Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Pią 19 Lut 2010, 21:24
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


Stary mercedes to zupełnie inne liga.. wszytsko naprawisz młotkiem, a do baku mozesz napluć i tak na tym pojedzie...

Kup sobie np. 10cio letnie audi A6 z automatem.. powodzenia..

każda skrzynia ma jakiś tam okres użytkowania.. te elementy nie są wieczne.. i niestety automat ze względu na skomplikowaną bodowę ma o wiele krótszy okres eksploatacji, oczywiście, wszytsko zalezy od jazdy.. ale nawet jezdząc idealnie jęlsi zrobisz w nowym samochodzie z taką skrzynią 200 tysięcy, to jest to duuuzy sukces..

wg producenta ten element ma przejezdzić 2-3 lata, i około 100 000km

tylko że tako nowa skrzynia kosztuje spora częsć używanego samochodu, dlatego nikt tego nie wymienia..

i póxniej kupujesz takiego 10cio latka z automatem.. jesli myslisz ze długo na nim pobujasz to można sie zawieść..


Oczywiście nie mówie ze to reguła, ale zdarza się wystarczająco często bym nie kupił 5-6cio letniego samochodu z automatem i ponad 100 000 przebiegu..

skoro mówisz ze skrzynia w stilo tak prosta, to czemu w zasadzie nikt tego nie jest w stanie naprawić..? a jesli już to koszt jest kosmiczny..?

I nic nie zmienia tego ze jesli kupujesz samochód w który juz na starcie skacze zamiast ruszać płynnie, to nie ma co płakac bo to twoja wina..
Powrót do góry
__Buuu__

Dyskutant



Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 64

Posiadane auto: STILO 3D ABARTH
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 19 Lut 2010, 21:39
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


zalezy co pojmujesz przez kosmiczne koszta Question
jesli zakladajac ze wymiana automatu w 10 letnim aucie kosztuje 6000
a wymiana pompy selesspeed ktora kosztuje 1500 zl (nowa w serwisie) + koszty wymiany 500zl to mamy tylko 2000 zl az taka tragedia Question
wymiana rozrzadu paskow i remont zaiweszenia czasami kosztuje wiecej

a malo ludzi ogarnia temat poniewaz jest to dosc rzadkie auto przec co brak doswiadczenia i odpowiedniego sprzetu diagnostycznego
(temat ASO przemilcze)
Powrót do góry
zaki1989

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 1367
Skąd jesteś (miejscowość / region): pole
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.9 CDTI 150KM IDS+ (DPF OFF, nowy kolektor ssący ~ 170KM= niecałe 7s na 100 :) )
Piwa: 18/1
Wysłany: Sob 20 Lut 2010, 03:38
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


jeśli samochód kosztuje kilkanaście KPln, to 2K to całkiem sopra jego część..

o ile wydatek na płyny i paski wliczasz w koszty kupna auta, to raczej nikt nie wlicza ze na starcie będzie musiał włożyc kolejne 2K w naprawe skrzyni.. gdyby o czymś takim wiedział to by od razu dołożył i kupił sobie rok młodszego..

I pytanie czy wymienią samą pompę.. pojedzies np. do ASO, bo w takich przypadkach najcześciej sie własnie jedzie do ASO, a tam powiedzą "cała skrzynia"... ile kosztuje? 5 koła? to 1/3 auta
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Sob 20 Lut 2010, 12:18
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


zaki1989 napisał:
własnie dlatego jak kupować samochód z automatem to tylko nowy lub prawie nowy..

Edit: ktoś tu ostatnio podawał temat gdzie mechanik "uczył" od nowa jezdzic skrzynie..



bez przesady, ja przejechałem, jak powszechnie sie uważa, super awaryjną marką i w ogóle do dupy, dełu tiko 350 tys i skrzyni nic nie było. a miałem wtedy 20 lat i zmieniałem biegi nie odpuszczając gazu, dla skrzyni ogólnie hardkor.

Jak juz kolega wyzej napisał, to nie jest automat i nie ma z nim nic wspólnego, oprócz tego że nie trzeba sięgać ręką do drążka kilkaset razy dziennie.

A kangurki to kwestia regulacji wysprzęglików, tyle że u nas w kraju sprzedali selespida pewnie kilkaset sztuk i nikt nie szkolił naszych w tak tajemnych umiejętnościach, stąd problemy z serwisem. A regulacje są przewidziane w normalnych przeglądach okresowych.
Powrót do góry
gadu-gadu
__Buuu__

Dyskutant



Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 64

Posiadane auto: STILO 3D ABARTH
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 20 Lut 2010, 20:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


zaki1989 napisał:
jeśli samochód kosztuje kilkanaście KPln, to 2K to całkiem sopra jego część..

o ile wydatek na płyny i paski wliczasz w koszty kupna auta, to raczej nikt nie wlicza ze na starcie będzie musiał włożyc kolejne 2K w naprawe skrzyni.. gdyby o czymś takim wiedział to by od razu dołożył i kupił sobie rok młodszego..

I pytanie czy wymienią samą pompę.. pojedzies np. do ASO, bo w takich przypadkach najcześciej sie własnie jedzie do ASO, a tam powiedzą "cała skrzynia"... ile kosztuje? 5 koła? to 1/3 auta


dlatego pisalem ze temat ASO pomijam bo nie lubie placic za to ze ktos sie uczy na moim samochodzie
czyli dalej mamy 2000zl
uwazam ze zadbany abarth ktory nie swieci jak choinka bozonarodzeniowa wszystkimi mozliwymi kontrolkami jest na bierzaco serwisowany powinien kosztowac okolo 20000zl
wiec z prostego liczenia jest to 1/10 ceny auta- tak zle

p.s.
tak wiem ze sa na allegro po 14000 i miej
nie widze przeciwskazan aby takie auto kupic
tylko trzeba miec dodatkowe 10000 na naprawy, duzo czasu wolnego mocne nerwy i podchodzic do tego tematu lekko hobbistycznie aby moc powiedziec tak mam stilo od roku ale pol przestal u mechanika Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 20 Lut 2010, 20:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
szuleckt

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa<->Pułtusk
Posiadane auto: Było: Fiat Stilo Abarth 2.4 R5 20V 3D Jest: Mercedes CLK 2.3 Kompressor Sport
Piwa: 7/3
Wysłany: Pon 22 Lut 2010, 10:21
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


Widzę, że temat nabrał kolorówSmile Kangurki w selespeedzie to normalna sprawa. Nieszczęście mamy takie, że w Polsce nikt (lub prawie nikt) nie potrafi tego wyregulować. A co do kupowania Stilo z selespeedem. Ja kupując swój wiedziałem, że kangurki to normalka i wcale mnie nie przerażały - bo one wcale NIE oznaczają, że skrzynia się zaraz rozsypie - po prostu tracimy trochę na komforcie podczas ruszania.
Co do wytrzymałości selespeeda. Podejrzewam, że wytrzyma on więcej kkm niż manual gdy właścicielem auta osobą używająca pedału przyspieszenia binarnie (nie oszukujmy się, Abartha z Selespeedem nie kupuje dziadek żeby jeździć nim do kościoła) - w manualu kilka nieudanych zmian na 2 i synchronizator do wymiany.
Wracając do zakupu samochodu z selespeedem. Kupowałem Abartha w listopadzie 2008, zapłaciłem za niego 20,5 tyś zł (uważam, że to było tanio bo autko w bardzo dobrym stanie, świeżo sprowadzone ze Szwajcarii, 100% kompletne). Auto super wyposażone, bardzo ładne. Nawet jeśli miałbym doliczyć 2tyś z naprawę skrzyni to za 22,5tyś nie kupiłbym nic ciekawszego co spełniałoby moje oczekiwania.
I teraz pytanie, czy ponownie kupiłbym Abartha z selespeedem? Oczywiście tak, gdyż:
- kangurki nie występują zawsze (głównie gdy na zewnątrz jest zimno)
- kangurki nie przeszkadzają, aż tak strasznie (występują głównie podczas bardzo delikatnego ruszania)
- wg producenta selespeed i manual mają takie same osiągi
- spalanie takie samo jak w manualu (bo to prawie jest manual)
- selespeed wyręcza mnie od ciągłego sięgania do lewarka zmiany biegów
- międzygaz podczas redukcji to po prostu CUDEŃKO Very Happy

Oczywiście gdyby ASO FIAT było w stanie usunąć kangurki za rozsądna cenę (po raz kolejny przytoczę, w ASO Peugeot kosztuje to ~500zł) to jasne, że bym ich się pozbył.Jednak jeśli mam wymieniać, sprawne elementy to wolę jeździć z kangurkami - bo aż tak nie przeszkadzają.

Wniosek jest taki: skrzynia selespeed we Fiacie (w Alfie to inna bajka) jest super, tragiczne jest to, że Fiat wprowadził takie samochody na polski rynek ale nie zapewnił odpowiedniego szkolenia w sieci ASO.

Pozdrawiam wszystkich
_________________
Airsoft - I'm lovin' it - www.asgpultusk.pl
Powrót do góry
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Pon 22 Lut 2010, 13:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


Pewnie że można pisać, po co CI selespid to tylko dodatkowy kłopot i koszta. To samo można powiedziećo klimatroniku, lub o klimie w ogóle, lub ośmiu poduchom, dachu szklanym itd. wszystko to generuje dodatkowe ewentualne usterki, jednak służy naszemu komfortowi i tego oczekujemy od samochodu.

Gdyby tak postrzegać sprawę trzeba by jeździć 126p obowiązkowo w podstawowej wersji, bo po co sie narażać na dodatkowe koszty, gdy np. w wersji FL z jakichś powodów zaczną nam przeciekać szyby uchylne z tyłu. A jak juz koniecznie stilo to użytjkownicy wyżyłowanych JTD, powinni brać zwykłe wolnossące 1,4, bo na pewno jest o wiele mniej awaryjne i tańsze w serwisie niż JTD

Każdy wybiera i płaci za swoje wybory, nie zawsze przy kupnie samochodu priorytetem jest oszczędność za wszelką cenę.

W moim przypadku warości wyglądają

1. Skrzynia sekwencyjna (ewentualnie automat)
2. duzo wyposażenia
3. osiągi
4. wygląd
5. tania eksploatacja


przy wyborze samochodu przechodziłem po kolei przez kazdy punkt, dlatego abarto nie odpadł, bo w odwrotnej kolejnosci odpadł by juz po pierwszym punkcie.
Powrót do góry
gadu-gadu
TOLASSS

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: FIAT DUCATO MAXI 2,5 TDI 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Kwi 2010, 17:17
Temat postu:

automatuczna skrzynia


czytam tak wasze wypowiedzi ale o automacie to powiem tak ze mam mazde 323 z 93 r z automatem i jezdzi do dzisiaj ma przejechane prawie 300tys silnik zostal wymieniony a skrzynia dalej pracuje dobrze bez jakis zgrzytów szarpań czy ślizgania tylko olej trzeba czasami wymienic i filtr, zrobilem to dwa lata temu pewnie od nowosci nikt tego nie zrobil (auto od 94 roku jest w uzywane przez moja rodzine) a ja po pewnie 15 latach to zrobilem i chodzi do dzisiaj auto było uzywane do ciągnięcia przyczepy i nie miało taryfy ulgowej a teraz mnie interesuje alfa taki z selespeedem ludzie mowia ze alfy sie psują wię chce sprawdzic
Powrót do góry
gadu-gadu spik (wp kontakt)
adas7

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 509
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice
Posiadane auto: Fiat Stilo Abarth 2003
Piwa: 6/1
Wysłany: Wto 20 Kwi 2010, 17:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


Ale skrzynia ze stilo ma tylko tyle wspólnego z Twoją, że nie trzeba zmieniać biegów ręcznie, jeżeli się nie chce. To nie automat tylko sekwencja.

To normalna skrzynia manualna z dołożonymi siłownikami, które te biegi zmieniają i wysprzęglają.
Można dołożyć drążek, pedał sprzęgła i będzie to śmigać jak manual.

Jeżeli chodzi o ich awaryjność to to całkowicie różne konstrukcje i nieporównywalne pod tym względem.
Powrót do góry
gadu-gadu
kierass

Czytelnik



Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: volvo 460
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Maj 2010, 16:07
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


odnośnie kangurków to doszły mnie słuchy, że po wyłączeniu ASR znikają albo są mniejsze nie wiem czy to pewne
Powrót do góry
szuleckt

Stały Bywalec



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa<->Pułtusk
Posiadane auto: Było: Fiat Stilo Abarth 2.4 R5 20V 3D Jest: Mercedes CLK 2.3 Kompressor Sport
Piwa: 7/3
Wysłany: Pią 07 Maj 2010, 16:50
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


kierass napisał:
odnośnie kangurków to doszły mnie słuchy, że po wyłączeniu ASR znikają albo są mniejsze nie wiem czy to pewne

Bulszit Smile
_________________
Airsoft - I'm lovin' it - www.asgpultusk.pl
Powrót do góry
cromik

Debiutant



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Stilo Abarth
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Maj 2010, 23:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


Jako że to pierwszy mój post, to witam wszystkich.
Selespeed to bardzo ciekawa konstrukcja, droga i skomplikowana to fakt. Nie przez przypadek stosowana w Maserati i Ferrari. A producent Magneti Marelli robiło także pierwsze SMG dla BMW, w tym M3. Tak naprawdę mają to już dopracowane. Wynikiem tego jest porawiona skrzynia biegów w Fiacie Stilo. Meczę taki egzemplarz od roku. przez ten czas oprócz wymiany tragicznego silnika, jakim jest egzemplarz 2.4 20V na odpowiednik z Lanci, popracowałem trochę nad Selespeedem. Otóż macie problem z nieodpowiednią pracą. Jest to normalne. Przy zużywaniu się chociażby okładzin sprzęgła człowiek dostosowywuję się do tych zmain. Zrobić musi to także mechanizm Selespeed. Sam tego nie zrobi. Musi mu w tym pomóc komputer i człowiek. Aso często nie chcą się w to bawić bo mają prostrze rzeczy do robienia, np wymianie oleju w Seju Wink Po zakupię Abartha przejechałem się do ASO w Z.G. i stwierdzona że nie mają kompa do tego, mogą pożyczyć z Poznania, ale gwarancji nie dają że coś zrobią. W sumie nic nie miałem do zrobienia to ich olałem.
Silnik wymieniłem, sprzęgło także. Było wszystko OK. Żeby nie przeciekający termostat i lejący się płyn na czujnik położenia sprzęgła, nie miałbym problemów z Selespeedem. Ale się zaczęło. Poszperałem trochę w necie, zakupiłem odpowiedni sprzęt. Od trzech dni w pełni zdiagnozowany, od nowa nauczony Selespeed znów cieszy mnie na drodzę. Nie skacze, nie szarpie przy ruszaniu i płynnie przełącza biegi. Wiadomo nie jest to DSG Smile ale pracuje rewelacyjnie. Chiciałbym jeszcze w przyszłości popracować nad szybkością zmiany biegów. Wiem już że ktoś to zrobił. Więc się da crakować oprogramowanie Magneti Marelli Wink
Poza tym dopracowałem problemy z silnikiem i nieszczęsnymi poduszkami. Teraz to chyba nieliczny Abarth bez błedów w zachodniej Polsce. A są to kapryśne modele.
Także jak ktoś chce poznać tajniki Selespeeda to proszę pisać.
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
aarkadiusz1

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Będzin
Posiadane auto: Stilo 2.4
Piwa: 1/1
Wysłany: Sob 05 Cze 2010, 06:54
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


Witam
Czy ktos jeszcze testowal to o czym mowi kolega Cromik?
Mam ten program do selespeeda ale szczerze mowiac troche strach robic takie rzeczy przy tym wloskim wynalazku Very Happy

Pozdrawiam
_________________
Stilo ABARTH
Powrót do góry
gadu-gadu
cromik

Debiutant



Dołączył: 08 Maj 2010
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Stilo Abarth
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 06 Cze 2010, 09:53
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


Rób Very Happy Nie bój się . Do odważnych świat należy.
Powrót do góry
gadu-gadu
radzik2908

Debiutant



Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 19

Posiadane auto: Stilo Abarth
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Lip 2010, 21:35
Temat postu:

Re: ( Fiat Stilo ) Awaria skrzyni SELESPEED.


cromik napisał:
Rób Very Happy Nie bój się . Do odważnych świat należy.


Witam, chętnie bym spróbował, co to za program i jaka jest procedura?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Stilo »

Opinie o samochodach Fiat Stilo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Stilo ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatCroma

23 700

2009r.

160 000 km

śląskie

FiatSedici

23 900

2010r.

137 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System