Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) Zanikający prędkościomierz.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrekg7

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat: Brava 1,2 / Bravo 1,9
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 03 Paź 2007, 18:47
Temat postu:

Zanikający prędkościomierz.


Witam.W moim aucie co kilka - kilkanaście sekund całkiem zanika i następnie pojawia się wskazanie prędkościomierza i licznika przebiegu. Czasem nie ma wskazania prędkościomierza a licznik ledwo widocznie - bladymi cyframi wyświetla przebieg. Wyświetlenie przebiegu jest ciągłe lub to co jest najczęściej, migocze. Natomiast na postoju licznik nic nie wyświetla a po ruszeniu przebieg wyświetlany jest słabo- migocze. W czasie zaniku wskazania prędkościomierza licznik nie nabija kilometrów. Licznik dzienny nie zeruje się.Inne wskaźniki działają prawidłowo. W puszce bezpiecznikowej w kabinie po lewej stronie kierownicy jest kostka, a w niej jest jeden kabelek, którego odłączenie powoduje całkowity brak działania wszystkich wskaźników. Nie znalazłem tam kabelka "idącego" bezpośrednio do prędkościomierza lub licznika.Sądzę, że gdzieś robi się przerwa w obwodzie. Nie wiem gdzie jej szukać, podejrzewam, że w zestawie wskaźników, przy liczniku przebiegu. Czy ktoś wie co to może być? Z góry dziękuje za pomoc.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
piotrekg7

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat: Brava 1,2 / Bravo 1,9
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 03 Paź 2007, 18:58
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zanikający prędkościomierz.


CD POSTU WYŻEJ. Jak się dostać do kostek zestawu wskaźników?
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
piotrekg7

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat: Brava 1,2 / Bravo 1,9
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 04 Paź 2007, 11:57
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zanikający prędkościomierz.


Moja w/w usterka pogłębia się. Dzisiaj dodatkowo obrotomierz przy równo pracującym silniku na biegu jałowym pokazuje ZERO. Po ruszeniu z miejsca następują chwilowe wahania wskazań obrotomierza +/- 500 obr/min, później pokazuje prawidłowo. Zakłócenia wskazań obrotomierza występują nieregularnie, sporadycznie także w czasie jazdy. Wydłuża się czas zaniku wskazań prędkościomierza i licznika. Wyświetlacz licznika przebiegu świeci normalnie na zielono lecz nie pokazuje przebiegu, lub migocze bardzo bladymi cyframi.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Paź 2007, 22:31
Temat postu:

Zanikający prędkościomierz


Siemka
Występujące objawy przypominają mi brak stosownego kontaktu pomiędzy zasilaniem /kostka,listwa zasilająca/.Być może poprzedni właściciel auta rozbierając licznik nie odpowiednio złożył go w prawidłowy sposób.Takie zaniki napięcia spowodowane mogą być również zalaniem instalacji elektrycznej.Jeśli masz troszkę sprytu i odpowiednie narzędzia spróbuj wyciągnąć licznik i sprawdź jak to wygląda. Pozdrawiam.

_________________
XXX
Powrót do góry
piotrekg7

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat: Brava 1,2 / Bravo 1,9
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 05 Paź 2007, 09:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zanikający prędkościomierz.


Jestem pierwszym właścicielem, instalacja nie była zalana, auto nie jest po wypadku, licznik ani inne elementy zestawu wskaźników nie były rozbierane, licznik nie cofany, auto nie pożyczane, bez napraw elektrycznych, podświetlenie deski prawidłowe, itp.... , Usterka wystąpiła w czasie jazdy po przejechaniu przez torowisko i żeby było śmieszniej dodam z prędkością ok. 15 km/h.
Uważam, że gdzieś zanika impuls. Do tej pory sądziłem, że w okolicy zestawu wskaźników, ale od kiedy wariuje obrotomierz to sądzę,że może to być również w zupełnie innym miejscu. Tylko gdzie jest początek tego obwodu? Co daje impuls do działania licznika, prędkościomierza i obrotomierza? Silnik pracuje normalnie. Zatem czujniki odpowiedzialne za silnik są OK, ale chyba mają wpływ na pracę choćby obrotomierza. Licznik przebiegu i prędkościomierz mogą brać impuls z centrali ABS, a ten działa prawidłowo. Czy jestem w błędzie?
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 05 Paź 2007, 09:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Paź 2007, 19:51
Temat postu:

Zanikający prędkościomierz


Siemka
Obroty silnika napewno będą zczytywane z koła zamachowego.Ale ten czujnik podaje , również impulsy do komputra samochodu.Gdyby on był uszkodzony to silnik też by chodził "kulawo".Prędkościomierz jest odmienny o tych samochodów , które miały linkę. Napęd jest elektoniczny z impulsatora . Taki brak i zaniki napięcia są trudne do lokalizacji usterki. Czy podłączenie do kompa nie przynisło wykrycia usterki systemu ??.Pozdrawiam.

_________________
XXX
Powrót do góry
piotrekg7

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat: Brava 1,2 / Bravo 1,9
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 08 Paź 2007, 11:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zanikający prędkościomierz.


Do kompa auto nie było podłączane. Z tego co wiem, z kompa można określić co jest uszkodzone tylko wtedy gdy rejestrowany jest kod błędu. Przy moim problemie jest to bardzo mało prawdopodobne aby coś dało się odczytać, ponieważ moje auto nie ma EOBD, a tylko w tych samochodach komputer rejestruje dosłownie wszystko, można odczytać nawet przebieg i nie da się go oszukać przez cofnięcie licznika lub wymianę. W samochodach bez EOBD komp nadzoruje tylko podstawowe minimum elektroniki. Diagnostykę komputerową traktuję jako ostateczności, lub gdy będę miał pewność że będzie skuteczna.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
piotrekg7

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat: Brava 1,2 / Bravo 1,9
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 22 Paź 2007, 20:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zanikający prędkościomierz.


Byłem w ASO nie mają pewności czy na kompie uda się określić co nawala. Są pewni tylko tego, że ja muszę za to zapłacić. Czy ktoś coś wie na ten temat? Obecnie usterka się ustabilizowała. Raz jest dobrze np. przez dwa trzy dni a potem źle przez chwilę albo dzień. Gdzie są kostki od zestawu wskaźników?
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Facktor

Debiutant



Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Bravo 1,9JTD 99r./6 szt. 126p
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 29 Lut 2012, 09:28
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Zanikający prędkościomierz.


Wyciągnij Licznik i wyczyść styki po prostu masz zanik masy !! Najlepiej pier.... nad licznikiem w obudowe nie działa zapewne po walnięciu zacznie przynajmniej na chwile. Jeżeli to nie pomoże to masz tzw zimne luty czyli lutownica w dłoń i poprawiamy, normalnie objawia się to na wskaźniku temperatury ale bywa też na obrotomierzu i liczniku !! Do całego zabiegu wyjęcia licznika potrzebujesz tylko zestaw imbusów !!
Powrót do góry
gadu-gadu
piotrekg7

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 106
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Fiat: Brava 1,2 / Bravo 1,9
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 01 Mar 2012, 22:41
Temat postu:

re porada


Usterka już dawno naprawiona. Przyczyną był zimny lut na procesorze. Ale dzięki za odpowiedź.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


FiatPanda

9 500

2011r.

219 000 km

pomorskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie

FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie

FiatPanda

22 900

2008r.

169 000 km

wielkopolskie

FiatPunto

4 200

2005r.

223 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System