Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Tempra ) Problem z elektryka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Tempra ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mucio12e

Czytelnik



Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Paź 2007, 10:15
Temat postu:

Problem z elektryka


Witam mam taki problem mruga mi kontrolka od ladowania a ladowanie jest odpowiednie takie jak ma byc .jesli wlacze swiatla to swiatla mrugaja razem z kontrolka . To jest fiat tempra 1992 r silnik 1,6 ie
Powrót do góry
emilek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 1024
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmia-mazury
Posiadane auto: opel omega b 2,0 8v benzyna, peugot 307,2.0 benzyna, Skuter Piaggio i Romet
Piwa: 42/43
Wysłany: Sob 06 Paź 2007, 17:26
Temat postu:

Re: ( Fiat Tempra ) Problem z elektryka


zmień alternator bo mu nic niepomoże
_________________
http://otobiznes.pl/cs2450-serwis-skuterow
'ZPA'
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
eti12

Debiutant



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Paź 2007, 20:03
Temat postu:

Pomożemy


wymiana alternatora może nić nie dać.
Pozatym jak udało sie Tobie ustalić ze alternator jest dobry?
że ma właściwe napięcie.

NA samym początku sprawdź mocowanie przewodów elektrycznych.

Przyczyn takiego zachowania napięcia może być kilka :
luźny przewód.
Zepsuty regulator napięcia.
jakaś dioda prostownicza uszkodzona.

Proponuje zacząć badania od końca : o ile posiadasz miernik sprawdzić napięcie na zaciskach alternatora bez wołaczonego silnika, potem z włączonym (przy właczonym napięcie powiinno być wyższe).
Jak napięcie będzie wyższe przy włączonym to Następnie to samo na klemach akumulatora.
W przypadku pojawienia się dość dużych różnic napięc (dal tych samych warunków "dal pomiaru na klemach i akumulatorze") znakiem tego problem jest w przewodach.
Powrót do góry
mucio12e

Czytelnik



Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Paź 2007, 22:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Tempra ) Problem z elektryka


wlasnie wiem to nie jest alternator bo juz mam 3 i to samo ostatnio bylem 1200 km za granica i caly czas swiecila mi kontrolka od ladowania swiatla byly normalne jak zaczela mrugac dioda to zaczely mrogac swiatla sadze ze nie ma to nic wspolnego z alternatorem poprostu dlatego ze swiatla by nie mrogaly jak by bylo slabe napiecie z alternatora tylko by slabiej swiecily bo na pierwszym alternatorze tak mialem i po wym,ianie bylo luks tylko po jakims czasie znowu sie to zaczelo jeden znajomy elektrych mi powidzial ze moze to byc wina przekaznikow ale sprawdzilem wszystkie sprawdzalem tez styki co ida na alternator i przewody sa ok popatrze za regulatorem napiecia byc moze ta byc wina
Powrót do góry
eti12

Debiutant



Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 30


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 12:34
Temat postu:

Re: ( Fiat Tempra ) Problem z elektryka


mucio12e napisał:
wlasnie wiem to nie jest alternator bo juz mam 3 i to samo ostatnio bylem 1200 km za granica i caly czas swiecila mi kontrolka od ladowania swiatla byly normalne jak zaczela mrugac dioda to zaczely mrogac swiatla sadze ze nie ma to nic wspolnego z alternatorem poprostu dlatego ze swiatla by nie mrogaly jak by bylo slabe napiecie z alternatora tylko by slabiej swiecily bo na pierwszym alternatorze tak mialem i po wym,ianie bylo luks tylko po jakims czasie znowu sie to zaczelo jeden znajomy elektrych mi powidzial ze moze to byc wina przekaznikow ale sprawdzilem wszystkie sprawdzalem tez styki co ida na alternator i przewody sa ok popatrze za regulatorem napiecia byc moze ta byc wina


Zobacz przewody czy nie ma przerwy. Czy wszystko jest dobrze dokręcone, czy nie jest gdzieś uszkodzona izlolacja.
O to może być również regulator napięcia.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 05 Sty 2008, 12:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
welcome44

Czytelnik



Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 5

Posiadane auto: Tempra 1,6
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Maj 2008, 18:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Tempra ) Problem z elektryka


miałem kiedyś podobny problem - gdy włączyłem kierunkowskazy to wtedy też wszystko migało. Nikt mi nie doradził - okazało się, że gdy wymieniłem żarówki w lampach przednich problem zniknął bezpowrotnie. Może spróbuj tego rozwiązania - nie jestem mechanikiem ale obserwatorem (z mechanikami mam dużo wspólnego bo troszkę ode mnie wyciągnęli - ale pomysły były nieraz moje). Ciekaw jestem co to jest u Ciebie.
_________________
PP
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Tempra ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Tempra »

Opinie o samochodach Fiat Tempra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Tempra ) Porady, problemy techniczne


Fiat500x

64 900

2019r.

55 000 km

mazowieckie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System