Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) Pompa paliwa czy przekaźnik w jtd



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
remiczek13

Debiutant



Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: brava 1.9 jtd 105
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Sty 2010, 11:22
Temat postu:

Pompa paliwa czy przekaźnik w jtd


Witam. Problem z wyłączającą się pompą paliwa niestety powrócił po 3 miesiącach Sad . Problem wygląda następująco: Wsiadam do auta przekręcam zapłon i słyszę że pompa paliwa chodzi. Odpalam i jest ok. Po ok 10-30 sek. silnik gaśnie. Wyłączam zapłon, załączam ponownie i słyszę że pompa paliwa nie daje znaku życia. Przy którejś z kolei próbie znowu chodzi. Wyciągałem już ją ze 2 razy i jest w porządku. Na krótko podłączona chodzi bez zarzutów. Problem jest bardzo nieregularny. czasami fiacior jeździ całymi tygodniami i jest ok. Coś ją nagle rozłącza i nie wiem co ?. Zmieniłem w sobotę filtr paliwa i zauważyłem że nie był zalany nawet w połowie. Założyłem nowy zalałem go do pełna-odpaliłem i chodził może ze 2 min. i znowu zgasł. Przekręcam zapłon -pompa paliwa nie chodzi. Przekręcam znowu -chodzi co jest ku.... myślę. Odpaliłem znowu chodzi 2,3,5 min. -wyjeżdżam na próbę...jadę 500 metrów na 3 biegu i póki jest na obrotach to chodzi, puszczam nogę z gazu -zapala się marchewa auto gaśnie -pompa nie chodzi. przekręcam znowu zapłon -nie chodzi za chwilę pach i chodzi. Wracam do garażu i sytuacja jest taka sama .Zamknąłem garaż spiłem kawkę i wróciłem z bratem żeby mu pokazać jakie ma napady. Odpaliłem i auto jeździło jak na złość do końca dnia. Przedtem podładowałem jeszcze akumulator bo był na wyczerpaniu. Zastanawiam się czy czasem przekaźnik pompy paliwa nie jest sypnięty i nie trzyma. Znajomy mechanik miał taki przypadek w jakimś dieslu. A jak nie to może pompa paliwa siada? Chociaż ona jak chodzi to już chodzi -coś ją rozłącza... Koledzy powiedzcie mi gdzie się znajduje przekaźnik pompy paliwa w bravie jtd. Tam gdzie bezpieczniki go nie znalazłem. W komorze silnika są jakieś duże bezpieczniki ....proszę was o pomoc koledzy bo jadąc do pracy nigdy nie wiem czy dojadę...
Powrót do góry
gadu-gadu
remiczek13

Debiutant



Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: brava 1.9 jtd 105
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Lut 2010, 22:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Pompa paliwa czy przekaźnik w jtd


ok...już wiem w czym tkwił problem. Męczyłem się wiele miesięcy, ale już jest ok. Szkoda tylko że pomoc nie nadeszła ze strony forum. Swoją drogą nie ubliżając nikomu to muszę z przykrością stwierdzić że to forum jest strasznie cieniutkie. Mam jeszcze passata po lifcie z 2002 r i na forum vw jest naprawdę całkiem inaczej nawet nie ma co porównywać. A co do problemu z wyłączającą się pompą paliwa to okazało się że nadpalony był przekaźnik i czasami jak był już mocno nagrzany to "puszczał" styk i pompa się wyłączała...to tyle.
Powrót do góry
gadu-gadu
daroboss77

Czytelnik



Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska południowa
Posiadane auto: fiat brawa jtd
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 07 Sie 2012, 00:21
Temat postu:

Witaj kolego


Co do forum to chyba masz racje. mam też Brawke z tytm samym silnikiem i te same objawy. Gdzie znajduje się ten przekażnik, jak możesz pomóc to z góry dzięki.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


Fiat500

52 900

2019r.

32 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

35 300

2018r.

189 611 km

podkarpackie

FiatScudo

34 900

2009r.

306 683 km

mazowieckie

FiatQubo

16 900

2009r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

FiatTipo

49 900

2021r.

69 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System