Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Uno ) Silnik traci moc i gaśnie.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ArturG101

Czytelnik



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Uno 1.4 benzyna 1994
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 10 Sty 2010, 20:20
Temat postu:

Silnik traci moc i gaśnie.


Witam , mam fiata Uno benzyna 1.4 z 1994 i drugi raz przytrafiła mi się już historia (ostatnia taka sama tydzień temu) uruchomiłem silnik normalnie , po pięciu kilometrach zajeżdżam na stację 5 min minęło i ruszam a i po 5 metrach zaczyna dziwnie tłuc i dusić silnik dodałem gazu na jedynce i wrzuciłem 2 na tym też mnie tłukło więc dałem 3 , dojechałem do przystanku zobaczyć co jest , chciałem odjechać z niego ale auto straciło mocno na mocy (przy samym włączeniu auto po chwili gasło , dodawanie gazu coś pomagało ), postanowiłem ruszyć jakimś cudem (przy tych duszeniach wyjechałem na jedynce na jezdnię dodałem gazu ale więcej niż 20 na jedynce nie pojechałem, (czułem jak bym miał doczepioną wielką przyczepę z tyłu) dałem gaz 2 szarpie - gaz 3 , gaz 4 potem 5 i jakoś jadę na 70-80 km\h nie czuć było niczego złego na 4 gdy miałem 50 km\h w mieście pod wzniesieniem zaczęło znowu szarpać docisnąłem i na 60km\h
też szarpało zjechałem na stacje na niej to już zupełna klapa auto coraz mocniej się dusiło aż w końcu po 20 minutach zupełnie przestał odpalać silnik, i tutaj jest sprawa chora (nierobie sobie jaj) auto po godzinie zupełnie bez problemu odpaliło i jechało bez żadnych zacinań i duszenia na każdym biegu, czy może może mi ktoś wytłumaczyć co jest przyczyną takiego dziwnego wnerwiającego zachowania ?


Ostatnio zmieniony przez ArturG101 dnia Sro 13 Sty 2010, 19:11, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
gadu-gadu
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Nie 10 Sty 2010, 20:32
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Silnik traci moc i gaśnie.


a czy uno posiada kopułkę rozdzielacza? może była zawilgocona wewnątrz i kiedy wyschła problem zniknął,defekt może się pojawić bo przeskakująca iskra mogła wypalić ścieżkę i każde zanieczyszczenie lub wilgoć nawet zmiana temperatury spowodują że objawy powrócą
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
ArturG101

Czytelnik



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Uno 1.4 benzyna 1994
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 10 Sty 2010, 22:02
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Silnik traci moc i gaśnie.


ok sprawdzę a masz może jeszcze inne spostrzeżenia dlaczego uno pali świetnie na mrozie a po przejechaniu 5 km i postoju zaczyna świrować potem zupełnie się nie odpala a po godzinie wszytko jest w porządku (dodam jeszcze że po 5 km wskazówka temperatury jest podwyższona o 3 kreski )
Powrót do góry
gadu-gadu
pimpa71

Debiutant



Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trzebnica dolnoslaskie
Posiadane auto: fiat uno 1.4 97r
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 12 Sty 2010, 19:09
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Silnik traci moc i gaśnie.


Witam ,mam ten sam problem i od dłuższego czasu żaden mechanik nie potrafi rozgryźć tej usterki. Na dokładkę kiedy dzisiaj jechałam do pracy samochód nagle zaczął słabnąć,bez szarpania stanął w miejscu i zgasł. Wszystkie kontrolki świecą, akumulator dobry,kręci ,światła są,nawiew,a samochód nie chce zapalić.Po dłuższej chwili udało się.Po ośmiu godzinach problem powtórzył się,ale tym razem nie obeszło się bez holowania.Dotarłam do domu i samochód nagle zapalił.Zastanawiam się czy to nie pompa paliwowa,bo przy zapalaniu zawsze ją słychać,a teraz jakoś nie bardzo,jak się uda. Może ktoś wie co to za cuda?
Powrót do góry
jacek303

Debiutant



Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: FIAT UNO FIRE 3-drzwi 1,0 97r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Sty 2010, 21:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Silnik traci moc i gaśnie.


Zimą problemy może sprawić woda w paliwie. Po dłuższym postoju może skroplić się w instalacji paliwowej i zamarznąć. Stąd problemy od początku jazdy i ich koniec po rozgrzaniu silnika. Trzeba tankować często do pełna, ponieważ pusty bak powoduje skroplenie się pary wodnej po ochłodzeniu. Lepsza benzyna, nieoszukana, jest na stacjach bezobsługowych. Kiedyś dolewało się do paliwa denaturat, ale teraz są dostępne specjalne dodatki. Spirytus wiąże wodę i poprawia spalanie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 14 Sty 2010, 21:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ArturG101

Czytelnik



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Uno 1.4 benzyna 1994
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 14 Sty 2010, 22:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Silnik traci moc i gaśnie.


No słuszna uwaga kolego ale jak sam widzisz kłopot zaczyna się po przejechaniu paru kilometrów i postoju. Kolega mustang1 miał racje , u mechanika wymieniłem najpierw filtr paliwa ale to nie było to lecz lepiej mieć nowy niż stary zużyty, i potem zobaczył na świece - wypalone i osmolone okropnie, założył nowe było lepiej ale iskra niebyła za mocna , i winowajcą okazała się kopułka rozdzielacza , po wymianie wszytko idealnie Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
gadu-gadu
krisgol

Czytelnik



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: 1.0 fire
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Sty 2010, 21:29
Temat postu:

Silnik traci moc i gaśnie.


Walczę od dwóch tygodni. Fire1.0 odpala na wolnych obrotach pracuje idealnie, jedynka - ruszam i nie ma siły, dwójka jak się rozbuja to do 30km/h. Wyłączę zapłon w czasie jazdy i odpalam z powrotem - załapuje, rwie asfalt . Po pewnym czasie gaśnie całkowicie w czasie jazdy. Kaszle, kaszle - odpala, jadę dalej i nagle jedzie na wolnych obrotach, naciskam pedał gazu i duszę silnik, odpuszczam jadę dalej - aby do domu - dotaczam się do mechanika. Po czterech dniach mechanik jest siwaszy od gołąbka. Jest dobry, sprawdzona elektryka łącznie z diagnostyką komputera, wymienione świece, kopułka, przewody wysokiego, od dawcy ze szrotu cały segment wtryskowy iiiii jest już dobrze wyjeżdżam z warsztatu zadowolony, jadę na stację zatankować i nie mogę dojechać do dystrybutora (ok.1km). Jestem uparty, tankuję nie do pełna i odpalam jak nigdy.Boję się, wracam z powrotem do Pana mech. Widzi mnie i klęka pytając co jest !!! Stoimy i jeździmy, jeździmy i stoimy super nic się nie dzieje, nagle to samo co wcześniej brak mocy przy dodaniu pedału gazu i zdechł.Morał, po zatankowaniu zwiększyłem nieznacznie poziom paliwa, zwiększając w ten sposób lepsze zasysanie działającej wadliwie pompy, choć mruczała.Wtryskiwacz posiada paliwo w układzie lecz przy większym zapotrzebowaniu i braku ciśnienia we własnej komorze powodował gaśnięcie silnika. Dlatego po ponownym odpaleniu pompa podawała pierwsze mocne uderzenie i silnik pracował normalnie a następnie przechodziła tak jakby na bieg jałowy. (uwaga na siatkę wtryskiwacza jest delikatna)Tak było w moim przypadku.
Powrót do góry
snakeman1

Debiutant



Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 11

Posiadane auto: uno 1.4 ies
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 03 Lut 2010, 01:05
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Silnik traci moc i gaśnie.


co do pompy możliwe, warto przeczyścić przy okazji filtry paliwa i styki zasilające pompę w baku.
Powrót do góry
Ramzes11

Czytelnik



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Otwock
Posiadane auto: Fiat UNO, 1000, 1994
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Mar 2010, 20:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Silnik traci moc i gaśnie.


Witam, Panowie niestety mam jeszcze lepsza zagwozde, wszelkie objawy takie same jak u ArtuG101 i krisgol. Niestety wystepuja one zarowno na benzynce jak i na LPG dlatego na poczatek wykluczylem pompe. Wymienilem- swiece, kable wysokiego, kopulke, palec, wlalem uszlachetniacz do baku wiazacy wode, wymienilem filtr od gazu, gaz zatankowany do opru benzynki do polowy i nadal to samo. Jezdze jeden dzien ok nastepnego pomimo podobnych warunkow pogodowych szarpie. Moze to glupie ale jezeli powietrze z dmuchawy leci cieple to OK jak zimne (pomimo iz samochod rozgrzany do oporu wylaczylem go tylko na chwilke i po odpaleniu zasowa zimne powietrze) to szarpie. Tak dla wyjasnienia powiem iz problem z zapalaniem mialem zawsze tzn trzeba go bylo troszke dluzej pokrecic, w zime nie szarpalo jak sie troche ocieplilo to zaczely sie te problemy.
Powrót do góry
hipek666

Czytelnik



Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): łapy
Posiadane auto: uno 1.0 fire
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Mar 2010, 22:31
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Silnik traci moc i gaśnie.


miałem tak samo w moim 1.0 fire .u mnie poszła sonda lambda.
Powrót do góry
Ramzes11

Czytelnik



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Otwock
Posiadane auto: Fiat UNO, 1000, 1994
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Mar 2010, 21:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Silnik traci moc i gaśnie.


Bylem u dwoch niezaleznych "magikow" ktorym opisalem powyzsze problemy, obaj bez zajakniecia odparli: do wymiany uszczelka po glowica. Oferta wymiany uszczelki 400 i 500 pln. Moje pytanie jezeli okaze sie iz jest jeszcze walnienta glowica ile kosztuje? Bo moze do rowu go?
Powrót do góry
Ramzes11

Czytelnik



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Otwock
Posiadane auto: Fiat UNO, 1000, 1994
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Mar 2010, 23:48
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Silnik traci moc i gaśnie.


No i nowe spoztrzezenie, jak brakuje wody w chlodnicy to sie tak wlasnie dusi ale tylko na lpg, jak jest woda na wlasciwym poziomie to idzie jak rakieta. Nie robilem tej uszczelki i ni bede robil, koszt = nieoplacalnosc.
Powrót do góry
Ralphi

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie/Łódź
Posiadane auto: Stilo 1,9 JTD 2003r Moderator
Piwa: 21/1
Wysłany: Sob 24 Kwi 2010, 16:29
Temat postu:

Re: ( Fiat Uno ) Silnik traci moc i gaśnie.


Kolego Ramzes11 - zwracam uwagę na niestosowanie się do regulaminu forum pkt 20.
_________________
>>>----Niebieska strzała południa---->
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Uno ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Uno »

Opinie o samochodach Fiat Uno - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Uno ) Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie

FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System