
1. potrzebne cześci na bank to zestaw naprawczy drążka kierowniczego 14 zł
2. drązek kierowniczy poziomy z krzyżakiem 88 zł fabryka , sam krzyżak 24 zł , ale dochodzi bawienie z wymianą.
3. czasem może być potrzebna obudowa tulejki dźwigni zmiany biegów nr kat. 76898411, jeśli nie wyjmiesz starego białego zapieczonego i zarczewiałego pierśienia, który jest w zestawie naprawczym, koszt obudowy 31 zł.
4. silikon jako uczczelka do dwóch częsci korbusu obudowy tego mechanizmu.

Wymontowanie bez kanału, uważam że to masakra, ja kanał i warsztat posiadam, po wymontowaniu całości , drążek zapieczony, do wymiany, odkręcenie 4 śrub 5mm od dolnej pokrywy graniczy z cudem tak zapieczone i zardzewiałe, wszystkie 4 zerwałem i przeróbka z 5mm na 6mm wiercenie i gwintowanie dokładne, zabawy że chej.
rozkręcenie korpusu i wymiana sprężynki z zestawu , bo zerwana i reszta tych [cenzura]łek w połowie dobra, ale dałem wszystko nowe. wyciągnięcie białej tulejki z obudowy drążka to jest dopiero zabawa, już miałem cały zestaw kupić ale dałem radę i 31 zł w kieszeni, potem wszysto poskładać i uszczelnić silikonem. Zabawy miałem jakieś 4 godziny i niewiem czy to jest do zrobienia dla laika, wię nie zgadzam się że to tyko parę śrubek do odkręcenia.

Cały koszt to 88 zł drążek poprzeczny + 15 zł zestaw naprawczy drążka+( obudowa tulejki dzwigni 31 zł) + cztery godziny dłubania, ale to już tak ma ta polska muśl techniczna w CC700.
_________________
_________________
AS 76
Powrót do góry
MaskoneWMA

Dyskutant



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Fiat CC 704 KAT '96 Aisan
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Sie 2008, 00:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


Mam ten sam problem ale po przeczytaniu tego postu wole sam sie za to nie brac. Ale mechanik za takie cos pewnie tez sobie duzo zazyczy Neutral
_________________
Fiat CC Rules !! Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Raven31

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 158
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Fiat CC 704ccm EK z kat., wersja ED, '95r., AISAN, olej LOTOS MINERAL 15W/40, benzyna, 121 tyś km.
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 25 Sie 2008, 07:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


MaskoneWMA napisał:
Mam ten sam problem ale po przeczytaniu tego postu wole sam sie za to nie brac. Ale mechanik za takie cos pewnie tez sobie duzo zazyczy Neutral


W moim przypadku koszt naprawy (luzy w lewarku + wymiana tłumika i rozrządu) wyniósł łącznie 500zeta (robocizna + częsci). Nie wiem ile policzył sobie za sam lewarek Sad
_________________


"Życie usłane jest różami, jedni stąpają po płatkach a drudzy po kolcach"
Powrót do góry
gadu-gadu
MaciekK84

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz (EPBY / CB)
Posiadane auto: Daewoo Lanos
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 25 Sie 2008, 15:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


U mnie chyba to samo - duże luzy na drążku a do tego w prawą stronę za daleko leci-dalej niż się wrzuca 3kę i 4kę - z tymi biegami nieraz problem z wrzuceniem. Co sądzicie Koledzy?
_________________
Pozdrawiam!

(był Fiat CC '93, 0,7+LPG, obecnie Daewoo Lanos 1,5 8V+LPG)
Powrót do góry
SiD

Dyskutant



Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: Fiat Cinquecento 1108, 95'
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Sie 2008, 19:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


Też mam ten sam problem... Ale póki co się przyzwyczaiłem, denerwuje mnie to, że nieraz ciężko 3 wrzucić, oraz przy wstecznym niekiedy jest tak jakby jakieś zatarcie czegoś o coś Razz I luz nie aż tak duży ale jest
Nie zabieram się jeszcze za to, pierw poduszki...
Powrót do góry
gadu-gadu
Raven31

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 158
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Fiat CC 704ccm EK z kat., wersja ED, '95r., AISAN, olej LOTOS MINERAL 15W/40, benzyna, 121 tyś km.
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 25 Sie 2008, 20:00
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


MaciekK84 napisał:
U mnie chyba to samo - duże luzy na drążku a do tego w prawą stronę za daleko leci-dalej niż się wrzuca 3kę i 4kę - z tymi biegami nieraz problem z wrzuceniem. Co sądzicie Koledzy?


Tak było u mnie, jak pisze Kolega Maciek, żeby wrzucić trójkę musiałem lewarek "wygiąć" bardziej w prawo niż na normalnym "sztywnym" a wrzucenie czwórki to już była loteria Sad Po wizycie u mechanika ( +/- 4 mies. temu) wszystko jest ok.
_________________


"Życie usłane jest różami, jedni stąpają po płatkach a drudzy po kolcach"


Ostatnio zmieniony przez Raven31 dnia Wto 26 Sie 2008, 18:27, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
gadu-gadu
MaskoneWMA

Dyskutant



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 52
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Fiat CC 704 KAT '96 Aisan
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Sie 2008, 23:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


Raven31 napisał:


Tak było u mnie, jak pisze Kolega Maciek, żeby wrzucić trójkę musiałem lewarek "wygiąć" bardziej w prawo niż na normalnym "sztywnym" a wrzucenie czwórki to już była loteria Sad Po wizycie u mechanika ( +/- 4 mies. temu) wszystko jest ok.



Ile wyniosła Cie ta naprawa ?
_________________
Fiat CC Rules !! Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
Raven31

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 158
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Fiat CC 704ccm EK z kat., wersja ED, '95r., AISAN, olej LOTOS MINERAL 15W/40, benzyna, 121 tyś km.
Piwa: 2/2
Wysłany: Wto 26 Sie 2008, 07:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


MaskoneWMA napisał:
Raven31 napisał:


Tak było u mnie, jak pisze Kolega Maciek, żeby wrzucić trójkę musiałem lewarek "wygiąć" bardziej w prawo niż na normalnym "sztywnym" a wrzucenie czwórki to już była loteria Sad Po wizycie u mechanika ( +/- 4 mies. temu) wszystko jest ok.



Ile wyniosła Cie ta naprawa ?


Kilka postów wyżej napisałem Smile za całkowitą naprawę (wymianiałem jeszcze rozrząd i tłumik) dałem 500. Nie wiem ile za sam lewarek.
_________________


"Życie usłane jest różami, jedni stąpają po płatkach a drudzy po kolcach"
Powrót do góry
gadu-gadu
MaciekK84

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz (EPBY / CB)
Posiadane auto: Daewoo Lanos
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 26 Sie 2008, 17:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


A jeśli mam to na tyle wyczute, że biegi sprawnie zmieniam raczej mimo wszystko, da radę z tym czasowo jeździć od biedy? Czy może jest duże ryzyko, że np. wkrótce mi się ten mechanizm rozleci i np. nie będę mógł biegów zmieniać czy coś? Pytam, bo mi się wkrótce kilka tras kroi...
_________________
Pozdrawiam!

(był Fiat CC '93, 0,7+LPG, obecnie Daewoo Lanos 1,5 8V+LPG)
Powrót do góry
Raven31

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 158
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Fiat CC 704ccm EK z kat., wersja ED, '95r., AISAN, olej LOTOS MINERAL 15W/40, benzyna, 121 tyś km.
Piwa: 2/2
Wysłany: Wto 26 Sie 2008, 18:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Cinquecento ) Latający drążek zmiany biegów, lekki problem z wbiciem 3


MaciekK84 napisał:
A jeśli mam to na tyle wyczute, że biegi sprawnie zmieniam raczej mimo wszystko, da radę z tym czasowo jeździć od biedy? Czy może jest duże ryzyko, że np. wkrótce mi się ten mechanizm rozleci i np. nie będę mógł biegów zmieniać czy coś? Pytam, bo mi się wkrótce kilka tras kroi...


Ja jeździłem z takim latającym lewarkiem od połowy stycznia do połowy maja czyli 4 miesiące (nie wiem jak długo poprzedni własciciel bo z takim mechanizmem już kupiłem swojego bolida). "Wyczułem" ją po 2 tygodniach ale i tak mnie to denerwowało więc dałem do naprawy.
_________________


"Życie usłane jest różami, jedni stąpają po płatkach a drudzy po kolcach"
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Cinquecento »

Opinie o samochodach Fiat Cinquecento - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Cinquecento ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.

10) audio. »

Fiat500

28 900

2015r.

157 250 km

lubelskie

FiatTipo

66 300

2021r.

36 781 km

podkarpackie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatPanda

19 990

2006r.

237 561 km

pomorskie

FiatSeicento

8 000

2000r.

70 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System