Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Światła mijania


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szekles

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: EX: STILO 2002r 1.9 JTD
Piwa: 15/3
Wysłany: Pią 27 Sie 2010, 22:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


adas7 napisał:

A na poważnie to efekt będzie, jak ktoś Ci wymusi i naprawi sobie auto z Twojego OC, oskarżając Cie o oślepienie, co policja zaraz stwierdzi.
A problem będzie jak ktoś ucierpi w takim wypadku i prokurator zacznie sprawdzać cały samochód, między innymi szukając skąd się wzięły niehomologowane reflektory w samochodzie i dlaczego przeszedł przegląd.


Jak ktoś wymusi to wymusi, nie ma gadki, że go oślepił...co powie, że nie widział i wyjechał?...
Ale czytałem kiedyś o przypadku gdzie kierowca oślepiony właśnie hidami zjechał na lewy pas i się mocno zrysowali bokami...Faktycznie wszystko poszło na hidy...i słusznie, też ich nie znoszę Twisted Evil
Pozdro Wink
_________________
Naklejki klubowe po 5zł
http://www.fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=47135&postdays=0&postorder=asc&start=120
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Sob 28 Sie 2010, 12:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


adasch napisał:

o co zakład? takiej głupoty to już dawno na forum nie czytałem.

masz ksenony, że się wypowiadasz? ustawiają się w zależności od obciążenia za każdym razem.



No, akurat mam (czy to takie dziwne? Rolling Eyes) i założyć się mogę bo juz zrobiłem 80 tys km tym autem. I poziomowanie polega na opuszczeniu snopu światła i ustawieniu go na odpowiednim poziomie, niedopuszczalne jest żeby ta procedura była przeprowadzana podczas jazdy, gdy wjedziemy na muldę i zmienia się obciążenie zawieszenia, bo trwa to dobre 3 sek w czasie których widzielibyśmy 3m od zderzaka. I nigdy się to nie zdarza bez przekręcenia kluczyka, jeżeli po odpaleniu silnika wejdzie do auta 5 osób i 100kg bagażu to światła będą świecić w kosmos, do czasu wył i zał zapłonu.



szekles napisał:

Jak ktoś wymusi to wymusi, nie ma gadki, że go oślepił...co powie, że nie widział i wyjechał?...


Z hidami nie miałem przypadku, ale za to dostałem odszkodowanie od kolesia, któremu wjechałem przez nieuwagę w tył, jak zobaczyłem że miał tylne lampy po tuningu sprajowym, powiedziałem policji że nagle zahamował a ja nie widziałem stopu, koleś dostał mandat a ja kase. A teoretyycznie błąd był mój. Myślę że bez problemu można się wyłgać, gdy ktoś ma przednie lampy po tuningu.
Powrót do góry
gadu-gadu
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Sob 28 Sie 2010, 17:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


adas7 napisał:

No, akurat mam (czy to takie dziwne? Rolling Eyes) i założyć się mogę bo juz zrobiłem 80 tys km tym autem. I poziomowanie polega na opuszczeniu snopu światła i ustawieniu go na odpowiednim poziomie, niedopuszczalne jest żeby ta procedura była przeprowadzana podczas jazdy, gdy wjedziemy na muldę i zmienia się obciążenie zawieszenia, bo trwa to dobre 3 sek w czasie których widzielibyśmy 3m od zderzaka. I nigdy się to nie zdarza bez przekręcenia kluczyka, jeżeli po odpaleniu silnika wejdzie do auta 5 osób i 100kg bagażu to światła będą świecić w kosmos, do czasu wył i zał zapłonu.


specjalnie Dla Ciebie nagram filmik wieczorem, że ta nie jest, a podczas załadowania ludzi ecu samo wyciąga średnią i odp algorytm ustawia wysokość świecenia

pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
kamcia

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: peugeot 307 1.6 benzyna+lpg 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Sie 2010, 12:44
Temat postu:

tylne swiatla


czy ktos moglby doradzic w jaki sposob wymienic zarowke mijania/pozycyjne z tylu??. 3drz 1.9jtd
Powrót do góry
kjark1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): nowy sacz
Posiadane auto: stilo jtd
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 29 Sie 2010, 14:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


wymiana żarówek lampa z tyłu
wyjmujesz schowek z boku który jest na rzepkach wkładasz reke lokalizujesz 3 śróbki na klucz 10 i odkrecasz lampe pózniej kostka i okłaczsz płytke z żarówkami
potem wszystko w odwrtniej kolejnosci Razz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 29 Sie 2010, 14:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Nie 29 Sie 2010, 23:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


adasch napisał:


specjalnie Dla Ciebie nagram filmik wieczorem, że ta nie jest, a podczas załadowania ludzi ecu samo wyciąga średnią i odp algorytm ustawia wysokość świecenia

pozdrawiam


Jeżeli piszesz o stilo, to chętnie zobaczę, bo u siebie tego nie zauważyłem
Powrót do góry
gadu-gadu
nihonjin1

Dyskutant



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): RSR
Posiadane auto: STILO 1.2 5D 2003
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 01 Wrz 2010, 17:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


Wracając do tematu wymiany żarówek, od siebie dodam, że w Stilo 1.2 zmienienie lewej żarówki poprzez demontaż nadkola niestety nie jest możliwe. Dziś miałem odkręcone nadkole i właśnie z ciekawości przy tej okazji sprawdzałem. Dekielek od reflektora, po zdjęciu drucika zabezpieczającego, nie zejdzie z zaczepów, ponieważ jest za mało miejsca pomiędzy podstawką pod akumulator a reflektorem. Wydaje mi się, że jedyny sposób to zdjęcie osłony akumulatora, wyjęcie akumulatora i na koniec odkręcenie całej podstawki. Być może się mylę i jest jakiś łatwiejszy i mniej czasochłonny sposób, jeżeli ktoś ma na to jakiś inny patent to chętnie bym się z nim zapoznał, gdyż wymiana żarówki opisanym przeze mnie sposobem to makabra. Na szczęście z prawej strony wymiana, w porównaniu ze stroną lewą, to bajka. Wystarczy tylko odkręcić jedną śrubę podtrzymującą zbiorniczek z płynem do spryskiwaczy następnie odepchnąć go w tył i mamy na tyle miejsca by zdjąć dekielek i zmienić żarówkę.
Powrót do góry
sosnowiczanin

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 JTD 3D
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Wrz 2010, 20:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


Kilka dni temu również miałem okazje wymieniac zarówke od strony kierowcy w jtd i od tametgo dnia modle sie aby nowa sie nie spaliła Very Happy bo nie chce po raz kolejny przerabiac tego tematu.
Oczywiscie przydatne byly wasze wskazówki związane z ściągnięciem nadkola, wyjęciem akumulatora, usunięciem plastikowej obudowy osłaniajacej akumulator. Pominąlem wyłącznie odkęcenie całej tej podstawki pod akumulator i to był mój błąd, moja pierwsza wymiana żarówki zajęła mi ze wszystkim 1,5 h.
Obiecalem sobie zatem ze przy najbliższej okazji spróbuje ta podstawkę obrobić/pozbyć sie niepotrzebnej powierzchni od strony reflektora jakoś kątowką zeby w przyszłości nie bylo konieczności zabierania sie i za nią
Powrót do góry
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Sro 01 Wrz 2010, 20:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


Ja teraz żarówke "od góry" zminieniam wokoło 25 minut od kierowcy, i w 15-20 od pasażera
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Sro 01 Wrz 2010, 21:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


MISTRZ, dla mnie awykonalne

pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Sro 01 Wrz 2010, 22:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


Dla mnie największym problemem było włożenie tej głupiej żarówki, która baaardzo płytko siedzi i wypada przy byle dotknięciu, i założenie tego durnego drucika na zaczep od góry( którego nie widać..), tak żeby nie dotknąć żarówki i zeby nie spadła..

Teraz robie to na dwie ręce.. palcem przytrzymuje założaoną żarówkę, a 2 ręką drucik.. ewentualnie jak zarówka sie przesunie to drucik zapinam tylko z 1 strony, co pozwala ustawić żarówkę w dobre miejsce..

najwięcej czasu zajmuja włożenie spowrotem zaślepki załej lampy.. jaik kretyn robił te 2 dziurki z tyłu.. nie dośc ze ich nie widać, to klapkę trzeba wkładac na wyczucie, a dziurki są niewiele większe od bolców w klapce..:/
Powrót do góry
sosnowiczanin

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 JTD 3D
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Wrz 2010, 22:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


zaki1989 podpisuje sie pod tym co napisales odnosnie tej klapki całego reflektora i drucika przytrzymującego żarówke...paranoja :/
Powrót do góry
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Sro 01 Wrz 2010, 22:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


Za pierwszym razem mocno sie zdziwiłem, bo w peugocie ten drucik od góry był przymocowany.. i nie dało sie do zgubić..

Z klapką jest ten problem, ze po prostu nie ma miejca..bo gtrzeba ją pod odpowiednim kątem włożyć wtedy bez problemu trafiłoby sie w te dziury.. tyle że tego kąta za cholere nie da sie osiągnąć bo po prostu nie ma tyle miejca.. i trzeba sie z tym na płasko babrac..

wyrywanie akumulatora( jeszcze ta durna skrzynka bezpieczaników na nim) tez do przyjemności nie należy..

choć chyba wolę to niż wyjmowanie lewarka i podnoszenie samochodu, odkrecanie koła i nadkola.. wątpie zeby w ten sposób było szybciej.. No i nie trzeba sie po ziemi czołgac..
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Czw 02 Wrz 2010, 11:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


adasch napisał:
MISTRZ, dla mnie awykonalne

pozdrawiam


logiczne, jak masz ksenony to wymiana przebiega z goła inaczej i bez całkowitego demontażu reflektora i tym samym zderzaka, się nie obejdzie. Na szczęście u mnie D2R świecą już od czterech lat (plus to co poprzedniemu właścicielowi) i jeszcze ich nie musiałem wymieniać, czego nie można powiedzieć o pozycyjnych Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
nihonjin1

Dyskutant



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): RSR
Posiadane auto: STILO 1.2 5D 2003
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 01 Lis 2010, 19:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


adasch napisał:

na koniec zakładam żarówki osram extra life 300%

Coś nie mogę znaleźć tych żarówek, chyba że pomyliłeś się w nazwie. A tak przy okazji zapytam, czy można założyć do stilo żarówkę przeznaczoną do lamp soczewkowych jak np. Philips NightGuide?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

Fiat500

51 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

Fiat500L

31 900

2015r.

146 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System