Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Marea ) świece żarowe - demontaż



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomasz_

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 331
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.9jtd sx, 2000r
Piwa: 10/5
Wysłany: Wto 19 Sty 2010, 20:10
Temat postu:

świece żarowe - demontaż


Witam, chciałbym dowiedzieć się jak zdemontować świece zarowe w marei 1.9 jtd, oraz gdzie są dokładnie umieszczone. Nie moge nigdzie znalesc żadnych zdjęć pokazujących ich umiejscowienie. Jeśli ktoś ma takie zdjęcie, to byłbym wdzięczny. Albo poprostu jeśli wiecie gdzie są teświece, to prosze o dokładną instrukcjęSmile z góry dziękuję.
_________________
daj..
Powrót do góry
gadu-gadu
marijusz103

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): grajewo
Posiadane auto: bravo 1.9 td
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Sty 2010, 20:40
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) świece żarowe - demontaż


jesli motor jest podobny do bravo td to musisz zdjac osłone silnika (cztery nakretki 6 mm) i poswiec na glowice od strony sciany grodziowej miedzy kolektorem ssacym Patrz po przewodach bedzie ci latwiej !!
Powrót do góry
tomasz_

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 331
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 1.9jtd sx, 2000r
Piwa: 10/5
Wysłany: Wto 19 Sty 2010, 21:08
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) świece żarowe - demontaż


chyba nie jest podobny, bo czytalem ze w TD to o wiele prostsze.. prosze o odpowiedzi uzytkownikow 1.9jtd bądź osób wiedzących jak to wygląda. Ci którzy się domyślają też prosze o postowanie, bo może naprowadzi mnie to na jakąś drogęSmile
_________________
daj..
Powrót do góry
gadu-gadu
braszka78

Czytelnik



Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): gniezno
Posiadane auto: fiat marea wekend 1.9 jtd
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Sty 2010, 15:13
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) świece żarowe - demontaż


Trzeba sciagnać plastkową obudowe.Swiece znajdują sie w cześci przed szybą,idą do świec przewody z centralki.Centralka świec żarowych czarna zamontowana na sciance obok filtra paliwa.Z wtyczki możesz sprawdzić która swieca padła. Swiece są dosć głeboko potrzebny odpowiedni klucz, dojście jest cięzkie.Ja nie ryzykowałem za wymiane pierszej z prawej strony 67 zł świeca z robocizną.Znajomy ryzykował wymiane ukrecił swiece i naprawa kosztowała dóżo więcej.
Powrót do góry
qbus87

Debiutant



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Fiat Marea 1,9JTD 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Sty 2010, 14:23
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) świece żarowe - demontaż


W zeszlym tygodniu sam sobie wymienilem swiece i na pewno bylo to latwiejsze niz np. w cordobie sDi (tez mialem). Trzeba tylko miec odpowiednie narzędzia. tj. dlugą, wąską przedlużkę i długą nasadkę. Największy problem jaki miałem, to zdjęcie przewodów. Zrobiłem to wygiętym w haczyk drutem. Napiszcie, jeśli ktoś ma łatwiejszy patent Smile
_________________
życie to nie bajka i nie pieści mnie po jajkach
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Nie 31 Sty 2010, 14:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jareknb

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Nowy Targ
Posiadane auto: fiat marea wekend 1.9jtd 2000r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 31 Sty 2010, 20:41
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) świece żarowe - demontaż


Ja mam łatwiejszy patent,40pln za wymiane bez kombinacji z narzedziami i ryzyka uszkodzenia głowicy.Za chwile ktoś bedzie regenerował wtryskiwacze i turbine w domu młotkiem i śrubokretem.
_________________
jarek
Powrót do góry
qbus87

Debiutant



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Fiat Marea 1,9JTD 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Lut 2010, 02:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) świece żarowe - demontaż


jareknb napisał:
Ja mam łatwiejszy patent,40pln za wymiane bez kombinacji z narzedziami i ryzyka uszkodzenia głowicy.Za chwile ktoś bedzie regenerował wtryskiwacze i turbine w domu młotkiem i śrubokretem.


wyczuwam w twojej odpowiedzi pewną ironię, więc ci napisze, że wymiana świec jest banalna jeśli ma się do tego warunki a do tego dodam, że mam w domu 3 mechaników, z czego 2 po studiach i doskonale wiem, co robię i nie życzę sobie takich komentarzy. A jeśli ty musisz jezdzic do mechanika, zeby ci olej wymienil, bo sam nie umiesz, to trudno. Jakbys kiedys sam cos w samochodzie zrobil, to bys wiedzial, ze czasami trzeba uzyc niekonwencjonalnych metod (jak moj drucik). Poza tym widze, ze nie widziales jak sei robi samochody w tzw. ASO (nawet salonach), a z tym tez mialem stycznosc i wole sobie takie [cenzura] sam zrobic. Przynajmniej wiem co i na co wymienilem.
_________________
życie to nie bajka i nie pieści mnie po jajkach
Powrót do góry
skype status
jareknb

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Nowy Targ
Posiadane auto: fiat marea wekend 1.9jtd 2000r.
Piwa: 4/0
Wysłany: Pon 01 Lut 2010, 09:44
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) świece żarowe - demontaż


Nawet nie wiesz ile mam lat i ile już miałem samochodów,ile sie przy nich urobiłem żeby to jezdziło,dlatego własnie kupiłem auto serwisowane w ASO,mam maree już 3 lata która ma 230tys.km.wymieniłem swiece żarowe i termostat,i widze że te auta sie nie psują tylko dłubią w nich patałachy,jakby to dalej był Żuk albo stary fiacior 125p,i dlatego to forum jest takie zapchane.
_________________
jarek
Powrót do góry
qbus87

Debiutant



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Fiat Marea 1,9JTD 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Lut 2010, 10:37
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) świece żarowe - demontaż


tego juz nie odnosze do siebie i przyznaje ci 100% racji
_________________
życie to nie bajka i nie pieści mnie po jajkach
Powrót do góry
skype status
ttommy

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 173

Posiadane auto: Marea 1,9TD 100KM
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 07 Paź 2010, 17:42
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) świece żarowe - demontaż


Patent z drucikiem chyba jest najlepszy, do tego warto mieć jeszcze magnes do zdejmowania nakrętek. Długie klucze to podstawa, warto mieć jeden z przegubem.
Jeśli nic nie jest mocno zapieczone to max 2 godzinki i po sprawie. Jeśli coś nie idzie to faktycznie lepiej dać to komuś, kto weźmie odpowiedzialność na siebie, bo regeneracja głowicy kosztuje znacznie więcej niż wymiana świeczek.
Powrót do góry
Pasoń Edward

Auto Maniak



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 605
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice
Posiadane auto: Audi A4 b5 1.6 /Gaz//DUCATO Camper 2.5D
Piwa: 40/1
Wysłany: Czw 07 Paź 2010, 18:22
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) świece żarowe - demontaż


Że sie tak wtrącę,patrzeliście ostatnio na TVN TURBO serwis RENO ukręcił 3 z 4 świec żarowych i kosztami obciążył klienta 10.328zł.klient zapłacił bo samochód bardzo potrzebuje i teraz niech się sądzi może rok może 2! Bo podobno może sie tak zdarzyć i oni odpowiedzialności za to nie ponoszą-kpina i to serwisu!-a wystarczy że nam wmówią że jedna jest uszkodzona i ułamana i teoria spycholandi na klienta gotowa.Dlatego ja też robie przy swoim samochodzie 95% robót sam,i jeszcze mały przykład z maja tego roku.Dałem wymienić rozrząd wszystko OK. tylko z lenistwa przykręcili jedną śrubkę z osłony pasków pomocniczych,wiatr z przodu zrobił swoje wcisnął osłonę pod pasek klimy,pasek zerwało i zawinął się pod alternator gdzie pękło mocowanie a wszystko 70 km od domu,bez pompy wody ,wspomagania,ładowania-kochani mechanicy.
Powrót do góry
ttommy

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 173

Posiadane auto: Marea 1,9TD 100KM
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 13 Paź 2010, 10:14
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) świece żarowe - demontaż


Pewnie jakiś patałach chciał wykręcić świece pneumatykiem "bo nie szły"..........
Młodych naprzyjmowali po szkole i oni robią serwis aut kosztujących ponad 40tys zł.
Trzeba do tego podejść delikatnie. Mieć czucie w rękach.
Powrót do góry
rieper

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Paź 2010, 09:56
Temat postu:

Re: ( Fiat Marea ) świece żarowe - demontaż


Ja jak wymieniam świece żarowe to najpierw wlewam do każdej komory świecy troszkę denaturatu i czekam chwilę. Następnie bardo delikatnie odkręcam (co ułamek milimetra) i dokręcam, próbuję rozruszać. Denaturat wchodzi do gwintu coraz bardziej i bardziej i dzięki temu lepiej się odkręca. Gdy denaturatu już nie ma w komorze świecy to już wiem, że gwint puścił i denaturat wleciał do silnika i już po sprawie. Najgorzej jest dostać się do gwintu świecy, bynajmniej w Marea 2,4 JTD. Ile samoróbek natworzyłem "pseudo kluczy" to głowa mała.
Powrót do góry
Shakur44

Czytelnik



Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Fiat, Marea, JTD, 1.9, 2000r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Lis 2010, 14:19
Temat postu:

wymiana świec żarowych


Witam
Faktycznie patent z drutem wygiętym w haczyk to najlepszy sposób na ściągnięcie przewodów. Przyznam również że gdyby nie ta podpowiedź pewnie sam oddałbym auto gdzieś do mechanika bo po ściągnięciu osłony mocno się zniechęciłem. Całe szczęście że jest to forum, jak najwięcej takich informacji, 1,5h i po sprawie Smile)) Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Marea »

Opinie o samochodach Fiat Marea - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Marea ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

Fiat500x

58 900

2017r.

110 000 km

wielkopolskie

FiatPanda

7 777

2004r.

164 800 km

śląskie

FiatUno

7 777

1997r.

60 000 km

śląskie

Fiat500x

79 800

2021r.

29 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System