Fiat

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Fiat Brava ) Pompa paliwa czy przekaźnik w jtd



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
remiczek13

Debiutant



Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: brava 1.9 jtd 105
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Sty 2010, 11:22
Temat postu:

Pompa paliwa czy przekaźnik w jtd


Witam. Problem z wyłączającą się pompą paliwa niestety powrócił po 3 miesiącach Sad . Problem wygląda następująco: Wsiadam do auta przekręcam zapłon i słyszę że pompa paliwa chodzi. Odpalam i jest ok. Po ok 10-30 sek. silnik gaśnie. Wyłączam zapłon, załączam ponownie i słyszę że pompa paliwa nie daje znaku życia. Przy którejś z kolei próbie znowu chodzi. Wyciągałem już ją ze 2 razy i jest w porządku. Na krótko podłączona chodzi bez zarzutów. Problem jest bardzo nieregularny. czasami fiacior jeździ całymi tygodniami i jest ok. Coś ją nagle rozłącza i nie wiem co ?. Zmieniłem w sobotę filtr paliwa i zauważyłem że nie był zalany nawet w połowie. Założyłem nowy zalałem go do pełna-odpaliłem i chodził może ze 2 min. i znowu zgasł. Przekręcam zapłon -pompa paliwa nie chodzi. Przekręcam znowu -chodzi co jest ku.... myślę. Odpaliłem znowu chodzi 2,3,5 min. -wyjeżdżam na próbę...jadę 500 metrów na 3 biegu i póki jest na obrotach to chodzi, puszczam nogę z gazu -zapala się marchewa auto gaśnie -pompa nie chodzi. przekręcam znowu zapłon -nie chodzi za chwilę pach i chodzi. Wracam do garażu i sytuacja jest taka sama .Zamknąłem garaż spiłem kawkę i wróciłem z bratem żeby mu pokazać jakie ma napady. Odpaliłem i auto jeździło jak na złość do końca dnia. Przedtem podładowałem jeszcze akumulator bo był na wyczerpaniu. Zastanawiam się czy czasem przekaźnik pompy paliwa nie jest sypnięty i nie trzyma. Znajomy mechanik miał taki przypadek w jakimś dieslu. A jak nie to może pompa paliwa siada? Chociaż ona jak chodzi to już chodzi -coś ją rozłącza... Koledzy powiedzcie mi gdzie się znajduje przekaźnik pompy paliwa w bravie jtd. Tam gdzie bezpieczniki go nie znalazłem. W komorze silnika są jakieś duże bezpieczniki ....proszę was o pomoc koledzy bo jadąc do pracy nigdy nie wiem czy dojadę...
Powrót do góry
gadu-gadu
remiczek13

Debiutant



Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: brava 1.9 jtd 105
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Lut 2010, 22:11
Temat postu:

Re: ( Fiat Brava ) Pompa paliwa czy przekaźnik w jtd


ok...już wiem w czym tkwił problem. Męczyłem się wiele miesięcy, ale już jest ok. Szkoda tylko że pomoc nie nadeszła ze strony forum. Swoją drogą nie ubliżając nikomu to muszę z przykrością stwierdzić że to forum jest strasznie cieniutkie. Mam jeszcze passata po lifcie z 2002 r i na forum vw jest naprawdę całkiem inaczej nawet nie ma co porównywać. A co do problemu z wyłączającą się pompą paliwa to okazało się że nadpalony był przekaźnik i czasami jak był już mocno nagrzany to "puszczał" styk i pompa się wyłączała...to tyle.
Powrót do góry
gadu-gadu
daroboss77

Czytelnik



Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska południowa
Posiadane auto: fiat brawa jtd
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 07 Sie 2012, 00:21
Temat postu:

Witaj kolego


Co do forum to chyba masz racje. mam też Brawke z tytm samym silnikiem i te same objawy. Gdzie znajduje się ten przekażnik, jak możesz pomóc to z góry dzięki.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum FIAT Forum Strona Główna -> ( Fiat Brava ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Fiat Brava »

Opinie o samochodach Fiat Brava - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Fiat Brava ) Silnik Diesel-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.


FiatCroma

11 900

2007r.

255 000 km

łódzkie

FiatDoblo

21 900

2010r.

290 000 km

mazowieckie

FiatPanda

36 700

2015r.

220 000 km

mazowieckie

FiatBravo

13 900

2009r.

230 000 km

śląskie

FiatPanda

44 900

2021r.

24 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Mały Fan Klub    Seicento Fanklub    Barchetta Club Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System