Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( CB Radio & Car Audio. ) Cb w Fiacie Panda, problem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( CB Radio & Car Audio. ) CB w mobilu.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jacek i Panda

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Honda CR-V I 2001 r. 147 KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 15 Sty 2010, 21:14
Temat postu:

Cb w Fiacie Panda, problem


Witam. Mam pytanie do użytkowników aut Panda 1.1 benzyna, jak działają u was cb radia ? W moim przypadku jest kiepsko jak nie tragicznie. Radio jakie teraz mam to Uniden 78 XL ( wcześniej Omega ). Przy załączonych filtrach jest dobrze, jak wyłączę tragedia same terkotanie w głośniku zmieniające się w rytm obrotów pracy silnika. W cb Omedze było nieco gorzej. Ale co z tego jak na rozkręconym radiu terkotania te wchodzą razem z rozmówcą mimo załączonych filtrów. Antena ML Presidenta na magnes. Byłem w serwisie i nic nie poradzili trochę się zdziwili, że takie mam zakłócenia. Przestawianie anteny po dachu nic nie daje. Zakłócenia wchodzą po antenie jak odkręcałem to znikały. Zasilanie poprowadzone mam prosto z akumulatora a masę do karoserii, antena zestrojona. Jeszcze jedno jak kontrolką dotykam do cewek zapłonowych widać rytmiczne światełko tak by wychodziło, że one tak sieją, tak myślę kontrolka błyska nawet z odległości 10 cm od cewek. Ręce opadają. Szkoda mi rezygnować z cb. Jest jakiś sposób na wyeliminowanie tego zjawiska ? Pozdrawiam. Jacek.
_________________
Jacek
Powrót do góry
ravauek211

Auto Maniak



Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 186/4
Wysłany: Pią 15 Sty 2010, 21:27
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Cb w Fiacie Panda, problem


jaki auto ma przebieg?
może warto zmienić szczotki w alternatorze?
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
Wysłany: Pią 15 Sty 2010, 21:41
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Cb w Fiacie Panda, problem


Jacek na pewno masz problem prawie nie do przeskoczenia. Nie wiem jak to masz z tymi cewkami do zapłonu. Ja bym się pokusił do założenia kondensatorów odkłócających na cewce. takich zwykłych jak były przy cewkach od malucha, lub elektrolity o pojemności 4700 uf, albo tantalowych o mniejszej pojemności. Trzeba się bawić i przeprowadzać próby, może się uda usunąć te śmieci. Spróbuj napisać w elektrodzie, ( http://www.elektroda.pl/rtvforum/forums.html ) tam są bardziej doświadczeni fachowcy w tym temacie, chociaż ja przy radiostacji już ponad 20 lat spędzam wolne chwile i trochę znam te sprawy. Ale to tak jak mówię trzeba się bawić z filtrami odkłócającymi.

I nie napisałeś tematu w Pandzie, tylko w dziale Punto, więc przenoszę na odpowiedni dział a raczej to powinno być w Dyskusjach ogólnych
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Jacek i Panda

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Honda CR-V I 2001 r. 147 KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 15 Sty 2010, 22:19
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Cb w Fiacie Panda, problem


Oj przepraszam za nie odpowiednie miejsce mego tematu. Dzięki za poprawienie. Może tak napiszę auto ma 38 tyś. Raczej szczotki nie powinny się jeszcze zużyć Confused Przy uszkodzonych powinny być raczej gwizdy a tego nie zjawiska nie ma. Co do tych kondensatorów podłączyć ale jak, w wiązki wchodzące do cewek na kabel plusowy czy minusowy ? Na elektrodzie pisałem już i naczytałem się do bólu ale z tego co wynika to pozostaje tylko odkłócanie a za bardzo się na tym nie znam. Byłbym wdzięczny za namiar do dobrego specjalisty w tej dziedzinie w warmińsko - mazurskim pochodzę z Pisza. Pozdrawiam.
_________________
Jacek
Powrót do góry
zecer1971

Debiutant



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Toruń
Posiadane auto: panda 1,1 active
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 15 Sty 2010, 23:22
Temat postu:

Re: Cb w Fiacie Panda, problem


Witam. Miałem ten sam problem. Zakupiliśmy ze szwagrem z allegro radyjka cb Alan 109, i wyszło tak że w lanosie było super a w pandzie jedna wielka [cenzura]. Nie wiem jakiego modelu Omegi używał kolega, ale u mnie pomogła wymiana radyjka na Omega Third Generation z filtrami ANL i NB. Jak kolega ma więcej pytań zapraszam na GG.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 15 Sty 2010, 23:22
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
zibik76

Dyskutant



Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: czarnuch 1.8 5D LPG 05r. Punto 1.2 B+G 2011r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 17 Sty 2010, 23:54
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Cb w Fiacie Panda, problem


ja mam Inteka 760 Plus i antenke w uchwycie i nie ma problemu, wcześniej miałem magnesówkę i jak chodził nawiew to potrafiło zakłócać...
Powrót do góry
gadu-gadu
HenrykO

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przysucha/Skrzyńsko
Posiadane auto: Fiat Tipo 1,4 V16 Sedan
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 07 Lip 2010, 18:29
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Cb w Fiacie Panda, problem


ravauek211 napisał:
jaki auto ma przebieg?
może warto zmienić szczotki w alternatorze?


hmmm.... jak by były szczotki w alternatorze padnięte to by w CB był pisk a nie terkotanie.

Mam to samo. Alan 199. Stawiam na zakłócenia z WN. I jeszcze jedno: gdyby to był alternator to wielkość zakłóceń byłaby zależna od prędkości obrotowej silnika. Przy zakłóceniach od WN słychać tzw "motorowanie" nakładające się na odbieranych abonentów (przy zaciągniętej blokadzie szumów). Jeżeli tak masz to podobno jest rozwiązanie. Filtr na zasilanie nic nie da. Nie da też rozwiązania bezpośrednie połączenie CB z akumulatorem (nawet gorsze rozwiązanie bo będzie to kawał przewodu w którym będą się indukować impulsy zakłócające). Zakłócenia idą przez antenę (w większości).

1. Sprawdzić galwaniczne połączenia masy silnika z karoserią. Na ogół brak jest przejścia i już kilka ohm rezystancji i jest problem.

2. Jak to opisano wyżej: nie wiem dokładnie gdzie to trzeba zamontować (ale się dowiem) ale potrzebne są kondensatory 2,2uF/100V montowane przy cewce impulsowej WN od strony zasilania. Tak jak to było np w Syrenie (każda cewka miała swój kondensator) itp autach z zapłonem iskrowym. I na pewno nie są to elektrolity o wartości 4700uF!!!. Powinny być takie specjalne w aluminiowej obudowie z jednym wyprowadzeniem (minus jest na obudowie) z uchwytem montażowym pod śrubę/wkręt.

3. "Uziemić" wszystkie przewody (ekrany linek) wchodzące do kabiny:To one przenoszą impulsy od silnika do kabiny i działają jak antena nadawcza.

4. Można spróbować przenieść antenę dalej od silnika (na tył dachu, klapę bagażnika). Ale na magnesówki raczej to nie działa albo działa nieznacznie.

I jeszcze jedno: Każde radio CB ma na wejściu zasilania filrt typu "Pi" (kondensator-dławik-kondensator). I dokładanie drugiego takiego filtru na zasilanie to głupota. No pewnie... ktoś powie, że mu pomogło. Pomogło jak zakłócenia były od np silników wycieraczek lub szyb. Ale nie od WN.... Podpowiedzi typu "zmień radio" należy między bajki włożyć
_________________
HenrykO
Były posiadacz salonowej Paździochy
Obecnie posiadacz salonowego Tipocha
Powrót do góry
gadu-gadu
kubuś48

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2010
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): p.chełm
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2005r,B+G
Piwa: 1/5
Wysłany: Nie 03 Paź 2010, 20:11
Temat postu:

Re: ( CB Radio & Car Audio. ) Cb w Fiacie Panda, problem


Troche póżno dopatrzylem się twojego problemu.Ja na twoim miejscu zaczołbym od pzewodów zapłnowych a nie szukał głęboko.Ja kupiłem radio ARES antenkęSIRIO(na magnes) i bez problemów.Z tym że kupiłem w zkładzie który montuje radia.Mam kolegów którzy kupowali różne sprzęty elektroniczne na bazarach czy supermarketach.Mało kóry był zadowolony z zakupu.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( CB Radio & Car Audio. ) CB w mobilu. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( CB Radio & Car Audio. ) CB w mobilu.


FiatSeicento

7 000

2000r.

70 000 km

śląskie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

Fiat500

31 900

2014r.

142 990 km

śląskie

FiatPunto Evo

14 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

FiatDoblo

41 900

2015r.

85 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System