Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Światła mijania


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Necrotic

Stały Bywalec



Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 162
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Fiat Stilo, 5D, 1.9JTD, 2004: Fiat Uno 97r 1.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Sty 2010, 06:31
Temat postu:

Światła mijania


Czy jest jakieś manual do wymiany świateł mijania ??
Powrót do góry
paweldk

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 300
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.8 5D 2001 LPG
Piwa: 6/1
Wysłany: Pią 08 Sty 2010, 07:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


Od strony pasażera wymieniasz w miarę normalnie. Nic nie trzeba odkręcać. Luzujesz zatrzask od pokrywy a później ostrożnie odczepiasz żarówkę. Od strony kierowcy by wymienić wpierw trzeba skręcić koła na max w prawo, ściągnąć nadkole ) kilka śrubek) i masz wtedy dostęp do reflektora

http://download.fiat-bg.org/Books/Stilo/Stilo_Changing_Headlight_Bulbs_without_removing_bumper.pdf
Powrót do góry
gadu-gadu
KonradP

Debiutant



Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Góra Kalwaria
Posiadane auto: Ford Focus mk2 1.6 TDCi 90KM 2009
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 08 Sty 2010, 09:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


paweldk nie wiem jak to jest rozwiązane w 1.8 ale w JTD to i wymiana prawej żarówki (patrząc z za kierownicy) też nie jest prosta. Głównie przeszkadza moduł ABS. Mamy 3 możliwości wymiany prawej żarówki:
1 przez wyjecie nadkola,
2 przez odkręcenie centralki ABS (bo to chyba jest to),
3 stosowana przeze mnie.

Opisze opcje 3. Najpierw odkręcamy górna śrubę od pojemnika na płyn do spryskiwacza. Teraz odpychamy pojemnik w strone szyby, no i teraz mamy troszkę miejsca. Następnie zdejmujemy dekielek reflektora no i teraz mamy znowu dwa wyjścia 1 wyjąć go góry ( u mnie się nie dało przewody i inne kable skutecznie to utrudniały) 2 zrzucamy dekielek na dół celując w dziurę miedzy nadkolem a osłoną silnika dekielek powinien spaść na ziemie. Następnie wymieniamy żarówkę no i teraz najgorszy moment tej metody. Musimy zaciągnąć do roboty kogoś kto nam teraz poda od spodu ten dekielek co wcześniej został zrzucony. (No chyba że się uda wsadzić górą) Teraz wystarczy dokręcić zbiornik spryskiwacza i gotowe.


Co do lewej strony to najszybciej przez nadkole.
Powrót do góry
gadu-gadu
kasyx

Auto Maniak



Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 932
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz
Posiadane auto: Stilo, 1.9 JTD (115KM), '02r
Piwa: 17/4
Wysłany: Pią 08 Sty 2010, 09:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


Cytat:
Od strony pasażera wymieniasz w miarę normalnie. Nic nie trzeba odkręcać. Luzujesz zatrzask od pokrywy a później ostrożnie odczepiasz żarówkę. Od strony kierowcy by wymienić wpierw trzeba skręcić koła na max w prawo, ściągnąć nadkole ) kilka śrubek) i masz wtedy dostęp do reflektora



Generalnie masz racje.

Problem tylko w tym ze w JTD jeszcze jeszcze mniej miejsca i naswet jak sciagniesz nadkole to nie zostaje zbyt wiele miejsca i trzeba sie troche natrudzic przy wymianie.

Od strony pasazera wystarczy ze odkrecisz srubke od zbiorniczka spryskiwaczy
_________________
You make it, we break it!

Powrót do góry
jacek.d

Auto Maniak



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
Wysłany: Pią 08 Sty 2010, 10:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


Wymiana świateł mijania czy żarówki ??
Żarówki wymieniałem (z obu stron) bez demontowania czegokolwiek, zajmuje to 10 minut, potrzebne są zwinne palce Smile i wiedza jak żarówka jest montowana, reszta to pikuś Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 08 Sty 2010, 10:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
grzegorz250

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 133
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sułkowice
Posiadane auto: panda 1.2(2011) stilo 1.8 (2002)
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Sty 2010, 21:55
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


no trzeba mieć nerwy ze stali ja wymieniałem lewą z góry to całą rękę podrapałem na osłonie akum.ale się udało Cool
Powrót do góry
gadu-gadu
__Buuu__

Dyskutant



Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 64

Posiadane auto: STILO 3D ABARTH
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 22 Sty 2010, 21:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


oslona akumulatora przed wymiana powinna powiedziec papa
Powrót do góry
atomic5

Czytelnik



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Fiat Stilo 1.4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Sty 2010, 13:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


Ja mam swój sposób na wymianę żarówki po stronie akumulatora w 1.4. Zdejmuję osłonę akumulatora, wyjmuję osłonę reflektora, wymieniam żarówkę - do tego momentu to małe piwo. Nie wiem jak dla was ale dla mnie najtrudniejsze było założenie z powrotem osłony reflektora ale wymyśliłem coś bez wyjmowania aku ani bez odkręcania nadkola. Po prostu biorę karton, kładę się na nim i wchodzę pod zderzak a tam już jak na dłoni widać otwory, w które należy włożyć osłonę reflektora i teraz wymiana tej strony jest nie dużo dłuższa niż drugiej z odkręcaniem zbiorniczka z płynem do spryskiwaczy. Oczywiście jak ktoś ma dużą głowę to trzeba wjechać przednim lewym kołem na krawężnik Wink
Powrót do góry
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Pon 25 Sty 2010, 14:15
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


ja ostatnio zminiełem od strony kierowcy, IMo najgorszy moment to założenie tej durnowatej spinki.. Np w Pugotach ta sponka jest przymocowana z jednej srony na stałe.. A tu jak włożysz żarówkę, to b. płytko ona lezy, i wystarczy dotknąc ją tym drucikiem by spadła..a drucik trzeba zaczepić na zaczep którego sie od góry nie widzi..:p

Za pierwszym razem zajęło mi to prawie godzinę, przedwczoraj w 20 minut z wyjęciem akumulatora..Razz
Powrót do góry
Archangiel

Debiutant



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: fiat stilo 1.2 2003 3D
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Sie 2010, 21:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


Wymieniałem w 1.2 dziś od strony pasażera. Zajęło mi to 1,5 godziny ale popełniłem kilka błędów Wink

Najlepiej poluzować górną śrubę od zbiornika z płynem do spryskiwaczy. Wtedy będzie o wiele więcej miejsca. Ściągnąć osłonę reflektora (można wyjąć ją w całości jednak właśnie najwięcej czasu zmarnowałem aby ją potem włożyć i wcelować w dziury aby się zatrzasła idealnie). Wystarczy tylko ją odchylić i żarówka - przynajmniej mijania jest łatwo dostępna). Wymieniałem też przeciwmgielne przednie (H1) dlatego ściągałem całą osłonę... ile się namordowałem, żeby potem ją założyć Wink))

Co do żarówki po stronie kierowcy - pojechałem z tym do mechanika, żeby zobaczyć jaki mają sposób. Najpierw trzeba zdjąć pokrywę akumulatora, zluzować zatrzaski i użyć zagiętych szczypców. Nieco cierpliwości, ewentualnie włożenie ręki pod zderzak i w 20 minut to wymienili.
_________________
Pozdrawiam,
Archangiel
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Pon 16 Sie 2010, 22:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


a ja ściągam koła na przemian osłony zderzak i lampy Sad

na koniec zakładam żarówki osram extra life 300%

pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
bosforus

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 399
Skąd jesteś (miejscowość / region): Merida, Yucatan,Mexico
Posiadane auto: NISSAN MARCH sedan 1.6 DOHC 2013
Piwa: 14/1
Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 07:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


jak się ma "rączkę ginekologiczną" to zajmuje to ok. 15 min - po zdjęciu tylko osłony aku. Very Happy
Powrót do góry
frantastic

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 175
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Stilo, 3D, 1,9JTD/115 KM, 2002
Piwa: 6/6
Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 08:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


Panowie nie obawiajcie się zdejmować nadkola do wymiany żarówki. W JTD jest to dużo prostsze niż wyjmowanie obudowy akumulatora. Nadkole w tym modelu wychodzi wyjątkowo łatwo. Procedura jest może z pozoru dziwna ale pozbawiona trudnych momentów, nie wymaga rączek ginekologicznych i używania w trakcie pracy wyrazów na h, p, k itp. Niejako przy okazji można wymienić opaski zaciskowe na wężach do intercoolera by przestały się pocić olejem.
Dodatkowa uwaga, nawet "ginekolodzy" mogą łatwo dotknąć szkła żarówki przy wkładaniu, a wtedy kolejna wymiana nie za rok ale dużo szybciej. Pozdro
Powrót do góry
lukasek1

Dyskutant



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowe Skalmierzyce
Posiadane auto: Stilo 1.6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 11:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


JA zakładałem xenony HID przedwczoraj i zajęło mi to 30 godzinki i musiałem tylko zdjąć nadkole a po za tym wszystko elegancko tylko pozniej byl problem gdzie przetwornice zamocować ale bez większych problemow poradziłem sobie Wink polecam xenony efekt powalający Razz
Powrót do góry
gadu-gadu
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 11:45
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


szczególnie podczas oślepiania
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
Ralphi

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie/Łódź
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 2003r Moderator
Piwa: 21/1
Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 11:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


lukasek1 napisał:
JA zakładałem xenony HID przedwczoraj i zajęło mi to 30 godzinki i musiałem tylko zdjąć nadkole a po za tym wszystko elegancko tylko pozniej byl problem gdzie przetwornice zamocować ale bez większych problemow poradziłem sobie Wink polecam xenony efekt powalający Razz


A samopoziomowanie i spryskiwacze tez masz ?
_________________
>>>----Niebieska strzała południa---->
Powrót do góry
gadu-gadu
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 12:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


pewnie, że nie ma Mad Mad Mad Mad

ale laski pod remizą jego Laughing Laughing Laughing
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
frantastic

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Lis 2009
Posty: 175
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Stilo, 3D, 1,9JTD/115 KM, 2002
Piwa: 6/6
Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 12:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


Jak się jest młodym, to laski są ważniejsze od dobrych świateł, bo te z koleji są bardziej potrzebne starszym plus dobre wspomnienia z laskami z młodości. Winszuję dobrego humoru. Pozdro.
Powrót do góry
Ralphi

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie/Łódź
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 2003r Moderator
Piwa: 21/1
Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 13:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


frantastic napisał:
Jak się jest młodym, to laski są ważniejsze od dobrych świateł, bo te z koleji są bardziej potrzebne starszym plus dobre wspomnienia z laskami z młodości. Winszuję dobrego humoru. Pozdro.


Szczgólnie są ważniejsze jesli ktos oslepiony niehomologowanym oświatleniem wyrżnie w drzewo albo czołowo w inny samochód...
_________________
>>>----Niebieska strzała południa---->
Powrót do góry
gadu-gadu
lukasek1

Dyskutant



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowe Skalmierzyce
Posiadane auto: Stilo 1.6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 22:59
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


umiecie się tylko czepiać! a światła zrobiłem dla siebie i nie mam tego problemu ja Ty ze muszę jeździć na wiejskie potańcówki żeby coś wyrwać..
pozdro strażaku z długim wężem
Powrót do góry
gadu-gadu
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Wto 17 Sie 2010, 23:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


super że zrobiłeś dla siebie.. ale oślepiasz tym gównem innych..

wiesz po co normalne Ksennony mają samopoziomowanie? może nawet jakoś to ustawiłeś, ale wystarczy ze ktoś wsiądzie z tyłu, albo włożysz coś do bagażnika i oślepiasz..
Powrót do góry
Ralphi

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie/Łódź
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 2003r Moderator
Piwa: 21/1
Wysłany: Sro 18 Sie 2010, 07:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


Pozostaje tylko życzyć szybkiego spotkania ze służbistami - może oszczędzą nerwów innym kierowcom.
_________________
>>>----Niebieska strzała południa---->
Powrót do góry
gadu-gadu
Stilonek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 394
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Stilo 1.4 3D 2004
Piwa: 12/0
Wysłany: Czw 19 Sie 2010, 18:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


zaki1989 napisał:
może nawet jakoś to ustawiłeś, ale wystarczy ze ktoś wsiądzie z tyłu, albo włożysz coś do bagażnika i oślepiasz..

A normalne nie będą w tej sytuacji oślepiać? Chyba mamy po to klawisz na desce.
Powrót do góry
jarek-stilo1,6

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Stilo 1,6 16V 2006/7
Piwa: 0/4
Wysłany: Pią 27 Sie 2010, 09:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


Widzę, że dyskusja ucieka nieco od tematu... więc nieco odświeżając zapytam:
czy wypalenie się żarówki świateł mijania powinno być zasygnalizowane tą samą kontrolką co innych żarówek? U mnie się wypaliło prawe śwaitło mijania i kontrolka się nie zapaliła.. Confused
Powrót do góry
giemba

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 306
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pabianice
Posiadane auto: Fiat Stilo, 5D, Dynamic, 1,6 + LPG, 2002r.
Piwa: 23/3
Wysłany: Pią 27 Sie 2010, 10:01
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


Nie. Żarówki dużej mocy (mijania, drogowe, przeciwgielne) nie są monitorowane. Tylko żarówki małej mocy (migacze, stopy, przeciwmgielne tylne, podświetlenie tabl. rejestracyjnej, pozycje - z tym, że dopiero gdy przepalą się obie na jednej stronie) są objęte sprawdzaniem przez komputer.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
jarek-stilo1,6

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Stilo 1,6 16V 2006/7
Piwa: 0/4
Wysłany: Pią 27 Sie 2010, 10:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


Dzięki.
Powrót do góry
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Pią 27 Sie 2010, 13:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


Cytat:
A normalne nie będą w tej sytuacji oślepiać? Chyba mamy po to klawisz na desce.


Normalnie nie ma to takiego znaczenia.. Ksennony mają mocną i skupioną wiązkę, dlatego podniesnie nawet o trochę bedzie bardzo oślepiać.. dlatego orginalne lampy mają samopoziomowanie..

Hidy samopoziomowania nie mają..

Z resztą co ja będe to tłumaczył.. poszukaj, poczytaj czym sie róznią zwykłe lampy od kennonów.
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Pią 27 Sie 2010, 13:16
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


jest to tak czuły układ, że po wejściu do auta odrazy mienia ustawienia konta świecenia

pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Pią 27 Sie 2010, 16:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


zaki1989 napisał:
super że zrobiłeś dla siebie.. ale oślepiasz tym gównem innych..

wiesz po co normalne Ksennony mają samopoziomowanie? może nawet jakoś to ustawiłeś, ale wystarczy ze ktoś wsiądzie z tyłu, albo włożysz coś do bagażnika i oślepiasz..


nie chodzi tylko o samopoziomowanie, bo reflektor jest przystosowany do żarówek H7 a nie jakichś wynalazków z chińskiej szopy. I po zaświeceniu wali cała łuna, niezależnie od ustawienia reflektora.

Ksenony to D2R i D2S wszystkie, które pasują pod żarówki halogenowe to kupa, na której zarabiają cwani producenci


adasch napisał:
jest to tak czuły układ, że po wejściu do auta odrazy mienia ustawienia konta świecenia

pozdrawiam


ksenony ustawiają się raz, po przekręceniu kluczyka, dlatego teoretycznie zabierając autostopowiczkę należy wył i włączyć zapłon, żeby reflektory mogły się prawidłowo ustawić do nowej wagi i położenia względem jezdni. To samo się tyczy bagaży i wszystkiego co ma wpływ na poziom świecenia

lukasek1 napisał:
polecam xenony efekt powalający Razz


A ja Ci powiem, że dużo większy efekt daje samopoziomowanie, kiedy po przekręceniu kluczyka nocą, snop światła wędruje pod zderzak i unosi się na prawidłową wysokość. A dla blondynek, na pewno efektem będzie spryskanie ich mgiełką ze spryskiwaczy.

A na poważnie to efekt będzie, jak ktoś Ci wymusi i naprawi sobie auto z Twojego OC, oskarżając Cie o oślepienie, co policja zaraz stwierdzi.
A problem będzie jak ktoś ucierpi w takim wypadku i prokurator zacznie sprawdzać cały samochód, między innymi szukając skąd się wzięły niehomologowane reflektory w samochodzie i dlaczego przeszedł przegląd.
Powrót do góry
gadu-gadu
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Pią 27 Sie 2010, 21:04
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


adas7 napisał:

ksenony ustawiają się raz, po przekręceniu kluczyka, dlatego teoretycznie zabierając autostopowiczkę należy wył i włączyć zapłon, żeby reflektory mogły się prawidłowo ustawić do nowej wagi i położenia względem jezdni. To samo się tyczy bagaży i wszystkiego co ma wpływ na poziom świecenia


o co zakład? takiej głupoty to już dawno na forum nie czytałem.

masz ksenony, że się wypowiadasz? ustawiają się w zależności od obciążenia za każdym razem.

Pozdrawiam i zabrać mu browara za głupoty
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
szekles

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: EX: STILO 2002r 1.9 JTD
Piwa: 15/3
Wysłany: Pią 27 Sie 2010, 22:36
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


adas7 napisał:

A na poważnie to efekt będzie, jak ktoś Ci wymusi i naprawi sobie auto z Twojego OC, oskarżając Cie o oślepienie, co policja zaraz stwierdzi.
A problem będzie jak ktoś ucierpi w takim wypadku i prokurator zacznie sprawdzać cały samochód, między innymi szukając skąd się wzięły niehomologowane reflektory w samochodzie i dlaczego przeszedł przegląd.


Jak ktoś wymusi to wymusi, nie ma gadki, że go oślepił...co powie, że nie widział i wyjechał?...
Ale czytałem kiedyś o przypadku gdzie kierowca oślepiony właśnie hidami zjechał na lewy pas i się mocno zrysowali bokami...Faktycznie wszystko poszło na hidy...i słusznie, też ich nie znoszę Twisted Evil
Pozdro Wink
_________________
Naklejki klubowe po 5zł
http://www.fiat.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=47135&postdays=0&postorder=asc&start=120
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Sob 28 Sie 2010, 12:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


adasch napisał:

o co zakład? takiej głupoty to już dawno na forum nie czytałem.

masz ksenony, że się wypowiadasz? ustawiają się w zależności od obciążenia za każdym razem.



No, akurat mam (czy to takie dziwne? Rolling Eyes) i założyć się mogę bo juz zrobiłem 80 tys km tym autem. I poziomowanie polega na opuszczeniu snopu światła i ustawieniu go na odpowiednim poziomie, niedopuszczalne jest żeby ta procedura była przeprowadzana podczas jazdy, gdy wjedziemy na muldę i zmienia się obciążenie zawieszenia, bo trwa to dobre 3 sek w czasie których widzielibyśmy 3m od zderzaka. I nigdy się to nie zdarza bez przekręcenia kluczyka, jeżeli po odpaleniu silnika wejdzie do auta 5 osób i 100kg bagażu to światła będą świecić w kosmos, do czasu wył i zał zapłonu.



szekles napisał:

Jak ktoś wymusi to wymusi, nie ma gadki, że go oślepił...co powie, że nie widział i wyjechał?...


Z hidami nie miałem przypadku, ale za to dostałem odszkodowanie od kolesia, któremu wjechałem przez nieuwagę w tył, jak zobaczyłem że miał tylne lampy po tuningu sprajowym, powiedziałem policji że nagle zahamował a ja nie widziałem stopu, koleś dostał mandat a ja kase. A teoretyycznie błąd był mój. Myślę że bez problemu można się wyłgać, gdy ktoś ma przednie lampy po tuningu.
Powrót do góry
gadu-gadu
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Sob 28 Sie 2010, 17:25
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


adas7 napisał:

No, akurat mam (czy to takie dziwne? Rolling Eyes) i założyć się mogę bo juz zrobiłem 80 tys km tym autem. I poziomowanie polega na opuszczeniu snopu światła i ustawieniu go na odpowiednim poziomie, niedopuszczalne jest żeby ta procedura była przeprowadzana podczas jazdy, gdy wjedziemy na muldę i zmienia się obciążenie zawieszenia, bo trwa to dobre 3 sek w czasie których widzielibyśmy 3m od zderzaka. I nigdy się to nie zdarza bez przekręcenia kluczyka, jeżeli po odpaleniu silnika wejdzie do auta 5 osób i 100kg bagażu to światła będą świecić w kosmos, do czasu wył i zał zapłonu.


specjalnie Dla Ciebie nagram filmik wieczorem, że ta nie jest, a podczas załadowania ludzi ecu samo wyciąga średnią i odp algorytm ustawia wysokość świecenia

pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
kamcia

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: peugeot 307 1.6 benzyna+lpg 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Sie 2010, 12:44
Temat postu:

tylne swiatla


czy ktos moglby doradzic w jaki sposob wymienic zarowke mijania/pozycyjne z tylu??. 3drz 1.9jtd
Powrót do góry
kjark1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 144
Skąd jesteś (miejscowość / region): nowy sacz
Posiadane auto: stilo jtd
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 29 Sie 2010, 14:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


wymiana żarówek lampa z tyłu
wyjmujesz schowek z boku który jest na rzepkach wkładasz reke lokalizujesz 3 śróbki na klucz 10 i odkrecasz lampe pózniej kostka i okłaczsz płytke z żarówkami
potem wszystko w odwrtniej kolejnosci Razz
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Nie 29 Sie 2010, 23:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


adasch napisał:


specjalnie Dla Ciebie nagram filmik wieczorem, że ta nie jest, a podczas załadowania ludzi ecu samo wyciąga średnią i odp algorytm ustawia wysokość świecenia

pozdrawiam


Jeżeli piszesz o stilo, to chętnie zobaczę, bo u siebie tego nie zauważyłem
Powrót do góry
gadu-gadu
nihonjin1

Dyskutant



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): RSR
Posiadane auto: STILO 1.2 5D 2003
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 01 Wrz 2010, 17:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


Wracając do tematu wymiany żarówek, od siebie dodam, że w Stilo 1.2 zmienienie lewej żarówki poprzez demontaż nadkola niestety nie jest możliwe. Dziś miałem odkręcone nadkole i właśnie z ciekawości przy tej okazji sprawdzałem. Dekielek od reflektora, po zdjęciu drucika zabezpieczającego, nie zejdzie z zaczepów, ponieważ jest za mało miejsca pomiędzy podstawką pod akumulator a reflektorem. Wydaje mi się, że jedyny sposób to zdjęcie osłony akumulatora, wyjęcie akumulatora i na koniec odkręcenie całej podstawki. Być może się mylę i jest jakiś łatwiejszy i mniej czasochłonny sposób, jeżeli ktoś ma na to jakiś inny patent to chętnie bym się z nim zapoznał, gdyż wymiana żarówki opisanym przeze mnie sposobem to makabra. Na szczęście z prawej strony wymiana, w porównaniu ze stroną lewą, to bajka. Wystarczy tylko odkręcić jedną śrubę podtrzymującą zbiorniczek z płynem do spryskiwaczy następnie odepchnąć go w tył i mamy na tyle miejsca by zdjąć dekielek i zmienić żarówkę.
Powrót do góry
sosnowiczanin

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 JTD 3D
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Wrz 2010, 20:03
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


Kilka dni temu również miałem okazje wymieniac zarówke od strony kierowcy w jtd i od tametgo dnia modle sie aby nowa sie nie spaliła Very Happy bo nie chce po raz kolejny przerabiac tego tematu.
Oczywiscie przydatne byly wasze wskazówki związane z ściągnięciem nadkola, wyjęciem akumulatora, usunięciem plastikowej obudowy osłaniajacej akumulator. Pominąlem wyłącznie odkęcenie całej tej podstawki pod akumulator i to był mój błąd, moja pierwsza wymiana żarówki zajęła mi ze wszystkim 1,5 h.
Obiecalem sobie zatem ze przy najbliższej okazji spróbuje ta podstawkę obrobić/pozbyć sie niepotrzebnej powierzchni od strony reflektora jakoś kątowką zeby w przyszłości nie bylo konieczności zabierania sie i za nią
Powrót do góry
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Sro 01 Wrz 2010, 20:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


Ja teraz żarówke "od góry" zminieniam wokoło 25 minut od kierowcy, i w 15-20 od pasażera
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Sro 01 Wrz 2010, 21:52
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


MISTRZ, dla mnie awykonalne

pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Sro 01 Wrz 2010, 22:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


Dla mnie największym problemem było włożenie tej głupiej żarówki, która baaardzo płytko siedzi i wypada przy byle dotknięciu, i założenie tego durnego drucika na zaczep od góry( którego nie widać..), tak żeby nie dotknąć żarówki i zeby nie spadła..

Teraz robie to na dwie ręce.. palcem przytrzymuje założaoną żarówkę, a 2 ręką drucik.. ewentualnie jak zarówka sie przesunie to drucik zapinam tylko z 1 strony, co pozwala ustawić żarówkę w dobre miejsce..

najwięcej czasu zajmuja włożenie spowrotem zaślepki załej lampy.. jaik kretyn robił te 2 dziurki z tyłu.. nie dośc ze ich nie widać, to klapkę trzeba wkładac na wyczucie, a dziurki są niewiele większe od bolców w klapce..:/
Powrót do góry
sosnowiczanin

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: Fiat Stilo 1,9 JTD 3D
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Wrz 2010, 22:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


zaki1989 podpisuje sie pod tym co napisales odnosnie tej klapki całego reflektora i drucika przytrzymującego żarówke...paranoja :/
Powrót do góry
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Sro 01 Wrz 2010, 22:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


Za pierwszym razem mocno sie zdziwiłem, bo w peugocie ten drucik od góry był przymocowany.. i nie dało sie do zgubić..

Z klapką jest ten problem, ze po prostu nie ma miejca..bo gtrzeba ją pod odpowiednim kątem włożyć wtedy bez problemu trafiłoby sie w te dziury.. tyle że tego kąta za cholere nie da sie osiągnąć bo po prostu nie ma tyle miejca.. i trzeba sie z tym na płasko babrac..

wyrywanie akumulatora( jeszcze ta durna skrzynka bezpieczaników na nim) tez do przyjemności nie należy..

choć chyba wolę to niż wyjmowanie lewarka i podnoszenie samochodu, odkrecanie koła i nadkola.. wątpie zeby w ten sposób było szybciej.. No i nie trzeba sie po ziemi czołgac..
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Czw 02 Wrz 2010, 11:51
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


adasch napisał:
MISTRZ, dla mnie awykonalne

pozdrawiam


logiczne, jak masz ksenony to wymiana przebiega z goła inaczej i bez całkowitego demontażu reflektora i tym samym zderzaka, się nie obejdzie. Na szczęście u mnie D2R świecą już od czterech lat (plus to co poprzedniemu właścicielowi) i jeszcze ich nie musiałem wymieniać, czego nie można powiedzieć o pozycyjnych Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
nihonjin1

Dyskutant



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 63
Skąd jesteś (miejscowość / region): RSR
Posiadane auto: STILO 1.2 5D 2003
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 01 Lis 2010, 19:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


adasch napisał:

na koniec zakładam żarówki osram extra life 300%

Coś nie mogę znaleźć tych żarówek, chyba że pomyliłeś się w nazwie. A tak przy okazji zapytam, czy można założyć do stilo żarówkę przeznaczoną do lamp soczewkowych jak np. Philips NightGuide?
Powrót do góry
adasch

Auto Maniak



Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1794
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Stilo dynamic JTD 115 KM
Piwa: 35/7
Wysłany: Pon 01 Lis 2010, 20:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


fakt, ultra life, 300% życia i gwarancja

kiedyś sie nazywały light day

żarówki do soczewek nie nadająsię do lamp trapezowych

zresztą i tak nie polecam philispa

za czasów poprzedniego auta porobiłem dokładne badania jasności i życia

btw philips też robi te żarówki do trapezów.

i moje badania

n1 osram nighr braker ale bardzo krótko zyje

nr2 oram silverstar - bardzo polecam. nie żyja za długo ale naprawdę dobrze świeci

n3 osram light day/ ulra life

co do koloru, czym bardziej niebieskie tym gorzej

tu porównanie xenonów



i z WIELKIM POŚWIĘCENIEM odnalazłem załączone zestawinie zrobione przez chyba ADAC



pozdrawiam
_________________
Stilo sprzedane w dobre ręce. Nowy użytkownik pięknie je odnowił. Oby się dobrze sprawowało, to było było naprawdę super auto!
Powrót do góry
gadu-gadu
chase1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 412
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mondeo MK4, Stilo JTD
Piwa: 4/0
Wysłany: Pon 01 Lis 2010, 23:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


a co powiecie na zarowki GE ? (szczegolnie chodzi mi o H7 )
link do stronki producenta http://www.gelighting.com/eu/product_portfolio/automotive/manufacturers/auto_spec.html?fiat
Powrót do góry
jarek-stilo1,6

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Stilo 1,6 16V 2006/7
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 06 Gru 2010, 11:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


giemba napisał:
Nie. Żarówki dużej mocy (mijania, drogowe, przeciwgielne) nie są monitorowane. Tylko żarówki małej mocy (migacze, stopy, przeciwmgielne tylne, podświetlenie tabl. rejestracyjnej, pozycje - z tym, że dopiero gdy przepalą się obie na jednej stronie) są objęte sprawdzaniem przez komputer.

Tu się nie zgodzę bo mi pokazał, że się pozycja spaliła, a była spalona tylko jedna z dwóch w lewym przednim reflektorze/kloszu.

Gdzieś chyba też ktoś pisał, że muszą się spalić obydwie od oświetlenia tablicy z tyłu, żeby komputer pokazał. Otóż też nie bo właśnie w sobotę spaliła się jedna z dwóch i ładnie mi to się pokazało w komunikacie.
_________________
YAMAHA XJR
Powrót do góry
DW_Mysz

Dyskutant



Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 78
Skąd jesteś (miejscowość / region): DŚl
Posiadane auto: Fiat Stilo MW 1.9 MultiJet 120KM
Piwa: 3/0
Wysłany: Pon 06 Gru 2010, 16:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


jarek-stilo1,6 napisał:
giemba napisał:
Nie. Żarówki dużej mocy (mijania, drogowe, przeciwgielne) nie są monitorowane. Tylko żarówki małej mocy (migacze, stopy, przeciwmgielne tylne, podświetlenie tabl. rejestracyjnej, pozycje - z tym, że dopiero gdy przepalą się obie na jednej stronie) są objęte sprawdzaniem przez komputer.

Tu się nie zgodzę bo mi pokazał, że się pozycja spaliła, a była spalona tylko jedna z dwóch w lewym przednim reflektorze/kloszu.

A ja się nie zgodzę z brakiem zgody, bo u mnie nie pokazuje jednej spalonej pozycji... Może kwestia różnego oprogramowania ECU?
Powrót do góry
chase1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 412
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Mondeo MK4, Stilo JTD
Piwa: 4/0
Wysłany: Pon 06 Gru 2010, 16:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Światła mijania


u mni etez pokazalo pojedyncza spalona zarowke postojowa..
moze wiec to kwestia rocznikow?
masz mjeta - wiec masz nowsza... (podobnie jak z mata w siedzeniu pasazera - od ktoregos tam rocznika przestali je montowac i tyle)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Nadwozie.


Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie

FiatTipo

46 900

2021r.

72 000 km

mazowieckie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System